O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys... Podsumowanie koalicji Konfederacji, Polska jest Jedna i Niezależna Sam... » W ostatnim dniu kampanii do wyborów samorządowych odbyła się konferencja prasowa podsumowująca kampa...
Reklama
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże - Cellfast Wilki LIVE: 43:47
niedziela, 14 kwietnia 2024 08:51
Energa Wybrzeże - Cellfast Wilki LIVE: 43:47
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
piątek, 05 kwietnia 2024 13:12
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Albertowicz: Zamykając temat stadionu

Ocena użytkowników: / 12
SłabyŚwietny 
sobota, 25 lutego 2012 10:00

altStadion w Warszawie (ten Narodowy), zbudowany za 2 MILIARDY złotych (ten drugi, miejski, zwany Pepsi Areną, zbudowany za niecały miliard to inna bajka), wreszcie będzie mógł ugościć na murawie piłkarzy. I to nie byle jakich. Kopacze Smudy będą tym razem tłem dla Portugalii.


Zaskakująca decyzja policji, która stwierdziła, że fani Justyny, Adama i Roberta nie są już tak groźni, jak parszywi „kibole”, którzy na pewno roznieśliby w drobny mak ten wspaniały obiekt… wróć… „wszelkie problemy z łącznością i inne uchybienia zostały w ekspresowym tempie naprawione”. Tylko dzięki naprawie tych uchybień, mecz się odbędzie.


Tu nasuwa się pytanie. Skoro policja nie zgodziła się na mecz o Superpuchar, gdyż nie miała łączności, obecnie, by odbył się mecz Polska – Portugalia, nasi porządkowi wyłuskali kilka złotych na nowe radiotelefony, które będą miały zasięg w katakumbach stadionu (gdy takie radia proponował COS, policjanci odmówili). Wychodzi, więc na to, że uchybienia w sprawie meczu o Superpuchar nie stały po stronie stadionu, ale po stronie policji.


Chyba każdy logicznie myślący czytelnik nie spodziewał się, że Centralny Ośrodek Sportu, będzie montował przekaźniki za kilkaset tysięcy i to na własny koszt. Tylko dlatego, że polska policja nie była w stanie sobie zamówić takich środków łączności, które zadziałają.


Inna sprawa, co robi policja w piwnicy stadionu. Według ustawy policja nie może być na terenie imprezy masowej bez pisemnej prośby organizatora, przekazanej w razie jakichkolwiek ekscesów, z którymi nie może poradzić sobie ochrona. Więc, czy podziemia stadionu są „terenem imprezy masowej” w rozumieniu ustawy?


W zeszłym tygodniu pisałem już o „drobnych uchybieniach” względem prawa, jakich dopuszcza się policja. Może tu mamy kolejne? Dodatkowo prezes Lato zapewnia, że na Narodowym zagra kilka meczów Legia, a także „będzie Puchar Polski”. Ciekawe, czy tu też przestraszymy się hord „kiboli? A raczej, czy nie zepsuje się nagle łączność…


Na szczęście mecz z Portugalią się odbędzie, ale nie wiadomo, czy przez obecność Pepe, nie będzie to mecz podwyższonego ryzyka.
Filip Albertowicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież