Wejście w historię: Prezentacja eksponatów należących do rodziny Książ... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejście w historię” zaprezent... Dzielnicowa gazeta „Wasze historie po oruńsku” czeka na opowieści i ma... » „Wasze historie po oruńsku” to gazeta inna niż wszystkie – tworzona jest z mieszkańcami i mieszkanka... W tygodniku „Sieci”: 13 kłamstw Tuska na jednym spotkaniu » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” ujawniamy, jak lider PO mija się z prawdą. Donald Tusk jest w tras... Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... Posterunek Straszyn: Krótkie nogi kłamstwa Biedronia » Para gejów żyjących z polityki, czyli Robert Biedroń i jego „lepsza połowa” („lepsza” dlatego, bo ma... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul... Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bogumiłę i Anastazego ... » W 83. rocznicę egzekucji 67 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska na froncie kamienicy przy ul. Wajdeloty... Adamowicz bez prawa do sądu? A Konstytucja mówi... » W Sądzie Okręgowym w Gdańsku nie rozpoczął się proces odwoławczy europosłanki PO Magdaleny Adamowicz...
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
czwartek, 16 marca 2023 18:05
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
piątek, 24 marca 2023 18:03
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
EKSTRAKLASA PKO BP
Już tylko niepoprawni optymiści wierzą
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
niedziela, 19 marca 2023 14:59
Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
Oliwa zawsze była atrakcyjnym miejscem, tu oddychało się czystym,
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Formela: Na emeryturę do Kapsztadu

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
czwartek, 09 lutego 2012 17:59


Rząd ma kłopot. Mimo represji minister Kopacz, żyjemy coraz dłużej i rozmnażamy się coraz gorzej. Gdybyśmy rozmnażali się lepiej i żyli krócej, rząd miałby się lepiej, a nawet jego emeryci i renciści, którym się upiekło przed grabarzem.

Nowy system emerytur kapitałowych, które Donald Tusk jako poseł Unii Wolności wprowadzał z gorliwości bolszewika, miał wszystkich przenieść na Karaiby lub do Kapsztadu a rano i przed śniadaniem do delikatesów BOMI a nie do tanich samów dla pracującej biedoty. Polskie domy zalały reklamy przyszłych rajów, które opisywali żurnaliści wożeni po świecie na poczet przyszłych zysków ubezpieczycieli komercyjnych.

System ten, dzieło Tuska i jego kumpli, właśnie się sypie. Przychody ze składek kapitałowych są gówniane, maklerzy ZUS-u nie muszą mieć kompleksów. Umowy o pracę wypierane są masowo przez "nowoczesne"  kontrakty cywilno-prawne, umowy o dzieło i wszelkie triki, które obniżą koszty pracy. Bo doraźne obniżanie kosztów pracy to neoliberalny przebój, któremu państwo dzielnie sekunduje. Kopiąc dziurę w systemie, rząd - nie tylko ten, bo i trzy poprzednie, w tym lewicowy - sam się w niej znalazł i szuka wspólników wśród poddanych. Wmawiając obywatelom dalsze samoubezpieczanie się na starość i zachęcając do powiększania kapitału początkowego rząd jednocześnie nie waloryzuje nabytych uprawnień do pensji emerytalnych wedle zgromadzonego funduszu na koncie, ale według sztywnej dla wszystkich stawki ryczałtowej. Kradnie więc bardziej zapobiegliwym a mniej licznym, by uciszyć liczniejszą  biedotę. Przywraca stary portfel w cenie nowego systemu.

Premier objawia więc socjalistyczną mentalność, którą programowo się brzydzi, ale z powodu lęków budżetowych, za które chciał ponosić odpowiedzialność, chce pędzić ludzi dłużej do pracy, mamiąc ich dostatkiem, którego nie zaznają. Gnębi przy tym bardziej kobiety, które gnać chce do roboty 7 lat dłużej, co może oznaczać, że w domu obiad żona rzadko podawała mu o czasie. Skądinąd potrzebę zemsty na niepracujących kobietach jakoś to uzasadnia

Rację ma więc PiS, SLD,"Solidarność", żeby w sprawie tak konstytucyjnej - i w Konstytucji RP opisanej - dla struktury społecznej wypowiedziało się całe społeczeństwo. W programie "50+", którym rząd zatkać chce niezadowolenie starszyzny, najlepszą robotę - na etacie plus składki ZUS - mają Tusk, Kopacz i Komorowski. Reszta rzęzi na rynku pracy, chyba że ma etat w kościele katolickim, to ma szanse w dostatku doczekać 75 lat. Zauważył to dowicpinie ksiądz Sowa u red.Morozowskiego, tłumacząc jęki Millera w sprawie wieku emerytalnego  "robociarskim" rodowodem szefa SLD.

Księdza Sowę powala widać jakaś jaśnie pani a w Kapsztadzie już był, zanim z licznych posad uzbierał na emeryturę.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież