O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys... Podsumowanie koalicji Konfederacji, Polska jest Jedna i Niezależna Sam... » W ostatnim dniu kampanii do wyborów samorządowych odbyła się konferencja prasowa podsumowująca kampa...
Reklama
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże - Cellfast Wilki LIVE: 43:47
niedziela, 14 kwietnia 2024 08:51
Energa Wybrzeże - Cellfast Wilki LIVE: 43:47
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
piątek, 05 kwietnia 2024 13:12
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Budyń z sokiem malinowym: W lipiec upał, w listopadzie jeszcze bardziej, a GPEC ciągle grzeje

Ocena użytkowników: / 13
SłabyŚwietny 
środa, 11 czerwca 2014 11:36

altTo trzeba trafu. Pójdzie człowiek na popołudniową wódkę do klimatycznego miejsca, jakim jest kawiarnia w budynku NOT na ul. Rajskiej, a tu oprócz wódki serwują mu przy sąsiednim stoliku rozmowę – jak można wywnioskować z tejże rozmowy – agentów różnych służb z urzędniczkami z magistratu, z tego wydziału, co to agenci zatrzymali kilka pań, a prokurator zastosował środki zapobiegawcze. Kobiety, jak to kobiety – jojczyły, że one same nie mają zamiaru za wszystko same. W domyśle: odpowiadać.


Mnie tam osobiście dochodzenie w sprawie puszczenia paru mieszkań bokiem wydaje się mało ambitnym zadaniem dla poważnych służb. O, gdyby tak zbadali jak to jest, że Niemce z Lipska tak sobie dobrze radzą z zarządzaniem Gdańskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej, którym nie dały rady zarządzać udatnie władze miasta przed jego opyleniem. O, to byłaby wiedza przydatna. Władze innych polskich miast mogłyby skorzystać. A co za tym idzie - przepraszam za wyrażenie - społeczeństwo.


No, ale ja tu o wódce, a Platforma szuka kandydata, który mógłby się zmierzyć z Panem Prezydentem Pawłem Adamowiczem w listopadowych zapasach. Ale coś słabo jej idzie. W Eurowyborach przepadł Jarosław Wałęsa, bo się załapał do Brukseli, Jan Kozłowski nie chce. Przewodniczący Rady Miasta Bogdan Oleszek? Miły człowiek, ale jakiś taki, jak nie przymierzając tytułowy bohater najgłośniejszej, choć niedokończonej powieści Roberta Musila. Posłanka Agnieszka Pomaska? Tu mi się przypomina anegdota. Ponoć na jednym z egzaminów do szkoły teatralnej będący w komisji Jan Englert miał powiedzieć: ładnych dup mamy już sporo, przydałaby się jakaś utalentowana. Michał Owczarczak? A znacie ten dowcip...


Adamowicz spać spokojnie nie śpi, bo przecież i jemu różne plotki przynoszą o tym, co tam w Warszawie i w Poznaniu, a może i w Sopocie nieraz w jego sprawach planują. Ale słysząc te dicta o platformianych przymiarkach do odebrania mu prezydenckiego fotela jakby lekko oddech może wyrównać.


Myśleć też mają o czym koledzy z Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Ponoć już pięciu kandydatów "na Adamowicza" wygenerowali. Czyżby wyniki ostatnich wyborów do Brukseli tak wszystkich dobrze nastroił? Jak tak dalej dobrze pójdzie, to dociągną do piłkarskiej jedenastki kandydatów. Wszak mamy rok mistrzostw świata w piłce nożnej. Szkoda, że w SLD nie myślą drużyną, tylko każdy ma indywidualny ciąg na bramkę. I w dodatku wywalili z boiska najlepszego spośród siebie piłkarza. Znaczy się tylu tam dobrych napastników? To pogratulować!

Waldemar Kuchanny


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież