Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto... Jakie prawo, taka jazda » W natłoku, wielu wydarzeń, tych ważnych i takich mniej, wprowadzane są kolejne zmiany, w moim przeko... Tysiące odwiedzających "Wiosnę w ogrodzie" » W dniach 11-12 maja na terenie Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk odbyła się 21. e... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Musimy pilnować interesów Polski » O agendzie w wyborach do Europarlamentu, determinacji do wygranej i mobilizacji wyborców do poparcia... Tylko kiosków żal » „W Oliwie do kiosku już nie skoczysz” informuje portal StaraOliwa.pl „To już definitywnie koniec pew... List otwarty w obronie praw księdza Michała Olszewskiego, prezesa Fund... » Dążenie do zemsty nigdy nie będzie sprawiedliwością. Nie będzie nią też żaden wyrok podyktowany zems... Pomorska lista PiS do Brukseli: Fotyga, Smoliński, Drelich, Rakowski..... » Portal wybrzeze24.pl dotarł do nieoficjalnej listy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w tegorocznych... Kataklizm blisko - 19 zł za godzinę parkowania » Czy godzina parkowania będzie kosztowała 19 zł? Według przepisów przyjętych przez posłów Zjednoczone... Genowefa Grabowska: Jaka suwerenność? » Kto wygrał w samorządach, dlaczego relokacja migrantów niczego nie rozwiąże, jakie CV powinien mieć ...
Reklama
Klub gdańskiego
czwartek, 16 maja 2024 11:18
Klub gdańskiego
Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:28
piątek, 17 maja 2024 20:18
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:28
W sobotę o godz. 16.30 w Rzeszowie rozpocznie się mecz Texom Stali
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
piątek, 17 maja 2024 17:04
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
I LIGA FORTUNA
Szybki powrót Lechii do Ekstraklasy. Po roku
Lechia Gdańsk z licencją na grę w Ekstraklasie
piątek, 17 maja 2024 17:15
Lechia Gdańsk z licencją na grę w Ekstraklasie
Komisja ds. licencji klubowych PZPN pozytywnie rozpatrzyła

Galeria Sztuki Gdańskiej

Noc Muzeów „W Zaułku”
niedziela, 29 sierpnia 2021 15:51
Noc Muzeów „W Zaułku”
Gdańska galeria sztuki „W Zaułku” na Noc Muzeów w sobotę,

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Śpiew morza
środa, 08 maja 2024 12:09
Śpiew morza
Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Gdańsk, Pomorze, Europa: Propaganda aseksualna

Ocena użytkowników: / 53
SłabyŚwietny 
czwartek, 18 września 2014 10:21

altW ubiegłym tygodniu Sejm odrzucił w pierwszym czytaniu obywatelski projekt ustawy nowelizujący kodeks karny. W projekcie tym zapisano karę do dwóch lat więzienia za „publiczne propagowanie lub pochwalanie podejmowania przez małoletnich poniżej lat 15 zachowań seksualnych lub dostarczanie im środków ułatwiających podejmowanie takich zachowań”. Istotą tej nowelizacji miała być penalizacja edukacji seksualnej w szkołach nawet w tym wymiarze, w jakim bywa ona obecnie prowadzona. Zgodnie z zasadą, że jeśli nie będzie się o czymś rozmawiać, to się nie zdarzy, czyli ludzie przed 15 rokiem życia nie będą się interesować seksem. Może by tak jeszcze, na wzór Chin czy Korei Północnej wprowadzić cenzurę w Internecie? Może zakazać nauki w klasach koedukacyjnych? Komitet, który zbierał podpisy pod tym projektem, nazywał się paradoksalnie „Stop Pedofilii”. Podczas gdy to właśnie wiedza i świadomość młodych ludzi pomaga w zapobieganiu próbom i ujawnianiu przypadków pedofilii, podobnie jak w zapobieganiu niechcianym ciążom.


Zastrzeżenia autorów projektu budziły też wskazania Światowej Organizacji Zdrowia dotyczące standardów edukacji seksualnej. Wnioskodawca z trybuny sejmowej prezentował, jego zdaniem, odrażający opis masturbacji. Warto przypomnieć, że podobne poglądy są obecne w judaizmie, chrześcijaństwie czy islamie, a w XVIII wieku lekarz z Lozanny Samuel Tissot twierdził, że masturbacja powoduje między innymi suchoty, epilepsję, reumatyzm, ślepotę, zaparcia i niedorozwój umysłowy. Czy trzeba jednak współcześnie wracać do tak nieoświeconych poglądów?


Moralnie podejrzana Światowa Organizacja Zdrowia postuluje też, by rozmawiać z dziećmi o różnych koncepcjach rodziny i związkach jednopłciowych. W tym zakresie polskim prawicowo–konserwatywnym środowiskom jest jednak znacznie bliżej do wybitnego europejskiego męża stanu i wizjonera Władimira Putina. To on przecież w Rosji wprowadził w 2013 roku zakaz tak zwanej „propagandy homoseksualnej”, cokolwiek miałoby to oznaczać. Są też bardziej ambitne wzorce, głównie na Bliskim Wschodzie i w Afryce, Arabii Saudyjskiej, Iranie, Sudanie, Somalii, Mauretanii, Ugandzie, gdzie za homoseksualizm karze się śmiercią lub dożywotnim więzieniem.


Instytucjonalne wycofywanie się polskiej szkoły z zadań wychowawczych budzi poważny niepokój. Różna jest także praktyka realizacji przedmiotu wychowanie do życia w rodzinie. Z pewnością wymaga on ulepszania, a nie likwidacji, korzystania z nauki, a nie propagowania ideologicznego fundamentalizmu. To zadanie dla ministerstwa, ale także dla samorządów prowadzących szkoły.
Jarosław Szczukowski


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież