100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Tusk nie będzie moim premi... » W nowym numerze „Sieci” prezydent Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie wyjaśnia powody powierzenia mi... Inauguracja cyklu „Muzyczne popołudnie w Muzeum" » Koncert Mikołaja Sikały zainaugurował cykl recitali fortepianowych w ramach współpracy Muzeum II Woj... ROD "Kaczeńce" bez zmian » W sobotę 18 listopada na nadzwyczajnym zebraniu Stowarzyszenia Ogrodowego Rodzinnego Ogrodu Działkow... Fudakowski: to jest demoralizacja » Komentarz Stanisława Fudakowskiego, sekretarza Stowarzyszenia "Godność" do Oświadczenia jakie wydano... L. Brudzyński komisarzem Sopotu » Premier RP Mateusz Morawiecki wyznaczył Lucjana Brudzyńskiego do pełnienia - od 15 listopada br. - f...
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
czwartek, 23 listopada 2023 17:36
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy od kwietnia b. roku prowadzi

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
wtorek, 28 listopada 2023 15:09
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
Komunikat właścicieli Wybrzeże S.A. dotyczący powołania
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
sobota, 18 listopada 2023 14:29
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
I LIGA FORTUNA
Rekordowa seria zwycięstw Arki Gdynia trwa.
Czas derbów!
czwartek, 23 listopada 2023 17:46
Czas derbów!
Po ponad 3 latach czekają nas kolejne emocje derbowe. Po zawieszeniu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
niedziela, 19 listopada 2023 18:48
Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
Zakończenie sezonu wystawienniczego 2023 „Gazety Gdańskiej”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Okiem Borowczaka: Dziękuję i ślubuję

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 02 listopada 2015 15:29

altW piątek, tuż przed ciszą wyborczą, opublikowałem podziękowanie wszystkim współobywatelom z którymi miałem przyjemność spotkać się w ostatnich tygodniach podczas kampanii wyborczej. Dziękowałem wszystkim osobom i instytucjom za poparcie jakiego mi udzielili. Dzisiaj, znając wyniki wyborów, wiem, że dostąpiłem zaszczytu ponownego obdarzenia mnie zaufaniem przez wyborców mojego okręgu i będę mógł jako przedstawiciel Narodu ponownie reprezentować Polaków w Sejmie RP. Przyjmując ten zaszczytny honor chciałbym rozpocząć od podziękowania wszystkim i każdemu z osobna z wyborców, którzy zdecydowali o powierzeniu mi mandatu posła na Sejm RP. Dziękuję wszystkim członkom komitetu poparcia mojej kandydatury oraz wszystkim moim współpracownikom, w tym dużej grupie wolontariuszy za Waszą ciężką pracę podczas kampanii wyborczej i poparcie. Deklaruję uroczyście, że nie zawiodę Was szanowni obywatele i drodzy Przyjaciele.


Będę, tak jak dotąd, pracował z poświęceniem i uczciwie, bez swarów i będę się angażował we wszystkie działania, które służą wszystkim Polakom, bez względu na to czy byli moimi wyborcami, sympatykami, czy nie, stanowimy bowiem jedną wspólnotę. Nie będzie we mnie żadnych oporów aby podjąć współpracę z innymi ugrupowaniami politycznymi, tymi, które będą sprawować władzę czy tymi z opozycji. Jednym kryterium będę się tylko kierował przy takiej współpracy, będzie to dobro Polaków i Polski. Będę jak do tej pory podejmował działania, które dotyczą bezpośrednio człowieka.

Pierwszoplanowym działaniem, podobnie jak w poprzedniej kadencji, będzie służba na rzecz powstawania nowych, dobrze płatnych i trwałych miejsc pracy. Ale już dzisiaj deklaruję, że nie poprę żadnych nowych obciążeń podatkowych. Zapowiadane przez PiS opodatkowanie sieci supermarketów i banków, zostanie przez te podmioty gospodarcze przeniesione natychmiast na klientów i w sposób często niespostrzeżony, będzie to uszczuplać portfele obywateli miesięcznie w wysokości 10 lub 20 złotych, co dla bardzo wielu jest znaczącą kwotą w ich budżetach i ja o tym będę pamiętał. Nie będę też wspierał propozycji zwycięskiej partii zamiaru likwidacji NFZ i finansowaniu opieki zdrowotnej bezpośrednio z budżetu, bo to już przeżyliśmy, w PRL. Będę natomiast inicjował z posłankami i posłami projekt podziału NFZ tak, aby duże jego samodzielne oddziały konkurowały ze sobą, co zawsze wychodzi z pożytkiem dla pacjenta. Mamy poszerzać wolność, czyli stwarzać możliwość wyboru obywatelowi, a nie zakuwać go w kajdany państwowej dyktatury, pozbawiając wyboru. Będę sumiennie i na bieżąco informował Państwa o mojej służbie w charakterze posła na Sejm RP.


Ta funkcja, powierzona mi na kolejną kadencję to wielki zaszczyt, ale i wielkie zobowiązanie. Dlatego zanim wypowiem formalnie po przysiędze poselskiej, zgodnie z Konstytucją z pozostałym 459 posłankami i posłami na Sejm RP, sakramentalne „ślubuję”, chciałbym wpierw zwrócić się do Was szanowni współobywatele z tym uroczystym słowem i powiedzieć do Was, do każdego z osobna, bez względu na to czy byliście moimi wyborcami i sympatykami czy nie: ja Jerzy Borowczak, ślubuję Wam Szanowni Obywatele uczciwą służbę, przestrzegając nie tylko prawa, ale i dobrych obyczajów, dla dobra wszystkich Polaków i Polski.

Jerzy Borowczak


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież