Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... Posterunek Straszyn: Krótkie nogi kłamstwa Biedronia » Para gejów żyjących z polityki, czyli Robert Biedroń i jego „lepsza połowa” („lepsza” dlatego, bo ma... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul... Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bogumiłę i Anastazego ... » W 83. rocznicę egzekucji 67 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska na froncie kamienicy przy ul. Wajdeloty... Adamowicz bez prawa do sądu? A Konstytucja mówi... » W Sądzie Okręgowym w Gdańsku nie rozpoczął się proces odwoławczy europosłanki PO Magdaleny Adamowicz... Pamięć o zbrodni w lesie sztutowskim » Do dziś przeraźliwa cisza ciemnego lasu wywołuje dreszcze, ilekroć odwiedzam to miejsce zaciągnięte ... Uniwersyteckie Centrum Stomatologiczne będzie mieć nową siedzibę dzięk... » Ponad 90 milionów złotych będzie kosztowała budowa nowej siedziby Uniwersyteckiego Centrum Stomatolo... "Judasze naszych czasów". P. Duda ostro o posłach PO » Już nie tylko baner na budynku Komisji Krajowej, ale też wystawa dokumentująca powiązania NSZZ „Soli...
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
czwartek, 16 marca 2023 18:05
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
piątek, 24 marca 2023 18:03
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
EKSTRAKLASA PKO BP
Już tylko niepoprawni optymiści wierzą
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
niedziela, 19 marca 2023 14:59
Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
Oliwa zawsze była atrakcyjnym miejscem, tu oddychało się czystym,
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Akapit wydawcy: Frazesowicze w senacie

Ocena użytkowników: / 27
SłabyŚwietny 
czwartek, 26 maja 2022 17:57

altTo, niestety, nie kabaret. To polityka gminna w senacie.


Oni tak naprawdę.


"Jako przedstawiciele ugrupowań demokratycznych" w poczuciu "odpowiedzialności za przyszłość Polski"...


Wzorem lokalnego demokraty ma być Jacek Karnowski, pseudonim uliczny "Sołtys". Bez wysłuchania sopockiej opozycji nie podejmuje żadnego działania, szanuje wyroki sądów, których nie wykonuje. Poleca naczelnikom nagrywać petentów, z którymi jest w zwadzie.


Demokratą pochodzenia socjalistycznego jest Włodzimierz Czarzasty. Jako członek PZPR u demokratów pochodzenia konserwatywnego nie budził miłości. Jego sposób na demokrację wewnątrzpartyjną opisała barwnie Joanna Senyszyn.


Demokratą europejskim, emigrantem ze świata, który przeminął, jest Donald Tusk. Jego sposób na powrót do władzy w PO z efektywnym użyciem statutu jest nawet dla Czarzastego nie do powtórzenia. Ciąg dalszy przemian demokratycznych Tusk zapowiedział w budynkach sądów. Nie trzeba będzie ustaw, wystarczy kilku panów i... po reformie.


Demokratą parlamentarnym okazał się marszałek Grodzki. Cokolwiek ludzie na temat jego osiągnięć okołomedycznych nie zeznali, mechanizm demokratyczny stoi po jego stronie. Chciałby z immunitetem doczekać reformy Tuska w sądownictwie...


Goście partyjni "Ruchu Samorządowego - Tak dla Polski" razem zapowiedzieli przyszłą "budowę społeczeństwa obywatelskiego" bo "w ciągu "7 lat rządów PiS systematycznie i z premedytacją niszczył samorządność mieszkańców - tak jak wszystko co niezależne".


Za to demokrata z Sopotu ważne projekty realizuje w systemie partnerstwa publiczno-prywatnego, co jest unikalnym sposobem na... unikanie kontaktu ze społeczeństwem obywatelskim. Wybranych zaś obywateli, których pracę rano nadzoruje, po południu powołuje do kontroli majątku gminnego. Jego koleżanka z gminy Gdańsk obywatelom obywatelskim nie ujawnia umowy na grunt pod dom towarowy ani pensji urzędników, za to zachęca do wspólnego sądzenia kwiatków.


Zasługi Czarzastego w budowie socjaldemokratycznego społeczeństwa obywatelskiego nie są szerzej znane, te zaś z lat 80. uległy przeterminowaniu. O niszczeniu samorządności dowiaduje się od polityków PO, których odwiedza.


Marzeniem ideologicznym Tuska była budowa społeczeństwa obywatelskiego w państwie pozbawionym majątku. Chciał sprzedać Lotos rosyjskim firmom, ale o tym nie wiedział. Jeździł po ropę do Arabii Saudyjskiej, ale musiał doczekać czasów prezesa Obajtka, by Saudi Aramco stało się dostawcą surowca do polskiej petrochemii.


Marszałek Grodzki zaproponował natomiast, by w Polsce polikwidować nadmiar szpitali. Zbytecznie w czasie wolnym okupują je bezpłatnie przedstawiciele społeczeństwa obywatelskiego. Bzdura to kompletna, są przecież liczne gabinety prywatne, w których można zapłacić medykowi a nie państwu.


Zgromadzenie w senacie rajskich ptaków samorządowej demokracji tylko pozornie pociesza swoją infantylnością. Frazesem maskują autorytaryzm władzy, jej opresyjność i chciwość na nowe uprawnienia.


Nieprzypadkowo organem nadzoru nad zarządem stowarzyszenia jest rada polityczna. Brzmi porządnie i prawdziwie.

Marek Formela


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież