Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro... » Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, dominująca spółka Grupy... Krzyże Orlenu i Lotosu » Ważnym elementem mszy dziękczynnej w bazylice Św. Brygidy było podarowanie Bursztynowemu Ołtarzowi 2... 100 lat Pellowskich » Mija 100 lat od założenia działalności piekarniczej rodziny Pellowskich na Wybrzeżu. W roku 1922, tr... Akcja edukacyjna gdańskiego IPN » „Powstańcy Warszawscy przelali krew za Polskę… Ty oddaj krew potrzebującym” – to jedno z haseł akcji... Pierwszy dzień fuzji. Msza dziękczynna w bastionie » 1 sierpnia 2022 to data fuzji firm paliwowych Lotos SA z Gdańska i Orlen SA z Płocka. W bastionie NS... W tygodniku „Sieci”: Prezes NBP ujawnia: tak chcą obalić rząd i polski... » W najnowszym numerze „Sieci” prezes Narodowego Banku Polskiego, prof. Adam Glapiński wyjaśnia, jaki ... Niebieski namiot pomorskiego NFZ na Jarmarku Św. Dominika zaprasza » Informacje o Internetowym Koncie Pacjenta, wszystkich programach profilaktycznych finansowanych prze... Dawid Piekarz: Sukces strategii Obajtka - polski gas&oil pod jednym da... » Z dr. Dawidem Piekarzem, wiceprezesem Instytutu Staszica, ekspertem od spraw strategii, bezpieczeńst... Wernisaż wystawy plenerowej „Na szerokich wodach. Opowieść o Polskim K... » W stulecie powstania Polskiego Klubu Morskiego (PKM) odbył się wernisaż wystawy plenerowej „Na szero... Wernisaż wystawy „W sporcie siła. Historia Klubu Sportowego Gedania” » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbył się uroczysty wernisaż wystawy czasowej „W sporcie siła....
Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro...
środa, 03 sierpnia 2022 16:02
Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro...
Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże - Abramczyk Polonia play off LIVE: 46:43
niedziela, 07 sierpnia 2022 09:30
Zdunek Wybrzeże - Abramczyk Polonia play off LIVE: 46:43
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
sobota, 06 sierpnia 2022 16:39
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
Po bardzo słabej grze Lechia przegrała na Polsat Plus Arena z

Galeria Sztuki Gdańskiej

Razem z Ukrainą
niedziela, 31 lipca 2022 12:44
Razem z Ukrainą
Zaproszenie na wystawę zatytułowaną „Razem z Ukrainą”

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Wakacje na farmie
środa, 03 sierpnia 2022 15:56
Wakacje na farmie
Podczas turnusów półkolonijnych z Gdańskim Zespołem Schronisk i
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Budyń z sokiem malinowym: Proszę mnie rozśmieszyć i wyciągnąć broń

Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 
czwartek, 12 listopada 2015 11:15

altRadio Gdańsk. Wrzesień 2013 r. „Jacek Karnowski jak Clint Eastwood”: „Prezydent Sopotu Jacek Karnowski, niezadowolony z działania policji na terenie miasta, wynajął prywatną firmę ochroniarską, która przejęła patrolowanie ulic”.


„Newsweek” z czerwca 2014 r. Ranking prezydentów. Miejsce 2. Jacek Karnowski – szeryf znad Bałtyku: „Prezydent interesuje się każdym ogródkiem piwnym, każdą źle zawieszoną reklamą, każdą przyznaną koncesją. To leży u podstaw jego sukcesu i 16-letniej już prezydentury”.


NaTemat.pl. Wrzesień 2014 r. „Prezydent Sopotu niczym szeryf”: „Takiej reklamy przed wyborami samorządowymi prezydentowi Sopotu Jackowi Karnowskiemu inni politycy mogą tylko pozazdrościć. Nie każdy ma jednak taką okazję i tyle odwagi, co on. We wtorkowe popołudnie Karnowski postanowił przeprowadzić pościg za przestępcami, którzy zaatakowali starszą kobietę”.


TVN 24. Listopad 2014 r. „Szeryf Karnowski znowu w akcji”: „Jacek Karnowski po raz kolejny zachował się jak prawdziwy szeryf Sopotu. Patrolując popularny Monciak zauważył, że nietrzeźwy klient bez problemu kupuje alkohol w sklepie. Prezydent wezwał straż miejską i zapowiedział, że odbierze właścicielowi koncesję za złamanie ustawy o wychowaniu w trzeźwości”


TVN24. Luty 2015 r. „Władze Sopotu przeciwko Cocomo”: „Sopot, jako pierwsze miasto w Polsce, pozwało właściciela Cocomo o naruszenie dóbr osobistych. W gdańskim sądzie ruszył w tej sprawie proces. Samorządowcy uważają, że działalność klubu go-go przyniosła kurortowi złą sławę i spowodowała straty. Chcą nakazania właścicielowi klubu Cocomo między innymi zaprzestania alkoholi za cenę rażąco zawyżoną oraz wykorzystywania stanu nietrzeźwości klientów".


Kulisy24.com. Lipiec 2015 r. „W tej sprawie jest śmierć dziecka, szantaże, dziesiątki przypadków seksualnego wykorzystywanie i gwałtów na 13-, 14-, 15-, 16-letnich dziewczynach. Sprawca, 40-letni Krystian, zwany Krystkiem, pozostaje bezkarny. I byłoby łagodnym napisanie, że chodzi tu jedynie o indolencję prokuratorów i policjantów, którzy popełniają błędy, nie zbierają dowodów, ignorują kluczowe relacje. I niestety, bywa, że traktują ofiary przestępstw jakby same się o to prosiły. Większość tej sprawy rozgrywa się w modnych klubach dla dorosłych w Sopocie, gdzie bawi się trójmiejska, warszawska czy krakowska elita, a ochroniarzami są byli i aktualni policjanci. Wiele rzeczy działo się nie bez ich wiedzy”.


Naszemiasto.pl. Wrzesień 2015 r. „Sopot ogranicza punkty sprzedaży alkoholu”: „Ponad dwukrotnie mniej sklepów z wysokoprocentowym alkoholem w Sopocie i ograniczenie ich godzin otwarcia tylko do północy? Do takich regulacji dążył będzie prezydent kurortu Jacek Karnowski”.
Listopad 2015 r. Mecenas Giemza, obrońca Krystiana W. dla „Gazety Wyborczej”: „Sopot by night to jest specyficzny świat i te dziewczyny... one się same pchały”.


Corman McCarthy, „To nie jest kraj dla starych ludzi”: "Niewiele trzeba by zapanować nad porządnymi ludźmi. Bardzo niewiele. A nad przestępcami w ogóle nie da się zapanować. Jeśli nawet jest inaczej, nigdy o tym nie słyszałem".


Waldemar Kuchanny


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież