Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO » 100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady GPEC, 800 zł od dziennikarza, 900 zł... Wejście w historię: Prezentacja eksponatów należących do rodziny Książ... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejście w historię” zaprezent... Dzielnicowa gazeta „Wasze historie po oruńsku” czeka na opowieści i ma... » „Wasze historie po oruńsku” to gazeta inna niż wszystkie – tworzona jest z mieszkańcami i mieszkanka... W tygodniku „Sieci”: 13 kłamstw Tuska na jednym spotkaniu » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” ujawniamy, jak lider PO mija się z prawdą. Donald Tusk jest w tras... Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul... Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bogumiłę i Anastazego ... » W 83. rocznicę egzekucji 67 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska na froncie kamienicy przy ul. Wajdeloty... Adamowicz bez prawa do sądu? A Konstytucja mówi... » W Sądzie Okręgowym w Gdańsku nie rozpoczął się proces odwoławczy europosłanki PO Magdaleny Adamowicz...
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
środa, 29 marca 2023 16:34
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
piątek, 24 marca 2023 18:03
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
EKSTRAKLASA PKO BP
Już tylko niepoprawni optymiści wierzą
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
niedziela, 19 marca 2023 14:59
Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
Oliwa zawsze była atrakcyjnym miejscem, tu oddychało się czystym,
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Budyń z sokiem malinowym: Kto da uchodźcom więcej niż ja

Ocena użytkowników: / 13
SłabyŚwietny 
piątek, 11 września 2015 18:15

altW pierwszej klasie LO poszliśmy z kolegą Pawłem K. na zabawę urządzaną w naszej byłej podstawówce. Paweł podkochiwał się bowiem w młodszej od nas o 2 lata, chodzącej do siódmej klasy, Lilce G. I każdemu chłopcu, który chciał na tej zabawie zatańczyć z Lilianą, recytował tę samą frazę: „Czep się parapetu, nie Lilki”.


Pan Prezydent - też Paweł - Adamowicz był właścicielem siedmiu mieszkań. Jednego nawet zapominał przez chwil kilka wpisywać do oświadczenia majątkowego. Teraz o to prokuratura ma do niego pretensje. Potem się okazało, że mu aż cztery mieszkania z siedmiu z tych oświadczeń wyparowały. Jednego roku miał siedem, kolejnego – tylko trzy. Cztery zniknęły. Gdzie, jak, kiedy, w jaki sposób – nie wiadomo. Prezydent szerokiej opinii nie poinformował, ale też niespecjalnie się tym ubytkiem majątkowym zamartwiał.


A ja już wiem. Tzn. domyślam się, bo dowodów nie mam.


Rada Miasta Gdańska ledwo co przyjęła uchwałę dotyczącą umożliwienia pomocy uchodźcom (najbardziej palący temat tej jesieni) w formie mieszkaniowej.  „Podobnie jak inne europejskie miasta musimy być gotowi na sytuacje, w których potrzebna jest im pomoc, dlatego postanowiliśmy uregulować związane z tym kwestie prawne” – napisał na blogu prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. I zaraz dodał: „W Gdańsku jest ogromne zapotrzebowanie na lokale komunalne i oczywistym jest, że pierwszeństwo mają rodziny z Gdańska”.


I wówczas zrozumiałem: Pan Prezydent oddał uchodźcom swoje mieszkania. Ale nie jest on chwalipiętą, jak ten tam, Juha Sipila, premier Finlandii, co to się pochwalił na cały świat, że oto oddaje swój „rzadko używany dom” na północy, na przejściowe miejsce pobytowe. Prezydent Gdańska oddał po cichu, cztery, w dobrych punktach miasta. Oddał swoje, te z nadmiernego nadmiaru, aby nie oddawać komunalnych, bo pierwszeństwo mają rodziny z Gdańska. Mógłby je wynajmować za kasę, ale oddał.


Oto człowiek wielki. Oto my – krytycy Pana Prezydenta – mali, podli ludzie.


Czy w całej Unii Europejskiej, w całej strefie Schengen, znajdzie się choć jeden premier, jeden prezydent, jeden poseł, jeden polityk, który mógłby oddać uchodźcom cztery własne mieszkania? I jeszcze mieć  trzy do własnej dyspozycji? Noo, ciapciaki? Jest kto chętny do zmierzenia się na klaty z naszym Panem Prezydentem Hanzeatyckiego Gdańska?


Dlatego wzywam i apeluję do prokuratorów z Poznania.  I chcę głośno i wyraźnie powiedzieć: „Czepcie się parapetu, a nie Pana Prezydenta Pawła Adamowicza”.

Waldemar Kuchanny


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież