Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed... Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto... Jakie prawo, taka jazda » W natłoku, wielu wydarzeń, tych ważnych i takich mniej, wprowadzane są kolejne zmiany, w moim przeko... Tysiące odwiedzających "Wiosnę w ogrodzie" » W dniach 11-12 maja na terenie Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk odbyła się 21. e... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Musimy pilnować interesów Polski » O agendzie w wyborach do Europarlamentu, determinacji do wygranej i mobilizacji wyborców do poparcia... Tylko kiosków żal » „W Oliwie do kiosku już nie skoczysz” informuje portal StaraOliwa.pl „To już definitywnie koniec pew...
Reklama
Roszady we władzach Gdańska
środa, 22 maja 2024 06:56
Roszady we władzach Gdańska
Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:38
piątek, 17 maja 2024 20:18
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:38
W sobotę o godz. 16.30 w Rzeszowie rozpocznie się mecz Texom Stali
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
piątek, 17 maja 2024 17:04
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
I LIGA FORTUNA
Szybki powrót Lechii do Ekstraklasy. Po roku
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
niedziela, 19 maja 2024 21:03
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
Prawdziwy dreszczowiec zobaczyli kibice na Polsat Plus Arena. Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Śpiew morza
środa, 08 maja 2024 12:09
Śpiew morza
Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Górski: Incitatus Minister Muchy

Ocena użytkowników: / 10
SłabyŚwietny 
sobota, 04 lutego 2012 10:41

altZnów w polskim sporcie i politycznym światku zawrzało. Oto dziennikarze i opozycja przyczepili się przeuroczej minister Muchy. A za co? Bo ich dobór kadr zadziwia. Niepomni są widać tezy, że rząd nie tylko się sam wyżywi, ale też musi ładnie wyglądać. Nie zrozumiałe są więc pretensje do uroczej minister, która dla Kraju, dla polityki porzuciła Lublin i przeniosła się do Stolicy. Nie zapomniała jednak gdzie tak kompetentnie i z profesjonalizmem układała sobie włosy, gdy ruszyła z wąskich korytarzy KUL-owskiej ekonomii na warszawskie „salony”. Niech zatem nie dziwi żurnalistów, że nie w kompetencji klucz sukcesu, a w tym kogo znamy i kto nas uczesał. Furda dyplomy. Nieważne konkursy. W kolejce są szewcy. Nie zapominajmy. O ich umiejętności zarządzania i apetycie na władzę pisał dokładnie Witkacy. Od 1917 roku niewiele się zmieniło. Nie trzymałem w ręku nożyczek – tłumaczy Marek Wieczorek swoje kompetencje menadżera, a szkoda. Nie hańbi ten zawód. Wszak „Cyrulik Sewilski” Gioacchina Rossiniego jest klasyką. A klasykę opery buffo na pewno znana pani minister. Nie mamy  zatem nic przeciwko balwierzom. Nawet w centrum sportu. A może przede wszystkim tam. 


To szukanie pracy jest w III RP zajęciem pasjonującym. Premier Kazimierz Marcinkiewicz, człowiek o kwalifikacjach co najwyżej kuratora oświaty i wychowania w woj. lubuskim ląduje na stanowisku premiera, a gdy musi je zwolnić cała Polska szuka dla niego pracy. Miał być prezesem PKO BP, został dyrektorem Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju.  „Staszek chciał się sprawdzić w biznesie” tak szczerze do bólu rekomendował Wiesław Kaczmarek na stanowisko w Polskich Sieciach Energetycznych Stanisława Dobrzyńskiego. Można mieć rzecznika rządu, który pilnuje domu niemieckiemu właścicielowi, można otworzyć ścieżkę kariery fryzjerowi. Aby Polska rosła w siłę i żyło się nam lepiej. Szczególnie, że kupiliśmy sobie za 6 mld Euro wydane na cierpiących z niedostatku emerytów w Italii, Grecji i Hiszpanii miejsce na zydelku przy stole wielkich Europy. Musimy więc być modnie uczesani. I ładni jak Stadion Narodowy. 


A przed wojną wszystko było prostsze. Wystarczyło znaleźć zaproszenie na raut w rynsztoku. Trzeba było się schylić i je podnieść i kariera stała  otworem. I tak to wredny endek Dołęga-Mostowicz opisał. Widmo Nikodema Dyzmy krąży po Kraju. Pojawia się czasem w salonie fryzjerskim, czasem w kawiarni „Pędzący Królik”, gdzie niejaki Rosół, przyboczny poprzednika minister Muchy, rozdawał stanowiska. 


Ten duch dopadł też minister sportu Joannę Muchę. Zatrudniła więc swojego byłego fryzjera na dyrektorskim stanowisku w podległym jej Centralnym Ośrodku Sportu. Do tej pory Marek Wieczorek był znany jako członek jury wyborów Miss Polski Nastolatek oraz właściciel salonów fryzjerskich. U premiera Donalda Tuska na razie w sprawie tej nominacji nie powoduje "jakiegoś niepokoju wewnętrznego".
- Wydaje mi się, że dzisiaj to skakanie po pani minister jest chyba przesadne – stwierdza Tusk. A kiedy będzie dozwolone?   


Premier historyk zna przecież przykład Incitatusa dostojnego. Kaligula ofiarował mu marmurową stajnię, żłób z kości słoniowej, purpurowe czapraki, drogie kamieni. Cesarz zamierzał mianować też swego ulubieńca konsulem. Na szczęście premier Tusk konno nie jeździ. O pasjach minister Muchy dowiadujemy się stopniowo.    Rząd zaś musi być ładny, przystojny by dobrze prezentował się na zdjęciach. Niech rodacy coś z tego mają.


Ważne kogo znam i kto nas czesze oraz z kim gram w piłkę. Za czasów Gierka był też  „porządek”. Jegomość o nazwisku Kłonica – szedł do resortu rolnictwa. Glazur – do budownictwa. Łomot – na wiceszefa MSW. A dzisiaj pędzący królik i salon fryzjerski jest kluczem do stanowisk i apanaży.
ASG

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież