Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: Dalej nie możemy się cofnąć! » W najnowszym numerze „Sieci” specjalny wywiad z premierem Jarosławem Kaczyńskim, w którym prezes Pra... Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro... » Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, dominująca spółka Grupy... Krzyże Orlenu i Lotosu » Ważnym elementem mszy dziękczynnej w bazylice Św. Brygidy było podarowanie Bursztynowemu Ołtarzowi 2... 100 lat Pellowskich » Mija 100 lat od założenia działalności piekarniczej rodziny Pellowskich na Wybrzeżu. W roku 1922, tr... Akcja edukacyjna gdańskiego IPN » „Powstańcy Warszawscy przelali krew za Polskę… Ty oddaj krew potrzebującym” – to jedno z haseł akcji... Pierwszy dzień fuzji. Msza dziękczynna w bastionie » 1 sierpnia 2022 to data fuzji firm paliwowych Lotos SA z Gdańska i Orlen SA z Płocka. W bastionie NS... W tygodniku „Sieci”: Prezes NBP ujawnia: tak chcą obalić rząd i polski... » W najnowszym numerze „Sieci” prezes Narodowego Banku Polskiego, prof. Adam Glapiński wyjaśnia, jaki ... Niebieski namiot pomorskiego NFZ na Jarmarku Św. Dominika zaprasza » Informacje o Internetowym Koncie Pacjenta, wszystkich programach profilaktycznych finansowanych prze... Dawid Piekarz: Sukces strategii Obajtka - polski gas&oil pod jednym da... » Z dr. Dawidem Piekarzem, wiceprezesem Instytutu Staszica, ekspertem od spraw strategii, bezpieczeńst... Wernisaż wystawy plenerowej „Na szerokich wodach. Opowieść o Polskim K... » W stulecie powstania Polskiego Klubu Morskiego (PKM) odbył się wernisaż wystawy plenerowej „Na szero...
Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro...
środa, 03 sierpnia 2022 16:02
Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro...
Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże - Abramczyk Polonia play off LIVE: 46:43
niedziela, 07 sierpnia 2022 09:30
Zdunek Wybrzeże - Abramczyk Polonia play off LIVE: 46:43
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
sobota, 06 sierpnia 2022 16:39
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
Po bardzo słabej grze Lechia przegrała na Polsat Plus Arena z

Galeria Sztuki Gdańskiej

Razem z Ukrainą
niedziela, 31 lipca 2022 12:44
Razem z Ukrainą
Zaproszenie na wystawę zatytułowaną „Razem z Ukrainą”

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Wakacje na farmie
środa, 03 sierpnia 2022 15:56
Wakacje na farmie
Podczas turnusów półkolonijnych z Gdańskim Zespołem Schronisk i
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Budyń z sokiem malinowym: Kto da uchodźcom więcej niż ja

Ocena użytkowników: / 13
SłabyŚwietny 
piątek, 11 września 2015 18:15

altW pierwszej klasie LO poszliśmy z kolegą Pawłem K. na zabawę urządzaną w naszej byłej podstawówce. Paweł podkochiwał się bowiem w młodszej od nas o 2 lata, chodzącej do siódmej klasy, Lilce G. I każdemu chłopcu, który chciał na tej zabawie zatańczyć z Lilianą, recytował tę samą frazę: „Czep się parapetu, nie Lilki”.


Pan Prezydent - też Paweł - Adamowicz był właścicielem siedmiu mieszkań. Jednego nawet zapominał przez chwil kilka wpisywać do oświadczenia majątkowego. Teraz o to prokuratura ma do niego pretensje. Potem się okazało, że mu aż cztery mieszkania z siedmiu z tych oświadczeń wyparowały. Jednego roku miał siedem, kolejnego – tylko trzy. Cztery zniknęły. Gdzie, jak, kiedy, w jaki sposób – nie wiadomo. Prezydent szerokiej opinii nie poinformował, ale też niespecjalnie się tym ubytkiem majątkowym zamartwiał.


A ja już wiem. Tzn. domyślam się, bo dowodów nie mam.


Rada Miasta Gdańska ledwo co przyjęła uchwałę dotyczącą umożliwienia pomocy uchodźcom (najbardziej palący temat tej jesieni) w formie mieszkaniowej.  „Podobnie jak inne europejskie miasta musimy być gotowi na sytuacje, w których potrzebna jest im pomoc, dlatego postanowiliśmy uregulować związane z tym kwestie prawne” – napisał na blogu prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. I zaraz dodał: „W Gdańsku jest ogromne zapotrzebowanie na lokale komunalne i oczywistym jest, że pierwszeństwo mają rodziny z Gdańska”.


I wówczas zrozumiałem: Pan Prezydent oddał uchodźcom swoje mieszkania. Ale nie jest on chwalipiętą, jak ten tam, Juha Sipila, premier Finlandii, co to się pochwalił na cały świat, że oto oddaje swój „rzadko używany dom” na północy, na przejściowe miejsce pobytowe. Prezydent Gdańska oddał po cichu, cztery, w dobrych punktach miasta. Oddał swoje, te z nadmiernego nadmiaru, aby nie oddawać komunalnych, bo pierwszeństwo mają rodziny z Gdańska. Mógłby je wynajmować za kasę, ale oddał.


Oto człowiek wielki. Oto my – krytycy Pana Prezydenta – mali, podli ludzie.


Czy w całej Unii Europejskiej, w całej strefie Schengen, znajdzie się choć jeden premier, jeden prezydent, jeden poseł, jeden polityk, który mógłby oddać uchodźcom cztery własne mieszkania? I jeszcze mieć  trzy do własnej dyspozycji? Noo, ciapciaki? Jest kto chętny do zmierzenia się na klaty z naszym Panem Prezydentem Hanzeatyckiego Gdańska?


Dlatego wzywam i apeluję do prokuratorów z Poznania.  I chcę głośno i wyraźnie powiedzieć: „Czepcie się parapetu, a nie Pana Prezydenta Pawła Adamowicza”.

Waldemar Kuchanny


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież