Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed... Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto... Jakie prawo, taka jazda » W natłoku, wielu wydarzeń, tych ważnych i takich mniej, wprowadzane są kolejne zmiany, w moim przeko... Tysiące odwiedzających "Wiosnę w ogrodzie" » W dniach 11-12 maja na terenie Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk odbyła się 21. e... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Musimy pilnować interesów Polski » O agendzie w wyborach do Europarlamentu, determinacji do wygranej i mobilizacji wyborców do poparcia... Tylko kiosków żal » „W Oliwie do kiosku już nie skoczysz” informuje portal StaraOliwa.pl „To już definitywnie koniec pew...
Roszady we władzach Gdańska
środa, 22 maja 2024 06:56
Roszady we władzach Gdańska
Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:38
piątek, 17 maja 2024 20:18
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:38
W sobotę o godz. 16.30 w Rzeszowie rozpocznie się mecz Texom Stali
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
piątek, 17 maja 2024 17:04
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
I LIGA FORTUNA
Szybki powrót Lechii do Ekstraklasy. Po roku
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
niedziela, 19 maja 2024 21:03
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
Prawdziwy dreszczowiec zobaczyli kibice na Polsat Plus Arena. Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Śpiew morza
środa, 08 maja 2024 12:09
Śpiew morza
Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Śpiew morza

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 08 maja 2024 12:09

Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się zaledwie od 13 kwietnia 2024 r. kiedy to odbyła się premiera spektaklu p.t. „Śpiew morza” w Teatrze Miniatura w Gdańsku.


Nie miałam przyjemności uczestniczyć w premierze, niemniej jednak spektakl, który obejrzałam pozwolił mi poznać Pana i od tej chwili trudno mi uwolnić się od zachwytu i podziwu dla roli jaką odgrywa Pan w tym przedsięwzięciu: genialny, zabawny, autentyczny, odrobinę ciapowaty i kochany. Każda intencja pochodzi z serca, które otwiera Pan dla swoich przyjaciół. To dzięki Panu chce się oglądać przygody i rozterki głównej bohaterki Edwiny, chociaż to ona ma do przekazania wielkie przesłanie. Ma namówić widzów 7+ do wiary w siebie, we własne możliwości i zdolności.

alt


Panie Łosiu, gdy pojawia się Pan na scenie ona ożywa, tętni energią i wzbudza ciekawość dalszego ciągu. Gdyby nie Pan byłoby nudno i nieciekawie. Dzięki Panu widzowie z zainteresowaniem śledzą losy bohaterów przedstawienia, a są nimi brat i siostra, rodzeństwo rywalizujące ze sobą. Rywalizacja ta jest nieświadomie podsycana przez rodziców faworyzujących jedno z nich. Zakompleksiona młodsza siostra, odnoszący sukcesy sportowe i powszechnie podziwiany starszy brat, a wszystko podrasowane legendą celtycką o selkie – człowieku foce. Trochę to szkolne i nijakie i gdyby nie przyjaźń wymyślonych postaci Łosia i Wydry tak naprawdę nie wiedzielibyśmy o co chodzi.


Łosiu kochany skradłeś moje serce, bo dzięki Tobie bohaterowie „Śpiewu morza” zyskują zainteresowanie publiczności. Wydra dzielnie dokłada swoją cegiełkę do tego przedsięwzięcia. Każdy chciałby mieć takich przyjaciół. Pozytywnie w tym spektaklu zaskoczyła mnie scenografia, oddająca bardzo sugestywnie zarówno pokój rodzeństwa jak i plażę i morze (świetny pomysł z pomostami i zapadniami, które udają głębiny morskie). Swoją drogą Panie Łosiu gratuluję Ci gracji z jaką poruszasz się w tej przestrzeni. Piszę do Pana, ale chciałabym poprosić Pana o przekazanie Pani Wydrze, że jej oddanie i gotowość niesienia pomocy wzbudza autentyczną sympatię widzów.

alt


Łoś i Wydra dla nich warto zobaczyć „Śpiew morza”.

Dla porządku scenariusz napisała Roksan Jędrzejewska - Wróbel, spektakl wyreżyserowała Ewa Piotrowska, ciekawą scenografię stworzyła Magdalena Mucha. Zagrali Magdalena Gładysiewicz, Piotr Srebrowski, Jadwiga Sankowska i Magdalena Bednarek jako Wydra oraz Jacek Majok jako Łoś.


Na zakończenie Panie Łosiu poza gratulacjami za świetną rolę proszę przyjąć życzenia dalszych sukcesów dla Pana i całego zespołu Teatru Miniatura.

Z sympatią Małgorzata Zalewska
fot. Piotr Pędziszewski


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: