Gala 14. Wielkiego Maratonu Czytelniczego » W audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego, og... Otwarcie ekspozycji „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Funduszu Ob... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otwarto ekspozycję „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Fund... Płace na gdańską miarę... » Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim urzędzie miejskim aż 9 dodatkowo zarabia w ... Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ...
Płace na gdańską miarę...
wtorek, 06 czerwca 2023 12:18
Płace na gdańską miarę...
Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Albertowicz: Zamykając temat stadionu

Ocena użytkowników: / 12
SłabyŚwietny 
sobota, 25 lutego 2012 10:00

altStadion w Warszawie (ten Narodowy), zbudowany za 2 MILIARDY złotych (ten drugi, miejski, zwany Pepsi Areną, zbudowany za niecały miliard to inna bajka), wreszcie będzie mógł ugościć na murawie piłkarzy. I to nie byle jakich. Kopacze Smudy będą tym razem tłem dla Portugalii.


Zaskakująca decyzja policji, która stwierdziła, że fani Justyny, Adama i Roberta nie są już tak groźni, jak parszywi „kibole”, którzy na pewno roznieśliby w drobny mak ten wspaniały obiekt… wróć… „wszelkie problemy z łącznością i inne uchybienia zostały w ekspresowym tempie naprawione”. Tylko dzięki naprawie tych uchybień, mecz się odbędzie.


Tu nasuwa się pytanie. Skoro policja nie zgodziła się na mecz o Superpuchar, gdyż nie miała łączności, obecnie, by odbył się mecz Polska – Portugalia, nasi porządkowi wyłuskali kilka złotych na nowe radiotelefony, które będą miały zasięg w katakumbach stadionu (gdy takie radia proponował COS, policjanci odmówili). Wychodzi, więc na to, że uchybienia w sprawie meczu o Superpuchar nie stały po stronie stadionu, ale po stronie policji.


Chyba każdy logicznie myślący czytelnik nie spodziewał się, że Centralny Ośrodek Sportu, będzie montował przekaźniki za kilkaset tysięcy i to na własny koszt. Tylko dlatego, że polska policja nie była w stanie sobie zamówić takich środków łączności, które zadziałają.


Inna sprawa, co robi policja w piwnicy stadionu. Według ustawy policja nie może być na terenie imprezy masowej bez pisemnej prośby organizatora, przekazanej w razie jakichkolwiek ekscesów, z którymi nie może poradzić sobie ochrona. Więc, czy podziemia stadionu są „terenem imprezy masowej” w rozumieniu ustawy?


W zeszłym tygodniu pisałem już o „drobnych uchybieniach” względem prawa, jakich dopuszcza się policja. Może tu mamy kolejne? Dodatkowo prezes Lato zapewnia, że na Narodowym zagra kilka meczów Legia, a także „będzie Puchar Polski”. Ciekawe, czy tu też przestraszymy się hord „kiboli? A raczej, czy nie zepsuje się nagle łączność…


Na szczęście mecz z Portugalią się odbędzie, ale nie wiadomo, czy przez obecność Pepe, nie będzie to mecz podwyższonego ryzyka.
Filip Albertowicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież