Krzysztof Dośla: Solidarność, rozwaga, kompetencja, siła w dialogu » Z Krzysztofem Doślą, przewodniczącym Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” rozmawia Artur S.... Gala 14. Wielkiego Maratonu Czytelniczego » W audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego, og... Otwarcie ekspozycji „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Funduszu Ob... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otwarto ekspozycję „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Fund... Płace na gdańską miarę... » Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim urzędzie miejskim aż 9 dodatkowo zarabia w ... Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r...
Reklama
Płace na gdańską miarę...
wtorek, 06 czerwca 2023 12:18
Płace na gdańską miarę...
Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
wtorek, 23 maja 2023 13:43

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII edycji programu edukacyjnego „Być jak Ignacy”, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Fundacja PGNiG wspiera inicjatywy na rzecz dziedzictwa narodowego i kultury, a także nauki i edukacji.


Uczniowie z pomocą wirtualnego „Ignacego”, jego współpracowników i ciekawych gości stają się promotorami nauki wśród swoich rówieśników. Zdobywają wiedzę z interesujących dziedzin nauki, a także poznają wybitnych, polskich naukowców, tych historycznych i tych współczesnych. W tym roku akcja startuje pod hasłem „Zostań ambasadorem nauki”.


„Odkrywcy” z rumskiej Dziesiątki zapoznali się z życiorysami oraz zasługami takich postaci jak Maria Skłodowska–Curie, Mikołaj Kopernik, Stefan Drzewiecki oraz znakomitymi matematykami z Poznania, deszyfrantami Enigmy, którzy złamali szyfr niemieckiej maszyny szyfrującej: Jerzym Różyckim, Henrykiem Zygalskim oraz Marianem Rejewskim. Wiedzę uczniowie pogłębiali przez oglądanie filmów edukacyjnych, rozwiązywanie quizów, wykonywanie ciekawych i różnorodnych zadań.

alt


W trakcie realizacji projektu młodzi ludzie mieli okazję m.in. samodzielnie przeprowadzić szereg ciekawych doświadczeń chemicznych i fizycznych, poznać założenia teorii helio- oraz geocentrycznej, poczuć się jak w prawdziwym „escape roomie”, rozwiązując zaszyfrowane zagadki, nauczyć się wiązać różnego rodzaju węzły żeglarskie, stworzyć kometę, wykonać wiele pięknych prac plastycznych na temat ciał niebieskich czy złudzeń optycznych, przygotować warsztaty edukacyjne na temat powietrza dla młodszych kolegów, nagrać i zmontować filmy o grawitacji, sile odśrodkowej, języku migowych czy wykonanych przez siebie prac pracach.


Przed kołem naukowym z rumskiej Dziesiątki pozostały ostatnie 2 etapy konkursu, podczas których poznają podstawy ekonomii oraz dokończą pracę konkursową nad którą od pewnego czasu pracują.


Program został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki.

ASG

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież