"Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ... Piekarnia "Paryska" ogłasza upadłość » W ub. roku podczas kampanii wyborczej Donald Tusk straszył, że niebawem za rządów Prawa i Sprawiedli... Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego » Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego zdobywając 38,2 proc. głosów - 21 ... Apel Stowarzyszenia "Godność" o poparcie kandydatury Jacka Kurskiego » Stowarzyszenie "Godność", zrzeszające więźniów politycznych PRL-u oraz działaczy podziemia lat 80-ty... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Przegrana Prawicy to koniec suwerennośc... » Czy Polacy rozumieją znaczenie wyborów do Parlamentu Europejskiego, czy przegrana Prawicy oznacza ko... Bruksela, tu się żyje! » Cmentarzysko politycznych słoni czy znakomite łowisko? Parlamentarny staż w Brukseli to przyjemna pr... Jarosław Sellin: Błędem było to, że Solidarność nie skonsumowała swoje... » W historycznej Sala BHP w Gdańsku Jarosław Sellin, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Eu... Czesław Nowak odpowiada na zaproszenie dyrektora ECS i prezydent Dulki... » Odpowiedź Czesława Nowaka na zaproszenie dyrektora ECS i prezydent Dulkiewicz.Pani Aleksandra Dulkie... Godność popiera Fotygę » Apel Stowarzyszenia Godność w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego i poparcie dla kandydatury...
Reklama
Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego
niedziela, 09 czerwca 2024 20:15
Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego
Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego
Zaległy mecz w Rybniku 22 czerwca
wtorek, 11 czerwca 2024 13:55
Zaległy mecz w Rybniku 22 czerwca
Speedway Ekstraliga podała termin zaległego meczu INNPRO ROW Rybnik
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
środa, 29 maja 2024 07:50
Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
W trakcie blisko 15 lat trwania Galerii Sztuki Gdańskiej na łamach

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Okiem Borowczaka: Aby do Euro…

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 27 lutego 2012 10:43

altOglądanie ostatnich popisów piłkarzy gdańskiej Lechii powoduje ból zębów. Nic dziwnego, że krytyków gry biało-zielonych przybywa. Najbardziej otwarcie krytykuje włodarz naszego miasta Paweł Adamowicz, zarzucając władzom Lechii i operatorowi stadionu brak pomysłu na zagospodarowanie PGE Areny. I nie trudno prezydentowi odmówić racji. Stadion przynosi straty, a do tego jest mocno niewykorzystany. Nie tak to sobie wyobrażaliśmy…


Jakby tego było mało, nasza Lechia, mimo zmiany trenera gra tragicznie. Ostatnie dwa spotkania ze słabymi - Cracovią i ŁKS-em, chcemy jak najszybciej wyrzucić z pamięci. Gdzie mamy zdobywać punkty jeśli nie z drużynami, które okopują ostatnie miejsca w tabeli? Aż strach pomyśleć i trzeba odpukać w niemalowane, że Trójmiasto może nie mieć drużyny w ekstraklasie, kiedy w Gdańsku będą rozgrywane mecze Mistrzostw Europy. 


Co można zrobić, aby uniknąć sytuacji Arki Gdynia, która okupuje środek tabeli w 1 lidze i chyba na dłużej ugrzęzła na zapleczu ekstraklasy?  Wielu z nas zadaje sobie pytanie, dlaczego nasze drużyny stawiają sobie za cel tylko utrzymanie w lidze? Tak w Gdyni, jak i w Gdańsku posiadamy nowoczesne obiekty sportowe. Arka ma możnego sponsora w postaci Ryszarda Krauze, a nasza Lechia jest sponsorowana  przez najbogatszą firmę na Wybrzeżu -  Lotos.  Lechia Gdańsk ma podobny budżet do innych klubów ekstraklasy, a mimo to nie widać efektów sportowych, które by satysfakcjonowały sponsorów,  reklamodawców,  jak również nas -  kibiców. Kibiców, których zresztą coraz mniej przychodzi na stadion, który może pomieścić blisko 44 tysiące widzów.  Jak tak dalej pójdzie, to biało-zieloni będą musieli wrócić na Traugutta, bo gra jednym z najpiękniejszych stadionów na świecie wyraźnie ich przerasta. Co więcej, klubu nie będzie stać na ten luksus. Tylko, co wówczas dalej z PGE Areną?


Na zakończenie, jedna konkluzja. Po raz kolejny polskie zespoły klubowe rozpoczęły piłkarską wiosnę od odpadnięcia z europejskich rozgrywek. Od wielu lat kluby i ludzie piłki wskazują na to, że niewłaściwie funkcjonuje piłkarski kalendarz. Dla naszych zespołów, mecze w europejskich pucharach to pierwsze spotkania w nowym roku. Tymczasem konkurenci są już w pełni rozgrywek ligowych, gdy kluby ekstraklasy jeszcze szlifują formę w Turcji, czy Tunezji… Czy PZPN nie może w końcu tego zmienić? Jest ogromne oczekiwanie na to, że po Euro 2012, minister sportu rozpocznie skuteczne działania, aby diametralnie zmienić zarządzanie polskim sportem. Wówczas nikt nas już nie będzie straszył odebraniem mistrzostw.

Jerzy Borowczak
Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież