Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi... Poseł Tarczyński w Akwenie: Fakty dla przekonanych... » W klubie gdańskiej Solidarności "Akwen" odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Dominikiem Tarczyński... W tygodniku „Sieci”: Putin wysyła na śmierć » Władimir Putina ogłosił częściową mobilizację i chce powołać pod broń przynajmniej 300 tys. mężczyzn... Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po... PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej » 16 września otwarto Centrum Medyczne PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej. To trzecia taka placów... M. Adamowicz u gedanistów - forma na medal » Mamy dobra wiadomość dla nieco poirytowanej sędzi Aleksandry Kaczmarek, która 8 września nie doczeka... Wszystkim, którym drogie jest dziedzictwo gdańskiej zieleni » Oświadczenie otwarteW dniu 4 maja b.r. wystosowałem List Otwarty w sprawie postępującej degradacji O... Tomasz Wołek odłożył pióro. Kibicuje Niebiesko-Biało-Niebieskim w Nieb... » Tomasz Wołek był dziennikarzem, pisarzem, znawcą i komentatorem sportowym. Urodził się w 1947 roku. ...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Marsze w górę tabeli
sobota, 24 września 2022 13:49
Marsze w górę tabeli
EKSTRAKLASA BP
Lechia od ostatniego dnia lipca wciąż bez
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
czwartek, 22 września 2022 18:12
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
48-letni Marcin Kaczmarek podjął się niezwykle trudnego zadania.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Szlakiem Rewskich Szkut
wtorek, 20 września 2022 13:27
Szlakiem Rewskich Szkut
Kilka dni urlopu jak co roku we wrześniu spędziłem w Rewie. To
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
środa, 31 sierpnia 2022 08:28
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza uczniów

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Albertowicz: Superpuchar trafi do…

Ocena użytkowników: / 12
SłabyŚwietny 
sobota, 11 lutego 2012 10:46No to mamy w Polsce kolejną kompromitację. Nie udało się na czas ukończyć budowy Stadionu Narodowego w Warszawie. Ten piękny obiekt miał w niedzielę gościć piłkarzy Legii i Wisły, którzy mieli potykać się o Superpuchar Polski.

Mecz ten elektryzował kibiców obu ekip już od początku roku i szykowali się na niego nie tylko z powodu spodziewanego święta sportowego, ale także żeby zobaczyć nowy stadion. Nie obejrzą go jednak kibice, nie zagrają na nim piłkarze. Kolejny termin, w którym może nie odbyć się spotkanie to mecz Polska – Portugalia, choć znając włodarzy obiektu mogą oni nie zdążyć nawet do Euro.
Dlaczego jednak nie udało się „ukończyć” gotowego już ponoć obiektu? Oczywiście zawinili „kibole”. Nie dało się tych animali oddzielić od siebie zasiekami, polem minowym i plutonem czołgów. To był główny powód. W końcu dla „normalnych” ludzi impreza na Narodowym już się odbyła. Koncerty, zwiedzanie, zabawa przy wielkim mrozie. Na to policja i sanepid wyraziły zgodę. Nikt nie spodziewał się, że w tej rodzinnej atmosferze mógł zakamuflować się wróg publiczny – „kibol”. W końcu na koncertach w Polsce, szczególnie tych wielkich, nie zdarzają się żadne incydenty, nie ma agresji, a wszyscy się nawzajem kochają. Bajka? TAK. Nie jest to tajemnicą, że łatwiej „dostać w łeb” w piątkowy wieczór na „Monciaku”, niż pod stadionem Arki czy Lechii w dniu meczu.
Nikt tego aż tak głośno nie powie, ale to właśnie sprawa wielkiego zagrożenia, jakie na nasze barki ściągają źli „kibole” jest podstawą dla odwołania meczu na największym i najnowocześniejszym stadionie w Polsce. Mecz reprezentacji najpewniej na tym obiekcie odbędzie się, tam nie będzie „problemów z komunikacją”, „zagrożenia epidemiologicznego”, gdyż okaże się po wielu badaniach sanepidu, że w trawie, której teraz nie zdążono zbadać, nie ma wirusa Ebola, dżumy, cholery, ani owsików. Jednak nie zapominajmy, że na meczach reprezentacyjnych też zdarzają się zadymy (licząc ilość zadym na mecz, nawet częściej niż w lidze). Mieliśmy je min. na Śląskim w meczu Polska – Czechy, którego powtórka niedługo się powtórzy. Kolejne pytanie, czy Stadion Narodowy będzie bezpieczny, gdy spotkają się Polska i Rosja? A Anglia z Niemcami? Holandia z Grecją?! Fani z tych krajów (poza Polakami) robią najwięcej zadym w całym peletonie grającym na Euro. Oni będą mniej groźni od kibiców Legii i Wisły? Dajcie ludziom kochać futbol. Oddzielajcie w głowach fanatycznego kibica, który jeździ i zrywa gardło za swoją drużyną, od chuligana, który ustawia się z konkurencyjną ekipą w ciemnym lesie i robi to co kocha najbardziej – bije się.
Kończąc, chciałbym zaproponować organizatorowi SP, aby wykonał 3 egzemplarze tego trofeum. Jeden niech dostanie zarządca stadionu, drugi pani Prezydent Warszawy, a trzeci komendant główny policji. Za wygraną walkę z „kibolstwem”. Wygrali. Meczu nie będzie. Może uda się odwołać ligę.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież