Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed... Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto... Jakie prawo, taka jazda » W natłoku, wielu wydarzeń, tych ważnych i takich mniej, wprowadzane są kolejne zmiany, w moim przeko... Tysiące odwiedzających "Wiosnę w ogrodzie" » W dniach 11-12 maja na terenie Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk odbyła się 21. e... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Musimy pilnować interesów Polski » O agendzie w wyborach do Europarlamentu, determinacji do wygranej i mobilizacji wyborców do poparcia... Tylko kiosków żal » „W Oliwie do kiosku już nie skoczysz” informuje portal StaraOliwa.pl „To już definitywnie koniec pew...
Reklama
Roszady we władzach Gdańska
środa, 22 maja 2024 06:56
Roszady we władzach Gdańska
Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:38
piątek, 17 maja 2024 20:18
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:38
W sobotę o godz. 16.30 w Rzeszowie rozpocznie się mecz Texom Stali
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
piątek, 17 maja 2024 17:04
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
I LIGA FORTUNA
Szybki powrót Lechii do Ekstraklasy. Po roku
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
niedziela, 19 maja 2024 21:03
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
Prawdziwy dreszczowiec zobaczyli kibice na Polsat Plus Arena. Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Śpiew morza
środa, 08 maja 2024 12:09
Śpiew morza
Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy

Ocena użytkowników: / 10
SłabyŚwietny 
środa, 17 kwietnia 2024 12:38

II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w decydującą fazę. Wczoraj, 16 kwietnia, po raz pierwszy w historii gminy doszło do debaty dwóch kandydatów. Emocje sięgały zenitu, sala centrum samorządowego w którym odbywało się spotkanie była wypełniona do ostatniego miejsca.


Ponad 240 osób przyszło zobaczyć na żywo starcie dwóch kandydatów na stanowisko wójta gminy Szemud. Urzędujący wójt Ryszard Kalkowski walczy w drugiej turze z Pawłem Dołkowskim, który zebrał najwięcej głosów spośród trzech kontrkandydatów Kalkowskiego startujących w pierwszej turze. Debatę zorganizował portal Szemud24.pl, na żywo w internecie oglądało ją kilkaset osób. Starcie było podzielone na trzy segmenty – pytania od redakcji, pytanie od kontrkandydata i pytanie z publiczności. Kandydaci mieli 2 minuty na udzielenie odpowiedzi a po każdej z nich na sali wybuchały gromkie brawa z jednej strony, lub buczenie i pomruki niezadowolenia z drugiej. Nic dziwnego, że emocje szybko wzięły górę i spotkanie szybko przerodziło się w ostrą wymianę ciosów.

alt


Ryszard Kalkowski skupiał się na wyliczaniu swoich sukcesów, zrealizowanych inwestycji i pozyskanych milionów złotych zewnętrznego finansowania. Jego przeciwnik Paweł Dołkowski punktował brak konsultacji z mieszkańcami, zaniedbywanie mniejszych miejscowości, wieloletnie zaniedbania w kwestii budowy kanalizacji, czy oświetlenia dróg i chodników.


- Gmina to mieszkańcy i mieszkańcom się należy rozwiązywanie tych problemów, których oczekują. Jeździliśmy na wspólne spotkania, rozmawialiśmy z mieszkańcami – słyszałem niejednokrotnie jak mówili: myśmy nie chcieliśmy tej drogi, chcieliśmy oświetlenie – dostaniecie, ale później, chcemy przedszkole – będzie, ale nie tu – tylko tam – mówił Paweł Dołkowski.
- Pan uprawia duży populizm, zrealizowaliśmy inwestycje za ponad 100 mln zł a mowa tylko o środkach zewnętrznych, jeżeli dodamy do tego środki własne to jest około 200 mln zł, które w tej gminie zostały zainwestowane – odpowiadał Ryszard Kalkowski.


Podczas debaty poruszona została również kwestia nauczycieli, którzy nie dostali wynagrodzenia od obecnego wójta. Chodzi o 300 tys. złotych za dodatkowe godziny pracy podczas pandemii za co został ukarany grzywną przez Państwową Inspekcję Pracy. Ryszard Kalkowski zręcznie ominął niewygodne zagadnienie. Jego kontrkandydat był jednak przygotowany i po zakończeniu starcia symbolicznie wręczył wójtowi Kalkowskiemu kodeks pracy.

alt


Kampania wyborcza kończy się w piątek 19.04, do tego czasu kandydaci mogą agitować i przekonywać wyborców. W sobotę i niedzielę trwa cisza wyborcza. O tym kto zostanie nowym wójtem gminy Szemud zdecydują wyborcy 21 kwietnia. W końcu oni wiedzą najlepiej.

GG


Inne artykuły związane z:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież