Bartłomiej Obajtek: Lasy Państwowe przeciwne unijnej ingerencji w zarz... » Polska jest potęgą światową w przemyśle drzewnym. Samorządy nie mogą funkcjonować bez dobrej współpr... Radni PiS chcą debaty o systemie FALA » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska chcą rozmawiać o systemie FALA. W czwartek o godz. 17.00 zap... W tygodniku „Sieci”: Jechaliśmy polskim Leopardem! » Bohaterem nowego numeru „Sieci” jest Leopard 2 – niemiecki czołg, który może zmienić losy wojny na U... Działacze PiS pytają o plany miasta wobec terenów na których miały pow... » Miasto Gdańsk zrezygnowało z planów budowy parkingów kubaturowych w centrum Gdańska nie będzie. Prze... Nie żyje były prezydent Gdańska Franciszek Jamroż » W środę przed południem w wieku 79 lat zmarł Franciszek Stefan Jamroż. W latach 90. ubiegłego stulec... „Wejście w historię”: Enigma » 25 stycznia w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się pierwsze w tym roku wydarzenie w ramach... Gdańsk - nazwy dzielnic, których nie ma » Niedawno z przestrzeni publicznej zniknęły tablice z nazwami niektórych części administracyjnych Gda... IV Rajd Pieszy im. sierż. Wiktora Stryjewskiego ps. Cacko » W sobotę (21 stycznia) odbył się IV Rajd Pieszy im. sierż. Wiktora Stryjewskiego ps. Cacko. W trudny... 75-lecie "Mazowsza" w Gdańsku! » W dniu 20 stycznia w bazylice św.Brygidy w Gdańsku odbył się koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pi... W tygodniku „Sieci”: Szokujące kulisy ataków na Polskę » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło analizują informacje na temat afery korupcyjnej w ...
Szok dla J. Lewandowskiego? Gdańsk s(po)lonizował wodę...
środa, 11 stycznia 2023 20:14
Szok dla J. Lewandowskiego? Gdańsk s(po)lonizował wodę...
Tylko przez ostatnią dekadę 51 proc. akcji w spółce Saur Neptun
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
środa, 01 lutego 2023 20:54
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
Na ćwierćfinale zakończyli siatkarze Trefla udział w Pucharze
Rusza karuzela...
piątek, 27 stycznia 2023 15:18
Rusza karuzela...
W piątek budzi się z krótkiego, zimowego snu futbolowa karuzela
Lechia zwycięsko zaczęła rundę wiosenną
niedziela, 29 stycznia 2023 19:45
Lechia zwycięsko zaczęła rundę wiosenną
Udanie rozpoczęła rundę wiosenną Lechia. Podopieczni Marcina

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Ignacy Klukowski, Pomorzanin z wyboru”
niedziela, 22 stycznia 2023 12:04
„Ignacy Klukowski, Pomorzanin z wyboru”
Ukazała się kolejna publikacja poświęcona Ignacemu Klukowskiemu
Aktywne półkolonie z GZSiSS
niedziela, 29 stycznia 2023 21:49
Aktywne półkolonie z GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego na okres ferii

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Szkolny rebus - sąd przeciw pionierowi

Ocena użytkowników: / 15
SłabyŚwietny 
czwartek, 22 października 2015 19:13

alt"Ja Ewa Kopacz, spożytkuje te lata, żeby Polacy zarabiali więcej"


W mieście zarządzanym przez partyjnego kolegę pani premier, co prawda nie z ZSL-u i Frontu Jedności Narodu tylko z PO, kolekcjonera kredytów we frankach, mieszkań, akcji i rad nadzorczych, milionera, rzec można z pewną niewdzięcznością, z urzędu, nie brak innych przykładów pomysłowej przedsiębiorczości. Jak choćby szkoła w Kokoszkach.


Gmina Gdańsk wybudowała za ok. 40 mln zł budynek z basenem, trzeba trafu przypominający szkołę, a następnie uznając swą organizacyjną nieporadność ogłosiła konkurs na najem jego powierzchni, którą zwycięzca konkursu zamienił na szkołę, bo szkołę w swej substancji budynek przypominał.


Zarząd Fundacji Pozytywne Inicjatywy, który podjął się tego dzieła tworzą: Arkadiusz Gawrych jako prezes, Sebastian Krawczyk i Irena Kabecka jako wice oraz Piotr Szeląg i Anna Łapińska jako członkowie zarządu. Siedziba fundacji to Puck, ul. Przebendowskiego 12. To ważny adres. I pojemny. Pomieścił też Pozytywne Inicjatywy -Edukacja, sp z o.o.. Zarządzaniem spółką zajmuje się prezes Arkadiusz Gawrych, jego wice to Sebastian Krawczyk i Irena Kabecka oraz Piotr Szeląg i Anna Łapińska jako członkowie zarządu. Spóka ujawniła 400 tys. zł kapitału zakładowego. Kapitał ten wnieśli: Fundacja Pozytywne Inicjatywy, a także wspólnicy, m.in. Sebastian Krawczyk, Irena Kabecka, Piotr Szeląg i Anna Łapińska. Jak oznajmiają w KRS, ich główna działalność gospodarcza ma polegać na prowadzeniu szkół podstawowych. Dyrektorem szkoły przy Azaliowej w Kokoszkach został nie kto inny jak... Piotr Szeląg. Aż strach pomyśleć, że te same osoby tak się zaharowują, bo działalność gospodarcza polegająca na sprzedaży miejsc w szkole podstawowej to bardzo trudny biznes, a ustawa mówi, że tylko dostępny w bardzo małych szkołach przy niewielkiej liczbie małoletnich klientów.
Chyba, że trafi się prezydent tak odważny jak Paweł Adamowicz, mający za nic ustawę oświatową, prawdziwy pionier wolnego rynku. Wtedy fundacja/spółka z inicjatywą może liczyć na ok. 10 tys. zł subwencji publicznej za klienta-ucznia do korporacyjnej kasy. Plus wynajem sal, boisk, basenu i catering, minus Karta Nauczyciela. Przy stały zleceniu z miasta można wyjść na swoje i nie trzeba czekać cztery lata na efekt Kopacz.
Jest wtedy jak w "Ziemi obiecanej". Można mieć fabrykę niewiele mając. Sąd w Gdańsku, przeciwnie niż prezydent, jakoś się połapał w tych wszystkich rebusach spółkowo-fundacyjnych, rozsupłał to i rozłożył na czynniki pierwsze. I dał prawu pierwszeństwo przed gminną przedsiębiorczością.Dziwny fajtłapa wydaje się być z tego prezydenta,choć radca prawny.

Marek Formela


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież