5.latka prezesa za 2 mln zł - jubileusz spółki Struka » Do Radia Gdańsk zawitał Dariusz Kostrzewa, prezes koncernu medycznego "Copernicus". Spółka szpitalna... Oświadczenie Godności: Sędziowie sami się nie oczyszczą » W dniu 24.09.2023 r. Sąd Najwyższy po 32 latach od wolnych wyborów uznał, że sądy wojskowe w stanie ... Politycy PiS: samorządy powinny wesprzeć rząd w staraniach o odszkodow... » Poseł Kacper Płażyński i radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska poinformowali, że zło... Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła » W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego znajdował... Stowarzyszenie "Godność" o kandydatach Zjednoczonej Prawicy » Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" w sprawie wyborów.15 października 2023 r., w nadchodzących wybor... W tygodniku „Sieci”: Ukraińsko-polska wojna zbożowa » Na łamach nowego wydania „Sieci” Konrad Kołodziejski odsłania kulisy ochłodzenia stosunków Ukrainy z... Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro...
Politycy PiS: samorządy powinny wesprzeć rząd w staraniach o odszkodowanie od Niemiec
środa, 27 września 2023 13:32
Politycy PiS: samorządy powinny wesprzeć rząd w staraniach o odszkodowanie od Niemiec
Poseł Kacper Płażyński i radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie
Klindt zostaje na sezon 2024
poniedziałek, 25 września 2023 12:37
Klindt zostaje na sezon 2024
Zdunek Wybrzeże zaczęło informować o składzie na sezon 2024.
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Akwaforta Paula Kreisela
niedziela, 17 września 2023 17:43
Akwaforta Paula Kreisela
Niedawno trafiła do mnie znakomita praca gdańskiego grafika,

Sport w szkole z ORLENEM

Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
sobota, 23 września 2023 12:22
Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
Za nami pierwsza seria jesiennej edycji Czwartków

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Formela: Na emeryturę do Kapsztadu

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
czwartek, 09 lutego 2012 17:59


Rząd ma kłopot. Mimo represji minister Kopacz, żyjemy coraz dłużej i rozmnażamy się coraz gorzej. Gdybyśmy rozmnażali się lepiej i żyli krócej, rząd miałby się lepiej, a nawet jego emeryci i renciści, którym się upiekło przed grabarzem.

Nowy system emerytur kapitałowych, które Donald Tusk jako poseł Unii Wolności wprowadzał z gorliwości bolszewika, miał wszystkich przenieść na Karaiby lub do Kapsztadu a rano i przed śniadaniem do delikatesów BOMI a nie do tanich samów dla pracującej biedoty. Polskie domy zalały reklamy przyszłych rajów, które opisywali żurnaliści wożeni po świecie na poczet przyszłych zysków ubezpieczycieli komercyjnych.

System ten, dzieło Tuska i jego kumpli, właśnie się sypie. Przychody ze składek kapitałowych są gówniane, maklerzy ZUS-u nie muszą mieć kompleksów. Umowy o pracę wypierane są masowo przez "nowoczesne"  kontrakty cywilno-prawne, umowy o dzieło i wszelkie triki, które obniżą koszty pracy. Bo doraźne obniżanie kosztów pracy to neoliberalny przebój, któremu państwo dzielnie sekunduje. Kopiąc dziurę w systemie, rząd - nie tylko ten, bo i trzy poprzednie, w tym lewicowy - sam się w niej znalazł i szuka wspólników wśród poddanych. Wmawiając obywatelom dalsze samoubezpieczanie się na starość i zachęcając do powiększania kapitału początkowego rząd jednocześnie nie waloryzuje nabytych uprawnień do pensji emerytalnych wedle zgromadzonego funduszu na koncie, ale według sztywnej dla wszystkich stawki ryczałtowej. Kradnie więc bardziej zapobiegliwym a mniej licznym, by uciszyć liczniejszą  biedotę. Przywraca stary portfel w cenie nowego systemu.

Premier objawia więc socjalistyczną mentalność, którą programowo się brzydzi, ale z powodu lęków budżetowych, za które chciał ponosić odpowiedzialność, chce pędzić ludzi dłużej do pracy, mamiąc ich dostatkiem, którego nie zaznają. Gnębi przy tym bardziej kobiety, które gnać chce do roboty 7 lat dłużej, co może oznaczać, że w domu obiad żona rzadko podawała mu o czasie. Skądinąd potrzebę zemsty na niepracujących kobietach jakoś to uzasadnia

Rację ma więc PiS, SLD,"Solidarność", żeby w sprawie tak konstytucyjnej - i w Konstytucji RP opisanej - dla struktury społecznej wypowiedziało się całe społeczeństwo. W programie "50+", którym rząd zatkać chce niezadowolenie starszyzny, najlepszą robotę - na etacie plus składki ZUS - mają Tusk, Kopacz i Komorowski. Reszta rzęzi na rynku pracy, chyba że ma etat w kościele katolickim, to ma szanse w dostatku doczekać 75 lat. Zauważył to dowicpinie ksiądz Sowa u red.Morozowskiego, tłumacząc jęki Millera w sprawie wieku emerytalnego  "robociarskim" rodowodem szefa SLD.

Księdza Sowę powala widać jakaś jaśnie pani a w Kapsztadzie już był, zanim z licznych posad uzbierał na emeryturę.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież