Szkoła Podstawowa nr 11: dzieci chcą się uczyć w tej szkole » 1 marca rusza rekrutacja do gdańskich szkół podstawowych. W lutym swoje drzwi na spotkania z rodzica... Medale za wkład w Pamięć » W piątkowe popołudnie gdański Odział Instytutu Pamięci Narodowej wręczył medale dla pięciu laureatów... Grzegorz Górski: Jesteśmy w "oku cyklonu" » Czy jako naród jesteśmy świadomi nadciągających zagrożeń; o naiwności w patrzeniu na swoją przyszłoś... Anna Gembicka i Tomasz Obszański w Telewizji Republika » W piątek o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będą Anna Gembicka, była minister rol... Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych » Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech instancji, wniosków do Sądu Najwyżs... Zmiana koloru togi J. Karnowskiego? Bezprawne polecenia w Sopocie... » Poseł Jacek Karnowski, b. prezydent Sopotu, prowadzi przesłuchania w komisji śledczej ds. wyborów ko... 3-milionowy zwiedzający w Muzeum II Wojny Światowej » Wejście rodziny Wawrzyńczaków z Kalisza kilka minut po godz. 13:00 21 lutego na wystawę główną oznac... Katarzyna Sójka w Telewizji Republika » 21 lutego o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie posłanka Katarzyna Sójka, Pr... Jarosław Olechowski dołączył do Telewizji Republika » 19 lutego do zespołu Telewizji Republika dołączył Jarosław Olechowski, były szef Telewizyjnej Agencj... Immersyjna edukacja z IPN » W siedzibie gdańskiego oddziału IPN zaprezentowano nowy program edukacyjny z wykorzystaniem nowej te...
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
czwartek, 22 lutego 2024 17:29
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech
Projekt wypunktował Trefla
niedziela, 18 lutego 2024 18:58
Projekt wypunktował Trefla
W spotkaniu drużyn z czołówki Projekt Warszawa pokonał na swoim
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
sobota, 24 lutego 2024 12:38
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
I LIGA FORTUNA
Wszyscy oczekiwali postawy trójmiejskich
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
niedziela, 18 lutego 2024 08:33
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
Bardzo udanie rozpoczęli rundę wiosenną piłkarze Lechii. Na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
niedziela, 11 lutego 2024 22:02
Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
Znany pod pseudonimem „Mieto” prof. Mieczysław Olszewski był

Sport w szkole

Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
czwartek, 15 lutego 2024 09:28
Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza na XVII

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Szkolny rebus - sąd przeciw pionierowi

Ocena użytkowników: / 15
SłabyŚwietny 
czwartek, 22 października 2015 19:13

alt"Ja Ewa Kopacz, spożytkuje te lata, żeby Polacy zarabiali więcej"


W mieście zarządzanym przez partyjnego kolegę pani premier, co prawda nie z ZSL-u i Frontu Jedności Narodu tylko z PO, kolekcjonera kredytów we frankach, mieszkań, akcji i rad nadzorczych, milionera, rzec można z pewną niewdzięcznością, z urzędu, nie brak innych przykładów pomysłowej przedsiębiorczości. Jak choćby szkoła w Kokoszkach.


Gmina Gdańsk wybudowała za ok. 40 mln zł budynek z basenem, trzeba trafu przypominający szkołę, a następnie uznając swą organizacyjną nieporadność ogłosiła konkurs na najem jego powierzchni, którą zwycięzca konkursu zamienił na szkołę, bo szkołę w swej substancji budynek przypominał.


Zarząd Fundacji Pozytywne Inicjatywy, który podjął się tego dzieła tworzą: Arkadiusz Gawrych jako prezes, Sebastian Krawczyk i Irena Kabecka jako wice oraz Piotr Szeląg i Anna Łapińska jako członkowie zarządu. Siedziba fundacji to Puck, ul. Przebendowskiego 12. To ważny adres. I pojemny. Pomieścił też Pozytywne Inicjatywy -Edukacja, sp z o.o.. Zarządzaniem spółką zajmuje się prezes Arkadiusz Gawrych, jego wice to Sebastian Krawczyk i Irena Kabecka oraz Piotr Szeląg i Anna Łapińska jako członkowie zarządu. Spóka ujawniła 400 tys. zł kapitału zakładowego. Kapitał ten wnieśli: Fundacja Pozytywne Inicjatywy, a także wspólnicy, m.in. Sebastian Krawczyk, Irena Kabecka, Piotr Szeląg i Anna Łapińska. Jak oznajmiają w KRS, ich główna działalność gospodarcza ma polegać na prowadzeniu szkół podstawowych. Dyrektorem szkoły przy Azaliowej w Kokoszkach został nie kto inny jak... Piotr Szeląg. Aż strach pomyśleć, że te same osoby tak się zaharowują, bo działalność gospodarcza polegająca na sprzedaży miejsc w szkole podstawowej to bardzo trudny biznes, a ustawa mówi, że tylko dostępny w bardzo małych szkołach przy niewielkiej liczbie małoletnich klientów.
Chyba, że trafi się prezydent tak odważny jak Paweł Adamowicz, mający za nic ustawę oświatową, prawdziwy pionier wolnego rynku. Wtedy fundacja/spółka z inicjatywą może liczyć na ok. 10 tys. zł subwencji publicznej za klienta-ucznia do korporacyjnej kasy. Plus wynajem sal, boisk, basenu i catering, minus Karta Nauczyciela. Przy stały zleceniu z miasta można wyjść na swoje i nie trzeba czekać cztery lata na efekt Kopacz.
Jest wtedy jak w "Ziemi obiecanej". Można mieć fabrykę niewiele mając. Sąd w Gdańsku, przeciwnie niż prezydent, jakoś się połapał w tych wszystkich rebusach spółkowo-fundacyjnych, rozsupłał to i rozłożył na czynniki pierwsze. I dał prawu pierwszeństwo przed gminną przedsiębiorczością.Dziwny fajtłapa wydaje się być z tego prezydenta,choć radca prawny.

Marek Formela


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież