Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w obozie Stutthof » W sobotę, 18 marca, Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Archidiecezji Gdańskiej, zorganizował wyj... W tygodniku „Sieci”: Beata Szydło wchodzi do gry » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” Beata Szydło, posłanka PiS do Parlamentu Europejskiego mówi, jak w... Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana » Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA powiększyła z jednej do trzech osób skład jej... Piekarz prezydentem? » Przed setkami lat zdarzało się już, że burmistrzami tysiącletniego Gdańska zostawali cenieni przez g... Halabardnik w Dworze Artusa w blasku świec (zapachowych) » Kto z nas by nie marzył o zapachowej świecy podarowanej przez gdańskiego halabardnika podczas fety i... Stefan Wilmont skazany na dożywocie za zabójstwo Pawła Adamowicza » Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał Stefana Wilmonta za zabójstwo Pawła Adamowicza na dożywocie.Sąd zezwol... Polska Matką Naszą… » W Wielki Piątek 22 marca 1940 r. rozstrzelano drugą grupę 67 gdańszczan, przebywających w obozie Stu... Energa Mecenasem Opery Bałtyckiej » Energa z Grupy Orlen w 2023 roku będzie Mecenasem Opery Bałtyckiej.- Jest to bardzo szczególny dla n... Stan dialogu społecznego w dobie kryzysu » Stan dialogu społecznego, jego perspektywy i kondycja układów zbiorowych pracy to tematy konferencji... W najnowszym numerze ,,Sieci”: Odwieczna walka między dobrem i złem » Motyw walki między siłami dobra i zła jest wykorzystywany na wielu płaszczyznach, szczególnie w kult...
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
czwartek, 16 marca 2023 18:05
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Wraca Conrado, bez Czubaka i bez goli, bramka Zyski dla Gedanii...
piątek, 17 marca 2023 15:52
Wraca Conrado, bez Czubaka i bez goli, bramka Zyski dla Gedanii...
EKSTRAKLASA PKO BP
Po minutach, dniach, tygodniach i
Warta wypunktowała Lechię
niedziela, 19 marca 2023 14:35
Warta wypunktowała Lechię
Lechia dobrze zaczęła mecz w Grodzisku Wielkopolskim, ale była

Galeria Sztuki Gdańskiej

Pewien telefon wieczorową porą
niedziela, 12 marca 2023 10:07
Pewien telefon wieczorową porą
Kiedy zadzwonił, byłem lekko zdezorientowany, nie wiedziałem czy
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Budyń z sokiem malinowym: Biały chłopiec wychowany wśród Czejenów

Ocena użytkowników: / 18
SłabyŚwietny 
wtorek, 16 września 2014 07:09

altJestem podstarzałym, otyłym, zapijaczonym dziadem, ale pewna rzecz mną wstrząsnęła.


Polazłem oglądać świeżo otwarte Europejskie Centrum Solidarności. Najkrócej: budynek i otocznie (zwłaszcza fontanny) robią duże wrażenie (zwłaszcza po zmierzchu, kiedy woda mieni się wielokolorowym oświetleniem), więc ze szczerego serca polecam; wystawa stała – mizerna pod względem zarówno formy, jak i treści, więc można sobie darować. Zresztą: de gustibus… Szerszą recenzję wystawy mogę obiecać następnym razem, bo nie ona mną wstrząsnęła. Posurfowałem sobie po stronie internetowej ECS i trafiłem przypadkiem na artykuł „Budujemy Wydział Zabaw”. Wydział Zabaw to ma być w ECS przestrzeń dla dzieci, gdzie w praktyczny sposób nasi milusińscy mieliby się uczy się co to znaczy „solidarnie”. Wydział ma zostać otworzony w grudniu tego roku. I w tymże artykule zamieszczono wyznanie Pawła Adamowicza, ojca wszystkich gdańszczan i dwóch - zapewne miłych, uroczych i grzecznych - dziewczynek. Adamowicz wyznaje, że jego córki też czekają na to miejsce. W ramach oczekiwań odbywają w domu z tatusiem wspominkowe lekcje. Po jednej z nich jego 11-letnia córka zaniosła do szkoły zawołanie „Znajdzie się pała na dupę generała”. Pomijając poważną dyskusję o roli generała Jaruzelskiego w historii Polski…


No, Panie Prezydencie, nie ma się czym chwalić, doprawdy. Osobiście nie nadstawiam nikomu drugiego policzka, miałem w życiu okazję próbować się nie tylko na pały, ale na gołe pieści… Także w miłym sercu Pana Prezydenta roku 1988. Ale w dziecko agresji bym nie wpajał. Do bici nikogo, choćby w postaci symbolicznej, nie namawiał. Mam nadzieje, że Wydział Zabaw w ECS będzie zagospodarowany wedle innych systemów pedagogicznych, niż te, którym hołduje prezydent Adamowicz. Pomijając, że bicie do cnót chrześcijańskich nie należy, a miałem okazję widzieć Pana Prezydenta z rodziną rozmodlonego w kościele.

***

Surfując po Internecie znalazłem także info, że Paweł Adamowicz pozwał dziennikarkę Maję Narbutt za artykuł sprzed dwóch lat o „mieście z bursztynu”, w którym „nic się nie dzieje przypadkiem”. Z informacji w portalu internetowym wynika, że prezydent Gdańska zamierza ewentualnie wytoczyć sprawy innym dziennikarzom. Nie wiem kto doradza prezydentowi takie ruchy, ale nie wydaje mi się to droga racjonalna. Może przynieść więcej szkody niż pożytku. Ale to rzecz oglądu…


Ja bym rozumiał chęć sądowego spuszczenia manta dziennikarzom, którzy wietrzą wokół Pawła Adamowicza niezdrowe sensacje. Rozumiałbym, gdyby on zechciał objaśnić prosto, zwyczajnie, w duchu całkowitej transparentności, kilka kwestii, np:
- Po kiego czorta ciągnął na lotnisku w ramach akcji promocyjnej ten samolot linii OLT należących do Amber Gold? Czy jak ja otworzę sklep z markowymi ciuchami we Wrzeszczu, to Adamowicz też przyjdzie promować mój biznes?

- Co się wydarzyło z jego 4 mieszkaniami? Rok temu w oświadczeniu majątkowym miał ich 7, teraz ma 3… Sprzedał, oddał, podarował? Komu? Czemu?

- Jakie dokładnie były przesunięcia finansowe pomiędzy nim a członkami jego rodziny, o które pytała poznańska prokuratura? Kto, komu, ile? Konkretnie.


Gdzieś tam, coś tam się pomyliłem w zeznaniach majątkowych, ale kto podważa moją nieposzlakowaną uczciwość – do piekła. No, albo jesteśmy mężczyznami, albo budyniami. „Mały wielki człowiek” był taki film z Dustinem Hoffmanem. Ale zupełnie o czym innym.

Waldemar Kuchanny


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież