"Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed... Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto... Jakie prawo, taka jazda » W natłoku, wielu wydarzeń, tych ważnych i takich mniej, wprowadzane są kolejne zmiany, w moim przeko... Tysiące odwiedzających "Wiosnę w ogrodzie" » W dniach 11-12 maja na terenie Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk odbyła się 21. e... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Musimy pilnować interesów Polski » O agendzie w wyborach do Europarlamentu, determinacji do wygranej i mobilizacji wyborców do poparcia... Tylko kiosków żal » „W Oliwie do kiosku już nie skoczysz” informuje portal StaraOliwa.pl „To już definitywnie koniec pew... List otwarty w obronie praw księdza Michała Olszewskiego, prezesa Fund... » Dążenie do zemsty nigdy nie będzie sprawiedliwością. Nie będzie nią też żaden wyrok podyktowany zems... Pomorska lista PiS do Brukseli: Fotyga, Smoliński, Drelich, Rakowski..... » Portal wybrzeze24.pl dotarł do nieoficjalnej listy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w tegorocznych... Kataklizm blisko - 19 zł za godzinę parkowania » Czy godzina parkowania będzie kosztowała 19 zł? Według przepisów przyjętych przez posłów Zjednoczone...
Reklama
Klub gdańskiego
czwartek, 16 maja 2024 11:18
Klub gdańskiego
Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:28
piątek, 17 maja 2024 20:18
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:28
W sobotę o godz. 16.30 w Rzeszowie rozpocznie się mecz Texom Stali
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
piątek, 17 maja 2024 17:04
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
I LIGA FORTUNA
Szybki powrót Lechii do Ekstraklasy. Po roku
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
niedziela, 19 maja 2024 21:03
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
Prawdziwy dreszczowiec zobaczyli kibice na Polsat Plus Arena. Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Śpiew morza
środa, 08 maja 2024 12:09
Śpiew morza
Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Budyń z sokiem malinowym: Pawłowicz za Pawlaka

Ocena użytkowników: / 11
SłabyŚwietny 
czwartek, 20 października 2016 08:21

altKrystyna Pawłowicz, znana z niewyparzonego języka posłanka PiS, zrobiła ostatnio dobrze Panu Prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi. Udała jej się sztuka, która nie udała się rzecznikowi Pana Prezydenta, Antoniemu Pawlakowi, choć ma się on za wielkiego mądralę i bystrzachę. Mianowicie przykryła własną piersią wstydy Adamowicza.


Paweł Adamowicz zorganizował w Gdańsku jubileusz Trybunały Konstytucyjnego, na którym odmieniał przez wszystkie przypadki zwrot "państwo prawa". Wszyscy o tym pisali, mówili,  pokazywali i komentowali na różne strony, nie chcę powtarzać. Ja uważam, że nie była to ani żadna akcja antyrządowa (jak chcą prawicowi komentatorzy), ani żadna "obrona demokracji" (jak chcieliby ci do niedawna mainstremowi). Uważam, że Adamowicz zorganizował event ze skonfliktowanym do bólu z rządzącą obecnie formacją prezesem TK Adamem Rzeplińskim, aby móc później krzyczeć w niebogłosy, że wszystkie przykrości, które go spotykają są wyłącznie zemstą polityczną. A mogą go spotkać przykrości w postaci zarzutów w sprawie jego majątku, mieszkań, bonifikat, które na te mieszkania otrzymał, źle wypełnionych oświadczeń majątkowych. Boję się, że ani organizowanie jubileuszu dla TK, ani sponsorowane wkładki w "Gazecie Wyborczej", ani nazywanie tunelu drogowego imieniem arcypasterza Gocłowskiego - mogą tym przykrościom nie zapobiec.


Jednak event był i właściwie jego echa już już zostałyby rozwodnione w codziennej rzece newsów i komentarzy tych dobrych i tych złych (Trybunałem Konstytucyjnym to się już nawet Mateusz Kijowski nie podnieca), gdyby nie... Właśnie. Bo oto nagle, niby deus ex machina, pojawił się na fejsbukowym profilu posłanki Krystyny Pawłowicz wpis, w którym pisze o Gdańsku, jako o Republice Niemieckiej i pyta, czy w Gdańsku mieszkają jeszcze Polacy. Lepiej zrobić nie mogła, bo dało to asumpt do rozdzierania szat, nad tym co Pawłowicz głupiego napisała i jak bardzo obraziła Gdańszczan. Tym samym zdejmując odium z Adamowicza. Medialne żarna będą teraz mieliły przekaz: nie ma zgody na obrażanie mieszkańców i mieszkanek Gdańska. Na poczynania prezydenta Adamowicza wiadomo nie od dzisiaj, że zgoda jest.


Pan Prezydent Adamowicz powinien czym prędzej zwolnić z fuchy swojego rzecznika prasowego, a zatrudnić w to miejsce Krystynę Pawłowicz. Lepszej przysługi medialnej niż ona nikt mu ostatnio nie zrobił.

Waldemar Kuchanny

Ps. Pan Prezydent Adamowicz i jego rzecznik Antoni Pawlak, niemal każdego dziennikarza, który ośmieli się pytać o kontrowersje związane z majątkiem Adamowicza, niemal każdego kto wyraża krytyczną opinię o jego poczynania częstują łatką "dziennikarza pisowskiego". Tak się składa, że mnie można obrzucić rozmaitymi inwektywami, ale nie tą, że jestem "pisowski". Z PiSem mam tyle wspólnego, że jestem na ich czarnej liście "pracowników przemysłu pogardy".

Ps. 2. Grzegorz Schetyna podobnie, jak nie powinien wspierać Hanny Gronkiewicz-Waltz w Warszawie, nie powinien wspierać Pawła Adamowicza w Gdańsku. Tym bardziej, że w Gdańsku nikt z PiS wyborów samorządowych nie wygra. A PO ma kogo wystawić. Np. Jarosława Wałęsę. Zdolny młody człowiek. Poobijał się po świecie, posłował w Polsce i Parlamencie Europejskim. I jakież byłoby to symboliczne zwieńczenie kariery jego ojca: Lech w gdańskiej stoczni obalał komunę, jego syn zarządza po latach wolnym Gdańskiem. Albo któryś z synów Macieja Płażyńskiego. Obaj prawnicy. Obaj angażują się w sprawy społeczne. Mają w Gdańsku dobre nazwisko. Trochę zbyt młodzi, ale Adamowicz zostając po raz pierwszy prezydentem był tylko kilka lat starszy od młodszego z braci Płażyńskich.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież