Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w obozie Stutthof » W sobotę, 18 marca, Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Archidiecezji Gdańskiej, zorganizował wyj... W tygodniku „Sieci”: Beata Szydło wchodzi do gry » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” Beata Szydło, posłanka PiS do Parlamentu Europejskiego mówi, jak w... Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana » Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA powiększyła z jednej do trzech osób skład jej... Piekarz prezydentem? » Przed setkami lat zdarzało się już, że burmistrzami tysiącletniego Gdańska zostawali cenieni przez g... Halabardnik w Dworze Artusa w blasku świec (zapachowych) » Kto z nas by nie marzył o zapachowej świecy podarowanej przez gdańskiego halabardnika podczas fety i... Stefan Wilmont skazany na dożywocie za zabójstwo Pawła Adamowicza » Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał Stefana Wilmonta za zabójstwo Pawła Adamowicza na dożywocie.Sąd zezwol... Polska Matką Naszą… » W Wielki Piątek 22 marca 1940 r. rozstrzelano drugą grupę 67 gdańszczan, przebywających w obozie Stu... Energa Mecenasem Opery Bałtyckiej » Energa z Grupy Orlen w 2023 roku będzie Mecenasem Opery Bałtyckiej.- Jest to bardzo szczególny dla n... Stan dialogu społecznego w dobie kryzysu » Stan dialogu społecznego, jego perspektywy i kondycja układów zbiorowych pracy to tematy konferencji... W najnowszym numerze ,,Sieci”: Odwieczna walka między dobrem i złem » Motyw walki między siłami dobra i zła jest wykorzystywany na wielu płaszczyznach, szczególnie w kult...
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
czwartek, 16 marca 2023 18:05
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Wraca Conrado, bez Czubaka i bez goli, bramka Zyski dla Gedanii...
piątek, 17 marca 2023 15:52
Wraca Conrado, bez Czubaka i bez goli, bramka Zyski dla Gedanii...
EKSTRAKLASA PKO BP
Po minutach, dniach, tygodniach i
Warta wypunktowała Lechię
niedziela, 19 marca 2023 14:35
Warta wypunktowała Lechię
Lechia dobrze zaczęła mecz w Grodzisku Wielkopolskim, ale była

Galeria Sztuki Gdańskiej

Pewien telefon wieczorową porą
niedziela, 12 marca 2023 10:07
Pewien telefon wieczorową porą
Kiedy zadzwonił, byłem lekko zdezorientowany, nie wiedziałem czy
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gdańsk, Pomorze, Europa: Propaganda aseksualna

Ocena użytkowników: / 53
SłabyŚwietny 
czwartek, 18 września 2014 10:21

altW ubiegłym tygodniu Sejm odrzucił w pierwszym czytaniu obywatelski projekt ustawy nowelizujący kodeks karny. W projekcie tym zapisano karę do dwóch lat więzienia za „publiczne propagowanie lub pochwalanie podejmowania przez małoletnich poniżej lat 15 zachowań seksualnych lub dostarczanie im środków ułatwiających podejmowanie takich zachowań”. Istotą tej nowelizacji miała być penalizacja edukacji seksualnej w szkołach nawet w tym wymiarze, w jakim bywa ona obecnie prowadzona. Zgodnie z zasadą, że jeśli nie będzie się o czymś rozmawiać, to się nie zdarzy, czyli ludzie przed 15 rokiem życia nie będą się interesować seksem. Może by tak jeszcze, na wzór Chin czy Korei Północnej wprowadzić cenzurę w Internecie? Może zakazać nauki w klasach koedukacyjnych? Komitet, który zbierał podpisy pod tym projektem, nazywał się paradoksalnie „Stop Pedofilii”. Podczas gdy to właśnie wiedza i świadomość młodych ludzi pomaga w zapobieganiu próbom i ujawnianiu przypadków pedofilii, podobnie jak w zapobieganiu niechcianym ciążom.


Zastrzeżenia autorów projektu budziły też wskazania Światowej Organizacji Zdrowia dotyczące standardów edukacji seksualnej. Wnioskodawca z trybuny sejmowej prezentował, jego zdaniem, odrażający opis masturbacji. Warto przypomnieć, że podobne poglądy są obecne w judaizmie, chrześcijaństwie czy islamie, a w XVIII wieku lekarz z Lozanny Samuel Tissot twierdził, że masturbacja powoduje między innymi suchoty, epilepsję, reumatyzm, ślepotę, zaparcia i niedorozwój umysłowy. Czy trzeba jednak współcześnie wracać do tak nieoświeconych poglądów?


Moralnie podejrzana Światowa Organizacja Zdrowia postuluje też, by rozmawiać z dziećmi o różnych koncepcjach rodziny i związkach jednopłciowych. W tym zakresie polskim prawicowo–konserwatywnym środowiskom jest jednak znacznie bliżej do wybitnego europejskiego męża stanu i wizjonera Władimira Putina. To on przecież w Rosji wprowadził w 2013 roku zakaz tak zwanej „propagandy homoseksualnej”, cokolwiek miałoby to oznaczać. Są też bardziej ambitne wzorce, głównie na Bliskim Wschodzie i w Afryce, Arabii Saudyjskiej, Iranie, Sudanie, Somalii, Mauretanii, Ugandzie, gdzie za homoseksualizm karze się śmiercią lub dożywotnim więzieniem.


Instytucjonalne wycofywanie się polskiej szkoły z zadań wychowawczych budzi poważny niepokój. Różna jest także praktyka realizacji przedmiotu wychowanie do życia w rodzinie. Z pewnością wymaga on ulepszania, a nie likwidacji, korzystania z nauki, a nie propagowania ideologicznego fundamentalizmu. To zadanie dla ministerstwa, ale także dla samorządów prowadzących szkoły.
Jarosław Szczukowski


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież