Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho... A. Kobylarz mierzy w senat » Andrzej Kobylarz, b. poseł Kukiz15, dołączył w ostatniej chwili do walki o senat okręgu 66 obejmując... Jesień w ogrodzie 2023 » Za nami pierwszy dzień kiermaszu ogrodniczego "Jesień w grodzie". W sobotę teren Pomorskiego Hurtowe... 101 rocznica powołania KS Gedania » Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu Polskiego Klubu Gedania. Zebranie miało...
101 rocznica powołania KS Gedania
piątek, 15 września 2023 17:58
101 rocznica powołania KS Gedania
Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu
Michalski w kadrze Probierza
czwartek, 21 września 2023 15:57
Michalski w kadrze Probierza
Rozmowa z Radosławem Michalskim, prezesem Pomorskiego Związku
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Dwaj panowie Góreccy
poniedziałek, 11 września 2023 17:12
Dwaj panowie Góreccy
Stosunkowo niedawno pisałem o Bogusławie Góreckim, malarzu

Sport w szkole z ORLENEM

Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
niedziela, 10 września 2023 17:31
Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
Dyrekcja Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Latarką w półmrok: Wojewoda Stachurski na zagrodzie

Ocena użytkowników: / 13
SłabyŚwietny 
niedziela, 15 listopada 2015 12:50

altRyszard Stachurski, były już wojewoda pomorski, poinformował pomorską publiczność, że sam stanowi prawo.


W czwartek o godz. 15.30 prezydent Andrzej Duda, obdarzony zaufaniem większości Polaków, a nie tylko partyjną, męską przyjaźnią Kazimierza Plocke, przyjął dymisję premier Ewy Kopacz i jej gabinetu. Stało się to w Warszawie, wiec daleko, trwało krótko, tyle co dwa zdania, kamer nie było, więc mało kto słyszał i widział.


Nie wiadomo, gdzie był i co wtedy robił wojewoda pomorski. Przede wszystkim, sam to zauważa, urzędnik, żaden tam polityk. Jako urzędnik, schludny wykonawca prawa ustanowionego, mieć powinien Stachurski na biurku, które przeżyło rezygnację gen. Cygana, dymisję Jędykiewicza, woltę Ołowskiego - art. 38 ustawy o radzie ministrów. Z niego, gdyby czytał ze zrozumieniem, dowiedziałby się Stachurski, że "w razie przyjęcia dymisji rządu przez prezydenta RP, dymisję składają też sekretarze i podsekretarze stanu oraz wojewodowie i wicewojewodowie".


W piątek o godz. 8.15 Ryszard Stachurski siedząc przed mikrofonem Radia Gdańsk tumani Pomorzan, że nie podał się do dymisji, czeka dzielnie na odwołanie, chroni ciągłość władzy na placówce, która jego partia właśnie utraciła. Zasadne i wynikające z powinności ustawowej pytanie red. Agnieszki Michajłow o automatyzm dymisji ekipy premier Kopacz, zbywa poręcznym, politycznie nośnym kłamstewkiem.


Mając 90 dni na przyjęcie dymisji, której nie ma choć jest, minister Błaszczak odwołać Stachurskiego powinien najdalej przy drugiej porannej kawie. Mistyfikując swoją polityczną tożsamość i omijając obowiązek ustawowy, czyni urzędnik/wojewoda Stachurski swoje rychłe odesłanie do domu dostatecznie umotywowanym.


Wbrew temu bowiem co ogłosił Stachurski red. Michajłow i słuchaczom, garnitur urzędnika nie pasuje do spektaklu, w którym regularnie występował. Pomijając talent z jakim przetransferował się z PZPR do PO, co ma może jakiś związek z życiem polskiego urzędnika, dorobek swój budował piastując stanowiska wymagające najpierw rekomendacji politycznej. Dlatego z nauczyciela i wiejskiego aktywisty stał się sekretarzem gminy, dyrektorem biura poselskiego polityka bardziej od siebie wpływowego, na chwilę ważnym dyrektorem COS-u, a potem sekretarzem stanu w resorcie sportu, by na koniec reprezentować rząd PO-PSL na POMORZU.


Publicznie deklarując że nie ma zamiaru stosować prawa które stosować powinien Stachurski sam na siebie składa zgrabne zawiadomienie.


Marek Formela


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież