Konkurs dla młodzieży „Zainwestuj w naszą planetę” rozstrzygnięty » Wyłoniono zwycięzców konkursu „Zainwestuj w naszą planetę” na plakat cyfrowy o tematyce ekologicznej... W tygodniku „Sieci”: Tak Tusk chciał sprzedać LOTOS Rosjanom » Upublicznienie dokumentów zdradzających plany sprzedania Rosjanom Grupy LOTOS przez rząd PO-PSL jasn... Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa » Z dr. hab. Rafałem Chwedorukiem, politologiem, profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, komentatorem p... Minister Skarbu Państwa: Rząd PO-PSL chciał sprzedać LOTOS Rosjanom i ... » Dokument, który został odtajniony przez obecnego Ministra Skarbu Państwa Jacka Sasina dowodzi, że te... W tygodniku „Sieci”: Jak patrzy na nas Rosja? » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Budzisz analizuje, skąd się wzięło u Rosjan przeświadcz... Święto ogrodnicze w Rënku » To było prawdziwe święto ogrodnicze. 19. edycję Ogólnopolskiej Wystawy Ogrodniczej połączonej z kier... „Wejście w historię”: prezentacja eksponatów związanych z działalności... » W ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejścia w historię” w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezent... Antoni Kamiński: Suweren zlekceważony » Z prof. dr. hab. Antonim Kamińskim, prezesem polskiego oddziału Transparency International (1999-200... Wiosna w Ogrodzie 2022 » Tysiące odwiedzających, kolejki samochodów aż do obwodnicy to najkrótsza i najlepsza ocena 19. edycj... Notes Michała Pruskiego » Nie był dziennikarzem.Uprawiał literaturę dziennikarską.Osobny gatunek dostępny nielicznym.Ozdabiał ...
Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa
czwartek, 19 maja 2022 19:48
Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa
Z dr. hab. Rafałem Chwedorukiem, politologiem, profesorem

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże przywróciło sobie nadzieję
niedziela, 22 maja 2022 17:49
Zdunek Wybrzeże przywróciło sobie nadzieję
Uff! Nareszcie! Takie reakcje najczęściej można było usłyszeć
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
sobota, 21 maja 2022 19:07
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
Porażką z wicemistrzem Polski zakończyła sezon Lechia.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bracia z Nowego Portu
poniedziałek, 16 maja 2022 10:13
Bracia z Nowego Portu
Trudno w wypadku mało znanych, wywodzących się z Nowego Portu,

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Ćwicz z Drużyną Energii
poniedziałek, 23 maja 2022 13:50
Ćwicz z Drużyną Energii
Trwa sportowy etap Drużyny Energii, w którym rywalizuje 191 szkół
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Budyń z sokiem malinowym: Szekspir i dwa pedały

Ocena użytkowników: / 14
SłabyŚwietny 
wtorek, 07 października 2014 15:52

altJako człowiek całkowicie niereligijny, nie hołduję także jednej z modnych ostatnio religii miejskich, jaką jest bikerstwo. Do postulatów o utworzenie w Gdańsku systemu wypożyczalni rowerów publicznych podchodzę więc bez religijnej gorączki młodych stażystów i stażystek z „Gazety Wyborczej”. Chcecie to twórzcie, nie chcecie nie twórzcie. Prezydent Wszystkich Gdańszczan Paweł Adamowicz  jest bardziej religijny ode mnie, zlecił  więc przygotowanie analiz i prognoz dla utworzenia takiego systemu. Przynajmniej tak twierdzi. A na swoim blogu zaprosił wszystkich milusińskich do dyskusji na ten temat. Bo wiadomo – Prezydent wszystko dla swoich, doświadczenie i poświęcenie, no, ale bez analiz i prognoz się nie da.

System taki działa – podobno z powodzeniem - w Warszawie i Wrocławiu, czyli innych wielkich miastach rządzonych przez polityków związanych z Platformą Obywatelską. Działa też od niedawna w sąsiednim Sopocie. Dobrze by było, aby w Sopocie i Gdańsku operatorem wypożyczalni miejskich rowerów była ta sama firma.


Operatorem systemu w Sopocie, Warszawie i innych miastach jest firma Nextbike. Nextbike dostaje pieniądze z miejskich kas. W przypadku największego systemu - warszawskiego - to 475 tys. zł miesięcznie. Biznesową kontrolę nad Nextike sprawuje firma CAM Media. O CAM Media rozpisywała się w swoim czasie prasa ogólnokrajowa i trąbiły ogólnokrajowe telewizji w kontekście kolegowania się prezesów firmy z niegdysiejszym ministrem transportu i wielką nadzieją białych ludzi, Sławomirem Nowakiem. Nowak, poprzez swoich Młodych Demokratów, umieszczonych w Radzie Miasta Gdańska, rzucała od czasu do czasu Adamowiczowi różne patyki pod nogi.


Tak więc Prezydent Adamowicz ma zdecydować czy wpuścić do miasta rowery kolegów Sławka Nowaka, człowieka, który jest jego utrapieniem w macierzystej obecnie partii politycznej.


To są proszę P.T. Czytelników dylematy na miarę Teatru Szekspirowskiego pisanego wielkimi literami.

***

Potrzebny jest nam "człowiek orkiestra", którego cechuje wielka miłość do Gdańska, ale i umiejętność osiągania kompromisów i moderowania publicznej debaty – tłumaczy prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Chodzi o pomysł powołania Menadżer ds. Śródmieścia, nowego stanowiska w Urzędzie Miasta Gdańska, który ma przede wszystkim koordynować działania różnych jednostek miejskich na terenie Głównego i Starego Miasta. Ha! Jest w Gdańsku taki facet. Idealny. Kocha Gdańsk, potrafi osiągać kompromisy, ma świetny kontakt z mieszkańcami. I potrafi koordynować. Ma na imię Paweł, a nazwisko się zaczyna na A. Menadżer ma być m.in. odpowiedzialny za to, by w centrum nie odbywał się nielegalny handel, a kierowcy parkowali samochody zgodnie z przepisami. No… Mówię właśnie.

Waldemar Kuchanny


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież