Działacze PiS pytają o plany miasta wobec terenów na których miały pow... » Miasto Gdańsk zrezygnowało z planów budowy parkingów kubaturowych w centrum Gdańska nie będzie. Prze... Nie żyje były prezydent Gdańska Franciszek Jamroż » W środę przed południem w wieku 79 lat zmarł Franciszek Stefan Jamroż. W latach 90. ubiegłego stulec... „Wejście w historię”: Enigma » 25 stycznia w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się pierwsze w tym roku wydarzenie w ramach... Gdańsk - nazwy dzielnic, których nie ma » Niedawno z przestrzeni publicznej zniknęły tablice z nazwami niektórych części administracyjnych Gda... IV Rajd Pieszy im. sierż. Wiktora Stryjewskiego ps. Cacko » W sobotę (21 stycznia) odbył się IV Rajd Pieszy im. sierż. Wiktora Stryjewskiego ps. Cacko. W trudny... 75-lecie "Mazowsza" w Gdańsku! » W dniu 20 stycznia w bazylice św.Brygidy w Gdańsku odbył się koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pi... W tygodniku „Sieci”: Szokujące kulisy ataków na Polskę » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło analizują informacje na temat afery korupcyjnej w ... Pomorska Golgota więźniów KL Stutthof » Zbliża się niechlubna 78. rocznica „Marszu Śmierci”. Plan przymusowej ewakuacji obozu KL Stutthof op... Mazowsze w Gdańsku! » Proboszcz Bazyliki Św. Brygidy ks. Ludwik Kowalski zaprasza dzisiaj (20.01) o godz 19.00 na koncert ... Pomorska Biblioteka Pedagogiczna dla społeczności z Ukrainy » Pomorska Biblioteka Pedagogiczna zaprasza rodziny, które przyjechały do Gdańska z Ukrainy do swojej ...
Szok dla J. Lewandowskiego? Gdańsk s(po)lonizował wodę...
środa, 11 stycznia 2023 20:14
Szok dla J. Lewandowskiego? Gdańsk s(po)lonizował wodę...
Tylko przez ostatnią dekadę 51 proc. akcji w spółce Saur Neptun
Trefl walczył, ale z Jastrzębia wraca bez punktów
sobota, 28 stycznia 2023 20:23
Trefl walczył, ale z Jastrzębia wraca bez punktów
Siatkarze Trefla walczyli, zwłaszcza w pierwszym secie, ale w
Rusza karuzela...
piątek, 27 stycznia 2023 15:18
Rusza karuzela...
W piątek budzi się z krótkiego, zimowego snu futbolowa karuzela
Lechia zwycięsko zaczęła rundę wiosenną
niedziela, 29 stycznia 2023 19:45
Lechia zwycięsko zaczęła rundę wiosenną
Udanie rozpoczęła rundę wiosenną Lechia. Podopieczni Marcina

Galeria Sztuki Gdańskiej

Emil Paul Gabel - W pogoni za prawdą
niedziela, 15 stycznia 2023 15:55
Emil Paul Gabel - W pogoni za prawdą
Nadmorska scena w obrazie Emila Paula Gabela wywołuje silne
Aktywne półkolonie z GZSiSS
niedziela, 29 stycznia 2023 21:49
Aktywne półkolonie z GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego na okres ferii

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Budyń z sokiem malinowym: On - cóż, w końcu nie był zbyt tępy, cokolwiek przygasł - to fakt

Ocena użytkowników: / 16
SłabyŚwietny 
środa, 11 marca 2015 08:15

altNikt tego nie napisze ani nie powie, bo większość to hipokryci. Mówię i piszę więc bynajmniej ja: choć postawienie zarzutów Panu Prezydentowi Pawłowi Adamowiczowi zaskoczyło mnie, to jednak przyniosło sporo miłej, złośliwej, szyderczej satysfakcji. Mam w jelicie grubym powiedzenie „Nie śmiej się dziadku z cudzego wypadku”. Cudze wypadki zazwyczaj mnie cieszą. Bynajmniej. Wypadki osób, z którymi z różnych powodów mam na pieńku, cieszą mnie zawsze i zawsze ogromnie.


No, ale dość tych uciech. Odrzućmy wszystkie zdziwienia, oburzenia, ciamkanie co Adamowicz powinien w tej sytuacji, a czego nie powinien. Spójrzmy na sprawę chłodno.


Paweł Adamowicz twierdzi, że pomylił się w sporządzaniu oświadczenia majątkowego, potem ten błąd mechanicznie powielał, potem naprawił.  Pewnie tak było. Jednak…

* Przez cały rok – mając za pretekst pomyłkę w oświadczeniach - CBA buszowało w dokumentach dotyczących finansów Pawła Adamowicza. Prokuratura buszowała dwa lata. Jakąś wiedzę – większą lub mniejszą – zdobyli. Najważniejsze zaś: ktoś im to buszowanie zlecił. A nie był to Zbigniew Ziobro bynajmniej.

* Postawienie Adamowiczowi 6 (słownie: sześć) zarzutów, które zapewne przerodzą się w akt oskarżenia skierowany do sądu – ważnej personie w partii sprawującej od dwóch kadencji pełnię władzy w kraju – świadczy, że jego „parasol ochronny” jest lekko dziurawy i zaczyna mu kapać na głowę. I jest ktoś - lub grupa ktosiów - zainteresowanych w tym, aby Adamowicza utrącić (i nie jest to żydowska loża masońska bynajmniej). I zapewne powodem nie jest małostkowa zazdrość o siedem mieszkań. Kto ma zdolność dokuczyć Adamowiczowi w ten sposób w jaki mu dokuczono – to jest najbardziej ciekawe w tej historii. I z jakiego powodu.

* Nie jest oczywiście prawdą, że postawione zarzuty bynajmniej nie „wpłyną na jego pracę”. Adamowicz musi się skupić na tym, i pewnie się skupi, aby sprawę w sądzie obrócić na swoją korzyść. I wynajęci - nawet ci najlepsi, nawet ci z Wejherowa - mecenasi mogą być za krótcy. Pomijając już oczywisty fakt życia w dyskomforcie psychicznym na co dzień.

* W przypadku, gdyby Adamowicz dostał wyrok karny, nawet taki jak Sławek Nowak za niewpisanie do oświadczenia majątkowego zegarka, czyli grzywnę, to mandat Adamowicza, jako prezydenta Gdańska zostanie wygaszony. Premier wyznaczy komisarza do zarządzania miastem. I tutaj mamy ciekawe pytanie: kto za 2-3 lata będzie premierem?

*Kariera polityczna Adamowicza w przypadku wyroku zostanie przerwana. Oczywiście sobie poradzi i finansowo nie zginie, bo to nie jest głupi facet. Zawsze może też żyć z wynajmu mieszkań.


Kto mu pomoże? Kto go ochroni? Bynajmniej nie ja.

Waldemar Kuchanny


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież