Szkoła Podstawowa nr 11: dzieci chcą się uczyć w tej szkole » 1 marca rusza rekrutacja do gdańskich szkół podstawowych. W lutym swoje drzwi na spotkania z rodzica... Medale za wkład w Pamięć » W piątkowe popołudnie gdański Odział Instytutu Pamięci Narodowej wręczył medale dla pięciu laureatów... Grzegorz Górski: Jesteśmy w "oku cyklonu" » Czy jako naród jesteśmy świadomi nadciągających zagrożeń; o naiwności w patrzeniu na swoją przyszłoś... Anna Gembicka i Tomasz Obszański w Telewizji Republika » W piątek o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będą Anna Gembicka, była minister rol... Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych » Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech instancji, wniosków do Sądu Najwyżs... Zmiana koloru togi J. Karnowskiego? Bezprawne polecenia w Sopocie... » Poseł Jacek Karnowski, b. prezydent Sopotu, prowadzi przesłuchania w komisji śledczej ds. wyborów ko... 3-milionowy zwiedzający w Muzeum II Wojny Światowej » Wejście rodziny Wawrzyńczaków z Kalisza kilka minut po godz. 13:00 21 lutego na wystawę główną oznac... Katarzyna Sójka w Telewizji Republika » 21 lutego o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie posłanka Katarzyna Sójka, Pr... Jarosław Olechowski dołączył do Telewizji Republika » 19 lutego do zespołu Telewizji Republika dołączył Jarosław Olechowski, były szef Telewizyjnej Agencj... Immersyjna edukacja z IPN » W siedzibie gdańskiego oddziału IPN zaprezentowano nowy program edukacyjny z wykorzystaniem nowej te...
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
czwartek, 22 lutego 2024 17:29
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech
Projekt wypunktował Trefla
niedziela, 18 lutego 2024 18:58
Projekt wypunktował Trefla
W spotkaniu drużyn z czołówki Projekt Warszawa pokonał na swoim
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
sobota, 24 lutego 2024 12:38
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
I LIGA FORTUNA
Wszyscy oczekiwali postawy trójmiejskich
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
niedziela, 18 lutego 2024 08:33
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
Bardzo udanie rozpoczęli rundę wiosenną piłkarze Lechii. Na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
niedziela, 11 lutego 2024 22:02
Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
Znany pod pseudonimem „Mieto” prof. Mieczysław Olszewski był

Sport w szkole

Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
czwartek, 15 lutego 2024 09:28
Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza na XVII

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Budyń z sokiem malinowym: Proszę mnie rozśmieszyć i wyciągnąć broń

Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 
czwartek, 12 listopada 2015 11:15

altRadio Gdańsk. Wrzesień 2013 r. „Jacek Karnowski jak Clint Eastwood”: „Prezydent Sopotu Jacek Karnowski, niezadowolony z działania policji na terenie miasta, wynajął prywatną firmę ochroniarską, która przejęła patrolowanie ulic”.


„Newsweek” z czerwca 2014 r. Ranking prezydentów. Miejsce 2. Jacek Karnowski – szeryf znad Bałtyku: „Prezydent interesuje się każdym ogródkiem piwnym, każdą źle zawieszoną reklamą, każdą przyznaną koncesją. To leży u podstaw jego sukcesu i 16-letniej już prezydentury”.


NaTemat.pl. Wrzesień 2014 r. „Prezydent Sopotu niczym szeryf”: „Takiej reklamy przed wyborami samorządowymi prezydentowi Sopotu Jackowi Karnowskiemu inni politycy mogą tylko pozazdrościć. Nie każdy ma jednak taką okazję i tyle odwagi, co on. We wtorkowe popołudnie Karnowski postanowił przeprowadzić pościg za przestępcami, którzy zaatakowali starszą kobietę”.


TVN 24. Listopad 2014 r. „Szeryf Karnowski znowu w akcji”: „Jacek Karnowski po raz kolejny zachował się jak prawdziwy szeryf Sopotu. Patrolując popularny Monciak zauważył, że nietrzeźwy klient bez problemu kupuje alkohol w sklepie. Prezydent wezwał straż miejską i zapowiedział, że odbierze właścicielowi koncesję za złamanie ustawy o wychowaniu w trzeźwości”


TVN24. Luty 2015 r. „Władze Sopotu przeciwko Cocomo”: „Sopot, jako pierwsze miasto w Polsce, pozwało właściciela Cocomo o naruszenie dóbr osobistych. W gdańskim sądzie ruszył w tej sprawie proces. Samorządowcy uważają, że działalność klubu go-go przyniosła kurortowi złą sławę i spowodowała straty. Chcą nakazania właścicielowi klubu Cocomo między innymi zaprzestania alkoholi za cenę rażąco zawyżoną oraz wykorzystywania stanu nietrzeźwości klientów".


Kulisy24.com. Lipiec 2015 r. „W tej sprawie jest śmierć dziecka, szantaże, dziesiątki przypadków seksualnego wykorzystywanie i gwałtów na 13-, 14-, 15-, 16-letnich dziewczynach. Sprawca, 40-letni Krystian, zwany Krystkiem, pozostaje bezkarny. I byłoby łagodnym napisanie, że chodzi tu jedynie o indolencję prokuratorów i policjantów, którzy popełniają błędy, nie zbierają dowodów, ignorują kluczowe relacje. I niestety, bywa, że traktują ofiary przestępstw jakby same się o to prosiły. Większość tej sprawy rozgrywa się w modnych klubach dla dorosłych w Sopocie, gdzie bawi się trójmiejska, warszawska czy krakowska elita, a ochroniarzami są byli i aktualni policjanci. Wiele rzeczy działo się nie bez ich wiedzy”.


Naszemiasto.pl. Wrzesień 2015 r. „Sopot ogranicza punkty sprzedaży alkoholu”: „Ponad dwukrotnie mniej sklepów z wysokoprocentowym alkoholem w Sopocie i ograniczenie ich godzin otwarcia tylko do północy? Do takich regulacji dążył będzie prezydent kurortu Jacek Karnowski”.
Listopad 2015 r. Mecenas Giemza, obrońca Krystiana W. dla „Gazety Wyborczej”: „Sopot by night to jest specyficzny świat i te dziewczyny... one się same pchały”.


Corman McCarthy, „To nie jest kraj dla starych ludzi”: "Niewiele trzeba by zapanować nad porządnymi ludźmi. Bardzo niewiele. A nad przestępcami w ogóle nie da się zapanować. Jeśli nawet jest inaczej, nigdy o tym nie słyszałem".


Waldemar Kuchanny


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież