Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: Dalej nie możemy się cofnąć! » W najnowszym numerze „Sieci” specjalny wywiad z premierem Jarosławem Kaczyńskim, w którym prezes Pra... Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro... » Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, dominująca spółka Grupy... Krzyże Orlenu i Lotosu » Ważnym elementem mszy dziękczynnej w bazylice Św. Brygidy było podarowanie Bursztynowemu Ołtarzowi 2... 100 lat Pellowskich » Mija 100 lat od założenia działalności piekarniczej rodziny Pellowskich na Wybrzeżu. W roku 1922, tr... Akcja edukacyjna gdańskiego IPN » „Powstańcy Warszawscy przelali krew za Polskę… Ty oddaj krew potrzebującym” – to jedno z haseł akcji... Pierwszy dzień fuzji. Msza dziękczynna w bastionie » 1 sierpnia 2022 to data fuzji firm paliwowych Lotos SA z Gdańska i Orlen SA z Płocka. W bastionie NS... W tygodniku „Sieci”: Prezes NBP ujawnia: tak chcą obalić rząd i polski... » W najnowszym numerze „Sieci” prezes Narodowego Banku Polskiego, prof. Adam Glapiński wyjaśnia, jaki ... Niebieski namiot pomorskiego NFZ na Jarmarku Św. Dominika zaprasza » Informacje o Internetowym Koncie Pacjenta, wszystkich programach profilaktycznych finansowanych prze... Dawid Piekarz: Sukces strategii Obajtka - polski gas&oil pod jednym da... » Z dr. Dawidem Piekarzem, wiceprezesem Instytutu Staszica, ekspertem od spraw strategii, bezpieczeńst... Wernisaż wystawy plenerowej „Na szerokich wodach. Opowieść o Polskim K... » W stulecie powstania Polskiego Klubu Morskiego (PKM) odbył się wernisaż wystawy plenerowej „Na szero...
Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro...
środa, 03 sierpnia 2022 16:02
Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro...
Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże - Abramczyk Polonia play off LIVE: 46:43
niedziela, 07 sierpnia 2022 09:30
Zdunek Wybrzeże - Abramczyk Polonia play off LIVE: 46:43
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
sobota, 06 sierpnia 2022 16:39
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
Po bardzo słabej grze Lechia przegrała na Polsat Plus Arena z

Galeria Sztuki Gdańskiej

Razem z Ukrainą
niedziela, 31 lipca 2022 12:44
Razem z Ukrainą
Zaproszenie na wystawę zatytułowaną „Razem z Ukrainą”

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Wakacje na farmie
środa, 03 sierpnia 2022 15:56
Wakacje na farmie
Podczas turnusów półkolonijnych z Gdańskim Zespołem Schronisk i
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Budyń z sokiem malinowym: Pawłowicz za Pawlaka

Ocena użytkowników: / 11
SłabyŚwietny 
czwartek, 20 października 2016 08:21

altKrystyna Pawłowicz, znana z niewyparzonego języka posłanka PiS, zrobiła ostatnio dobrze Panu Prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi. Udała jej się sztuka, która nie udała się rzecznikowi Pana Prezydenta, Antoniemu Pawlakowi, choć ma się on za wielkiego mądralę i bystrzachę. Mianowicie przykryła własną piersią wstydy Adamowicza.


Paweł Adamowicz zorganizował w Gdańsku jubileusz Trybunały Konstytucyjnego, na którym odmieniał przez wszystkie przypadki zwrot "państwo prawa". Wszyscy o tym pisali, mówili,  pokazywali i komentowali na różne strony, nie chcę powtarzać. Ja uważam, że nie była to ani żadna akcja antyrządowa (jak chcą prawicowi komentatorzy), ani żadna "obrona demokracji" (jak chcieliby ci do niedawna mainstremowi). Uważam, że Adamowicz zorganizował event ze skonfliktowanym do bólu z rządzącą obecnie formacją prezesem TK Adamem Rzeplińskim, aby móc później krzyczeć w niebogłosy, że wszystkie przykrości, które go spotykają są wyłącznie zemstą polityczną. A mogą go spotkać przykrości w postaci zarzutów w sprawie jego majątku, mieszkań, bonifikat, które na te mieszkania otrzymał, źle wypełnionych oświadczeń majątkowych. Boję się, że ani organizowanie jubileuszu dla TK, ani sponsorowane wkładki w "Gazecie Wyborczej", ani nazywanie tunelu drogowego imieniem arcypasterza Gocłowskiego - mogą tym przykrościom nie zapobiec.


Jednak event był i właściwie jego echa już już zostałyby rozwodnione w codziennej rzece newsów i komentarzy tych dobrych i tych złych (Trybunałem Konstytucyjnym to się już nawet Mateusz Kijowski nie podnieca), gdyby nie... Właśnie. Bo oto nagle, niby deus ex machina, pojawił się na fejsbukowym profilu posłanki Krystyny Pawłowicz wpis, w którym pisze o Gdańsku, jako o Republice Niemieckiej i pyta, czy w Gdańsku mieszkają jeszcze Polacy. Lepiej zrobić nie mogła, bo dało to asumpt do rozdzierania szat, nad tym co Pawłowicz głupiego napisała i jak bardzo obraziła Gdańszczan. Tym samym zdejmując odium z Adamowicza. Medialne żarna będą teraz mieliły przekaz: nie ma zgody na obrażanie mieszkańców i mieszkanek Gdańska. Na poczynania prezydenta Adamowicza wiadomo nie od dzisiaj, że zgoda jest.


Pan Prezydent Adamowicz powinien czym prędzej zwolnić z fuchy swojego rzecznika prasowego, a zatrudnić w to miejsce Krystynę Pawłowicz. Lepszej przysługi medialnej niż ona nikt mu ostatnio nie zrobił.

Waldemar Kuchanny

Ps. Pan Prezydent Adamowicz i jego rzecznik Antoni Pawlak, niemal każdego dziennikarza, który ośmieli się pytać o kontrowersje związane z majątkiem Adamowicza, niemal każdego kto wyraża krytyczną opinię o jego poczynania częstują łatką "dziennikarza pisowskiego". Tak się składa, że mnie można obrzucić rozmaitymi inwektywami, ale nie tą, że jestem "pisowski". Z PiSem mam tyle wspólnego, że jestem na ich czarnej liście "pracowników przemysłu pogardy".

Ps. 2. Grzegorz Schetyna podobnie, jak nie powinien wspierać Hanny Gronkiewicz-Waltz w Warszawie, nie powinien wspierać Pawła Adamowicza w Gdańsku. Tym bardziej, że w Gdańsku nikt z PiS wyborów samorządowych nie wygra. A PO ma kogo wystawić. Np. Jarosława Wałęsę. Zdolny młody człowiek. Poobijał się po świecie, posłował w Polsce i Parlamencie Europejskim. I jakież byłoby to symboliczne zwieńczenie kariery jego ojca: Lech w gdańskiej stoczni obalał komunę, jego syn zarządza po latach wolnym Gdańskiem. Albo któryś z synów Macieja Płażyńskiego. Obaj prawnicy. Obaj angażują się w sprawy społeczne. Mają w Gdańsku dobre nazwisko. Trochę zbyt młodzi, ale Adamowicz zostając po raz pierwszy prezydentem był tylko kilka lat starszy od młodszego z braci Płażyńskich.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież