O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys... Podsumowanie koalicji Konfederacji, Polska jest Jedna i Niezależna Sam... » W ostatnim dniu kampanii do wyborów samorządowych odbyła się konferencja prasowa podsumowująca kampa...
Reklama
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże - Cellfast Wilki LIVE: 43:47
niedziela, 14 kwietnia 2024 08:51
Energa Wybrzeże - Cellfast Wilki LIVE: 43:47
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
piątek, 05 kwietnia 2024 13:12
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Budyń z sokiem malinowym: Od ubytku głowa nie boli, a na pewno nie prezydenta

Ocena użytkowników: / 20
SłabyŚwietny 
czwartek, 29 maja 2014 16:18

altUff. Jedne wybory za nami (te mniej ważne), drugie i trzecie przed nami (te ważniejsze i najważniejsze).  Analiza wyników wyborczych w  Gdańsku nie powinna raczej napawać optymizmem Rady Miejskiej i Rady Wojewódzkiej  SLD. Zwłaszcza w kontekście tych ważniejszych i najważniejszych wyborów, co to są przed nami. Co robić? Jak żyć? Nie tracić wiary? Nie lękać się? Poprzeć Bartelika?


Analiza ta nie powinna też napawać zbytnim optymizmem regionalnych struktur Platformy Obywatelskiej. Strata części poparcia głosów może być dotkliwiej odczuwalna w wyborach w listopadzie tego roku. Jeśli Artur Dziambor i Sylwester Pruś na czas się ogarną i zorganizują jakieś struktury Kongresu Nowej Prawicy i wystawią listę samorządową, i uda im się wyszarpać znośny wynik, to PiS w gdańskiej radzie miasta zyska koalicjanta.


Przed Platformą ciągły dylemat: Adamowicz na prezydenta?
Sam Pan Prezydent Adamowicz dylematu chyba nie ma: Adamowicz na prezydenta!


W ciągu roku z oświadczenia majątkowego Adamowicza „zniknęły” cztery mieszkania z siedmiu – doniosła gdańska prasa na początku maja. Co się z nimi stało? Prezydent Gdańska konsekwentnie odmawia komentowania spraw związanych z własnym majątkiem, twierdząc, że to jego prywatna sprawa. Można by polemizować z tą konsekwencją. W końcu ustawowy nakaz spowiadania się polityków ze swojego majątku nie został wprowadzony po to, aby zaspakajać ciekawość gawiedzi, ale by pełnić rolę kagańca antykorupcyjnego. Było nie było cztery mieszkania to jednak coś więcej niż najdroższy nawet zegarek. Mniemać należy, że skoro w oświadczeniu majątkowym prezydenta nie pojawił się zapis o dochodzie ze sprzedaży mieszkań, to on te mieszkania komuś podarował. Mniemać należy, że podarował je komuś z tzw. I grupy dziedziczenia (np. żonie) lub - jak to się mówi - zstępnym, czyli dzieciom.


Nie chodzi jednak o to, aby rozliczać po raz kolejny Pawła Adamowicza z tego co ma, albo z tego, czego nie ma. Ruch z mieszkaniami należy odczytywać tylko w jeden sposób: Pan Prezydent chce dalej być Panem Prezydentem. I lepiej w kampanii wyborczej lansować się, jako właściciel trzech mieszkań niż siedmiu.


Jeśli ktoś zajrzy do kalendarza prezydenta publikowanego na jego blogu w Internecie, to za głowę musi się złapać, jakiż to zabiegany człowiek. Od spotkania do spotkania: wizyta u kolejnej rodziny repatriantów, wizyta pod pomnikiem „Tym co za Polskość Gdańska”, uroczyste otwarcie nowej wystawy dedykowanej najmłodszym mieszkańcom Gdańska - Laboratorium Pana Kleksa (to w sobotę nawet), spotkanie z Panią Ireną Oleszewicz obchodzącą 100 urodziny (to w niedzielę), wizyta przedszkolaków z grupy „Pszczółek” z Przedszkola „Parkowe Wzgórze” - rozmowa na temat obowiązków i pracy prezydenta, spotkanie z mieszkańcami Wrzeszcza Górnego w ramach spotkań: Mój Dom, Moja Dzielnica, wręczenie Medali Prezydenta Miasta Gdańska parom z wieloletnim stażem małżeńskim, uroczyste obchody 40-lecia uruchomienia lotniska w Rębiechowie, spotkanie z prezesem Stowarzyszenia Kucharzy Polskich Panem Krzysztofem Szulborskim, wizyta w Nowym Porcie - spacer i zwiedzanie dzielnicy, udział w premierze przedstawienia „Blue Planet” w teatrze Miniatura, rozmowa z uczestnikami oraz pamiątkowe wręczenie dyplomów Gdańskiej Szkoły Debat, udział w festynie zorganizowany przez Stowarzyszenie Lwy Północy, koncert z okazji 50-lecia pracy twórczej Konstantego Kulki - wręczenie dyplomu oraz nagrody Prezydenta Miasta Gdańska, wizyta przedstawicieli Wydawnictwa Oskar w sprawie planów wydania nowej książki o Gdańsku, spotkanie z gdańskimi finalistami Odysei Umysłów, udział w uroczystej Gali Człowiek Roku „Dziennika Bałtyckiego”, nagranie wypowiedzi dla uczennic z Gimnazjum nr 29 na temat pierwszych wolnych wyborów, spotkanie z Dyrektorem Ogrodu Zoologicznego - Michałem Targowskim, wyjazd do Bydgoszczy na mecz Lechia Gdańsk - Zawisza Bydgoszcz, wręczenie Medalu Prezydenta Miasta Gdańska oraz dyplomów dla najaktywniejszych opiekunów zwierząt, spotkanie z licencjonowanymi przewodnikami oprowadzającymi wycieczki po Gdańsku - rozmowa na temat bieżących problemów i potrzeb, odsłonięcie pomnika hrabiego de Plelo, wręczenie dyplomów studentom Katedry i Fizyki Transportowej, uroczyste obchody Dnia Samorządowca, uroczysta inauguracja programu „Top Talent” dla najzdolniejszych młodych piłkarzy trenujących w Gdańsku, otwarcie nowego przejścia na peron Szybkiej Kolei Miejskiej Gdańsk Przymorze-Uniwersytet, otwarcie Parku Jelitkowska-Pomorska-Tysiąclecia i udział w festynie dla Gdańszczan.


To wszystko robił Pan Prezydent tylko w maju, także weekendy. Uff, uff, uff.

Waldemar Kuchanny


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież