Kandydaci “Konfederaci - Bezpartyjni - Polska jest jedna - Dla Pomorza... » Komitet “Konfederaci - Bezpartyjni - Polska jest jedna - Dla Pomorza” przedstawił kandydatów do Rady... E. Grabarek-Bartoszewicz wystartuje w Gdańsku » Do gdańskiej polityki wraca Elżbieta Grabarek-Bartoszewicz, b. przewodnicząca Rady Miasta Gdańska, r... Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: „Zostaję. Walczymy Dalej.” » W tygodniku „Sieci” Jarosław Kaczyński w specjalnym wywiadzie deklaruje: Zgłoszę swoją kandydaturę n... Gdańsk w obiektywie uczniów ZSS nr 2 » W Filii Gdańskiej przy ulicy Mariackiej odbył się wernisaż wystawy „Gdańsk w naszym obiektywie” - 24... W hołdzie Wyklętym: Tym co zachowali się jak trzeba... » 1 marca w Gdańsku obchodzono Dzień Żołnierzy Wyklętych. Instytut Pamięci Narodowej wspólnie z środow... KWW Kocham Gdańsk przedstawił kandydatów do Rady Miasta » KWW Kocham Gdańsk – Kandydaci Niezależni przedstawił listę kandydatów do Rady Miasta. Komitet wystaw... Tomasz Jezierski: Kochają Gdańsk... » Na politycznej mapie Gdańska pojawiło się nowe, świeże ugrupowanie. Jak sami o sobie mówią, mają doś... Michał Urbaniak o wyborach : Konfederacja gotowa w Gdańsku » Michał Urbaniak, z Konfederacji, gdański poseł na Sejm RP IX kadencji, już niebawem zorganizuje konf... Dulkiewicz naucza w szkołach » Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej oświaty, w ramach "lekcji obywatel... Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo...
Dulkiewicz naucza w szkołach
czwartek, 29 lutego 2024 10:44
Dulkiewicz naucza w szkołach
Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
sobota, 02 marca 2024 16:04
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
Nieudanie zaczęły wiosnę piłkarki AP ORLEN. Podopieczne trenera
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
piątek, 01 marca 2024 15:07
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
Trójmiejski duet, Arka i Lechia, kroczy konsekwentnie do
Lechia zdeklasowała Resovię
poniedziałek, 04 marca 2024 19:18
Lechia zdeklasowała Resovię
Po bardzo dobrej pierwszej połowie Lechia na Polsat Plus Arena

Galeria Sztuki Gdańskiej

Baranowscy, ojciec i syn
niedziela, 25 lutego 2024 13:53
Baranowscy, ojciec i syn
Henryk Baranowski (1932-2005) pochodził z Kociewia, urodził się w

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Latarką w półmrok: Święcenia Biedronia

Ocena użytkowników: / 23
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 26 października 2015 20:47

altTargać Nowacką kilkaset kilometrów do Słupska by mogła w piątek po południu odebrać ostatnie namaszczenie od Biedronia?
Doprawdy, zadziwiająca głupota.


Sukcesem Biedronia jest uczynienie z własnych homoseksualnych preferencji powabu politycznej jakości. Czyni on heteroseksualnych uczestników życia publicznego mniej atrakcyjnymi, bo praktykując kooperacje męsko-damską stają się zbyt powszedni. W ten sposób miłosna ekscytacja mężczyzny innym mężczyzną stała się orężem politycznym dostępnym nielicznym, przez to zaś elitarnym. Wyposażony w taki przywilej Biedroń udziela zatem błogosławieństwa wybranym petentom.


Pokusa, by skorzystać z elitarnych preferencji Biedronia, b. aktywnego uczestnika życia wewnątrz SLD, musiała więc być silniejsza niż rozum, w tym rozum polityczny. Ceną za tę brawurę było upokarzanie Nowackiej obsadzonej w roli uroczej stażystki politycznej, która wysłuchała w Słupsku laudacji na cześć Ewy Kopacz, z której  budżetowego dobrodziejstwa Biedroń zgrabnie skorzystał.


Własnoręczne uśmiercanie przez jakiegoś mądrale z SLD liderki zjednoczonej lewicy to uśmiercanie własnej autonomii, dumy i wieloletniego dorobku, a też dowód na polityczną halucynację. Roić bowiem, że wolność to seks, a nie chleb i wino, może tylko syty liberał. Głodny bolszewik w rodzaju Zandberga, nawet zatrudniony w szkole u kanclerz Nowackiej i jej ojca, nigdy by na to nie wpadł.


W rezultacie, tuż przed zgaszeniem świateł na wyborczej rampie, lewicowa publiczność obejrzała spektakl z Biedroniem w roli głównej i Nowacką z halabardą. Wiedzieć też wypada, że Słupsk dla Biedronia nie jest zbyt pojemny, rolą jego życia ma być przywództwo nowej lewicy, co go wyraźnie ożywia, a nawet słusznie podnieca. Na tej drodze stanąć mu może właśnie Nowacka, matka dzieciom, przez to kobieta zwyczajna, a też groźna, bo już w roli liderki zjednoczonej lewicy jakoś uformowana.


Nic dziwnego, że Kopacz wyborczo ładniejsza.


Obsadzając Biedronia w roli arbitra lewicowych mód ktoś upadł na głowę.


Podobnie zresztą jak towarzysze z PZPR, SdRP i SLD, Kwaśniewski, Cimoszewicz, Kalisz, Siwiec, którzy lewicową partię wycisnęli dla swoich splendorów jak cytrynę, poszli z niej w dobry świat, a teraz mędrkują ku uciesze gawiedzi. Na sukces "Ola" o którym Oleksy mówił, że jest krętaczem, pracowało kilkadziesiąt tysięcy członków partii. Cimoszewicz zaś srożąc się jak proboszcz na sumie wpierw powinien oddać miliony złotych, które z partyjnej kasy poszły na kampanię, z której uciekł do lasu.


I tam towarzysze jest wasze miejsce jeśli gajowy pozwoli. Mędrkując między inkasem od Kulczyka, jałmużną od ukraińskiego oligarchy albo pensją europosła psuliście lewicę z jakąś osobistą zapiekłością. Jesteście więc udziałowcami jej obecnej pozycji.


Nadmiar tłustego jedzenia źle służy lewicowej diecie. Lżąc byłych kolegów siebie lżycie.

Marek Formela


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież