Lotos na sprzedaż: zamiar ministra i podpis prezesa » Duet Donald Tusk-Paweł Olechnowicz nieroztropnie gospodaruje prawdą. Były premier sprzedaż aktywów s... Czesław Nowak: W samorządach przeważają plusy ujemne » Z Czesławem Nowakiem, posłem w latach 1989–93 (OKP, PC), gdańskim radnym 1998-2006, prezesem Stowarz... Zmarł autor koncepcji pomnika Poległych Stoczniowców 1970 » 21 maja 2022 r. zmarł Bogdan Pietruszka, autor koncepcji gdańskiego pomnika Poległych Stoczniowców 1... Konkurs dla młodzieży „Zainwestuj w naszą planetę” rozstrzygnięty » Wyłoniono zwycięzców konkursu „Zainwestuj w naszą planetę” na plakat cyfrowy o tematyce ekologicznej... W tygodniku „Sieci”: Tak Tusk chciał sprzedać LOTOS Rosjanom » Upublicznienie dokumentów zdradzających plany sprzedania Rosjanom Grupy LOTOS przez rząd PO-PSL jasn... Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa » Z dr. hab. Rafałem Chwedorukiem, politologiem, profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, komentatorem p... Minister Skarbu Państwa: Rząd PO-PSL chciał sprzedać LOTOS Rosjanom i ... » Dokument, który został odtajniony przez obecnego Ministra Skarbu Państwa Jacka Sasina dowodzi, że te... W tygodniku „Sieci”: Jak patrzy na nas Rosja? » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Budzisz analizuje, skąd się wzięło u Rosjan przeświadcz... Święto ogrodnicze w Rënku » To było prawdziwe święto ogrodnicze. 19. edycję Ogólnopolskiej Wystawy Ogrodniczej połączonej z kier... „Wejście w historię”: prezentacja eksponatów związanych z działalności... » W ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejścia w historię” w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezent...
Lotos na sprzedaż: zamiar ministra i podpis prezesa
czwartek, 26 maja 2022 19:49
Lotos na sprzedaż: zamiar ministra i podpis prezesa
Duet Donald Tusk-Paweł Olechnowicz nieroztropnie gospodaruje

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Bartłomiej Bołądź atakującym Trefla
czwartek, 26 maja 2022 19:56
Bartłomiej Bołądź atakującym Trefla
Jeden z czołowych atakujących i punktujących sezonu 2021/2022
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
sobota, 21 maja 2022 19:07
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
Porażką z wicemistrzem Polski zakończyła sezon Lechia.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bracia z Nowego Portu
poniedziałek, 16 maja 2022 10:13
Bracia z Nowego Portu
Trudno w wypadku mało znanych, wywodzących się z Nowego Portu,

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Ćwicz z Drużyną Energii
poniedziałek, 23 maja 2022 13:50
Ćwicz z Drużyną Energii
Trwa sportowy etap Drużyny Energii, w którym rywalizuje 191 szkół
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gdańsk, Pomorze, Europa: Propaganda aseksualna

Ocena użytkowników: / 53
SłabyŚwietny 
czwartek, 18 września 2014 10:21

altW ubiegłym tygodniu Sejm odrzucił w pierwszym czytaniu obywatelski projekt ustawy nowelizujący kodeks karny. W projekcie tym zapisano karę do dwóch lat więzienia za „publiczne propagowanie lub pochwalanie podejmowania przez małoletnich poniżej lat 15 zachowań seksualnych lub dostarczanie im środków ułatwiających podejmowanie takich zachowań”. Istotą tej nowelizacji miała być penalizacja edukacji seksualnej w szkołach nawet w tym wymiarze, w jakim bywa ona obecnie prowadzona. Zgodnie z zasadą, że jeśli nie będzie się o czymś rozmawiać, to się nie zdarzy, czyli ludzie przed 15 rokiem życia nie będą się interesować seksem. Może by tak jeszcze, na wzór Chin czy Korei Północnej wprowadzić cenzurę w Internecie? Może zakazać nauki w klasach koedukacyjnych? Komitet, który zbierał podpisy pod tym projektem, nazywał się paradoksalnie „Stop Pedofilii”. Podczas gdy to właśnie wiedza i świadomość młodych ludzi pomaga w zapobieganiu próbom i ujawnianiu przypadków pedofilii, podobnie jak w zapobieganiu niechcianym ciążom.


Zastrzeżenia autorów projektu budziły też wskazania Światowej Organizacji Zdrowia dotyczące standardów edukacji seksualnej. Wnioskodawca z trybuny sejmowej prezentował, jego zdaniem, odrażający opis masturbacji. Warto przypomnieć, że podobne poglądy są obecne w judaizmie, chrześcijaństwie czy islamie, a w XVIII wieku lekarz z Lozanny Samuel Tissot twierdził, że masturbacja powoduje między innymi suchoty, epilepsję, reumatyzm, ślepotę, zaparcia i niedorozwój umysłowy. Czy trzeba jednak współcześnie wracać do tak nieoświeconych poglądów?


Moralnie podejrzana Światowa Organizacja Zdrowia postuluje też, by rozmawiać z dziećmi o różnych koncepcjach rodziny i związkach jednopłciowych. W tym zakresie polskim prawicowo–konserwatywnym środowiskom jest jednak znacznie bliżej do wybitnego europejskiego męża stanu i wizjonera Władimira Putina. To on przecież w Rosji wprowadził w 2013 roku zakaz tak zwanej „propagandy homoseksualnej”, cokolwiek miałoby to oznaczać. Są też bardziej ambitne wzorce, głównie na Bliskim Wschodzie i w Afryce, Arabii Saudyjskiej, Iranie, Sudanie, Somalii, Mauretanii, Ugandzie, gdzie za homoseksualizm karze się śmiercią lub dożywotnim więzieniem.


Instytucjonalne wycofywanie się polskiej szkoły z zadań wychowawczych budzi poważny niepokój. Różna jest także praktyka realizacji przedmiotu wychowanie do życia w rodzinie. Z pewnością wymaga on ulepszania, a nie likwidacji, korzystania z nauki, a nie propagowania ideologicznego fundamentalizmu. To zadanie dla ministerstwa, ale także dla samorządów prowadzących szkoły.
Jarosław Szczukowski


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież