Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys...
Reklama
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 14:24
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
Po fatalnym początku meczu Energa Wybrzeże goniła Cellfast Wilki
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Łukasz Brządkowski: Ostra gra w Tczewie
wtorek, 16 kwietnia 2024 08:54
Łukasz Brządkowski: Ostra gra w Tczewie
W drugiej turze kampanii prezydenckiej wszystkie chwyty dozwolone. O
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Mariusz Wilczyński: Jego rządy zaskutkowały jednymi z gorszych decyzji

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
piątek, 06 października 2023 15:06

Mariusz Wilczyński, działacz FMW Gdańsk, drukarz i redaktor bezdebitowej gazety stoczniowej Solidarności "Solidarność i Rozwaga".


Odpowiedź na pytanie dlaczego ludzie popierają Tuska może mieć wiele wspólnego z odpowiedzią na inne „dlaczego ludzie płakali po śmierci Stalina?” Bo to dla mnie pytanie bardziej z gatunku psychologii społecznej niż politycznych czy politologicznych rozważań.
Tusk nie gwarantował rozwoju, lepszego wykorzystania istniejącego potencjału, większego znaczenia Polski na arenie międzynarodowej. A jednocześnie tak wielu darzyło i darzy go nie do wytłumaczenia zaufaniem na pograniczu z histerią.


Jego rządy zaskutkowały jednymi z gorszych decyzji. Podwyższenie wieku emerytalnego, likwidacją OFE czy oddanie śledztwa ws. katastrofy smoleńskiej Rosjanom. Wszyscy pamiętają „pieniądze w OFE (Otwartych Funduszach Emerytalnych mających być urzeczywistnieniem zaufania Polaków do swojego państwa) nie są własnością Polaków. Gdyby były własnością Polaków każdy by mógł przyjść i je sobie wypłacić… Ta drwina ze współobywateli za to, że zaufali Polsce, jego organom i przedstawicielom, przecież także jemu - Donaldowi Tuskowi…


Ostentacyjnie demonstrował swój serwilizm wobec rosyjskiego i niemieckiego sąsiada. Jego serwilizm wykraczający poza poczucie dobrego smaku w sposób karykaturalny zademonstrował nam swego czasu Juncker gdy oczekiwał na podanie sobie marynarki. No cóż wydobył z Tuska cechę ludzi byle jakich - silni wobec słabych, słabi wobec silnych. Ciekawe czy ta cecha łączy także zwolenników Tuska… Mentalność ofiary, swego rodzaju syndrom sztokholmski każe im czerpać spełnienie i zadowolenie z rezygnacji z samodzielnego myślenia, decydowania o sobie?… Ślepo oddani cynicznemu gangsterowi?


Jest za to gwarantem kopiowania przez Polskę stanowiska geopolitycznego duetu Niemcy – Rosja. Ten kontekst jest niedoceniony w analizach politycznych a może być przecież fundamentalny gdy przychodzi rządzić w tak skomplikowanym kontekście politycznym.
Ostatnie zdanie właściwie wyczerpuje odpowiedź na zadane pytanie, ale sprawa jest daleko poważniejsza i bardziej bolesna.


By realizować zarysowany dogmat a także skarcony i przynaglony przez Ursule von der Leyen kandydat Tusk gotów był przyjechać do tego kraju i walczyć o głosy wielokrotnie przez siebie zdradzonych i upokorzonych Polaków. Gdy Tusk na trwale przeprowadzi się do Polski przypomnimy sobie jak się żyje w kraju, w którym po sejmowych korytarzach snują się przedstawiciele różnych grup interesów i nacisku a należne dla państwa podatki wyciekają do kieszeni różnego rodzaju grup interesów, by nie użyć słowa mafii… Czy obudzimy się po wyborach w takim kraju? Co miałoby się stać by było inaczej?...


Inne artykuły związane z: