Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys...
Reklama
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 14:24
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
Po fatalnym początku meczu Energa Wybrzeże goniła Cellfast Wilki
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Łukasz Brządkowski: Ostra gra w Tczewie
wtorek, 16 kwietnia 2024 08:54
Łukasz Brządkowski: Ostra gra w Tczewie
W drugiej turze kampanii prezydenckiej wszystkie chwyty dozwolone. O
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Budyń z sokiem malinowym: O adekwatnych arkanach pryncypialności

Ocena użytkowników: / 14
SłabyŚwietny 
czwartek, 27 sierpnia 2015 16:57

altOprócz amerykańskich seriali, wódki anyżowej oraz przyglądania się młodym dziewczynom zjeżdżającym z góry na dół ruchomymi schodami w galeriach handlowych lubię także od czasu do czasu poczytać.  Czytam różne rzeczy, ale mam też ulubione. Jedną z ulubionych, do których zaglądam przynajmniej raz w tygodniu jest strona internetowa Pana Prezydenta Pawła Adamowicza. Powody są różne, ale najważniejsze są takie, że to fajny prezydent, fajnego miasta i ma fajnie prowadzoną stronę, która odpalona nawet na ekranie smartfona w małym pomieszczeniu bez okna uderza w twarz przyjemną bryzą optymizmu.


Na stronie internetowej Pana Prezydenta są różne zakładki. M.in. taka, w której gromadzone są różne artykuły prasowe poświęcone Prezydentowi. Zaglądam do niej, aby na Pawła Adamowicza spojrzeć nie tylko swoimi oczami, ale również jego własnymi oraz oczami mediów i utwierdzić się w przekonaniu, że jak był fajny, tak pozostaje fajny i nic a nic się w tej kwestii nie zmienia.


Znalazłem niedawno na stronie internetowej Pawła Adamowicza artykuł wydrukowany w „Głosie Wybrzeża” w lutym 2001 r. Jest to rozmowa z Panem Prezydentem Adamowiczem, którą przeprowadziła red. Agnieszka Mańka. Mowa jest o tym, że dwóm ówczesnym wiceprezydentom Pana Prezydenta Adamowicza – Wacławowi Balińskiemu i Jerzemu Gwizdale – prokuratura postawiła zarzuty o niedopełnienie obowiązków. Dla przypomnienia chodziło o niedopełnienie obowiązków w sprawie nieprawidłowości w Gdańskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej na jakieś gówniane 2,5 mln zł.
Wacka Balińskiego – świętej pamięci – akurat wspominam z sentymentem, bo  sympatyczne było z niego chłopisko. Był nie tylko wiele lat radnym i wiceprezydentem, ale w swoim czasie szefem gdańskiego Porozumienia Centrum . Kiedyś złożył mi propozycję, abym wstąpił do tego świeckiego zakonu, przejął po nim tę fuchę, bo on jest już zmęczony, ma swoje lata, a ja mu się wydaje rzutki i dynamiczny. Do dzisiaj nie wiem, czy to na poważnie było, ale zdawało się na poważnie. Kto wie, czy gdybym wówczas skorzystał z propozycji, to najbliższej jesieni nie szykowałbym się do wylotu do Madrytu na podmiankę za Jego Ekscelencję ambasadora Tomka Arabskiego.


Wracając jednak do lektury wspomnianego wywiadu. Mówi w nim Pan Prezydent, że wiceprezydent Baliński w związku z zarzutami złożył na jego ręce rezygnację "kierując się ochroną autorytetu samorządu oraz ochroną autorytetu członka zarządu, chciał uniknąć dwuznacznej interpretacji". "Uważam, że wykazał się odpowiedzialnością" - mówił Paweł Adamowicz w sierpniu 2001 r. Pan Prezydent wobec zarzutów prokuratorskich wobec Balińskiego i Gwizdały nie chciał "czekać w nieskończoność" i "zajął konkretne stanowisko w sprawie". Ponieważ "nie chowa głowy w piasek". No każdy przyzna, że Pan Prezydent zaprezentował się pryncypialnie, zdecydowanie, kategorycznie, bezkompromisowo, charakternie. Kurcze blade, Pan Prezydent zachował się po prostu dobrze i właściwie.


W marcu tego roku Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz usłyszał zarzuty w śledztwie dotyczącym jego oświadczeń majątkowych. Też chodzi o jakieś gówniane pieniądze. Jakieś jedno mieszkanie, jakieś datki od rodziny. I też nie schował głowy, co to, to nie. Wydał oświadczenie: "Fakt postawienia mi zarzutów nie ogranicza mnie ani prawnie, ani faktycznie w możliwościach sprawowania urzędu Prezydenta Miasta Gdańska". Dodał, że "jest pewien swoich racji i ze spokojem oczekuje, że prokuratura jednoznacznie rozstrzygnie te kwestie na jego korzyść". Ze spokojem oczekuje na fotelu prezydenta miasta Gdańska.


Popatrz Wacek, tyle lat minęło, a Paweł ciągle pryncypialny. Nic się nie zmienił. No, Twoje zdrowie gdzieś tam w niebie.

Waldemar Kuchanny


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież