Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ... Porcelanowy jubileusz „Wiosny w ogrodzie” » Dwudziesty, jubileuszowy kiermasz „Wiosna w ogrodzie” w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym ... Ogrodnicze święto w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszarszyłyk). Historia n... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszar...
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
czwartek, 11 maja 2023 16:27
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
Na Pomorzu dobrych specjalistów pracujących w aparacie władzy
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Górski: Incitatus Minister Muchy

Ocena użytkowników: / 10
SłabyŚwietny 
sobota, 04 lutego 2012 10:41

altZnów w polskim sporcie i politycznym światku zawrzało. Oto dziennikarze i opozycja przyczepili się przeuroczej minister Muchy. A za co? Bo ich dobór kadr zadziwia. Niepomni są widać tezy, że rząd nie tylko się sam wyżywi, ale też musi ładnie wyglądać. Nie zrozumiałe są więc pretensje do uroczej minister, która dla Kraju, dla polityki porzuciła Lublin i przeniosła się do Stolicy. Nie zapomniała jednak gdzie tak kompetentnie i z profesjonalizmem układała sobie włosy, gdy ruszyła z wąskich korytarzy KUL-owskiej ekonomii na warszawskie „salony”. Niech zatem nie dziwi żurnalistów, że nie w kompetencji klucz sukcesu, a w tym kogo znamy i kto nas uczesał. Furda dyplomy. Nieważne konkursy. W kolejce są szewcy. Nie zapominajmy. O ich umiejętności zarządzania i apetycie na władzę pisał dokładnie Witkacy. Od 1917 roku niewiele się zmieniło. Nie trzymałem w ręku nożyczek – tłumaczy Marek Wieczorek swoje kompetencje menadżera, a szkoda. Nie hańbi ten zawód. Wszak „Cyrulik Sewilski” Gioacchina Rossiniego jest klasyką. A klasykę opery buffo na pewno znana pani minister. Nie mamy  zatem nic przeciwko balwierzom. Nawet w centrum sportu. A może przede wszystkim tam. 


To szukanie pracy jest w III RP zajęciem pasjonującym. Premier Kazimierz Marcinkiewicz, człowiek o kwalifikacjach co najwyżej kuratora oświaty i wychowania w woj. lubuskim ląduje na stanowisku premiera, a gdy musi je zwolnić cała Polska szuka dla niego pracy. Miał być prezesem PKO BP, został dyrektorem Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju.  „Staszek chciał się sprawdzić w biznesie” tak szczerze do bólu rekomendował Wiesław Kaczmarek na stanowisko w Polskich Sieciach Energetycznych Stanisława Dobrzyńskiego. Można mieć rzecznika rządu, który pilnuje domu niemieckiemu właścicielowi, można otworzyć ścieżkę kariery fryzjerowi. Aby Polska rosła w siłę i żyło się nam lepiej. Szczególnie, że kupiliśmy sobie za 6 mld Euro wydane na cierpiących z niedostatku emerytów w Italii, Grecji i Hiszpanii miejsce na zydelku przy stole wielkich Europy. Musimy więc być modnie uczesani. I ładni jak Stadion Narodowy. 


A przed wojną wszystko było prostsze. Wystarczyło znaleźć zaproszenie na raut w rynsztoku. Trzeba było się schylić i je podnieść i kariera stała  otworem. I tak to wredny endek Dołęga-Mostowicz opisał. Widmo Nikodema Dyzmy krąży po Kraju. Pojawia się czasem w salonie fryzjerskim, czasem w kawiarni „Pędzący Królik”, gdzie niejaki Rosół, przyboczny poprzednika minister Muchy, rozdawał stanowiska. 


Ten duch dopadł też minister sportu Joannę Muchę. Zatrudniła więc swojego byłego fryzjera na dyrektorskim stanowisku w podległym jej Centralnym Ośrodku Sportu. Do tej pory Marek Wieczorek był znany jako członek jury wyborów Miss Polski Nastolatek oraz właściciel salonów fryzjerskich. U premiera Donalda Tuska na razie w sprawie tej nominacji nie powoduje "jakiegoś niepokoju wewnętrznego".
- Wydaje mi się, że dzisiaj to skakanie po pani minister jest chyba przesadne – stwierdza Tusk. A kiedy będzie dozwolone?   


Premier historyk zna przecież przykład Incitatusa dostojnego. Kaligula ofiarował mu marmurową stajnię, żłób z kości słoniowej, purpurowe czapraki, drogie kamieni. Cesarz zamierzał mianować też swego ulubieńca konsulem. Na szczęście premier Tusk konno nie jeździ. O pasjach minister Muchy dowiadujemy się stopniowo.    Rząd zaś musi być ładny, przystojny by dobrze prezentował się na zdjęciach. Niech rodacy coś z tego mają.


Ważne kogo znam i kto nas czesze oraz z kim gram w piłkę. Za czasów Gierka był też  „porządek”. Jegomość o nazwisku Kłonica – szedł do resortu rolnictwa. Glazur – do budownictwa. Łomot – na wiceszefa MSW. A dzisiaj pędzący królik i salon fryzjerski jest kluczem do stanowisk i apanaży.
ASG

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież