Zachować się... » Miała niespełna osiemnaście, kiedy zginęła z rąk ubeckich katów. Skazana niesłusznym wyrokiem na śmi... Wojciech Książek: Traktujmy się poważnie, panie ministrze! » Rozmowa z Wojciechem Książkiem, przewodniczącym Międzyregionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „... Zrozumienie i kompromis receptą na długie pożycie małżeńskie » 3 października w Dworze Artusa 25 małżeństw otrzymało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyz... Debata "Więcej niż sport - dziedzictwo Gedanii Gdańsk w stulecie dział... » W Studiu Koncertowym Radia Gdańsk im. Janusza Hajduna w Gdańsku przy al. Grunwaldzkiej odbyła się de... W tygodniku „Sieci”: Radosław Sikorski. Kim jest? Komu naprawdę służy? » Najnowszy numer tygodnika „Sieci” stawia pytania o skandaliczne zachowanie Radosława Sikorskiego po ... Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Gedania z Zyską... w bramce
piątek, 30 września 2022 19:35
Gedania z Zyską... w bramce
Dwutygodniowa przerwa na mecze naszej reprezentacji w Lidze Narodów
Miłe złego początki Lechii w Szczecinie
niedziela, 02 października 2022 08:55
Miłe złego początki Lechii w Szczecinie
Lechia pierwsza zdobyła bramkę na nowo otwartym stadionie w

Galeria Sztuki Gdańskiej

Perłopławy Danuty Joppek
wtorek, 27 września 2022 10:21
Perłopławy Danuty Joppek
Zbliżają się dwie wystawy malarki pozostającej dla mnie nadal
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
niedziela, 02 października 2022 22:19
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 27 września w Parku im. Jana

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Latarką w półmrok: Wojewoda Stachurski na zagrodzie

Ocena użytkowników: / 13
SłabyŚwietny 
niedziela, 15 listopada 2015 12:50

altRyszard Stachurski, były już wojewoda pomorski, poinformował pomorską publiczność, że sam stanowi prawo.


W czwartek o godz. 15.30 prezydent Andrzej Duda, obdarzony zaufaniem większości Polaków, a nie tylko partyjną, męską przyjaźnią Kazimierza Plocke, przyjął dymisję premier Ewy Kopacz i jej gabinetu. Stało się to w Warszawie, wiec daleko, trwało krótko, tyle co dwa zdania, kamer nie było, więc mało kto słyszał i widział.


Nie wiadomo, gdzie był i co wtedy robił wojewoda pomorski. Przede wszystkim, sam to zauważa, urzędnik, żaden tam polityk. Jako urzędnik, schludny wykonawca prawa ustanowionego, mieć powinien Stachurski na biurku, które przeżyło rezygnację gen. Cygana, dymisję Jędykiewicza, woltę Ołowskiego - art. 38 ustawy o radzie ministrów. Z niego, gdyby czytał ze zrozumieniem, dowiedziałby się Stachurski, że "w razie przyjęcia dymisji rządu przez prezydenta RP, dymisję składają też sekretarze i podsekretarze stanu oraz wojewodowie i wicewojewodowie".


W piątek o godz. 8.15 Ryszard Stachurski siedząc przed mikrofonem Radia Gdańsk tumani Pomorzan, że nie podał się do dymisji, czeka dzielnie na odwołanie, chroni ciągłość władzy na placówce, która jego partia właśnie utraciła. Zasadne i wynikające z powinności ustawowej pytanie red. Agnieszki Michajłow o automatyzm dymisji ekipy premier Kopacz, zbywa poręcznym, politycznie nośnym kłamstewkiem.


Mając 90 dni na przyjęcie dymisji, której nie ma choć jest, minister Błaszczak odwołać Stachurskiego powinien najdalej przy drugiej porannej kawie. Mistyfikując swoją polityczną tożsamość i omijając obowiązek ustawowy, czyni urzędnik/wojewoda Stachurski swoje rychłe odesłanie do domu dostatecznie umotywowanym.


Wbrew temu bowiem co ogłosił Stachurski red. Michajłow i słuchaczom, garnitur urzędnika nie pasuje do spektaklu, w którym regularnie występował. Pomijając talent z jakim przetransferował się z PZPR do PO, co ma może jakiś związek z życiem polskiego urzędnika, dorobek swój budował piastując stanowiska wymagające najpierw rekomendacji politycznej. Dlatego z nauczyciela i wiejskiego aktywisty stał się sekretarzem gminy, dyrektorem biura poselskiego polityka bardziej od siebie wpływowego, na chwilę ważnym dyrektorem COS-u, a potem sekretarzem stanu w resorcie sportu, by na koniec reprezentować rząd PO-PSL na POMORZU.


Publicznie deklarując że nie ma zamiaru stosować prawa które stosować powinien Stachurski sam na siebie składa zgrabne zawiadomienie.


Marek Formela


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież