Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: Dalej nie możemy się cofnąć! » W najnowszym numerze „Sieci” specjalny wywiad z premierem Jarosławem Kaczyńskim, w którym prezes Pra... Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro... » Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, dominująca spółka Grupy... Krzyże Orlenu i Lotosu » Ważnym elementem mszy dziękczynnej w bazylice Św. Brygidy było podarowanie Bursztynowemu Ołtarzowi 2... 100 lat Pellowskich » Mija 100 lat od założenia działalności piekarniczej rodziny Pellowskich na Wybrzeżu. W roku 1922, tr... Akcja edukacyjna gdańskiego IPN » „Powstańcy Warszawscy przelali krew za Polskę… Ty oddaj krew potrzebującym” – to jedno z haseł akcji... Pierwszy dzień fuzji. Msza dziękczynna w bastionie » 1 sierpnia 2022 to data fuzji firm paliwowych Lotos SA z Gdańska i Orlen SA z Płocka. W bastionie NS... W tygodniku „Sieci”: Prezes NBP ujawnia: tak chcą obalić rząd i polski... » W najnowszym numerze „Sieci” prezes Narodowego Banku Polskiego, prof. Adam Glapiński wyjaśnia, jaki ... Niebieski namiot pomorskiego NFZ na Jarmarku Św. Dominika zaprasza » Informacje o Internetowym Koncie Pacjenta, wszystkich programach profilaktycznych finansowanych prze... Dawid Piekarz: Sukces strategii Obajtka - polski gas&oil pod jednym da... » Z dr. Dawidem Piekarzem, wiceprezesem Instytutu Staszica, ekspertem od spraw strategii, bezpieczeńst... Wernisaż wystawy plenerowej „Na szerokich wodach. Opowieść o Polskim K... » W stulecie powstania Polskiego Klubu Morskiego (PKM) odbył się wernisaż wystawy plenerowej „Na szero...
Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro...
środa, 03 sierpnia 2022 16:02
Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro...
Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże - Abramczyk Polonia play off LIVE: 46:43
niedziela, 07 sierpnia 2022 09:30
Zdunek Wybrzeże - Abramczyk Polonia play off LIVE: 46:43
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
sobota, 06 sierpnia 2022 16:39
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
Po bardzo słabej grze Lechia przegrała na Polsat Plus Arena z

Galeria Sztuki Gdańskiej

Razem z Ukrainą
niedziela, 31 lipca 2022 12:44
Razem z Ukrainą
Zaproszenie na wystawę zatytułowaną „Razem z Ukrainą”

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Wakacje na farmie
środa, 03 sierpnia 2022 15:56
Wakacje na farmie
Podczas turnusów półkolonijnych z Gdańskim Zespołem Schronisk i
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Formela: Na emeryturę do Kapsztadu

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
czwartek, 09 lutego 2012 17:59


Rząd ma kłopot. Mimo represji minister Kopacz, żyjemy coraz dłużej i rozmnażamy się coraz gorzej. Gdybyśmy rozmnażali się lepiej i żyli krócej, rząd miałby się lepiej, a nawet jego emeryci i renciści, którym się upiekło przed grabarzem.

Nowy system emerytur kapitałowych, które Donald Tusk jako poseł Unii Wolności wprowadzał z gorliwości bolszewika, miał wszystkich przenieść na Karaiby lub do Kapsztadu a rano i przed śniadaniem do delikatesów BOMI a nie do tanich samów dla pracującej biedoty. Polskie domy zalały reklamy przyszłych rajów, które opisywali żurnaliści wożeni po świecie na poczet przyszłych zysków ubezpieczycieli komercyjnych.

System ten, dzieło Tuska i jego kumpli, właśnie się sypie. Przychody ze składek kapitałowych są gówniane, maklerzy ZUS-u nie muszą mieć kompleksów. Umowy o pracę wypierane są masowo przez "nowoczesne"  kontrakty cywilno-prawne, umowy o dzieło i wszelkie triki, które obniżą koszty pracy. Bo doraźne obniżanie kosztów pracy to neoliberalny przebój, któremu państwo dzielnie sekunduje. Kopiąc dziurę w systemie, rząd - nie tylko ten, bo i trzy poprzednie, w tym lewicowy - sam się w niej znalazł i szuka wspólników wśród poddanych. Wmawiając obywatelom dalsze samoubezpieczanie się na starość i zachęcając do powiększania kapitału początkowego rząd jednocześnie nie waloryzuje nabytych uprawnień do pensji emerytalnych wedle zgromadzonego funduszu na koncie, ale według sztywnej dla wszystkich stawki ryczałtowej. Kradnie więc bardziej zapobiegliwym a mniej licznym, by uciszyć liczniejszą  biedotę. Przywraca stary portfel w cenie nowego systemu.

Premier objawia więc socjalistyczną mentalność, którą programowo się brzydzi, ale z powodu lęków budżetowych, za które chciał ponosić odpowiedzialność, chce pędzić ludzi dłużej do pracy, mamiąc ich dostatkiem, którego nie zaznają. Gnębi przy tym bardziej kobiety, które gnać chce do roboty 7 lat dłużej, co może oznaczać, że w domu obiad żona rzadko podawała mu o czasie. Skądinąd potrzebę zemsty na niepracujących kobietach jakoś to uzasadnia

Rację ma więc PiS, SLD,"Solidarność", żeby w sprawie tak konstytucyjnej - i w Konstytucji RP opisanej - dla struktury społecznej wypowiedziało się całe społeczeństwo. W programie "50+", którym rząd zatkać chce niezadowolenie starszyzny, najlepszą robotę - na etacie plus składki ZUS - mają Tusk, Kopacz i Komorowski. Reszta rzęzi na rynku pracy, chyba że ma etat w kościele katolickim, to ma szanse w dostatku doczekać 75 lat. Zauważył to dowicpinie ksiądz Sowa u red.Morozowskiego, tłumacząc jęki Millera w sprawie wieku emerytalnego  "robociarskim" rodowodem szefa SLD.

Księdza Sowę powala widać jakaś jaśnie pani a w Kapsztadzie już był, zanim z licznych posad uzbierał na emeryturę.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież