Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho... A. Kobylarz mierzy w senat » Andrzej Kobylarz, b. poseł Kukiz15, dołączył w ostatniej chwili do walki o senat okręgu 66 obejmując... Jesień w ogrodzie 2023 » Za nami pierwszy dzień kiermaszu ogrodniczego "Jesień w grodzie". W sobotę teren Pomorskiego Hurtowe... 101 rocznica powołania KS Gedania » Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu Polskiego Klubu Gedania. Zebranie miało...
101 rocznica powołania KS Gedania
piątek, 15 września 2023 17:58
101 rocznica powołania KS Gedania
Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu
Michalski w kadrze Probierza
czwartek, 21 września 2023 15:57
Michalski w kadrze Probierza
Rozmowa z Radosławem Michalskim, prezesem Pomorskiego Związku
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Dwaj panowie Góreccy
poniedziałek, 11 września 2023 17:12
Dwaj panowie Góreccy
Stosunkowo niedawno pisałem o Bogusławie Góreckim, malarzu

Sport w szkole z ORLENEM

Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
niedziela, 10 września 2023 17:31
Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
Dyrekcja Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Budyń z sokiem malinowym: Szekspir i dwa pedały

Ocena użytkowników: / 14
SłabyŚwietny 
wtorek, 07 października 2014 15:52

altJako człowiek całkowicie niereligijny, nie hołduję także jednej z modnych ostatnio religii miejskich, jaką jest bikerstwo. Do postulatów o utworzenie w Gdańsku systemu wypożyczalni rowerów publicznych podchodzę więc bez religijnej gorączki młodych stażystów i stażystek z „Gazety Wyborczej”. Chcecie to twórzcie, nie chcecie nie twórzcie. Prezydent Wszystkich Gdańszczan Paweł Adamowicz  jest bardziej religijny ode mnie, zlecił  więc przygotowanie analiz i prognoz dla utworzenia takiego systemu. Przynajmniej tak twierdzi. A na swoim blogu zaprosił wszystkich milusińskich do dyskusji na ten temat. Bo wiadomo – Prezydent wszystko dla swoich, doświadczenie i poświęcenie, no, ale bez analiz i prognoz się nie da.

System taki działa – podobno z powodzeniem - w Warszawie i Wrocławiu, czyli innych wielkich miastach rządzonych przez polityków związanych z Platformą Obywatelską. Działa też od niedawna w sąsiednim Sopocie. Dobrze by było, aby w Sopocie i Gdańsku operatorem wypożyczalni miejskich rowerów była ta sama firma.


Operatorem systemu w Sopocie, Warszawie i innych miastach jest firma Nextbike. Nextbike dostaje pieniądze z miejskich kas. W przypadku największego systemu - warszawskiego - to 475 tys. zł miesięcznie. Biznesową kontrolę nad Nextike sprawuje firma CAM Media. O CAM Media rozpisywała się w swoim czasie prasa ogólnokrajowa i trąbiły ogólnokrajowe telewizji w kontekście kolegowania się prezesów firmy z niegdysiejszym ministrem transportu i wielką nadzieją białych ludzi, Sławomirem Nowakiem. Nowak, poprzez swoich Młodych Demokratów, umieszczonych w Radzie Miasta Gdańska, rzucała od czasu do czasu Adamowiczowi różne patyki pod nogi.


Tak więc Prezydent Adamowicz ma zdecydować czy wpuścić do miasta rowery kolegów Sławka Nowaka, człowieka, który jest jego utrapieniem w macierzystej obecnie partii politycznej.


To są proszę P.T. Czytelników dylematy na miarę Teatru Szekspirowskiego pisanego wielkimi literami.

***

Potrzebny jest nam "człowiek orkiestra", którego cechuje wielka miłość do Gdańska, ale i umiejętność osiągania kompromisów i moderowania publicznej debaty – tłumaczy prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Chodzi o pomysł powołania Menadżer ds. Śródmieścia, nowego stanowiska w Urzędzie Miasta Gdańska, który ma przede wszystkim koordynować działania różnych jednostek miejskich na terenie Głównego i Starego Miasta. Ha! Jest w Gdańsku taki facet. Idealny. Kocha Gdańsk, potrafi osiągać kompromisy, ma świetny kontakt z mieszkańcami. I potrafi koordynować. Ma na imię Paweł, a nazwisko się zaczyna na A. Menadżer ma być m.in. odpowiedzialny za to, by w centrum nie odbywał się nielegalny handel, a kierowcy parkowali samochody zgodnie z przepisami. No… Mówię właśnie.

Waldemar Kuchanny


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież