Szkoła Podstawowa nr 11: dzieci chcą się uczyć w tej szkole » 1 marca rusza rekrutacja do gdańskich szkół podstawowych. W lutym swoje drzwi na spotkania z rodzica... Medale za wkład w Pamięć » W piątkowe popołudnie gdański Odział Instytutu Pamięci Narodowej wręczył medale dla pięciu laureatów... Grzegorz Górski: Jesteśmy w "oku cyklonu" » Czy jako naród jesteśmy świadomi nadciągających zagrożeń; o naiwności w patrzeniu na swoją przyszłoś... Anna Gembicka i Tomasz Obszański w Telewizji Republika » W piątek o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będą Anna Gembicka, była minister rol... Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych » Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech instancji, wniosków do Sądu Najwyżs... Zmiana koloru togi J. Karnowskiego? Bezprawne polecenia w Sopocie... » Poseł Jacek Karnowski, b. prezydent Sopotu, prowadzi przesłuchania w komisji śledczej ds. wyborów ko... 3-milionowy zwiedzający w Muzeum II Wojny Światowej » Wejście rodziny Wawrzyńczaków z Kalisza kilka minut po godz. 13:00 21 lutego na wystawę główną oznac... Katarzyna Sójka w Telewizji Republika » 21 lutego o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie posłanka Katarzyna Sójka, Pr... Jarosław Olechowski dołączył do Telewizji Republika » 19 lutego do zespołu Telewizji Republika dołączył Jarosław Olechowski, były szef Telewizyjnej Agencj... Immersyjna edukacja z IPN » W siedzibie gdańskiego oddziału IPN zaprezentowano nowy program edukacyjny z wykorzystaniem nowej te...
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
czwartek, 22 lutego 2024 17:29
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech
Projekt wypunktował Trefla
niedziela, 18 lutego 2024 18:58
Projekt wypunktował Trefla
W spotkaniu drużyn z czołówki Projekt Warszawa pokonał na swoim
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
sobota, 24 lutego 2024 12:38
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
I LIGA FORTUNA
Wszyscy oczekiwali postawy trójmiejskich
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
niedziela, 18 lutego 2024 08:33
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
Bardzo udanie rozpoczęli rundę wiosenną piłkarze Lechii. Na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
niedziela, 11 lutego 2024 22:02
Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
Znany pod pseudonimem „Mieto” prof. Mieczysław Olszewski był

Sport w szkole

Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
czwartek, 15 lutego 2024 09:28
Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza na XVII

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Okiem Borowczaka: DZIĘKUJE

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
piątek, 23 października 2015 17:34

altKończy się kadencja parlamentu, kończy się kampania wyborcza. Moje wspomnienia, z tego okresu będą pozytywne. Jak relacjonowałem w minionych tygodniach, w moich felietonach, wywiązywałem się w mojej służbie wobec Polaków i Polski z moich obowiązków. Nigdy nie wdawałem się w jałowe spory, z nikim, uznając, że byłaby to strata czasu i psucie jakości życia publicznego.

Jednak największym bogactwem jakie wynoszę z tego okresu, to współpraca i rozmowa i współpraca z tysiącami i moich współobywateli. Nie zawsze wiedziałem czy to byli moi wyborcy, ale zawsze po takich rozmowach czułem się podbudowany. Zawsze,  podczas każdej rozmowy o Polsce, można było wyczytać autentyczną troskę Polaków o sprawy Ojczyzny i za to, za ich autentyczne partnerstwo w tych rozmowach chciałbym wszystkim, bez wyjątku, podziękować.

Szczególnie utkwi mi w pamięci okres kończącej się kampanii wyborczej. Rozmowy z tysiącami osób, czasem zdawkowe, bo wcześnie rano śpieszącymi się do pracy, ale zawsze, bez wyjątku spotykałem się ż wielką życzliwością i za to Wam szanowni i drodzy współobywatele dziękuję. Proszę Was o pójście w niedzielę 25 października do urn wyborczych.

Dziękuję wszystkim za poparcie. Dziękuję mojemu Przyjacielowi i Wielkiemu Polakowi, pod którego przywództwem przeprawiliśmy się przez to „morze czerwone” do wolności, Lechowi Wałęsie, za jego poparcie mojej kandydatury na Posła do Sejmu RP w następnej kadencji.


altWinny jest wyrazić moje najgłębsze podziękowania stowarzyszeniom i instytucjom za ich współpracę i poparcie wyborcze. To poparcie tych instytucji społecznych upewniły mnie, że moja służba miała sens, że była potrzebna. Dziękuję z głębi serca Pomorskiemu Stowarzyszeniu Zarządców Nieruchomości Spółdzielni Mieszkaniowych za ich poparcie mojej kandydatury, z którymi tak blisko współpracowałem w trakcie minionej kadencji na rzecz spółdzielczości obywateli. Dziękuję bardzo Krajowej Izby Gospodarczej Bursztynu. Jak wcześniej pisałem wiele czasu poświęciłem, aby polski bursztyn był traktowany i promowany przez państwo polskie jako nasz narodowy skarb. Cieszę się bardzo ze współpracy i słów wsparcia ze strony regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza. Szczególnie cenne jest dla mnie wsparcie Związku Emerytów Pracowników Gospodarki Morskiej, dziękuję Wam bardzo.

Nie mógłbym wiele zdziałać gdyby nie współpraca i wielkie wsparcie moich najbliższych współpracowników i całej rzeszy ponad czterdziestu wolontariuszy. Dziękuję Wam z całego serca, że byliście ze mną i miejmy nadzieję, że jeszcze wiele dobrego dla Polski zrobimy w następnej kadencji.

Jednak, pomimo, że w końcowym zdaniu, to z głębi serca, gdzie zawsze ich noszę, dziękuję mojej Rodzinie a szczególnie mojej żonie, za jej cierpliwość, wyrozumiałość i wsparcie. Dziękuję Wam moi kochani.


Jerzy Borowczak

Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież