100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Tusk nie będzie moim premi... » W nowym numerze „Sieci” prezydent Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie wyjaśnia powody powierzenia mi... Inauguracja cyklu „Muzyczne popołudnie w Muzeum" » Koncert Mikołaja Sikały zainaugurował cykl recitali fortepianowych w ramach współpracy Muzeum II Woj... ROD "Kaczeńce" bez zmian » W sobotę 18 listopada na nadzwyczajnym zebraniu Stowarzyszenia Ogrodowego Rodzinnego Ogrodu Działkow... Fudakowski: to jest demoralizacja » Komentarz Stanisława Fudakowskiego, sekretarza Stowarzyszenia "Godność" do Oświadczenia jakie wydano... L. Brudzyński komisarzem Sopotu » Premier RP Mateusz Morawiecki wyznaczył Lucjana Brudzyńskiego do pełnienia - od 15 listopada br. - f...
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
czwartek, 23 listopada 2023 17:36
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy od kwietnia b. roku prowadzi

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
wtorek, 28 listopada 2023 15:09
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
Komunikat właścicieli Wybrzeże S.A. dotyczący powołania
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
sobota, 18 listopada 2023 14:29
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
I LIGA FORTUNA
Rekordowa seria zwycięstw Arki Gdynia trwa.
Czas derbów!
czwartek, 23 listopada 2023 17:46
Czas derbów!
Po ponad 3 latach czekają nas kolejne emocje derbowe. Po zawieszeniu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
niedziela, 19 listopada 2023 18:48
Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
Zakończenie sezonu wystawienniczego 2023 „Gazety Gdańskiej”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Mikołaj Jacek Kujawian: nie mogę wybaczyć panu Tuskowi, że tak skłócił Polaków

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
wtorek, 10 października 2023 11:04

Mikołaj Jacek Kujawian, radca prawny Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Gdańsku:

Analizując różne zjawiska polityczne, społeczne i gospodarcze nasuwa mi się wiele pytań na które, jak do tej pory, nie mogę doczekać się odpowiedzi. W świetle finału kampanii wyborczej, być może ktoś wesprze moje oczekiwania i uzyskam rzeczową, wyczerpującą odpowiedź na te pytania.

Otóż, czy nie ma związku przyczynowo-skutkowego pomiędzy faktem pełnienia funkcji Premiera Rzeczpospolitej Polskiej, tu nazwiska jego nie wymienię bo go nie cenię, a faktem ujawnienia w dacie 12 grudnia 2008 roku przez Bundesarchiv cyklu fotografii z opisem oznaczonych kolejno numerami: 1011-380-0069-33 do numeru 1011-380-0069-39 z dopiskiem POLEN, Verhaftung von Juden, Transport.jpg. Ja odbieram tę oficjalną publikację jako formę szantażu ze strony sąsiadującego od zachodu z nami państwa. Czy dziełem przypadku jest to, że jeden z niemieckich zbirów (ostatnio zwanych nazistami) w randze Rottenfuhrera jadący w odkrytym samochodzie wraz i innymi funkcjonariuszami SD (Sicherheitsdienst - Służby Bezpieczeństwa Reichsfuhrera SS) jest łudząco podobny do owego ówczesnego premiera?

Nie jest wszak dziełem przypadku, że podczas sprawowania prze owego premiera rządów, moja Ojczyzna doznała wielu upokorzeń i cierpień. Problem też tkwi w tym, że ów funkcjonariusz w samochodzie we wrześniu 1939 r., a zatem w pierwszych dniach II wojny światowej posiadał już dwa odznaczenia. Na czym polegała jego nadgorliwość i skąd takie uznanie u Hitlera? Co ciekawe, to liczne środowiska żydowskie zajęły się tym tematem, a to dlatego, bo ci funkcjonariusze wracali właśnie z obławy na Żydów w okolicy miejscowości Ustronie koło Opatowa. O ich przynależności do tej formacji tj. SD świadczą emblematy na lewych rękawach ich mundurów. Być może podobieństwo to jest przypadkowe. Jednak ów premier ma wiele życiorysów. Ponoć w Izraelu huczało na ten temat. Jednak nie znam hebrajskiego a tłumaczeń nie dokonywano. Z uwagi, że publikacja pochodzi od Bundesarchiv, tj. Archiwum Federalnego RFN fotomontaż jest wykluczony!

Poza tymi ważnymi faktami, nie mogę wybaczyć panu Tuskowi, że tak skłócił Polaków a rozpoczęło się to po jego przegranych wyborach na prezydenta RP w roku 2005. Nie mogę mu wybaczyć tego podzielenia Narodu polskiego. A zaczął na mównicy sejmowej kiedy zapowiedział: właśnie nastała nam Polska moherowa...

Piszę to jako kochający Polskę!


Inne artykuły związane z: