3-milionowy zwiedzający w Muzeum II Wojny Światowej » Wejście rodziny Wawrzyńczaków z Kalisza kilka minut po godz. 13:00 21 lutego na wystawę główną oznac... Katarzyna Sójka w Telewizji Republika » 21 lutego o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie posłanka Katarzyna Sójka, Pr... Jarosław Olechowski dołączył do Telewizji Republika » 19 lutego do zespołu Telewizji Republika dołączył Jarosław Olechowski, były szef Telewizyjnej Agencj... Immersyjna edukacja z IPN » W siedzibie gdańskiego oddziału IPN zaprezentowano nowy program edukacyjny z wykorzystaniem nowej te... Tomasz Rakowski: Mój program chcę napisać razem z mieszkańcami Gdańska » W klubie Akwen w siedzibie NSZZ Solidarność 18 lutego szef pomorskiego Prawa i Sprawiedliwości - Pio... W tygodniku „Sieci”: Plan PiS: Odbić Unię i pomóc Trumpowi » W tygodniku „Sieci” wywiad z Dominikiem Tarczyńskim, eurodeputowanym i nowym szefem delegacji polski... Tomasz Rakowski kandydatem PiS na prezydenta Gdańska » Tomasz Rakowski będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Gdańska. - - Gdańsk potrzebu... Dziurowisko Dulkiewicz » Kierowcy toną w dziurach na gdańskich ulicach. Na odszkodowania za ich straty gmina wydaje rocznie o... Spotkania z historią: historie żołnierzy 2. Korpusu Polskiego » W pierwszym w 2024 roku spotkaniu w ramach cyklu "Spotkania z historią" w Muzeum II Wojny Światowej ... Przemysław Majewski: Aktywni, zaangażowani kandydaci to klucz do sukce... » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska- PO i "Wszy...
Tomasz Rakowski kandydatem PiS na prezydenta Gdańska
niedziela, 18 lutego 2024 12:41
Tomasz Rakowski kandydatem PiS na prezydenta Gdańska
Tomasz Rakowski będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na
Projekt wypunktował Trefla
niedziela, 18 lutego 2024 18:58
Projekt wypunktował Trefla
W spotkaniu drużyn z czołówki Projekt Warszawa pokonał na swoim
Bomba w górę...
piątek, 16 lutego 2024 14:59
Bomba w górę...
Przed tygodniem wystartowała Ekstraklasa SA i już zanotowano
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
niedziela, 18 lutego 2024 08:33
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
Bardzo udanie rozpoczęli rundę wiosenną piłkarze Lechii. Na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
niedziela, 11 lutego 2024 22:02
Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
Znany pod pseudonimem „Mieto” prof. Mieczysław Olszewski był

Sport w szkole

Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
czwartek, 15 lutego 2024 09:28
Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza na XVII

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Budyń z sokiem malinowym: On - cóż, w końcu nie był zbyt tępy, cokolwiek przygasł - to fakt

Ocena użytkowników: / 16
SłabyŚwietny 
środa, 11 marca 2015 08:15

altNikt tego nie napisze ani nie powie, bo większość to hipokryci. Mówię i piszę więc bynajmniej ja: choć postawienie zarzutów Panu Prezydentowi Pawłowi Adamowiczowi zaskoczyło mnie, to jednak przyniosło sporo miłej, złośliwej, szyderczej satysfakcji. Mam w jelicie grubym powiedzenie „Nie śmiej się dziadku z cudzego wypadku”. Cudze wypadki zazwyczaj mnie cieszą. Bynajmniej. Wypadki osób, z którymi z różnych powodów mam na pieńku, cieszą mnie zawsze i zawsze ogromnie.


No, ale dość tych uciech. Odrzućmy wszystkie zdziwienia, oburzenia, ciamkanie co Adamowicz powinien w tej sytuacji, a czego nie powinien. Spójrzmy na sprawę chłodno.


Paweł Adamowicz twierdzi, że pomylił się w sporządzaniu oświadczenia majątkowego, potem ten błąd mechanicznie powielał, potem naprawił.  Pewnie tak było. Jednak…

* Przez cały rok – mając za pretekst pomyłkę w oświadczeniach - CBA buszowało w dokumentach dotyczących finansów Pawła Adamowicza. Prokuratura buszowała dwa lata. Jakąś wiedzę – większą lub mniejszą – zdobyli. Najważniejsze zaś: ktoś im to buszowanie zlecił. A nie był to Zbigniew Ziobro bynajmniej.

* Postawienie Adamowiczowi 6 (słownie: sześć) zarzutów, które zapewne przerodzą się w akt oskarżenia skierowany do sądu – ważnej personie w partii sprawującej od dwóch kadencji pełnię władzy w kraju – świadczy, że jego „parasol ochronny” jest lekko dziurawy i zaczyna mu kapać na głowę. I jest ktoś - lub grupa ktosiów - zainteresowanych w tym, aby Adamowicza utrącić (i nie jest to żydowska loża masońska bynajmniej). I zapewne powodem nie jest małostkowa zazdrość o siedem mieszkań. Kto ma zdolność dokuczyć Adamowiczowi w ten sposób w jaki mu dokuczono – to jest najbardziej ciekawe w tej historii. I z jakiego powodu.

* Nie jest oczywiście prawdą, że postawione zarzuty bynajmniej nie „wpłyną na jego pracę”. Adamowicz musi się skupić na tym, i pewnie się skupi, aby sprawę w sądzie obrócić na swoją korzyść. I wynajęci - nawet ci najlepsi, nawet ci z Wejherowa - mecenasi mogą być za krótcy. Pomijając już oczywisty fakt życia w dyskomforcie psychicznym na co dzień.

* W przypadku, gdyby Adamowicz dostał wyrok karny, nawet taki jak Sławek Nowak za niewpisanie do oświadczenia majątkowego zegarka, czyli grzywnę, to mandat Adamowicza, jako prezydenta Gdańska zostanie wygaszony. Premier wyznaczy komisarza do zarządzania miastem. I tutaj mamy ciekawe pytanie: kto za 2-3 lata będzie premierem?

*Kariera polityczna Adamowicza w przypadku wyroku zostanie przerwana. Oczywiście sobie poradzi i finansowo nie zginie, bo to nie jest głupi facet. Zawsze może też żyć z wynajmu mieszkań.


Kto mu pomoże? Kto go ochroni? Bynajmniej nie ja.

Waldemar Kuchanny


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież