Gala 14. Wielkiego Maratonu Czytelniczego » W audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego, og... Otwarcie ekspozycji „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Funduszu Ob... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otwarto ekspozycję „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Fund... Płace na gdańską miarę... » Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim urzędzie miejskim aż 9 dodatkowo zarabia w ... Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ...
Płace na gdańską miarę...
wtorek, 06 czerwca 2023 12:18
Płace na gdańską miarę...
Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Albertowicz: O garbach, fotoradarach i innych takich

Ocena użytkowników: / 23
SłabyŚwietny 
piątek, 04 stycznia 2013 12:46

altNiby nie znam się na niczym innym, tylko na sporcie, ale uważam, że powinienem kilka swoich przemyśleń pozasportowych przelać na papier.
Ostatnio słychać coraz głośniejsze protesty przeciw instytucjom zarabiającym kosztem kierowców. Chodzi oczywiście o straże gminne/miejskie i Inspekcję Transportu Drogowego. Te niezwykle potrzebne służby mają jeden, jedyny cel. Zarobić.  Radary stawiane są głównie w takich punktach, gdzie jakiś mądrzejszy wymyślił zbędne ograniczenie prędkości. "Tereny zabudowane" w środku lasu, czy pola też są plagą. Na normalnej drodze dałoby się jechać z normalną, bezpieczną prędkością, ale trzeba jechać 40. Dużo jeżdżę i takich kwiatków na naszych drogach jest multum. Oczywiście nie zmienia to faktu, że część kierowców to półdebile, którzy nie tylko przepisy, ale też logiczne myślenie i innych kierowców mają w głębokim poważaniu...

Sam miałem ostatnio doświadczenia z radarami. Wracając z meczu ze Słupska, jechałem przez Redzikowo. Tam, późnym wieczorem, na pustej dwupasmowej, gładkiej drodze, rozwinąłem oszałamiające 67 km/h. Oczywiście domów nie było, chodnik z dala od jezdni, przejścia oświetlone, itp. Ale maszynka do zarabiania potrafiła mnie znaleźć. W kontekście akcji z radarami, przypomniała mi się wypowiedź pana premiera Tuska, gdy stwierdził, że tylko osoba nie mająca prawa jazdy może wydawać tyle pieniędzy na fotoradary. Teraz pan premier już prawie autem nie jeździ... Jeżdżą za to nowe Fordy ITD (początek rejestracji WE, końcówka CW, EC). Mają radary z tyłu i z przodu, ale nie będą nikogo zatrzymywać, jedynie rejestrować i kasować. Sprytnie. Ciekawe w ile się zwrócą, skoro zaplanowano zarobić ponad miliard złotych z samych mandatów?


Ponieważ nie jeżdżę szybko, to nie radary denerwują mnie najbardziej. Na ulicach Trójmiasta coraz więcej garbów, tzw. "leżących policjantów". Te mało ambitne pod względem technologicznym instalacje, mają na celu zmusić kierującego do znacznego ograniczenia prędkości. Niestety stawiane są w nie do końca przemyślanych miejscach. Doskonały przykład to ulica Polanki w Oliwie. Tam, nie wiedzieć czemu, postawiono te ustrojstwa, chyba tylko po to, żeby mnie zdenerwować... Podobnie wokół Ergo Areny i wielu innych miejscach. Nie wiem, czy ma to jakiś głębszy sens, bo z reguły nie jeździ się tam zbyt szybko. Jednak ma to chyba na celu "wytrzęsienie" kierowców i ich pasażerów, jakby za mało było na ulicach dziur... Może jest to część spisku, który ma na celu szybsze zużycie zawieszenia samochodów, żeby zarabiały koncerny...? Oczywiście są to żarty, ale żartem też jest stosunek Państwa i Samorządu do obywatela.


Chcemy jeździć normalnie po normalnych drogach. Chcemy z normalną prędkością dojechać na drugi koniec Polski i nie zapłacić za to 200 zł za autostradę (za 50 złotych by się opłacało, jednak jak się człowiek nie śpieszy, to lepiej za darmo). Jako kierowca chciałbym, żeby polskie przepisy były dostosowane do XXI wieku, gdzie auta szybciej pojadą, ale też szybciej zahamują. To są prośby osoby, która sporo po Polsce podróżuje samochodem i widzi jak to wszystko wygląda. Z roku na rok będzie lepiej, przynajmniej na drogach, bo w końcu dostosuje się przepisy do realnej sytuacji, ale jak długo to potrwa?

Filip Albertowicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież