Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: Dalej nie możemy się cofnąć! » W najnowszym numerze „Sieci” specjalny wywiad z premierem Jarosławem Kaczyńskim, w którym prezes Pra... Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro... » Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, dominująca spółka Grupy... Krzyże Orlenu i Lotosu » Ważnym elementem mszy dziękczynnej w bazylice Św. Brygidy było podarowanie Bursztynowemu Ołtarzowi 2... 100 lat Pellowskich » Mija 100 lat od założenia działalności piekarniczej rodziny Pellowskich na Wybrzeżu. W roku 1922, tr... Akcja edukacyjna gdańskiego IPN » „Powstańcy Warszawscy przelali krew za Polskę… Ty oddaj krew potrzebującym” – to jedno z haseł akcji... Pierwszy dzień fuzji. Msza dziękczynna w bastionie » 1 sierpnia 2022 to data fuzji firm paliwowych Lotos SA z Gdańska i Orlen SA z Płocka. W bastionie NS... W tygodniku „Sieci”: Prezes NBP ujawnia: tak chcą obalić rząd i polski... » W najnowszym numerze „Sieci” prezes Narodowego Banku Polskiego, prof. Adam Glapiński wyjaśnia, jaki ... Niebieski namiot pomorskiego NFZ na Jarmarku Św. Dominika zaprasza » Informacje o Internetowym Koncie Pacjenta, wszystkich programach profilaktycznych finansowanych prze... Dawid Piekarz: Sukces strategii Obajtka - polski gas&oil pod jednym da... » Z dr. Dawidem Piekarzem, wiceprezesem Instytutu Staszica, ekspertem od spraw strategii, bezpieczeńst... Wernisaż wystawy plenerowej „Na szerokich wodach. Opowieść o Polskim K... » W stulecie powstania Polskiego Klubu Morskiego (PKM) odbył się wernisaż wystawy plenerowej „Na szero...
Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro...
środa, 03 sierpnia 2022 16:02
Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro...
Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże - Abramczyk Polonia play off LIVE: 46:43
niedziela, 07 sierpnia 2022 09:30
Zdunek Wybrzeże - Abramczyk Polonia play off LIVE: 46:43
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
sobota, 06 sierpnia 2022 16:39
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
Po bardzo słabej grze Lechia przegrała na Polsat Plus Arena z

Galeria Sztuki Gdańskiej

Razem z Ukrainą
niedziela, 31 lipca 2022 12:44
Razem z Ukrainą
Zaproszenie na wystawę zatytułowaną „Razem z Ukrainą”

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Wakacje na farmie
środa, 03 sierpnia 2022 15:56
Wakacje na farmie
Podczas turnusów półkolonijnych z Gdańskim Zespołem Schronisk i
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Budyń z sokiem malinowym: O adekwatnych arkanach pryncypialności

Ocena użytkowników: / 14
SłabyŚwietny 
czwartek, 27 sierpnia 2015 16:57

altOprócz amerykańskich seriali, wódki anyżowej oraz przyglądania się młodym dziewczynom zjeżdżającym z góry na dół ruchomymi schodami w galeriach handlowych lubię także od czasu do czasu poczytać.  Czytam różne rzeczy, ale mam też ulubione. Jedną z ulubionych, do których zaglądam przynajmniej raz w tygodniu jest strona internetowa Pana Prezydenta Pawła Adamowicza. Powody są różne, ale najważniejsze są takie, że to fajny prezydent, fajnego miasta i ma fajnie prowadzoną stronę, która odpalona nawet na ekranie smartfona w małym pomieszczeniu bez okna uderza w twarz przyjemną bryzą optymizmu.


Na stronie internetowej Pana Prezydenta są różne zakładki. M.in. taka, w której gromadzone są różne artykuły prasowe poświęcone Prezydentowi. Zaglądam do niej, aby na Pawła Adamowicza spojrzeć nie tylko swoimi oczami, ale również jego własnymi oraz oczami mediów i utwierdzić się w przekonaniu, że jak był fajny, tak pozostaje fajny i nic a nic się w tej kwestii nie zmienia.


Znalazłem niedawno na stronie internetowej Pawła Adamowicza artykuł wydrukowany w „Głosie Wybrzeża” w lutym 2001 r. Jest to rozmowa z Panem Prezydentem Adamowiczem, którą przeprowadziła red. Agnieszka Mańka. Mowa jest o tym, że dwóm ówczesnym wiceprezydentom Pana Prezydenta Adamowicza – Wacławowi Balińskiemu i Jerzemu Gwizdale – prokuratura postawiła zarzuty o niedopełnienie obowiązków. Dla przypomnienia chodziło o niedopełnienie obowiązków w sprawie nieprawidłowości w Gdańskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej na jakieś gówniane 2,5 mln zł.
Wacka Balińskiego – świętej pamięci – akurat wspominam z sentymentem, bo  sympatyczne było z niego chłopisko. Był nie tylko wiele lat radnym i wiceprezydentem, ale w swoim czasie szefem gdańskiego Porozumienia Centrum . Kiedyś złożył mi propozycję, abym wstąpił do tego świeckiego zakonu, przejął po nim tę fuchę, bo on jest już zmęczony, ma swoje lata, a ja mu się wydaje rzutki i dynamiczny. Do dzisiaj nie wiem, czy to na poważnie było, ale zdawało się na poważnie. Kto wie, czy gdybym wówczas skorzystał z propozycji, to najbliższej jesieni nie szykowałbym się do wylotu do Madrytu na podmiankę za Jego Ekscelencję ambasadora Tomka Arabskiego.


Wracając jednak do lektury wspomnianego wywiadu. Mówi w nim Pan Prezydent, że wiceprezydent Baliński w związku z zarzutami złożył na jego ręce rezygnację "kierując się ochroną autorytetu samorządu oraz ochroną autorytetu członka zarządu, chciał uniknąć dwuznacznej interpretacji". "Uważam, że wykazał się odpowiedzialnością" - mówił Paweł Adamowicz w sierpniu 2001 r. Pan Prezydent wobec zarzutów prokuratorskich wobec Balińskiego i Gwizdały nie chciał "czekać w nieskończoność" i "zajął konkretne stanowisko w sprawie". Ponieważ "nie chowa głowy w piasek". No każdy przyzna, że Pan Prezydent zaprezentował się pryncypialnie, zdecydowanie, kategorycznie, bezkompromisowo, charakternie. Kurcze blade, Pan Prezydent zachował się po prostu dobrze i właściwie.


W marcu tego roku Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz usłyszał zarzuty w śledztwie dotyczącym jego oświadczeń majątkowych. Też chodzi o jakieś gówniane pieniądze. Jakieś jedno mieszkanie, jakieś datki od rodziny. I też nie schował głowy, co to, to nie. Wydał oświadczenie: "Fakt postawienia mi zarzutów nie ogranicza mnie ani prawnie, ani faktycznie w możliwościach sprawowania urzędu Prezydenta Miasta Gdańska". Dodał, że "jest pewien swoich racji i ze spokojem oczekuje, że prokuratura jednoznacznie rozstrzygnie te kwestie na jego korzyść". Ze spokojem oczekuje na fotelu prezydenta miasta Gdańska.


Popatrz Wacek, tyle lat minęło, a Paweł ciągle pryncypialny. Nic się nie zmienił. No, Twoje zdrowie gdzieś tam w niebie.

Waldemar Kuchanny


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież