"Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ... Piekarnia "Paryska" ogłasza upadłość » W ub. roku podczas kampanii wyborczej Donald Tusk straszył, że niebawem za rządów Prawa i Sprawiedli... Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego » Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego zdobywając 38,2 proc. głosów - 21 ... Apel Stowarzyszenia "Godność" o poparcie kandydatury Jacka Kurskiego » Stowarzyszenie "Godność", zrzeszające więźniów politycznych PRL-u oraz działaczy podziemia lat 80-ty... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Przegrana Prawicy to koniec suwerennośc... » Czy Polacy rozumieją znaczenie wyborów do Parlamentu Europejskiego, czy przegrana Prawicy oznacza ko... Bruksela, tu się żyje! » Cmentarzysko politycznych słoni czy znakomite łowisko? Parlamentarny staż w Brukseli to przyjemna pr... Jarosław Sellin: Błędem było to, że Solidarność nie skonsumowała swoje... » W historycznej Sala BHP w Gdańsku Jarosław Sellin, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Eu... Czesław Nowak odpowiada na zaproszenie dyrektora ECS i prezydent Dulki... » Odpowiedź Czesława Nowaka na zaproszenie dyrektora ECS i prezydent Dulkiewicz.Pani Aleksandra Dulkie... Godność popiera Fotygę » Apel Stowarzyszenia Godność w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego i poparcie dla kandydatury...
Reklama
Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego
niedziela, 09 czerwca 2024 20:15
Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego
Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego
Zaległy mecz w Rybniku 22 czerwca
wtorek, 11 czerwca 2024 13:55
Zaległy mecz w Rybniku 22 czerwca
Speedway Ekstraliga podała termin zaległego meczu INNPRO ROW Rybnik
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
środa, 29 maja 2024 07:50
Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
W trakcie blisko 15 lat trwania Galerii Sztuki Gdańskiej na łamach

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Mikołaj Jacek Kujawian: nie mogę wybaczyć panu Tuskowi, że tak skłócił Polaków

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
wtorek, 10 października 2023 11:04

Mikołaj Jacek Kujawian, radca prawny Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Gdańsku:

Analizując różne zjawiska polityczne, społeczne i gospodarcze nasuwa mi się wiele pytań na które, jak do tej pory, nie mogę doczekać się odpowiedzi. W świetle finału kampanii wyborczej, być może ktoś wesprze moje oczekiwania i uzyskam rzeczową, wyczerpującą odpowiedź na te pytania.

Otóż, czy nie ma związku przyczynowo-skutkowego pomiędzy faktem pełnienia funkcji Premiera Rzeczpospolitej Polskiej, tu nazwiska jego nie wymienię bo go nie cenię, a faktem ujawnienia w dacie 12 grudnia 2008 roku przez Bundesarchiv cyklu fotografii z opisem oznaczonych kolejno numerami: 1011-380-0069-33 do numeru 1011-380-0069-39 z dopiskiem POLEN, Verhaftung von Juden, Transport.jpg. Ja odbieram tę oficjalną publikację jako formę szantażu ze strony sąsiadującego od zachodu z nami państwa. Czy dziełem przypadku jest to, że jeden z niemieckich zbirów (ostatnio zwanych nazistami) w randze Rottenfuhrera jadący w odkrytym samochodzie wraz i innymi funkcjonariuszami SD (Sicherheitsdienst - Służby Bezpieczeństwa Reichsfuhrera SS) jest łudząco podobny do owego ówczesnego premiera?

Nie jest wszak dziełem przypadku, że podczas sprawowania prze owego premiera rządów, moja Ojczyzna doznała wielu upokorzeń i cierpień. Problem też tkwi w tym, że ów funkcjonariusz w samochodzie we wrześniu 1939 r., a zatem w pierwszych dniach II wojny światowej posiadał już dwa odznaczenia. Na czym polegała jego nadgorliwość i skąd takie uznanie u Hitlera? Co ciekawe, to liczne środowiska żydowskie zajęły się tym tematem, a to dlatego, bo ci funkcjonariusze wracali właśnie z obławy na Żydów w okolicy miejscowości Ustronie koło Opatowa. O ich przynależności do tej formacji tj. SD świadczą emblematy na lewych rękawach ich mundurów. Być może podobieństwo to jest przypadkowe. Jednak ów premier ma wiele życiorysów. Ponoć w Izraelu huczało na ten temat. Jednak nie znam hebrajskiego a tłumaczeń nie dokonywano. Z uwagi, że publikacja pochodzi od Bundesarchiv, tj. Archiwum Federalnego RFN fotomontaż jest wykluczony!

Poza tymi ważnymi faktami, nie mogę wybaczyć panu Tuskowi, że tak skłócił Polaków a rozpoczęło się to po jego przegranych wyborach na prezydenta RP w roku 2005. Nie mogę mu wybaczyć tego podzielenia Narodu polskiego. A zaczął na mównicy sejmowej kiedy zapowiedział: właśnie nastała nam Polska moherowa...

Piszę to jako kochający Polskę!


Inne artykuły związane z: