Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto... Jakie prawo, taka jazda » W natłoku, wielu wydarzeń, tych ważnych i takich mniej, wprowadzane są kolejne zmiany, w moim przeko... Tysiące odwiedzających "Wiosnę w ogrodzie" » W dniach 11-12 maja na terenie Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk odbyła się 21. e... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Musimy pilnować interesów Polski » O agendzie w wyborach do Europarlamentu, determinacji do wygranej i mobilizacji wyborców do poparcia... Tylko kiosków żal » „W Oliwie do kiosku już nie skoczysz” informuje portal StaraOliwa.pl „To już definitywnie koniec pew... List otwarty w obronie praw księdza Michała Olszewskiego, prezesa Fund... » Dążenie do zemsty nigdy nie będzie sprawiedliwością. Nie będzie nią też żaden wyrok podyktowany zems... Pomorska lista PiS do Brukseli: Fotyga, Smoliński, Drelich, Rakowski..... » Portal wybrzeze24.pl dotarł do nieoficjalnej listy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w tegorocznych... Kataklizm blisko - 19 zł za godzinę parkowania » Czy godzina parkowania będzie kosztowała 19 zł? Według przepisów przyjętych przez posłów Zjednoczone... Genowefa Grabowska: Jaka suwerenność? » Kto wygrał w samorządach, dlaczego relokacja migrantów niczego nie rozwiąże, jakie CV powinien mieć ...
Reklama
Klub gdańskiego
czwartek, 16 maja 2024 11:18
Klub gdańskiego
Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:28
piątek, 17 maja 2024 20:18
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:28
W sobotę o godz. 16.30 w Rzeszowie rozpocznie się mecz Texom Stali
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
piątek, 17 maja 2024 17:04
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
I LIGA FORTUNA
Szybki powrót Lechii do Ekstraklasy. Po roku
Lechia Gdańsk z licencją na grę w Ekstraklasie
piątek, 17 maja 2024 17:15
Lechia Gdańsk z licencją na grę w Ekstraklasie
Komisja ds. licencji klubowych PZPN pozytywnie rozpatrzyła

Galeria Sztuki Gdańskiej

Noc Muzeów „W Zaułku”
niedziela, 29 sierpnia 2021 15:51
Noc Muzeów „W Zaułku”
Gdańska galeria sztuki „W Zaułku” na Noc Muzeów w sobotę,

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Śpiew morza
środa, 08 maja 2024 12:09
Śpiew morza
Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Formela: Na emeryturę do Kapsztadu

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
czwartek, 09 lutego 2012 17:59


Rząd ma kłopot. Mimo represji minister Kopacz, żyjemy coraz dłużej i rozmnażamy się coraz gorzej. Gdybyśmy rozmnażali się lepiej i żyli krócej, rząd miałby się lepiej, a nawet jego emeryci i renciści, którym się upiekło przed grabarzem.

Nowy system emerytur kapitałowych, które Donald Tusk jako poseł Unii Wolności wprowadzał z gorliwości bolszewika, miał wszystkich przenieść na Karaiby lub do Kapsztadu a rano i przed śniadaniem do delikatesów BOMI a nie do tanich samów dla pracującej biedoty. Polskie domy zalały reklamy przyszłych rajów, które opisywali żurnaliści wożeni po świecie na poczet przyszłych zysków ubezpieczycieli komercyjnych.

System ten, dzieło Tuska i jego kumpli, właśnie się sypie. Przychody ze składek kapitałowych są gówniane, maklerzy ZUS-u nie muszą mieć kompleksów. Umowy o pracę wypierane są masowo przez "nowoczesne"  kontrakty cywilno-prawne, umowy o dzieło i wszelkie triki, które obniżą koszty pracy. Bo doraźne obniżanie kosztów pracy to neoliberalny przebój, któremu państwo dzielnie sekunduje. Kopiąc dziurę w systemie, rząd - nie tylko ten, bo i trzy poprzednie, w tym lewicowy - sam się w niej znalazł i szuka wspólników wśród poddanych. Wmawiając obywatelom dalsze samoubezpieczanie się na starość i zachęcając do powiększania kapitału początkowego rząd jednocześnie nie waloryzuje nabytych uprawnień do pensji emerytalnych wedle zgromadzonego funduszu na koncie, ale według sztywnej dla wszystkich stawki ryczałtowej. Kradnie więc bardziej zapobiegliwym a mniej licznym, by uciszyć liczniejszą  biedotę. Przywraca stary portfel w cenie nowego systemu.

Premier objawia więc socjalistyczną mentalność, którą programowo się brzydzi, ale z powodu lęków budżetowych, za które chciał ponosić odpowiedzialność, chce pędzić ludzi dłużej do pracy, mamiąc ich dostatkiem, którego nie zaznają. Gnębi przy tym bardziej kobiety, które gnać chce do roboty 7 lat dłużej, co może oznaczać, że w domu obiad żona rzadko podawała mu o czasie. Skądinąd potrzebę zemsty na niepracujących kobietach jakoś to uzasadnia

Rację ma więc PiS, SLD,"Solidarność", żeby w sprawie tak konstytucyjnej - i w Konstytucji RP opisanej - dla struktury społecznej wypowiedziało się całe społeczeństwo. W programie "50+", którym rząd zatkać chce niezadowolenie starszyzny, najlepszą robotę - na etacie plus składki ZUS - mają Tusk, Kopacz i Komorowski. Reszta rzęzi na rynku pracy, chyba że ma etat w kościele katolickim, to ma szanse w dostatku doczekać 75 lat. Zauważył to dowicpinie ksiądz Sowa u red.Morozowskiego, tłumacząc jęki Millera w sprawie wieku emerytalnego  "robociarskim" rodowodem szefa SLD.

Księdza Sowę powala widać jakaś jaśnie pani a w Kapsztadzie już był, zanim z licznych posad uzbierał na emeryturę.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież