100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Tusk nie będzie moim premi... » W nowym numerze „Sieci” prezydent Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie wyjaśnia powody powierzenia mi... Inauguracja cyklu „Muzyczne popołudnie w Muzeum" » Koncert Mikołaja Sikały zainaugurował cykl recitali fortepianowych w ramach współpracy Muzeum II Woj... ROD "Kaczeńce" bez zmian » W sobotę 18 listopada na nadzwyczajnym zebraniu Stowarzyszenia Ogrodowego Rodzinnego Ogrodu Działkow... Fudakowski: to jest demoralizacja » Komentarz Stanisława Fudakowskiego, sekretarza Stowarzyszenia "Godność" do Oświadczenia jakie wydano... L. Brudzyński komisarzem Sopotu » Premier RP Mateusz Morawiecki wyznaczył Lucjana Brudzyńskiego do pełnienia - od 15 listopada br. - f...
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
czwartek, 23 listopada 2023 17:36
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy od kwietnia b. roku prowadzi

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
wtorek, 28 listopada 2023 15:09
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
Komunikat właścicieli Wybrzeże S.A. dotyczący powołania
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
sobota, 18 listopada 2023 14:29
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
I LIGA FORTUNA
Rekordowa seria zwycięstw Arki Gdynia trwa.
Czas derbów!
czwartek, 23 listopada 2023 17:46
Czas derbów!
Po ponad 3 latach czekają nas kolejne emocje derbowe. Po zawieszeniu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
niedziela, 19 listopada 2023 18:48
Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
Zakończenie sezonu wystawienniczego 2023 „Gazety Gdańskiej”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Stanisław Fudakowski: On chce rządzić i dzielić a to jest za mało

Ocena użytkowników: / 10
SłabyŚwietny 
środa, 11 października 2023 16:02

Stanisław Fudakowski, związkowiec w Porcie Gdańsk, więzień polityczny PRL w stanie wojennym, sekretarz Stowarzyszenia "Godność":

Historia Donalda Tuska jest znamienna i nie pozostawia żadnych złudzeń jeśli chodzi o fakty.

Fakt 1: Tak jak przed laty powiedział, że Polska to nienormalność były to lata 80-te ub. roku kiedy właściwie całe społeczeństwo było razem i walczyło w wolność dla Polski. To właśnie o Tusku znaczy wszystko. Choćby dzisiaj zaklinał się, że tylko krowa nie zmienia poglądów. Kolejne lata, jego polityczna droga tylko wszystkich nas utwierdzała w jego szczerości i w tym jak wierny był temu hasłu...

Fakt 2: Nigdy nie wybaczę mu tego, że w imię walki politycznej w swoich osobistych racji doprowadził i przyczynił się do rozdzielenia wizyt w kwietniu 2010 roku. Po latach, po kolejnych decyzjach wrogiej nam Rosji coraz bardziej jesteśmy przekonani, że fakt ten doprowadził do strasznej śmierci 96 Polaków w tym, pary prezydenckiej RP.

Fakt 3: Tusk w sercu nie ma Polski. Nigdy nie kierował się Jej dobrem a raczej swoim osobistym interesem. Już niebawem, 15 października możemy poprawić to czego nie wykonaliśmy po odzyskaniu niepodległości w 1989 roku. Wówczas jako społeczeństwo nie oczyściliśmy Polski ze zdrajców, kolaborantów i różnych szubrawców. Po prawie 35 latach odbija się naszej Ojczyźnie słynna "gruba kreska" Tadeusza Mazowieckiego.

Muszę tutaj przywołać prywatyzację, którą tak mocno wspomagał Tusk jako premier Polski. Lansował filozofię, że ekonomia jest beznarodowa. A to przecież oszustwo i kłamstwo. Polski i wiejski wódz - Wincenty Witos kiedyś pisał, że ziemię sprzedaje się tylko raz.

Pamiętam jak NSZZ "Solidarność" twardo broniło się przed odsprzedażą KGHM Lubin. Współpracownik Tuska - Janusz Lewandowski, zwany Frankensztainem polskiego przemysłu, proponował odsprzedaż polskiej "Złotej Miedzi" za ok. 200 mln USD. Dzisiaj koncern ten przynosi kilkadziesiąt miliardów pln zysku rocznie.

Już w najbliższą niedzielę staniemy przed ostatnią szansą odrzucenia kłamstwa i wyboru prawdy.

Obłudą jest nazywanie wolnymi mediami, te które należą do obcego kapitału. Musimy ratować nasze dzieci, chronić je przed wroga propagandą, aby nie poszły na kruchy lód. Młodzież jest oszukiwana i wprowadzana w błąd.

Polska dla Tuska to żerowisko. Dla nas to nasz dom. Tusk nie idzie do władzy aby służyć Polsce. On chce rządzić i dzielić a to jest za mało. Szczególnie w czasach "walca manipulacji". Trzeba być ostrożnym i 15 października o tym zadecydujemy. Należy pielęgnować 1000-letnią tradycję i dziedzictwo naszej Ojczyzny. Od tego muru dziedzictwa każdy wróg się odbije. Naszym wrogom nie zależy na tym aby Polska była silna. Mamy być słabi i nie liczący się. Tak jak mówił szczerze Tusk: Polska to nienormalność...

Tusk i jego formacja utracili wielką wartość jaką jest WIARYGODNOŚĆ. Brak wiarygodności dyskwalifikuje polityków z życia społecznego.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: