Lotos na sprzedaż: zamiar ministra i podpis prezesa » Duet Donald Tusk-Paweł Olechnowicz nieroztropnie gospodaruje prawdą. Były premier sprzedaż aktywów s... Czesław Nowak: W samorządach przeważają plusy ujemne » Z Czesławem Nowakiem, posłem w latach 1989–93 (OKP, PC), gdańskim radnym 1998-2006, prezesem Stowarz... Zmarł autor koncepcji pomnika Poległych Stoczniowców 1970 » 21 maja 2022 r. zmarł Bogdan Pietruszka, autor koncepcji gdańskiego pomnika Poległych Stoczniowców 1... Konkurs dla młodzieży „Zainwestuj w naszą planetę” rozstrzygnięty » Wyłoniono zwycięzców konkursu „Zainwestuj w naszą planetę” na plakat cyfrowy o tematyce ekologicznej... W tygodniku „Sieci”: Tak Tusk chciał sprzedać LOTOS Rosjanom » Upublicznienie dokumentów zdradzających plany sprzedania Rosjanom Grupy LOTOS przez rząd PO-PSL jasn... Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa » Z dr. hab. Rafałem Chwedorukiem, politologiem, profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, komentatorem p... Minister Skarbu Państwa: Rząd PO-PSL chciał sprzedać LOTOS Rosjanom i ... » Dokument, który został odtajniony przez obecnego Ministra Skarbu Państwa Jacka Sasina dowodzi, że te... W tygodniku „Sieci”: Jak patrzy na nas Rosja? » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Budzisz analizuje, skąd się wzięło u Rosjan przeświadcz... Święto ogrodnicze w Rënku » To było prawdziwe święto ogrodnicze. 19. edycję Ogólnopolskiej Wystawy Ogrodniczej połączonej z kier... „Wejście w historię”: prezentacja eksponatów związanych z działalności... » W ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejścia w historię” w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezent...
Lotos na sprzedaż: zamiar ministra i podpis prezesa
czwartek, 26 maja 2022 19:49
Lotos na sprzedaż: zamiar ministra i podpis prezesa
Duet Donald Tusk-Paweł Olechnowicz nieroztropnie gospodaruje

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
H.Skrzydlewska Orzeł - Zdunek Wybrzeże LIVE
piątek, 27 maja 2022 22:08
H.Skrzydlewska Orzeł - Zdunek Wybrzeże LIVE
W sobotę o godz. 16.30 w Łodzi ma się rozpocząć mecz
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
sobota, 21 maja 2022 19:07
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
Porażką z wicemistrzem Polski zakończyła sezon Lechia.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bracia z Nowego Portu
poniedziałek, 16 maja 2022 10:13
Bracia z Nowego Portu
Trudno w wypadku mało znanych, wywodzących się z Nowego Portu,

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Ćwicz z Drużyną Energii
poniedziałek, 23 maja 2022 13:50
Ćwicz z Drużyną Energii
Trwa sportowy etap Drużyny Energii, w którym rywalizuje 191 szkół
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Budyń z sokiem malinowym: Biały chłopiec wychowany wśród Czejenów

Ocena użytkowników: / 18
SłabyŚwietny 
wtorek, 16 września 2014 07:09

altJestem podstarzałym, otyłym, zapijaczonym dziadem, ale pewna rzecz mną wstrząsnęła.


Polazłem oglądać świeżo otwarte Europejskie Centrum Solidarności. Najkrócej: budynek i otocznie (zwłaszcza fontanny) robią duże wrażenie (zwłaszcza po zmierzchu, kiedy woda mieni się wielokolorowym oświetleniem), więc ze szczerego serca polecam; wystawa stała – mizerna pod względem zarówno formy, jak i treści, więc można sobie darować. Zresztą: de gustibus… Szerszą recenzję wystawy mogę obiecać następnym razem, bo nie ona mną wstrząsnęła. Posurfowałem sobie po stronie internetowej ECS i trafiłem przypadkiem na artykuł „Budujemy Wydział Zabaw”. Wydział Zabaw to ma być w ECS przestrzeń dla dzieci, gdzie w praktyczny sposób nasi milusińscy mieliby się uczy się co to znaczy „solidarnie”. Wydział ma zostać otworzony w grudniu tego roku. I w tymże artykule zamieszczono wyznanie Pawła Adamowicza, ojca wszystkich gdańszczan i dwóch - zapewne miłych, uroczych i grzecznych - dziewczynek. Adamowicz wyznaje, że jego córki też czekają na to miejsce. W ramach oczekiwań odbywają w domu z tatusiem wspominkowe lekcje. Po jednej z nich jego 11-letnia córka zaniosła do szkoły zawołanie „Znajdzie się pała na dupę generała”. Pomijając poważną dyskusję o roli generała Jaruzelskiego w historii Polski…


No, Panie Prezydencie, nie ma się czym chwalić, doprawdy. Osobiście nie nadstawiam nikomu drugiego policzka, miałem w życiu okazję próbować się nie tylko na pały, ale na gołe pieści… Także w miłym sercu Pana Prezydenta roku 1988. Ale w dziecko agresji bym nie wpajał. Do bici nikogo, choćby w postaci symbolicznej, nie namawiał. Mam nadzieje, że Wydział Zabaw w ECS będzie zagospodarowany wedle innych systemów pedagogicznych, niż te, którym hołduje prezydent Adamowicz. Pomijając, że bicie do cnót chrześcijańskich nie należy, a miałem okazję widzieć Pana Prezydenta z rodziną rozmodlonego w kościele.

***

Surfując po Internecie znalazłem także info, że Paweł Adamowicz pozwał dziennikarkę Maję Narbutt za artykuł sprzed dwóch lat o „mieście z bursztynu”, w którym „nic się nie dzieje przypadkiem”. Z informacji w portalu internetowym wynika, że prezydent Gdańska zamierza ewentualnie wytoczyć sprawy innym dziennikarzom. Nie wiem kto doradza prezydentowi takie ruchy, ale nie wydaje mi się to droga racjonalna. Może przynieść więcej szkody niż pożytku. Ale to rzecz oglądu…


Ja bym rozumiał chęć sądowego spuszczenia manta dziennikarzom, którzy wietrzą wokół Pawła Adamowicza niezdrowe sensacje. Rozumiałbym, gdyby on zechciał objaśnić prosto, zwyczajnie, w duchu całkowitej transparentności, kilka kwestii, np:
- Po kiego czorta ciągnął na lotnisku w ramach akcji promocyjnej ten samolot linii OLT należących do Amber Gold? Czy jak ja otworzę sklep z markowymi ciuchami we Wrzeszczu, to Adamowicz też przyjdzie promować mój biznes?

- Co się wydarzyło z jego 4 mieszkaniami? Rok temu w oświadczeniu majątkowym miał ich 7, teraz ma 3… Sprzedał, oddał, podarował? Komu? Czemu?

- Jakie dokładnie były przesunięcia finansowe pomiędzy nim a członkami jego rodziny, o które pytała poznańska prokuratura? Kto, komu, ile? Konkretnie.


Gdzieś tam, coś tam się pomyliłem w zeznaniach majątkowych, ale kto podważa moją nieposzlakowaną uczciwość – do piekła. No, albo jesteśmy mężczyznami, albo budyniami. „Mały wielki człowiek” był taki film z Dustinem Hoffmanem. Ale zupełnie o czym innym.

Waldemar Kuchanny


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież