Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw... "Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ... Piekarnia "Paryska" ogłasza upadłość » W ub. roku podczas kampanii wyborczej Donald Tusk straszył, że niebawem za rządów Prawa i Sprawiedli... Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego » Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego zdobywając 38,2 proc. głosów - 21 ... Apel Stowarzyszenia "Godność" o poparcie kandydatury Jacka Kurskiego » Stowarzyszenie "Godność", zrzeszające więźniów politycznych PRL-u oraz działaczy podziemia lat 80-ty... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Przegrana Prawicy to koniec suwerennośc... » Czy Polacy rozumieją znaczenie wyborów do Parlamentu Europejskiego, czy przegrana Prawicy oznacza ko... Bruksela, tu się żyje! » Cmentarzysko politycznych słoni czy znakomite łowisko? Parlamentarny staż w Brukseli to przyjemna pr... Jarosław Sellin: Błędem było to, że Solidarność nie skonsumowała swoje... » W historycznej Sala BHP w Gdańsku Jarosław Sellin, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Eu... Czesław Nowak odpowiada na zaproszenie dyrektora ECS i prezydent Dulki... » Odpowiedź Czesława Nowaka na zaproszenie dyrektora ECS i prezydent Dulkiewicz.Pani Aleksandra Dulkie...
Reklama
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
czwartek, 13 czerwca 2024 09:58
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
Gęstnieje atmosfera wokół b. prezydenta Sopotu, Jacka
Zaległy mecz w Rybniku - aktualizacja
wtorek, 11 czerwca 2024 13:55
Zaległy mecz w Rybniku - aktualizacja
Speedway Ekstraliga podała termin zaległego meczu INNPRO ROW Rybnik
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
środa, 29 maja 2024 07:50
Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
W trakcie blisko 15 lat trwania Galerii Sztuki Gdańskiej na łamach

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Okiem Borowczaka: Dziękuję i ślubuję

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 02 listopada 2015 15:29

altW piątek, tuż przed ciszą wyborczą, opublikowałem podziękowanie wszystkim współobywatelom z którymi miałem przyjemność spotkać się w ostatnich tygodniach podczas kampanii wyborczej. Dziękowałem wszystkim osobom i instytucjom za poparcie jakiego mi udzielili. Dzisiaj, znając wyniki wyborów, wiem, że dostąpiłem zaszczytu ponownego obdarzenia mnie zaufaniem przez wyborców mojego okręgu i będę mógł jako przedstawiciel Narodu ponownie reprezentować Polaków w Sejmie RP. Przyjmując ten zaszczytny honor chciałbym rozpocząć od podziękowania wszystkim i każdemu z osobna z wyborców, którzy zdecydowali o powierzeniu mi mandatu posła na Sejm RP. Dziękuję wszystkim członkom komitetu poparcia mojej kandydatury oraz wszystkim moim współpracownikom, w tym dużej grupie wolontariuszy za Waszą ciężką pracę podczas kampanii wyborczej i poparcie. Deklaruję uroczyście, że nie zawiodę Was szanowni obywatele i drodzy Przyjaciele.


Będę, tak jak dotąd, pracował z poświęceniem i uczciwie, bez swarów i będę się angażował we wszystkie działania, które służą wszystkim Polakom, bez względu na to czy byli moimi wyborcami, sympatykami, czy nie, stanowimy bowiem jedną wspólnotę. Nie będzie we mnie żadnych oporów aby podjąć współpracę z innymi ugrupowaniami politycznymi, tymi, które będą sprawować władzę czy tymi z opozycji. Jednym kryterium będę się tylko kierował przy takiej współpracy, będzie to dobro Polaków i Polski. Będę jak do tej pory podejmował działania, które dotyczą bezpośrednio człowieka.

Pierwszoplanowym działaniem, podobnie jak w poprzedniej kadencji, będzie służba na rzecz powstawania nowych, dobrze płatnych i trwałych miejsc pracy. Ale już dzisiaj deklaruję, że nie poprę żadnych nowych obciążeń podatkowych. Zapowiadane przez PiS opodatkowanie sieci supermarketów i banków, zostanie przez te podmioty gospodarcze przeniesione natychmiast na klientów i w sposób często niespostrzeżony, będzie to uszczuplać portfele obywateli miesięcznie w wysokości 10 lub 20 złotych, co dla bardzo wielu jest znaczącą kwotą w ich budżetach i ja o tym będę pamiętał. Nie będę też wspierał propozycji zwycięskiej partii zamiaru likwidacji NFZ i finansowaniu opieki zdrowotnej bezpośrednio z budżetu, bo to już przeżyliśmy, w PRL. Będę natomiast inicjował z posłankami i posłami projekt podziału NFZ tak, aby duże jego samodzielne oddziały konkurowały ze sobą, co zawsze wychodzi z pożytkiem dla pacjenta. Mamy poszerzać wolność, czyli stwarzać możliwość wyboru obywatelowi, a nie zakuwać go w kajdany państwowej dyktatury, pozbawiając wyboru. Będę sumiennie i na bieżąco informował Państwa o mojej służbie w charakterze posła na Sejm RP.


Ta funkcja, powierzona mi na kolejną kadencję to wielki zaszczyt, ale i wielkie zobowiązanie. Dlatego zanim wypowiem formalnie po przysiędze poselskiej, zgodnie z Konstytucją z pozostałym 459 posłankami i posłami na Sejm RP, sakramentalne „ślubuję”, chciałbym wpierw zwrócić się do Was szanowni współobywatele z tym uroczystym słowem i powiedzieć do Was, do każdego z osobna, bez względu na to czy byliście moimi wyborcami i sympatykami czy nie: ja Jerzy Borowczak, ślubuję Wam Szanowni Obywatele uczciwą służbę, przestrzegając nie tylko prawa, ale i dobrych obyczajów, dla dobra wszystkich Polaków i Polski.

Jerzy Borowczak


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież