Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed... Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto... Jakie prawo, taka jazda » W natłoku, wielu wydarzeń, tych ważnych i takich mniej, wprowadzane są kolejne zmiany, w moim przeko... Tysiące odwiedzających "Wiosnę w ogrodzie" » W dniach 11-12 maja na terenie Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk odbyła się 21. e... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Musimy pilnować interesów Polski » O agendzie w wyborach do Europarlamentu, determinacji do wygranej i mobilizacji wyborców do poparcia... Tylko kiosków żal » „W Oliwie do kiosku już nie skoczysz” informuje portal StaraOliwa.pl „To już definitywnie koniec pew...
Roszady we władzach Gdańska
środa, 22 maja 2024 06:56
Roszady we władzach Gdańska
Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:38
piątek, 17 maja 2024 20:18
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:38
W sobotę o godz. 16.30 w Rzeszowie rozpocznie się mecz Texom Stali
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
piątek, 17 maja 2024 17:04
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
I LIGA FORTUNA
Szybki powrót Lechii do Ekstraklasy. Po roku
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
niedziela, 19 maja 2024 21:03
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
Prawdziwy dreszczowiec zobaczyli kibice na Polsat Plus Arena. Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Śpiew morza
środa, 08 maja 2024 12:09
Śpiew morza
Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Łukasz Brządkowski: Ostra gra w Tczewie

Ocena użytkowników: / 11
SłabyŚwietny 
wtorek, 16 kwietnia 2024 08:54

W drugiej turze kampanii prezydenckiej wszystkie chwyty dozwolone. O brudnej kampanii, darmowej komunikacji, o układzie sił w Radzie Miasta i spektakularnym sukcesie wyborczym w pierwszej turze, który wstrząsnął w posadach Urzędem Miasta rozmawiamy z Łukaszem Brządkowskim – aktywistą tczewskim, który w pierwszej turze wyborów w Tczewie zebrał ponad 47% głosów.


- Myślę, że tak spektakularne zwycięstwo w pierwszej turze mogło zaskoczyć nawet Pana.
Łukasz Brządkowski: Dwa dni przed pierwszą turą odbierałem takie sygnały, że może być naprawdę dobrze. To znaczy, nieznane osoby podchodziły do mnie w sklepie, mówił, że będę głosować. Ktoś przejeżdżał samochodem trąbił i pokazywał mi kciuk w górę. I tak szliśmy na nasz wieczór wyborczy. Pełni pozytywnych emocji. To znaczy, spodziewaliśmy się na pewno drugiej tury. Ja myślałem, że mogę być lekkim faworytem, ale ten wynik 47%, nie będę ukrywał, zaskoczył wszystkich ze mną na czele. Powiem szczerze, że jak się zastanawiałem nad sukcesem tej naszej kampanii, to wydaje się, że dałem coś, czego Tczewianie nie mieli od wielu lat - dałem im nadzieję na zmiany na lepsze.


- Czyli co, kubeł zimnej wody na głowę prezydenta?
Łukasz Brządkowski: Musiało i nastąpiło przebudzanie w sztabie mojego kontrkandydata. Słyszałem, że jeden z znanych polityków podesłał mu swoich PR-owców. Nagle wziął się bardzo ostro do roboty. My jednak cały czas robimy swoje, nie przejmujemy się jakimiś tam SMS-ami wysyłanymi z anonimowych numerów, zaczepkami internetowymi. Bardzo łatwo jest zlokalizować się różnego rodzaju fake konta, więc one są bardzo szybko usuwane. Skupiamy się na tym, co robiliśmy w pierwszej turze, tylko jeszcze bardziej intensywnie. Przede wszystkim spotkania z mieszkańcami. I o ile ja to robię w sposób naturalny, ponieważ od 15 lat działałem społecznie, to dla mojego kontrkandydata jest to nowum i spotyka się z różnym odbiorem. Tak słyszałem.


- Czym zajmie się Pan w pierwszej kolejności jako nowy prezydent Tczewa?
Łukasz Brządkowski: Pierwszą rzeczą, którą zorganizuję po wyborach to spotkanie z urzędnikami. Spotkanie z osobami pracującymi dla miasta. Chcę ich uspokoić, że te plotki rozsiewane o tym, że będę robił czystki, że przyjdzie miotła, że wyrzucę 120% urzędników, to jest wierutne kłamstwo. Na szczęście mam dzięki swojej działalności społecznej, doskonałe rozeznanie w urzędzie. Poznałem osobiście chyba wszystkich urzędników i ogromna większość z nich to są ludzie, którzy bardzo dobrze wykonują swoją pracę. Jedno co zmienię od razu, to jest przede wszystkim atmosferę w urzędzie. Nie będzie żadnego kordonu pomiędzy prezydentem, a urzędnikami czy mieszkańcami. Drzwi do mojego gabinetu będą otwarte, będę z każdym rozmawiał, starał się rozwiązać jego problemy.

alt


- A co z darmową komunikacją dla mieszkańców?
Łukasz Brządkowski: Ludzie są oczywiście straszeni, że ja wycofam się z darmowych biletów - absolutnie tego nie uczynię. Dla mnie podstawą będzie stworzenie w końcu przetargu z prawdziwego zdarzenia, ponieważ dziwnym trafem przetarg na prowadzenie komunikacji trzykrotnie się w Tczewie nie udał. Chodzi o to żebyśmy mieli autobusy darmowe, ale żeby one były czyste, nowoczesne i klimatyzowane. Nie sztuką jest mieć darmowe autobusy, których czystość i jakość pozostawia wiele do życzenia. Jeżeli się na to zdecydowaliśmy, to my musimy dalej w to inwestować.


- Głosy w Radzie Miasta rozłożyły się dość równomiernie – to dla Pana kłopot?
Łukasz Brządkowski: Nasz komitet „Samorząd od nowa” zdobył 6 mandatów, KO 5 mandatów, „Porozumienie na plus”, czyli grupa prezydencka 6 mandatów i PiS również 6 mandatów. Więc mogłoby się wydawać, że jest jakiś tam klincz. Moim zdaniem uda się stworzyć taką koalicję „Zaradnych”. Ludzi, którzy są z różnych ugrupowań, natomiast podejmą chęć współpracy dla realizacji ambitnego programu dla Tczewa. Nie jestem zwolennikiem koalicji partyjnych, nie jestem zwolennikiem tego, że się robi obozy, które się zwalczają. Wielką politykę zostawmy dla Warszawy. Tam i tak już się dzieją kłótnie i gorszące sceny. My jako samorząd lokalny decydujemy o rzeczach totalnie apolitycznych. O remoncie chodników, remoncie dróg, o rewitalizacji parku. Ja wyciągnę rękę do współpracy, do wszystkich. Czy zostanie ona przyjęta to inna sprawa.


Inne artykuły związane z:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież