Granda we Wrzeszczu » Mieszkańcy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego walczą z absurdalnym ich zdaniem wariantem trasy tramwa... Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw... "Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ... Piekarnia "Paryska" ogłasza upadłość » W ub. roku podczas kampanii wyborczej Donald Tusk straszył, że niebawem za rządów Prawa i Sprawiedli... Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego » Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego zdobywając 38,2 proc. głosów - 21 ... Apel Stowarzyszenia "Godność" o poparcie kandydatury Jacka Kurskiego » Stowarzyszenie "Godność", zrzeszające więźniów politycznych PRL-u oraz działaczy podziemia lat 80-ty... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Przegrana Prawicy to koniec suwerennośc... » Czy Polacy rozumieją znaczenie wyborów do Parlamentu Europejskiego, czy przegrana Prawicy oznacza ko... Bruksela, tu się żyje! » Cmentarzysko politycznych słoni czy znakomite łowisko? Parlamentarny staż w Brukseli to przyjemna pr... Jarosław Sellin: Błędem było to, że Solidarność nie skonsumowała swoje... » W historycznej Sala BHP w Gdańsku Jarosław Sellin, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Eu...
Reklama
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
czwartek, 13 czerwca 2024 09:58
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
Gęstnieje atmosfera wokół b. prezydenta Sopotu, Jacka
Cellfast Wilki - Energa Wybrzeże LIVE: 57:33 104:76
piątek, 14 czerwca 2024 18:51
Cellfast Wilki - Energa Wybrzeże LIVE: 57:33 104:76
W sobotę o godz. 16.30 w Krośnie rozpocznie się mecz 8. kolejki
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
piątek, 14 czerwca 2024 14:35
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
Do zakończenia sezonu 2023/24 pozostały już tylko dwie kolejki na
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
środa, 29 maja 2024 07:50
Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
W trakcie blisko 15 lat trwania Galerii Sztuki Gdańskiej na łamach

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Charlie zmienia się w kurczaka

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 05 czerwca 2024 13:24

Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych. Zakazano nauczycielom ich zadawania ku uciesze dzieci i młodzieży nie zdającej sobie sprawy z konsekwencji tego rozporządzenia, ale mniejsza o uczniów okazuje się bowiem, że dorośli równie chętnie korzystają z tej ulgi. Przykładem może być nowe przedstawienie Teatru Miniatura „Charlie zmienia się w kurczaka”, którego premiera odbyła się w Dzień Dziecka czyli 1 czerwca i którego twórcy, mam wrażenie, nie odrobili zadania domowego.


Nie zapoznali się z dotychczasowym repertuarem i zamiast nowatorskiego spektaklu na miarę powieści Sama Copelanda, stworzyli kompilację z kilku poprzednich produkcji Miniatury. I tak: teatr w teatrze czyli próby przedstawienia szkolnego wplecione w akcję – dokładnie jak w „Opowieści wigilijnej. Wrzeszcz”, wzajemna relacja pomiędzy rodzeństwem i kłopoty emocjonalne jednego z nich – wypisz wymaluj „Śpiew morza”, dałoby się jeszcze znaleźć wiele podobieństw i prawdopodobnie nie da się ich uniknąć, jednak od tak znakomitych twórców „Charliego…” spodziewałam się czegoś więcej.

alt


Spektakl wyreżyserował Robert Drobniuch, adaptację przygotowała Anna Andraka, za bardzo skromną scenografię odpowiada Magdalena Łazarczyk i Łukasz Sosiński, kostiumy są dziełem Grupy Mixer a muzykę skomponował Piotr Kurek. Zespół aktorski spisał się dobrze i przedstawił widzom historię Charliego sprawnie i z humorem.

alt


alt


Z głównym bohaterem przedstawienia spotykamy się w momencie, w którym przeżywa on trudny okres swojego życia: jego ukochany brat jest chory, rodzice poświęcają Charliemu mało czasu, ma kłopoty w szkole, do tego dochodzi konflikt z nielubianym kolegą. Wszystko to powoduje, że w sytuacjach stresowych zmienia się w różne zwierzęta: pająka, gołębia, węża. Do końca przedstawienia czekamy kiedy zmieni się w kurczaka co nie następuje. Dlaczego? Musimy sobie odpowiedzieć sami. Przemianom Charliego towarzyszą przyjaciele, próbujący znaleźć ich przyczynę i pomóc koledze oraz cieszący się z jego kłopotów rywal klasowy. Groźna choroba brata kończy się niespodziewanie i tak samo zaskakująco jak zakończenie przedstawienia.

alt


Miałam wrażenie,że twórcom zabrakło wyobraźni a tytułowy kurczak stał się wytrychem do nawiązania kontaktu z publicznością. Charliego zagrał Kamil Marek Kowalski, a jego towarzyszy Jakub Ehrlich, Magdalena Żulińska, Piotr Kłudka, Dariusz Czarniecki, Krzysztof Kozak, Krystian Wieczyński, zasługująca na brawa w podwójnej roli nauczycielki i dyrektorki Edyta Janusz-Ehrlich oraz Wioleta Karpowicz. Dobrze że sezon #czułość się skończył, bo mam wrażenie, że bardzo ograniczał twórców i artystów. Powodzenia w #chłopaki.

Małgorzata Zalewska
fot. Piotr Pędziszewski

Related news items:
Older news items: