Działacze PiS pytają o plany miasta wobec terenów na których miały pow... » Miasto Gdańsk zrezygnowało z planów budowy parkingów kubaturowych w centrum Gdańska nie będzie. Prze... Nie żyje były prezydent Gdańska Franciszek Jamroż » W środę przed południem w wieku 79 lat zmarł Franciszek Stefan Jamroż. W latach 90. ubiegłego stulec... „Wejście w historię”: Enigma » 25 stycznia w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się pierwsze w tym roku wydarzenie w ramach... Gdańsk - nazwy dzielnic, których nie ma » Niedawno z przestrzeni publicznej zniknęły tablice z nazwami niektórych części administracyjnych Gda... IV Rajd Pieszy im. sierż. Wiktora Stryjewskiego ps. Cacko » W sobotę (21 stycznia) odbył się IV Rajd Pieszy im. sierż. Wiktora Stryjewskiego ps. Cacko. W trudny... 75-lecie "Mazowsza" w Gdańsku! » W dniu 20 stycznia w bazylice św.Brygidy w Gdańsku odbył się koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pi... W tygodniku „Sieci”: Szokujące kulisy ataków na Polskę » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło analizują informacje na temat afery korupcyjnej w ... Pomorska Golgota więźniów KL Stutthof » Zbliża się niechlubna 78. rocznica „Marszu Śmierci”. Plan przymusowej ewakuacji obozu KL Stutthof op... Mazowsze w Gdańsku! » Proboszcz Bazyliki Św. Brygidy ks. Ludwik Kowalski zaprasza dzisiaj (20.01) o godz 19.00 na koncert ... Pomorska Biblioteka Pedagogiczna dla społeczności z Ukrainy » Pomorska Biblioteka Pedagogiczna zaprasza rodziny, które przyjechały do Gdańska z Ukrainy do swojej ...
Szok dla J. Lewandowskiego? Gdańsk s(po)lonizował wodę...
środa, 11 stycznia 2023 20:14
Szok dla J. Lewandowskiego? Gdańsk s(po)lonizował wodę...
Tylko przez ostatnią dekadę 51 proc. akcji w spółce Saur Neptun
Trefl walczył, ale z Jastrzębia wraca bez punktów
sobota, 28 stycznia 2023 20:23
Trefl walczył, ale z Jastrzębia wraca bez punktów
Siatkarze Trefla walczyli, zwłaszcza w pierwszym secie, ale w
Rusza karuzela...
piątek, 27 stycznia 2023 15:18
Rusza karuzela...
W piątek budzi się z krótkiego, zimowego snu futbolowa karuzela
Lechia zwycięsko zaczęła rundę wiosenną
niedziela, 29 stycznia 2023 19:45
Lechia zwycięsko zaczęła rundę wiosenną
Udanie rozpoczęła rundę wiosenną Lechia. Podopieczni Marcina

Galeria Sztuki Gdańskiej

Emil Paul Gabel - W pogoni za prawdą
niedziela, 15 stycznia 2023 15:55
Emil Paul Gabel - W pogoni za prawdą
Nadmorska scena w obrazie Emila Paula Gabela wywołuje silne
Aktywne półkolonie z GZSiSS
niedziela, 29 stycznia 2023 21:49
Aktywne półkolonie z GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego na okres ferii

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Budyń z sokiem malinowym: Pawłowicz za Pawlaka

Ocena użytkowników: / 11
SłabyŚwietny 
czwartek, 20 października 2016 08:21

altKrystyna Pawłowicz, znana z niewyparzonego języka posłanka PiS, zrobiła ostatnio dobrze Panu Prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi. Udała jej się sztuka, która nie udała się rzecznikowi Pana Prezydenta, Antoniemu Pawlakowi, choć ma się on za wielkiego mądralę i bystrzachę. Mianowicie przykryła własną piersią wstydy Adamowicza.


Paweł Adamowicz zorganizował w Gdańsku jubileusz Trybunały Konstytucyjnego, na którym odmieniał przez wszystkie przypadki zwrot "państwo prawa". Wszyscy o tym pisali, mówili,  pokazywali i komentowali na różne strony, nie chcę powtarzać. Ja uważam, że nie była to ani żadna akcja antyrządowa (jak chcą prawicowi komentatorzy), ani żadna "obrona demokracji" (jak chcieliby ci do niedawna mainstremowi). Uważam, że Adamowicz zorganizował event ze skonfliktowanym do bólu z rządzącą obecnie formacją prezesem TK Adamem Rzeplińskim, aby móc później krzyczeć w niebogłosy, że wszystkie przykrości, które go spotykają są wyłącznie zemstą polityczną. A mogą go spotkać przykrości w postaci zarzutów w sprawie jego majątku, mieszkań, bonifikat, które na te mieszkania otrzymał, źle wypełnionych oświadczeń majątkowych. Boję się, że ani organizowanie jubileuszu dla TK, ani sponsorowane wkładki w "Gazecie Wyborczej", ani nazywanie tunelu drogowego imieniem arcypasterza Gocłowskiego - mogą tym przykrościom nie zapobiec.


Jednak event był i właściwie jego echa już już zostałyby rozwodnione w codziennej rzece newsów i komentarzy tych dobrych i tych złych (Trybunałem Konstytucyjnym to się już nawet Mateusz Kijowski nie podnieca), gdyby nie... Właśnie. Bo oto nagle, niby deus ex machina, pojawił się na fejsbukowym profilu posłanki Krystyny Pawłowicz wpis, w którym pisze o Gdańsku, jako o Republice Niemieckiej i pyta, czy w Gdańsku mieszkają jeszcze Polacy. Lepiej zrobić nie mogła, bo dało to asumpt do rozdzierania szat, nad tym co Pawłowicz głupiego napisała i jak bardzo obraziła Gdańszczan. Tym samym zdejmując odium z Adamowicza. Medialne żarna będą teraz mieliły przekaz: nie ma zgody na obrażanie mieszkańców i mieszkanek Gdańska. Na poczynania prezydenta Adamowicza wiadomo nie od dzisiaj, że zgoda jest.


Pan Prezydent Adamowicz powinien czym prędzej zwolnić z fuchy swojego rzecznika prasowego, a zatrudnić w to miejsce Krystynę Pawłowicz. Lepszej przysługi medialnej niż ona nikt mu ostatnio nie zrobił.

Waldemar Kuchanny

Ps. Pan Prezydent Adamowicz i jego rzecznik Antoni Pawlak, niemal każdego dziennikarza, który ośmieli się pytać o kontrowersje związane z majątkiem Adamowicza, niemal każdego kto wyraża krytyczną opinię o jego poczynania częstują łatką "dziennikarza pisowskiego". Tak się składa, że mnie można obrzucić rozmaitymi inwektywami, ale nie tą, że jestem "pisowski". Z PiSem mam tyle wspólnego, że jestem na ich czarnej liście "pracowników przemysłu pogardy".

Ps. 2. Grzegorz Schetyna podobnie, jak nie powinien wspierać Hanny Gronkiewicz-Waltz w Warszawie, nie powinien wspierać Pawła Adamowicza w Gdańsku. Tym bardziej, że w Gdańsku nikt z PiS wyborów samorządowych nie wygra. A PO ma kogo wystawić. Np. Jarosława Wałęsę. Zdolny młody człowiek. Poobijał się po świecie, posłował w Polsce i Parlamencie Europejskim. I jakież byłoby to symboliczne zwieńczenie kariery jego ojca: Lech w gdańskiej stoczni obalał komunę, jego syn zarządza po latach wolnym Gdańskiem. Albo któryś z synów Macieja Płażyńskiego. Obaj prawnicy. Obaj angażują się w sprawy społeczne. Mają w Gdańsku dobre nazwisko. Trochę zbyt młodzi, ale Adamowicz zostając po raz pierwszy prezydentem był tylko kilka lat starszy od młodszego z braci Płażyńskich.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież