Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys...
Reklama
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 14:24
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
Po fatalnym początku meczu Energa Wybrzeże goniła Cellfast Wilki
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Łukasz Brządkowski: Ostra gra w Tczewie
wtorek, 16 kwietnia 2024 08:54
Łukasz Brządkowski: Ostra gra w Tczewie
W drugiej turze kampanii prezydenckiej wszystkie chwyty dozwolone. O
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43

To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie odbył się Kaszubsko-Kociewski Kongres Samorządowy w Wejherowie. Wirtualnie zagościł na nim premier Mateusz Morawiecki.


W wejherowskiej filharmonii odbył się Kaszubsko-Kociewski Kongres Samorządowy. Była to okazja do spotkania samorządowców z przedstawicielami rządu. W kongresie wzięli udział: minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński, wiceminister finansów Sebastian Skuza, wiceminister funduszy i polityki regionalnej Marcin Horała, wojewoda pomorski Dariusz Drelich oraz przedstawiciele samorządów i instytucji państwowych.


Z uczestnikami połączył się Premier RP Mateusz Morawiecki, który życzył owocnych dyskusji przynoszących wymierne korzyści.
– Bo bogate Pomorze to bogata Polska - podkreślił szef rządu.


W ramach kongresu zaplanowano trzy panele dyskusyjne:, „Pomorze przyszłości – inwestycje strategiczne”, „Zrównoważony rozwój Pomorza – inwestycje lokalne wspierane z budżetu państwa i Funduszy Europejskich” i „Jakość życia – usługi społeczne”.
Wojewoda pomorski Dariusz Drelich mówił o inwestycjach samorządowych finansowanych ze środków budżetu państwa.
- Pomorskie to region z jednym z największych przyrostów naturalnych, miejsce gdzie chętnie osiedlają się i Polacy, i obcokrajowcy. To właśnie na naszym terenie realizowane są kluczowe inwestycje. Polityka gospodarcza prowadzona jest tu w ten sposób, by małe inwestycje np. lokalne drogi dojazdowe były realizowane równolegle do głównych np. Trasy Kaszubskiej czy OMT. Dobrze skomunikowany region, daje nowe możliwości rozwoju. Nowe drogi budowane są przede wszystkim z myślą o mieszkańcach ale w dużej mierze także o przedsiębiorcach – zaznaczył Dariusz Drelich, dodając jak ważna jest współpraca z samorządami.

alt


Paneliści - minister Sebastian Skuza, wojewoda Dariusz Drelich, wójt Nowej Karczmy Andrzej Pollak, burmistrz Kartuz Mieczysław Gołuński oraz przedstawiciel Banku Gospodarstwa Krajowego - dyskutowali także o tym po jakie środki mogą sięgać samorządy dla finansowania swoich inwestycji, jakie zasady powinny obowiązywać w przyszłych edycjach, i które potrzeby zostały zaspokojone, a które są teraz najpilniejsze.


Uczestnicy kongresu skupiali się także na perspektywach, które otwierają się przed Pomorzem, dzięki m.in. wielkim rządowym inwestycjom drogowym: Trasie Kaszubskiej, budowanej Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta i S6 w pełnym przebiegu do Szczecina; inwestycjom kolejowym i modernizacjom linii 201 i 202, realizacji programów portowych zwiększających możliwości przeładunkowe, czy rozpoczynających się programach energetycznych - budowie elektrowni jądrowej i morskich farm wiatrowych.
Poruszono także tematy związane z jakością życia i usługami społecznymi m.in. dostępem do wysokiej jakości edukacji, poprawą warunków rozwoju zawodowego pracujących i poszukujących pracy, wsparciem osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym.


Partnerem Kaszubsko – Kociewskiego Kongresu Samorządowego było Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Bank Gospodarstwa Krajowego, Port Gdynia, Port Gdańsk, WFOŚiGW w Gdańsku oraz Polskie Elektrownie Jądrowe (PPEJ).

opr. r
fot. Pomorski Urząd Wojewódzki

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież