Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi... Poseł Tarczyński w Akwenie: Fakty dla przekonanych... » W klubie gdańskiej Solidarności "Akwen" odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Dominikiem Tarczyński... W tygodniku „Sieci”: Putin wysyła na śmierć » Władimir Putina ogłosił częściową mobilizację i chce powołać pod broń przynajmniej 300 tys. mężczyzn... Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po... PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej » 16 września otwarto Centrum Medyczne PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej. To trzecia taka placów...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Marsze w górę tabeli
sobota, 24 września 2022 13:49
Marsze w górę tabeli
EKSTRAKLASA BP
Lechia od ostatniego dnia lipca wciąż bez
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
czwartek, 22 września 2022 18:12
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
48-letni Marcin Kaczmarek podjął się niezwykle trudnego zadania.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Szlakiem Rewskich Szkut
wtorek, 20 września 2022 13:27
Szlakiem Rewskich Szkut
Kilka dni urlopu jak co roku we wrześniu spędziłem w Rewie. To
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
środa, 31 sierpnia 2022 08:28
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza uczniów

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Szkolny rebus - sąd przeciw pionierowi

Ocena użytkowników: / 15
SłabyŚwietny 
czwartek, 22 października 2015 19:13

alt"Ja Ewa Kopacz, spożytkuje te lata, żeby Polacy zarabiali więcej"


W mieście zarządzanym przez partyjnego kolegę pani premier, co prawda nie z ZSL-u i Frontu Jedności Narodu tylko z PO, kolekcjonera kredytów we frankach, mieszkań, akcji i rad nadzorczych, milionera, rzec można z pewną niewdzięcznością, z urzędu, nie brak innych przykładów pomysłowej przedsiębiorczości. Jak choćby szkoła w Kokoszkach.


Gmina Gdańsk wybudowała za ok. 40 mln zł budynek z basenem, trzeba trafu przypominający szkołę, a następnie uznając swą organizacyjną nieporadność ogłosiła konkurs na najem jego powierzchni, którą zwycięzca konkursu zamienił na szkołę, bo szkołę w swej substancji budynek przypominał.


Zarząd Fundacji Pozytywne Inicjatywy, który podjął się tego dzieła tworzą: Arkadiusz Gawrych jako prezes, Sebastian Krawczyk i Irena Kabecka jako wice oraz Piotr Szeląg i Anna Łapińska jako członkowie zarządu. Siedziba fundacji to Puck, ul. Przebendowskiego 12. To ważny adres. I pojemny. Pomieścił też Pozytywne Inicjatywy -Edukacja, sp z o.o.. Zarządzaniem spółką zajmuje się prezes Arkadiusz Gawrych, jego wice to Sebastian Krawczyk i Irena Kabecka oraz Piotr Szeląg i Anna Łapińska jako członkowie zarządu. Spóka ujawniła 400 tys. zł kapitału zakładowego. Kapitał ten wnieśli: Fundacja Pozytywne Inicjatywy, a także wspólnicy, m.in. Sebastian Krawczyk, Irena Kabecka, Piotr Szeląg i Anna Łapińska. Jak oznajmiają w KRS, ich główna działalność gospodarcza ma polegać na prowadzeniu szkół podstawowych. Dyrektorem szkoły przy Azaliowej w Kokoszkach został nie kto inny jak... Piotr Szeląg. Aż strach pomyśleć, że te same osoby tak się zaharowują, bo działalność gospodarcza polegająca na sprzedaży miejsc w szkole podstawowej to bardzo trudny biznes, a ustawa mówi, że tylko dostępny w bardzo małych szkołach przy niewielkiej liczbie małoletnich klientów.
Chyba, że trafi się prezydent tak odważny jak Paweł Adamowicz, mający za nic ustawę oświatową, prawdziwy pionier wolnego rynku. Wtedy fundacja/spółka z inicjatywą może liczyć na ok. 10 tys. zł subwencji publicznej za klienta-ucznia do korporacyjnej kasy. Plus wynajem sal, boisk, basenu i catering, minus Karta Nauczyciela. Przy stały zleceniu z miasta można wyjść na swoje i nie trzeba czekać cztery lata na efekt Kopacz.
Jest wtedy jak w "Ziemi obiecanej". Można mieć fabrykę niewiele mając. Sąd w Gdańsku, przeciwnie niż prezydent, jakoś się połapał w tych wszystkich rebusach spółkowo-fundacyjnych, rozsupłał to i rozłożył na czynniki pierwsze. I dał prawu pierwszeństwo przed gminną przedsiębiorczością.Dziwny fajtłapa wydaje się być z tego prezydenta,choć radca prawny.

Marek Formela


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież