Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: Dalej nie możemy się cofnąć! » W najnowszym numerze „Sieci” specjalny wywiad z premierem Jarosławem Kaczyńskim, w którym prezes Pra... Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro... » Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, dominująca spółka Grupy... Krzyże Orlenu i Lotosu » Ważnym elementem mszy dziękczynnej w bazylice Św. Brygidy było podarowanie Bursztynowemu Ołtarzowi 2... 100 lat Pellowskich » Mija 100 lat od założenia działalności piekarniczej rodziny Pellowskich na Wybrzeżu. W roku 1922, tr... Akcja edukacyjna gdańskiego IPN » „Powstańcy Warszawscy przelali krew za Polskę… Ty oddaj krew potrzebującym” – to jedno z haseł akcji... Pierwszy dzień fuzji. Msza dziękczynna w bastionie » 1 sierpnia 2022 to data fuzji firm paliwowych Lotos SA z Gdańska i Orlen SA z Płocka. W bastionie NS... W tygodniku „Sieci”: Prezes NBP ujawnia: tak chcą obalić rząd i polski... » W najnowszym numerze „Sieci” prezes Narodowego Banku Polskiego, prof. Adam Glapiński wyjaśnia, jaki ... Niebieski namiot pomorskiego NFZ na Jarmarku Św. Dominika zaprasza » Informacje o Internetowym Koncie Pacjenta, wszystkich programach profilaktycznych finansowanych prze... Dawid Piekarz: Sukces strategii Obajtka - polski gas&oil pod jednym da... » Z dr. Dawidem Piekarzem, wiceprezesem Instytutu Staszica, ekspertem od spraw strategii, bezpieczeńst... Wernisaż wystawy plenerowej „Na szerokich wodach. Opowieść o Polskim K... » W stulecie powstania Polskiego Klubu Morskiego (PKM) odbył się wernisaż wystawy plenerowej „Na szero...
Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro...
środa, 03 sierpnia 2022 16:02
Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro...
Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże - Abramczyk Polonia play off LIVE: 46:43
niedziela, 07 sierpnia 2022 09:30
Zdunek Wybrzeże - Abramczyk Polonia play off LIVE: 46:43
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
sobota, 06 sierpnia 2022 16:39
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
Po bardzo słabej grze Lechia przegrała na Polsat Plus Arena z

Galeria Sztuki Gdańskiej

Razem z Ukrainą
niedziela, 31 lipca 2022 12:44
Razem z Ukrainą
Zaproszenie na wystawę zatytułowaną „Razem z Ukrainą”

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Wakacje na farmie
środa, 03 sierpnia 2022 15:56
Wakacje na farmie
Podczas turnusów półkolonijnych z Gdańskim Zespołem Schronisk i
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Budyń z sokiem malinowym: On - cóż, w końcu nie był zbyt tępy, cokolwiek przygasł - to fakt

Ocena użytkowników: / 16
SłabyŚwietny 
środa, 11 marca 2015 08:15

altNikt tego nie napisze ani nie powie, bo większość to hipokryci. Mówię i piszę więc bynajmniej ja: choć postawienie zarzutów Panu Prezydentowi Pawłowi Adamowiczowi zaskoczyło mnie, to jednak przyniosło sporo miłej, złośliwej, szyderczej satysfakcji. Mam w jelicie grubym powiedzenie „Nie śmiej się dziadku z cudzego wypadku”. Cudze wypadki zazwyczaj mnie cieszą. Bynajmniej. Wypadki osób, z którymi z różnych powodów mam na pieńku, cieszą mnie zawsze i zawsze ogromnie.


No, ale dość tych uciech. Odrzućmy wszystkie zdziwienia, oburzenia, ciamkanie co Adamowicz powinien w tej sytuacji, a czego nie powinien. Spójrzmy na sprawę chłodno.


Paweł Adamowicz twierdzi, że pomylił się w sporządzaniu oświadczenia majątkowego, potem ten błąd mechanicznie powielał, potem naprawił.  Pewnie tak było. Jednak…

* Przez cały rok – mając za pretekst pomyłkę w oświadczeniach - CBA buszowało w dokumentach dotyczących finansów Pawła Adamowicza. Prokuratura buszowała dwa lata. Jakąś wiedzę – większą lub mniejszą – zdobyli. Najważniejsze zaś: ktoś im to buszowanie zlecił. A nie był to Zbigniew Ziobro bynajmniej.

* Postawienie Adamowiczowi 6 (słownie: sześć) zarzutów, które zapewne przerodzą się w akt oskarżenia skierowany do sądu – ważnej personie w partii sprawującej od dwóch kadencji pełnię władzy w kraju – świadczy, że jego „parasol ochronny” jest lekko dziurawy i zaczyna mu kapać na głowę. I jest ktoś - lub grupa ktosiów - zainteresowanych w tym, aby Adamowicza utrącić (i nie jest to żydowska loża masońska bynajmniej). I zapewne powodem nie jest małostkowa zazdrość o siedem mieszkań. Kto ma zdolność dokuczyć Adamowiczowi w ten sposób w jaki mu dokuczono – to jest najbardziej ciekawe w tej historii. I z jakiego powodu.

* Nie jest oczywiście prawdą, że postawione zarzuty bynajmniej nie „wpłyną na jego pracę”. Adamowicz musi się skupić na tym, i pewnie się skupi, aby sprawę w sądzie obrócić na swoją korzyść. I wynajęci - nawet ci najlepsi, nawet ci z Wejherowa - mecenasi mogą być za krótcy. Pomijając już oczywisty fakt życia w dyskomforcie psychicznym na co dzień.

* W przypadku, gdyby Adamowicz dostał wyrok karny, nawet taki jak Sławek Nowak za niewpisanie do oświadczenia majątkowego zegarka, czyli grzywnę, to mandat Adamowicza, jako prezydenta Gdańska zostanie wygaszony. Premier wyznaczy komisarza do zarządzania miastem. I tutaj mamy ciekawe pytanie: kto za 2-3 lata będzie premierem?

*Kariera polityczna Adamowicza w przypadku wyroku zostanie przerwana. Oczywiście sobie poradzi i finansowo nie zginie, bo to nie jest głupi facet. Zawsze może też żyć z wynajmu mieszkań.


Kto mu pomoże? Kto go ochroni? Bynajmniej nie ja.

Waldemar Kuchanny


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież