Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni... Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat...
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
czwartek, 18 kwietnia 2024 16:32
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 14:24
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
Po fatalnym początku meczu Energa Wybrzeże goniła Cellfast Wilki
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Coppelia
wtorek, 09 kwietnia 2024 15:19
Coppelia
Bardzo trudno we współczesnym teatrze trafić na klasykę w
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Budyń z sokiem malinowym: Sowa robi dobrze a wielu podąża w robieniu jego śladem

Ocena użytkowników: / 22
SłabyŚwietny 
sobota, 21 czerwca 2014 18:57

altNie wiem, czy Pan Prezydent Paweł Adamowicz był kiedykolwiek w najbardziej znanej - przynajmniej ostatnio - warszawskiej restauracji, ale mogę się założyć, że to co zaserwowano bardzo mu musiało przypaść do podniebienia. Bo jest on niewątpliwym beneficjentem nagrania i upublicznienia toczonych  tam rozmów. Przyjaciele Sowy ukatrupili bowiem na amen jednego z największych adwersarzy Pana Prezydenta, czyli ministra Sławka Nowaka. Minister był już były, ale ciągle żywy i przynajmniej w szlachetnym naszym mieście - jak to się mówi - "mnięszał". Zaś upublicznienie pogaworek ministra Sienkiewicza skierowały aktualne zainteresowanie Pana Premiera Tusku Musisz  w inne rejony problemów, niż skromna osoba Pawła Adamowicza. Sytuacja na chwilę obecną jest taka, że nikt z PO nie będzie Panu Prezydentowi Gdańska przeszkadzał w prezydentowaniu na kolejną kadencję. Tak więc nie pierwszy raz się okazuje, że ta sama siurpryza dla jednych jest drzazgą w stopie, dla drugich ucukrzoną fruktą.


Jeśli się rozejrzeć po przedpolu, to jedynie osoba pana Waldemara Bartelika może niepokoić. Gotów - przy odpowiednim zapleczu i finansowaniu - wejść w prezydenckich zapasach do drugiej tury. Za mało w jednym felietonie miejsca, aby analizować wszystkie tego przesłanki, ale jest ich kilka. Nie śmiałbym radzić Panu Prezydentowi Adamowiczowi w kwestiach politycznych, bo marny ze mnie robak. Ale ja zrobiłbym tak. Namówiłbym panią Jolantę Banach, aby się tam naradziła z panem Ryszardem Kurylczykiem, i aby któreś z nich zgłosiło swój udział w wyborach jako kandydat niezależny. Można by to ogłosić w zasadzie już teraz, np. na konferencji 25 czerwca. Środa to dobry dzień. Potem gdańskie SLD, rzecz jasna po "głębokim namyśle", mogłoby poprzeć panią Banach/pana Kurylczyka (po 25 czerwca niepotrzebne skreślić). Dwoje (lub dwójka) "niezależnych kandydatów" powinno skutecznie podzielić między siebie elektorat o proweniencji lewicowej, obywatelskiej (nie mylić z obywatelskością Platformy), antyadamowiczowskiej, etc. Tak, aby Pan Prezydent mógł zostać ponownie Panem Prezydentem na kolejne 4 lata bez potrzeby dogrywki.


Bonus z takiej zagrywki to wycięta finfa koledze Markowi F., którego nikt nie lubi, więc mu się należy. A, że SLD w okręgu gdańskim już całkiem zostanie zdołowane i znowu nie przekroczy progu, i w następnych wyborach też nie przekroczy, i kolejną kadencję posła nie wygeneruje... Wszystkiego mieć nie można. Sympatia Pana Prezydenta pieszo nie chodzi.


Że co? Że to nic oryginalnego? Że ten pomysł już ktoś wymyślił? Ciekawe kto mnie ubiegł i zasługę podebrał. I czy się przy wymyślaniu bardzo spocił z tego wielkiego wysiłku intelektualnego.

Waldemar Kuchanny


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież