Marek Jakubiak: Nie trwać w okopach! » Trzeba żyć chwilą, ale też planować, mieć elastyczność odreagowywania na zmieniającą się sytuację. T... Wasz sejm, nasza gmina - gdańskie szanse opozycji » Z pięciu kampanii samorządowych w Gdańsku, w trzech potencjał zmiany w pierwszej turze był większy n... Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny » Agronom i dyplomata, autor operacji zakupu dla Polski terenów na Westerplatte – Mieczysław Jałowieck... Igor Strzok: jest zielone światło na odbudowę mostu w Tczewie » Igor Strzok, pomorski wojewódzki konserwator zabytków, poinformował że powiat tczewski może ruszyć z... XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski » XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Opowieści gdańskiego astronoma" odbył się 30 listopada. Jego... Korty SKT - zabytki współczesne » Uznany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za obiekt objęty ochroną budynek główny Sopockiego ... Paweł Zalewski: Jesteśmy przeciwni zmianom traktatów UE » Z Pawłem Zalewskim, posłem i politykiem Trzeciej Drogi, rozmawia Andrzej Rafał Potocki- Komisja Spra... Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-...
Reklama
Wasz sejm, nasza gmina - gdańskie szanse opozycji
czwartek, 07 grudnia 2023 17:42
Wasz sejm, nasza gmina - gdańskie szanse opozycji
Z pięciu kampanii samorządowych w Gdańsku, w trzech potencjał

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
poniedziałek, 04 grudnia 2023 18:15
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
Udanie zakończyli rok 2023 i rundę zasadniczą na swoim lodzie
piątek, 01 grudnia 2023 18:06
I LIGA FORTUNA
Z dużej chmury wielki śnieg. Wyrafinowanego
Lechia wypunktowała Miedź
niedziela, 03 grudnia 2023 19:00
Lechia wypunktowała Miedź
W ostatniej kolejce rundy jesiennej Lechia pokonała na Polsat Plus

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji polskich barw
niedziela, 26 listopada 2023 15:49
W tonacji polskich barw
Przygotowując wystawę „Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje”

Sport w szkole

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Jak się tu znaleźliśmy?
wtorek, 28 listopada 2023 14:22
Jak się tu znaleźliśmy?
Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci mówi

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Górski: Incitatus Minister Muchy

Ocena użytkowników: / 10
SłabyŚwietny 
sobota, 04 lutego 2012 10:41

altZnów w polskim sporcie i politycznym światku zawrzało. Oto dziennikarze i opozycja przyczepili się przeuroczej minister Muchy. A za co? Bo ich dobór kadr zadziwia. Niepomni są widać tezy, że rząd nie tylko się sam wyżywi, ale też musi ładnie wyglądać. Nie zrozumiałe są więc pretensje do uroczej minister, która dla Kraju, dla polityki porzuciła Lublin i przeniosła się do Stolicy. Nie zapomniała jednak gdzie tak kompetentnie i z profesjonalizmem układała sobie włosy, gdy ruszyła z wąskich korytarzy KUL-owskiej ekonomii na warszawskie „salony”. Niech zatem nie dziwi żurnalistów, że nie w kompetencji klucz sukcesu, a w tym kogo znamy i kto nas uczesał. Furda dyplomy. Nieważne konkursy. W kolejce są szewcy. Nie zapominajmy. O ich umiejętności zarządzania i apetycie na władzę pisał dokładnie Witkacy. Od 1917 roku niewiele się zmieniło. Nie trzymałem w ręku nożyczek – tłumaczy Marek Wieczorek swoje kompetencje menadżera, a szkoda. Nie hańbi ten zawód. Wszak „Cyrulik Sewilski” Gioacchina Rossiniego jest klasyką. A klasykę opery buffo na pewno znana pani minister. Nie mamy  zatem nic przeciwko balwierzom. Nawet w centrum sportu. A może przede wszystkim tam. 


To szukanie pracy jest w III RP zajęciem pasjonującym. Premier Kazimierz Marcinkiewicz, człowiek o kwalifikacjach co najwyżej kuratora oświaty i wychowania w woj. lubuskim ląduje na stanowisku premiera, a gdy musi je zwolnić cała Polska szuka dla niego pracy. Miał być prezesem PKO BP, został dyrektorem Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju.  „Staszek chciał się sprawdzić w biznesie” tak szczerze do bólu rekomendował Wiesław Kaczmarek na stanowisko w Polskich Sieciach Energetycznych Stanisława Dobrzyńskiego. Można mieć rzecznika rządu, który pilnuje domu niemieckiemu właścicielowi, można otworzyć ścieżkę kariery fryzjerowi. Aby Polska rosła w siłę i żyło się nam lepiej. Szczególnie, że kupiliśmy sobie za 6 mld Euro wydane na cierpiących z niedostatku emerytów w Italii, Grecji i Hiszpanii miejsce na zydelku przy stole wielkich Europy. Musimy więc być modnie uczesani. I ładni jak Stadion Narodowy. 


A przed wojną wszystko było prostsze. Wystarczyło znaleźć zaproszenie na raut w rynsztoku. Trzeba było się schylić i je podnieść i kariera stała  otworem. I tak to wredny endek Dołęga-Mostowicz opisał. Widmo Nikodema Dyzmy krąży po Kraju. Pojawia się czasem w salonie fryzjerskim, czasem w kawiarni „Pędzący Królik”, gdzie niejaki Rosół, przyboczny poprzednika minister Muchy, rozdawał stanowiska. 


Ten duch dopadł też minister sportu Joannę Muchę. Zatrudniła więc swojego byłego fryzjera na dyrektorskim stanowisku w podległym jej Centralnym Ośrodku Sportu. Do tej pory Marek Wieczorek był znany jako członek jury wyborów Miss Polski Nastolatek oraz właściciel salonów fryzjerskich. U premiera Donalda Tuska na razie w sprawie tej nominacji nie powoduje "jakiegoś niepokoju wewnętrznego".
- Wydaje mi się, że dzisiaj to skakanie po pani minister jest chyba przesadne – stwierdza Tusk. A kiedy będzie dozwolone?   


Premier historyk zna przecież przykład Incitatusa dostojnego. Kaligula ofiarował mu marmurową stajnię, żłób z kości słoniowej, purpurowe czapraki, drogie kamieni. Cesarz zamierzał mianować też swego ulubieńca konsulem. Na szczęście premier Tusk konno nie jeździ. O pasjach minister Muchy dowiadujemy się stopniowo.    Rząd zaś musi być ładny, przystojny by dobrze prezentował się na zdjęciach. Niech rodacy coś z tego mają.


Ważne kogo znam i kto nas czesze oraz z kim gram w piłkę. Za czasów Gierka był też  „porządek”. Jegomość o nazwisku Kłonica – szedł do resortu rolnictwa. Glazur – do budownictwa. Łomot – na wiceszefa MSW. A dzisiaj pędzący królik i salon fryzjerski jest kluczem do stanowisk i apanaży.
ASG

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież