Godność popiera Fotygę » Apel Stowarzyszenia Godność w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego i poparcie dla kandydatury... Daniel Obajtek: Ruszyła na mnie cała machina państwa i mediów. Wytrzym... » Michał Karnowski rozmawia z Danielem Obajtkiem, byłym prezesem ORLENU- Pięć tygodni temu odszedł pan... Rafał Milczarski: Czy uda się ocalić CPK? » Czy Centralny Port Komunikacyjny jest racjonalną potrzebą - jak twierdzą jedni, czy megalomanią - ja... Władztwo gdańskie - krzesła i ambicje » Uff, dogadali się. Wszystko dla Gdańska i Platforma Obywatelska doszły do porozumienia - całe szczęś... Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO » *40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef Tuska w spółce w OliwieSkomercjalizo... Jantar to beczka prochu » Najemcy Domu Handlowego Jantar we Wrzeszczu boją się o swoją przyszłość. Przynajmniej ci, którzy zos... Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed...
Reklama
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
czwartek, 23 maja 2024 15:42
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
*40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef
Energa Wybrzeże - H.Skrzydlewska Orzeł LIVE 41:49
niedziela, 26 maja 2024 08:36
Energa Wybrzeże - H.Skrzydlewska Orzeł LIVE 41:49
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Rezerwowa Lechia poległa w Legnicy
niedziela, 26 maja 2024 15:59
Rezerwowa Lechia poległa w Legnicy
Grająca w mocno rezerwowym składzie Lechia w ostatnim meczu sezonu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Stanisław Fudakowski: On chce rządzić i dzielić a to jest za mało

Ocena użytkowników: / 13
SłabyŚwietny 
środa, 11 października 2023 16:02

Stanisław Fudakowski, związkowiec w Porcie Gdańsk, więzień polityczny PRL w stanie wojennym, sekretarz Stowarzyszenia "Godność":

Historia Donalda Tuska jest znamienna i nie pozostawia żadnych złudzeń jeśli chodzi o fakty.

Fakt 1: Tak jak przed laty powiedział, że Polska to nienormalność były to lata 80-te ub. roku kiedy właściwie całe społeczeństwo było razem i walczyło w wolność dla Polski. To właśnie o Tusku znaczy wszystko. Choćby dzisiaj zaklinał się, że tylko krowa nie zmienia poglądów. Kolejne lata, jego polityczna droga tylko wszystkich nas utwierdzała w jego szczerości i w tym jak wierny był temu hasłu...

Fakt 2: Nigdy nie wybaczę mu tego, że w imię walki politycznej w swoich osobistych racji doprowadził i przyczynił się do rozdzielenia wizyt w kwietniu 2010 roku. Po latach, po kolejnych decyzjach wrogiej nam Rosji coraz bardziej jesteśmy przekonani, że fakt ten doprowadził do strasznej śmierci 96 Polaków w tym, pary prezydenckiej RP.

Fakt 3: Tusk w sercu nie ma Polski. Nigdy nie kierował się Jej dobrem a raczej swoim osobistym interesem. Już niebawem, 15 października możemy poprawić to czego nie wykonaliśmy po odzyskaniu niepodległości w 1989 roku. Wówczas jako społeczeństwo nie oczyściliśmy Polski ze zdrajców, kolaborantów i różnych szubrawców. Po prawie 35 latach odbija się naszej Ojczyźnie słynna "gruba kreska" Tadeusza Mazowieckiego.

Muszę tutaj przywołać prywatyzację, którą tak mocno wspomagał Tusk jako premier Polski. Lansował filozofię, że ekonomia jest beznarodowa. A to przecież oszustwo i kłamstwo. Polski i wiejski wódz - Wincenty Witos kiedyś pisał, że ziemię sprzedaje się tylko raz.

Pamiętam jak NSZZ "Solidarność" twardo broniło się przed odsprzedażą KGHM Lubin. Współpracownik Tuska - Janusz Lewandowski, zwany Frankensztainem polskiego przemysłu, proponował odsprzedaż polskiej "Złotej Miedzi" za ok. 200 mln USD. Dzisiaj koncern ten przynosi kilkadziesiąt miliardów pln zysku rocznie.

Już w najbliższą niedzielę staniemy przed ostatnią szansą odrzucenia kłamstwa i wyboru prawdy.

Obłudą jest nazywanie wolnymi mediami, te które należą do obcego kapitału. Musimy ratować nasze dzieci, chronić je przed wroga propagandą, aby nie poszły na kruchy lód. Młodzież jest oszukiwana i wprowadzana w błąd.

Polska dla Tuska to żerowisko. Dla nas to nasz dom. Tusk nie idzie do władzy aby służyć Polsce. On chce rządzić i dzielić a to jest za mało. Szczególnie w czasach "walca manipulacji". Trzeba być ostrożnym i 15 października o tym zadecydujemy. Należy pielęgnować 1000-letnią tradycję i dziedzictwo naszej Ojczyzny. Od tego muru dziedzictwa każdy wróg się odbije. Naszym wrogom nie zależy na tym aby Polska była silna. Mamy być słabi i nie liczący się. Tak jak mówił szczerze Tusk: Polska to nienormalność...

Tusk i jego formacja utracili wielką wartość jaką jest WIARYGODNOŚĆ. Brak wiarygodności dyskwalifikuje polityków z życia społecznego.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: