Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła » W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego znajdował... Stowarzyszenie "Godność" o kandydatach Zjednoczonej Prawicy » Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" w sprawie wyborów.15 października 2023 r., w nadchodzących wybor... W tygodniku „Sieci”: Ukraińsko-polska wojna zbożowa » Na łamach nowego wydania „Sieci” Konrad Kołodziejski odsłania kulisy ochłodzenia stosunków Ukrainy z... Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho...
Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła
poniedziałek, 25 września 2023 15:07
Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła
W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego
Klindt zostaje na sezon 2024
poniedziałek, 25 września 2023 12:37
Klindt zostaje na sezon 2024
Zdunek Wybrzeże zaczęło informować o składzie na sezon 2024.
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Akwaforta Paula Kreisela
niedziela, 17 września 2023 17:43
Akwaforta Paula Kreisela
Niedawno trafiła do mnie znakomita praca gdańskiego grafika,

Sport w szkole z ORLENEM

Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
sobota, 23 września 2023 12:22
Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
Za nami pierwsza seria jesiennej edycji Czwartków

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Budyń z sokiem malinowym: Sowa robi dobrze a wielu podąża w robieniu jego śladem

Ocena użytkowników: / 22
SłabyŚwietny 
sobota, 21 czerwca 2014 18:57

altNie wiem, czy Pan Prezydent Paweł Adamowicz był kiedykolwiek w najbardziej znanej - przynajmniej ostatnio - warszawskiej restauracji, ale mogę się założyć, że to co zaserwowano bardzo mu musiało przypaść do podniebienia. Bo jest on niewątpliwym beneficjentem nagrania i upublicznienia toczonych  tam rozmów. Przyjaciele Sowy ukatrupili bowiem na amen jednego z największych adwersarzy Pana Prezydenta, czyli ministra Sławka Nowaka. Minister był już były, ale ciągle żywy i przynajmniej w szlachetnym naszym mieście - jak to się mówi - "mnięszał". Zaś upublicznienie pogaworek ministra Sienkiewicza skierowały aktualne zainteresowanie Pana Premiera Tusku Musisz  w inne rejony problemów, niż skromna osoba Pawła Adamowicza. Sytuacja na chwilę obecną jest taka, że nikt z PO nie będzie Panu Prezydentowi Gdańska przeszkadzał w prezydentowaniu na kolejną kadencję. Tak więc nie pierwszy raz się okazuje, że ta sama siurpryza dla jednych jest drzazgą w stopie, dla drugich ucukrzoną fruktą.


Jeśli się rozejrzeć po przedpolu, to jedynie osoba pana Waldemara Bartelika może niepokoić. Gotów - przy odpowiednim zapleczu i finansowaniu - wejść w prezydenckich zapasach do drugiej tury. Za mało w jednym felietonie miejsca, aby analizować wszystkie tego przesłanki, ale jest ich kilka. Nie śmiałbym radzić Panu Prezydentowi Adamowiczowi w kwestiach politycznych, bo marny ze mnie robak. Ale ja zrobiłbym tak. Namówiłbym panią Jolantę Banach, aby się tam naradziła z panem Ryszardem Kurylczykiem, i aby któreś z nich zgłosiło swój udział w wyborach jako kandydat niezależny. Można by to ogłosić w zasadzie już teraz, np. na konferencji 25 czerwca. Środa to dobry dzień. Potem gdańskie SLD, rzecz jasna po "głębokim namyśle", mogłoby poprzeć panią Banach/pana Kurylczyka (po 25 czerwca niepotrzebne skreślić). Dwoje (lub dwójka) "niezależnych kandydatów" powinno skutecznie podzielić między siebie elektorat o proweniencji lewicowej, obywatelskiej (nie mylić z obywatelskością Platformy), antyadamowiczowskiej, etc. Tak, aby Pan Prezydent mógł zostać ponownie Panem Prezydentem na kolejne 4 lata bez potrzeby dogrywki.


Bonus z takiej zagrywki to wycięta finfa koledze Markowi F., którego nikt nie lubi, więc mu się należy. A, że SLD w okręgu gdańskim już całkiem zostanie zdołowane i znowu nie przekroczy progu, i w następnych wyborach też nie przekroczy, i kolejną kadencję posła nie wygeneruje... Wszystkiego mieć nie można. Sympatia Pana Prezydenta pieszo nie chodzi.


Że co? Że to nic oryginalnego? Że ten pomysł już ktoś wymyślił? Ciekawe kto mnie ubiegł i zasługę podebrał. I czy się przy wymyślaniu bardzo spocił z tego wielkiego wysiłku intelektualnego.

Waldemar Kuchanny


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież