Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła » W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego znajdował... Stowarzyszenie "Godność" o kandydatach Zjednoczonej Prawicy » Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" w sprawie wyborów.15 października 2023 r., w nadchodzących wybor... W tygodniku „Sieci”: Ukraińsko-polska wojna zbożowa » Na łamach nowego wydania „Sieci” Konrad Kołodziejski odsłania kulisy ochłodzenia stosunków Ukrainy z... Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho...
Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła
poniedziałek, 25 września 2023 15:07
Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła
W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego
Klindt zostaje na sezon 2024
poniedziałek, 25 września 2023 12:37
Klindt zostaje na sezon 2024
Zdunek Wybrzeże zaczęło informować o składzie na sezon 2024.
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Akwaforta Paula Kreisela
niedziela, 17 września 2023 17:43
Akwaforta Paula Kreisela
Niedawno trafiła do mnie znakomita praca gdańskiego grafika,

Sport w szkole z ORLENEM

Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
sobota, 23 września 2023 12:22
Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
Za nami pierwsza seria jesiennej edycji Czwartków

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Albertowicz: Zamykając temat stadionu

Ocena użytkowników: / 12
SłabyŚwietny 
sobota, 25 lutego 2012 10:00

altStadion w Warszawie (ten Narodowy), zbudowany za 2 MILIARDY złotych (ten drugi, miejski, zwany Pepsi Areną, zbudowany za niecały miliard to inna bajka), wreszcie będzie mógł ugościć na murawie piłkarzy. I to nie byle jakich. Kopacze Smudy będą tym razem tłem dla Portugalii.


Zaskakująca decyzja policji, która stwierdziła, że fani Justyny, Adama i Roberta nie są już tak groźni, jak parszywi „kibole”, którzy na pewno roznieśliby w drobny mak ten wspaniały obiekt… wróć… „wszelkie problemy z łącznością i inne uchybienia zostały w ekspresowym tempie naprawione”. Tylko dzięki naprawie tych uchybień, mecz się odbędzie.


Tu nasuwa się pytanie. Skoro policja nie zgodziła się na mecz o Superpuchar, gdyż nie miała łączności, obecnie, by odbył się mecz Polska – Portugalia, nasi porządkowi wyłuskali kilka złotych na nowe radiotelefony, które będą miały zasięg w katakumbach stadionu (gdy takie radia proponował COS, policjanci odmówili). Wychodzi, więc na to, że uchybienia w sprawie meczu o Superpuchar nie stały po stronie stadionu, ale po stronie policji.


Chyba każdy logicznie myślący czytelnik nie spodziewał się, że Centralny Ośrodek Sportu, będzie montował przekaźniki za kilkaset tysięcy i to na własny koszt. Tylko dlatego, że polska policja nie była w stanie sobie zamówić takich środków łączności, które zadziałają.


Inna sprawa, co robi policja w piwnicy stadionu. Według ustawy policja nie może być na terenie imprezy masowej bez pisemnej prośby organizatora, przekazanej w razie jakichkolwiek ekscesów, z którymi nie może poradzić sobie ochrona. Więc, czy podziemia stadionu są „terenem imprezy masowej” w rozumieniu ustawy?


W zeszłym tygodniu pisałem już o „drobnych uchybieniach” względem prawa, jakich dopuszcza się policja. Może tu mamy kolejne? Dodatkowo prezes Lato zapewnia, że na Narodowym zagra kilka meczów Legia, a także „będzie Puchar Polski”. Ciekawe, czy tu też przestraszymy się hord „kiboli? A raczej, czy nie zepsuje się nagle łączność…


Na szczęście mecz z Portugalią się odbędzie, ale nie wiadomo, czy przez obecność Pepe, nie będzie to mecz podwyższonego ryzyka.
Filip Albertowicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież