Nie żyje były prezydent Gdańska Franciszek Jamroż » W środę przed południem w wieku 79 lat zmarł Franciszek Stefan Jamroż. W latach 90. ubiegłego stulec... „Wejście w historię”: Enigma » 25 stycznia w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się pierwsze w tym roku wydarzenie w ramach... Gdańsk - nazwy dzielnic, których nie ma » Niedawno z przestrzeni publicznej zniknęły tablice z nazwami niektórych części administracyjnych Gda... IV Rajd Pieszy im. sierż. Wiktora Stryjewskiego ps. Cacko » W sobotę (21 stycznia) odbył się IV Rajd Pieszy im. sierż. Wiktora Stryjewskiego ps. Cacko. W trudny... 75-lecie "Mazowsza" w Gdańsku! » W dniu 20 stycznia w bazylice św.Brygidy w Gdańsku odbył się koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pi... W tygodniku „Sieci”: Szokujące kulisy ataków na Polskę » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło analizują informacje na temat afery korupcyjnej w ... Pomorska Golgota więźniów KL Stutthof » Zbliża się niechlubna 78. rocznica „Marszu Śmierci”. Plan przymusowej ewakuacji obozu KL Stutthof op... Mazowsze w Gdańsku! » Proboszcz Bazyliki Św. Brygidy ks. Ludwik Kowalski zaprasza dzisiaj (20.01) o godz 19.00 na koncert ... Pomorska Biblioteka Pedagogiczna dla społeczności z Ukrainy » Pomorska Biblioteka Pedagogiczna zaprasza rodziny, które przyjechały do Gdańska z Ukrainy do swojej ... (Nie)wybuchowe odkrycie na Bielańskiej » W czwartek 19 stycznia przy ul. Bielańskiej 5 znaleziono niewybuch. Został on odkryty w trakcie prac...
Szok dla J. Lewandowskiego? Gdańsk s(po)lonizował wodę...
środa, 11 stycznia 2023 20:14
Szok dla J. Lewandowskiego? Gdańsk s(po)lonizował wodę...
Tylko przez ostatnią dekadę 51 proc. akcji w spółce Saur Neptun
Kojotki postawiły się hokeistkom Stoczniowca
niedziela, 22 stycznia 2023 21:18
Kojotki postawiły się hokeistkom Stoczniowca
Zwycięstwem zakończyły sezon zasadniczy PLHK hokeistki
Czajka sprawdzi Kaczmarka, Michniewicz vs
sobota, 10 grudnia 2022 10:54
Czajka sprawdzi Kaczmarka, Michniewicz vs
Ligowi piłkarze już na urlopach. Szatnie puste i jedynie w biurach
Durmus i Kubicki na dłużej w Lechii
środa, 25 stycznia 2023 14:11
Durmus i Kubicki na dłużej w Lechii
Ilkay Durmus i Jarosław Kubicki przedłużyli kontrakty z Lechią.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Emil Paul Gabel - W pogoni za prawdą
niedziela, 15 stycznia 2023 15:55
Emil Paul Gabel - W pogoni za prawdą
Nadmorska scena w obrazie Emila Paula Gabela wywołuje silne
Półmetek Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
sobota, 31 grudnia 2022 12:13
Półmetek Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
Rozgrywki Gdańskiej Olimpiady Młodzieży powoli zbliżają się do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Okiem Borowczaka: DZIĘKUJE

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
piątek, 23 października 2015 17:34

altKończy się kadencja parlamentu, kończy się kampania wyborcza. Moje wspomnienia, z tego okresu będą pozytywne. Jak relacjonowałem w minionych tygodniach, w moich felietonach, wywiązywałem się w mojej służbie wobec Polaków i Polski z moich obowiązków. Nigdy nie wdawałem się w jałowe spory, z nikim, uznając, że byłaby to strata czasu i psucie jakości życia publicznego.

Jednak największym bogactwem jakie wynoszę z tego okresu, to współpraca i rozmowa i współpraca z tysiącami i moich współobywateli. Nie zawsze wiedziałem czy to byli moi wyborcy, ale zawsze po takich rozmowach czułem się podbudowany. Zawsze,  podczas każdej rozmowy o Polsce, można było wyczytać autentyczną troskę Polaków o sprawy Ojczyzny i za to, za ich autentyczne partnerstwo w tych rozmowach chciałbym wszystkim, bez wyjątku, podziękować.

Szczególnie utkwi mi w pamięci okres kończącej się kampanii wyborczej. Rozmowy z tysiącami osób, czasem zdawkowe, bo wcześnie rano śpieszącymi się do pracy, ale zawsze, bez wyjątku spotykałem się ż wielką życzliwością i za to Wam szanowni i drodzy współobywatele dziękuję. Proszę Was o pójście w niedzielę 25 października do urn wyborczych.

Dziękuję wszystkim za poparcie. Dziękuję mojemu Przyjacielowi i Wielkiemu Polakowi, pod którego przywództwem przeprawiliśmy się przez to „morze czerwone” do wolności, Lechowi Wałęsie, za jego poparcie mojej kandydatury na Posła do Sejmu RP w następnej kadencji.


altWinny jest wyrazić moje najgłębsze podziękowania stowarzyszeniom i instytucjom za ich współpracę i poparcie wyborcze. To poparcie tych instytucji społecznych upewniły mnie, że moja służba miała sens, że była potrzebna. Dziękuję z głębi serca Pomorskiemu Stowarzyszeniu Zarządców Nieruchomości Spółdzielni Mieszkaniowych za ich poparcie mojej kandydatury, z którymi tak blisko współpracowałem w trakcie minionej kadencji na rzecz spółdzielczości obywateli. Dziękuję bardzo Krajowej Izby Gospodarczej Bursztynu. Jak wcześniej pisałem wiele czasu poświęciłem, aby polski bursztyn był traktowany i promowany przez państwo polskie jako nasz narodowy skarb. Cieszę się bardzo ze współpracy i słów wsparcia ze strony regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza. Szczególnie cenne jest dla mnie wsparcie Związku Emerytów Pracowników Gospodarki Morskiej, dziękuję Wam bardzo.

Nie mógłbym wiele zdziałać gdyby nie współpraca i wielkie wsparcie moich najbliższych współpracowników i całej rzeszy ponad czterdziestu wolontariuszy. Dziękuję Wam z całego serca, że byliście ze mną i miejmy nadzieję, że jeszcze wiele dobrego dla Polski zrobimy w następnej kadencji.

Jednak, pomimo, że w końcowym zdaniu, to z głębi serca, gdzie zawsze ich noszę, dziękuję mojej Rodzinie a szczególnie mojej żonie, za jej cierpliwość, wyrozumiałość i wsparcie. Dziękuję Wam moi kochani.


Jerzy Borowczak

Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież