“Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic... Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus... W obronie ogródków » Od kwietnia Urząd Miasta ogłosił konsultacje społeczne w sprawie uchwalenia nowego Planu Ogólnego, k...
Reklama
PRO LIVE w Gdańsku
wtorek, 18 czerwca 2024 08:25
PRO LIVE w Gdańsku
Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
piątek, 06 września 2019 17:21
Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
Jeszcze niedawno w spisie numerów telefonicznych przemykał mi pod

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy

Ocena użytkowników: / 10
SłabyŚwietny 
środa, 17 kwietnia 2024 12:38

II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w decydującą fazę. Wczoraj, 16 kwietnia, po raz pierwszy w historii gminy doszło do debaty dwóch kandydatów. Emocje sięgały zenitu, sala centrum samorządowego w którym odbywało się spotkanie była wypełniona do ostatniego miejsca.


Ponad 240 osób przyszło zobaczyć na żywo starcie dwóch kandydatów na stanowisko wójta gminy Szemud. Urzędujący wójt Ryszard Kalkowski walczy w drugiej turze z Pawłem Dołkowskim, który zebrał najwięcej głosów spośród trzech kontrkandydatów Kalkowskiego startujących w pierwszej turze. Debatę zorganizował portal Szemud24.pl, na żywo w internecie oglądało ją kilkaset osób. Starcie było podzielone na trzy segmenty – pytania od redakcji, pytanie od kontrkandydata i pytanie z publiczności. Kandydaci mieli 2 minuty na udzielenie odpowiedzi a po każdej z nich na sali wybuchały gromkie brawa z jednej strony, lub buczenie i pomruki niezadowolenia z drugiej. Nic dziwnego, że emocje szybko wzięły górę i spotkanie szybko przerodziło się w ostrą wymianę ciosów.

alt


Ryszard Kalkowski skupiał się na wyliczaniu swoich sukcesów, zrealizowanych inwestycji i pozyskanych milionów złotych zewnętrznego finansowania. Jego przeciwnik Paweł Dołkowski punktował brak konsultacji z mieszkańcami, zaniedbywanie mniejszych miejscowości, wieloletnie zaniedbania w kwestii budowy kanalizacji, czy oświetlenia dróg i chodników.


- Gmina to mieszkańcy i mieszkańcom się należy rozwiązywanie tych problemów, których oczekują. Jeździliśmy na wspólne spotkania, rozmawialiśmy z mieszkańcami – słyszałem niejednokrotnie jak mówili: myśmy nie chcieliśmy tej drogi, chcieliśmy oświetlenie – dostaniecie, ale później, chcemy przedszkole – będzie, ale nie tu – tylko tam – mówił Paweł Dołkowski.
- Pan uprawia duży populizm, zrealizowaliśmy inwestycje za ponad 100 mln zł a mowa tylko o środkach zewnętrznych, jeżeli dodamy do tego środki własne to jest około 200 mln zł, które w tej gminie zostały zainwestowane – odpowiadał Ryszard Kalkowski.


Podczas debaty poruszona została również kwestia nauczycieli, którzy nie dostali wynagrodzenia od obecnego wójta. Chodzi o 300 tys. złotych za dodatkowe godziny pracy podczas pandemii za co został ukarany grzywną przez Państwową Inspekcję Pracy. Ryszard Kalkowski zręcznie ominął niewygodne zagadnienie. Jego kontrkandydat był jednak przygotowany i po zakończeniu starcia symbolicznie wręczył wójtowi Kalkowskiemu kodeks pracy.

alt


Kampania wyborcza kończy się w piątek 19.04, do tego czasu kandydaci mogą agitować i przekonywać wyborców. W sobotę i niedzielę trwa cisza wyborcza. O tym kto zostanie nowym wójtem gminy Szemud zdecydują wyborcy 21 kwietnia. W końcu oni wiedzą najlepiej.

GG


Inne artykuły związane z:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież