Gorzkie spotkanie rad dzielnic z prezydent Gdańska » Miało być podsumowanie współpracy i rozmowa o usprawnieniach rad dzielnic. Zamiast tego pojawiło się... Kolejny bój o Gedanię... » Po przejęciu sterów rządu przez liberałów znów przyjdzie nam toczyć bój o Gedanię.Po 2022 roku kiedy... Deweloperka na historycznych terenach KS Gedanii w Gdańsku » Jak poinformował na konferencji poseł PiS Kacper Płażyński, Pomorski Wojewódzki Konserwator Zabytków... Spotkanie promocyjne książki "Wschodnie piętno" » 11 lutego 2026 r. w Oblackim Centrum Edukacji i Kultury w Gdańsku odbyła się promocja książki wydane... Pamięć Grudnia 70: kwiaty stoczniowców, sugestie SB, paraliż PZPR » W grudniu 1977 r. po raz pierwszy od 1971 r. zorganizowano niezależne zgromadzenie pod bramą nr 2 St... Oświadczenie "S" ws. sporu zbiorowego w IMGW » W dniu 26 stycznia 2026 r. Organizacja Zakładowa NSZZ „Solidarność” w IMGW-PIB weszła w spór zbiorow... Marta Nawrocka odwiedziła Koło Gospodyń Wiejskich „Jezioranki” » Małżonka Prezydenta RP Marta Nawrocka spotkała się z członkiniami i członkami Koła Gospodyń Wiejskic... Tłusty czwartek » Z marmoladą, powidłami, posypane cukrem pudrem lub z polewą czekoladową. Po pączka w tłusty czwartek... Grzegorz Ksepko: Myślę, że pan prezydent nie podpisze ustawy o KRS » - Myślę, że pan prezydent nie podpisze ustawy o KRS w tym kształcie – mówi Grzegorz Ksepko, członek ... Kurierzy PISu » Po ostatniej konferencji Prawa i Sprawiedliwości lider partii Jarosław Kaczyński nakazał swoim wiern...
Grzegorz Ksepko: Myślę, że pan prezydent nie podpisze ustawy o KRS
środa, 04 lutego 2026 15:23
Grzegorz Ksepko: Myślę, że pan prezydent nie podpisze ustawy o KRS
- Myślę, że pan prezydent nie podpisze ustawy o KRS w tym
Piłka w grze...
czwartek, 05 lutego 2026 09:01
Piłka w grze...
Za nami pierwsza kolejka Ekstraklasy SA po zimowej przerwie. Na
Tablica Łazarka
środa, 31 grudnia 2025 19:00
Tablica Łazarka
Wojciech Łazarek był piłkarzem, a później bardzo znanym trenerem

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Racjonalny” romantyk i mistyk epoki danych
sobota, 18 października 2025 18:54
„Racjonalny” romantyk i mistyk epoki danych
Dzięki współpracy Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Żeglarz
piątek, 02 maja 2025 08:00
Żeglarz
Kapitan Nut odważny, romantyczny, bez skazy, poświęcił swoje
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
czwartek, 18 września 2025 17:09
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
Kompleks klasztorno-kościelny w Żarnowcu to perła północnych
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Latarką w półmrok: Kaliber zdrady

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
wtorek, 24 lutego 2026 16:04

altDziś Donald Tusk już nie plecie o Polsce "wolnej, demokratycznej i europejskiej".

Dziś nadyma się i plecie o zdradzie.

"Zdradą stanu" była już deklaracja Karola Nawrockiego, jeszcze kandydata na prezydenta, że "Polska nigdy nie zgodzi się na Ukrainę w NATO".

"Takiej zdrady interesów narodowych nikt wam nigdy nie wybaczy, jeśli rzeczywiście będziecie atakowali te polskie interesy w sposób tak cyniczny i szeroki."

"To już nie jest opozycja, to są wrogowie polskiej niepodległości"

Tusk cierpi publicznie na osobliwą niepamięć, wypiera to, czego wyprzeć się nie sposób...

"Bycie premierem polskiego rządu to dla mnie rzecz stukrotnie ważniejsza niż te potencjalne europejskie awanse" - poinformował w telewizyjnym spektaklu na żywo.

Czy Tusk siebie słysząc sobie dowierzał?

Konstytucyjną misję ochrony suwerenności Polski chce prowadzić polityk, który z niej dobrowolnie zrezygnował na rzecz pracy w skartelizowanej instytucji europejskiej. "STUKROTNIE" ważniejsze w 2014 roku okazały się nietransparentne udziały we władzy aparatu unijnego niż realizacja mandatu, który wynikał z woli polskich obywateli.

Zakpił sobie z instytucji wyborów polityk, który swoją decyzją jej fundamentalne dla demokracji znaczenie unieważnił.

Gwoli przypomnienia...

Składając we wrześniu 2014 roku dymisję ze stanowiska "STUKROTNIE ważniejszego" niż garderobiany Junckera, b. lider KLD i PO pokazał siłę swoich publicznych przyrzeczeń składanych "na żywo".

"Zdrada płynie z ust"...

Mandat poselski D.Tuska wygasł z jego osobistej woli 31 października 2014 roku. Głosy 370 tysięcy Polaków mniej okazały się ważne niż namowy i decyzje liderów Unii Europejskiej, w tym Angeli Merkel budującej wówczas z Putinem podkład gazowy pod nowy ład polityczny w Europie. Typując Tuska jako przewodniczącego Rady Europejskiej kierowano się nie suwerennym rozstrzygnięciem polskich obywateli a interesem korporacyjnym Unii Europejskiej.

Wiosną 2017 roku, po upływie pierwszej części kadencji na stanowisku w Radzie Europejskiej, Donald Tusk po raz drugi uczestniczył w przydziale tej funkcji. Tyle, że polskimi sprawami nie zarządzali już liberałowie z ludowcami, tylko Zjednoczona Prawica. Tak bowiem chcieli obywatele. Z ich mandatu polska premier Beata Szydło zgłosiła kandydaturę Jacka Saryusz-Wolskiego.

W przeddzień marcowego posiedzenia w Brukseli kanclerz Merkel poinformowała posłów Bundestagu, że za kilkadziesiąt godzin będzie instalować Donalda Tuska na drugą część 5.letniej kadencji. Formalny wniosek w tej sprawie złożył radzie nadzorczej Europy premier Joseph Muscat z Malty. Mając przeciw sobie wolę obywateli, którzy w 2015 odsunęli jego ekipę od władzy, Donald Tusk rekomendację kartelu przyjął, a wolę demokratyczną Polaków zdradził.

Od tego czasu wszystko co mówi o demokracji nie ma żadnego znaczenia. Wystąpił przeciw jej werdyktowi z powodów, które w służbie publicznej nie powinny być akceptowane.

Jeden głos polskiej premier miał wtedy wagę 6 milionów głosów Polaków, którzy przeprowadzili demokratyczną zmianę władzy w Polsce. To jeden z tych przypadków, gdy pojedynczy głos mówi więcej niż 26 głosów uczestników kartelu grzebiącego w Brukseli.

Czy można się dziwić, że tak skalibrowany polityk nie wie, "z jakiej paki należą się panu odszkodowania, panie" i składa kanclerzom Niemiec, Scholzowi i Merzowi, wbrew dwóm uchwałom Sejmu RP, z których jedną poparł swoim głosem, akt zdrady wobec polskiego doświadczenia historii.
Nadto zapewnia, że za niemieckie zbrodnie sam zapłaci.

Z programu SAFE dla niemieckiego przemysłu zbrojeniowego?

Mam wątpliwości, czy Tusk jest "wdzięczny naszym przodkom za ich pracę, za walkę o niepodległość okupioną ogromnymi ofiarami"?

Wołając "zdrada" przy każdej niemal okazji politycznej, zdradza Tusk zbyt wiele.

Obywatelom poddawanym opresji intrygantów z Brukseli, których Tusk był uczniem, dla orzeźwienia umysłu przypomnieć wypada uwagę ministra spraw zagranicznych Francji, wicehrabiego Alexisa de Tocqueville,ze niebezpieczne jest "zgodzenie się na to, by jeden naród rozstrzygał o losach innego".

Marek Formela


Inne artykuły związane z:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież