Gdański Wołyń... » 81. rocznica Rzezi Wołyńskiej w Gdańsku była obchodzona przez wiele środowisk patriotycznych i organ... “Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic... Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus...
PRO LIVE w Gdańsku
wtorek, 18 czerwca 2024 08:25
PRO LIVE w Gdańsku
Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
piątek, 06 września 2019 17:21
Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
Jeszcze niedawno w spisie numerów telefonicznych przemykał mi pod

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Mariusz Wilczyński: Jego rządy zaskutkowały jednymi z gorszych decyzji

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
piątek, 06 października 2023 15:06

Mariusz Wilczyński, działacz FMW Gdańsk, drukarz i redaktor bezdebitowej gazety stoczniowej Solidarności "Solidarność i Rozwaga".


Odpowiedź na pytanie dlaczego ludzie popierają Tuska może mieć wiele wspólnego z odpowiedzią na inne „dlaczego ludzie płakali po śmierci Stalina?” Bo to dla mnie pytanie bardziej z gatunku psychologii społecznej niż politycznych czy politologicznych rozważań.
Tusk nie gwarantował rozwoju, lepszego wykorzystania istniejącego potencjału, większego znaczenia Polski na arenie międzynarodowej. A jednocześnie tak wielu darzyło i darzy go nie do wytłumaczenia zaufaniem na pograniczu z histerią.


Jego rządy zaskutkowały jednymi z gorszych decyzji. Podwyższenie wieku emerytalnego, likwidacją OFE czy oddanie śledztwa ws. katastrofy smoleńskiej Rosjanom. Wszyscy pamiętają „pieniądze w OFE (Otwartych Funduszach Emerytalnych mających być urzeczywistnieniem zaufania Polaków do swojego państwa) nie są własnością Polaków. Gdyby były własnością Polaków każdy by mógł przyjść i je sobie wypłacić… Ta drwina ze współobywateli za to, że zaufali Polsce, jego organom i przedstawicielom, przecież także jemu - Donaldowi Tuskowi…


Ostentacyjnie demonstrował swój serwilizm wobec rosyjskiego i niemieckiego sąsiada. Jego serwilizm wykraczający poza poczucie dobrego smaku w sposób karykaturalny zademonstrował nam swego czasu Juncker gdy oczekiwał na podanie sobie marynarki. No cóż wydobył z Tuska cechę ludzi byle jakich - silni wobec słabych, słabi wobec silnych. Ciekawe czy ta cecha łączy także zwolenników Tuska… Mentalność ofiary, swego rodzaju syndrom sztokholmski każe im czerpać spełnienie i zadowolenie z rezygnacji z samodzielnego myślenia, decydowania o sobie?… Ślepo oddani cynicznemu gangsterowi?


Jest za to gwarantem kopiowania przez Polskę stanowiska geopolitycznego duetu Niemcy – Rosja. Ten kontekst jest niedoceniony w analizach politycznych a może być przecież fundamentalny gdy przychodzi rządzić w tak skomplikowanym kontekście politycznym.
Ostatnie zdanie właściwie wyczerpuje odpowiedź na zadane pytanie, ale sprawa jest daleko poważniejsza i bardziej bolesna.


By realizować zarysowany dogmat a także skarcony i przynaglony przez Ursule von der Leyen kandydat Tusk gotów był przyjechać do tego kraju i walczyć o głosy wielokrotnie przez siebie zdradzonych i upokorzonych Polaków. Gdy Tusk na trwale przeprowadzi się do Polski przypomnimy sobie jak się żyje w kraju, w którym po sejmowych korytarzach snują się przedstawiciele różnych grup interesów i nacisku a należne dla państwa podatki wyciekają do kieszeni różnego rodzaju grup interesów, by nie użyć słowa mafii… Czy obudzimy się po wyborach w takim kraju? Co miałoby się stać by było inaczej?...


Inne artykuły związane z: