Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho... A. Kobylarz mierzy w senat » Andrzej Kobylarz, b. poseł Kukiz15, dołączył w ostatniej chwili do walki o senat okręgu 66 obejmując... Jesień w ogrodzie 2023 » Za nami pierwszy dzień kiermaszu ogrodniczego "Jesień w grodzie". W sobotę teren Pomorskiego Hurtowe... 101 rocznica powołania KS Gedania » Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu Polskiego Klubu Gedania. Zebranie miało...
101 rocznica powołania KS Gedania
piątek, 15 września 2023 17:58
101 rocznica powołania KS Gedania
Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu
Michalski w kadrze Probierza
czwartek, 21 września 2023 15:57
Michalski w kadrze Probierza
Rozmowa z Radosławem Michalskim, prezesem Pomorskiego Związku
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Dwaj panowie Góreccy
poniedziałek, 11 września 2023 17:12
Dwaj panowie Góreccy
Stosunkowo niedawno pisałem o Bogusławie Góreckim, malarzu

Sport w szkole z ORLENEM

Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
niedziela, 10 września 2023 17:31
Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
Dyrekcja Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Akapit wydawcy: Frazesowicze w senacie

Ocena użytkowników: / 27
SłabyŚwietny 
czwartek, 26 maja 2022 17:57

altTo, niestety, nie kabaret. To polityka gminna w senacie.


Oni tak naprawdę.


"Jako przedstawiciele ugrupowań demokratycznych" w poczuciu "odpowiedzialności za przyszłość Polski"...


Wzorem lokalnego demokraty ma być Jacek Karnowski, pseudonim uliczny "Sołtys". Bez wysłuchania sopockiej opozycji nie podejmuje żadnego działania, szanuje wyroki sądów, których nie wykonuje. Poleca naczelnikom nagrywać petentów, z którymi jest w zwadzie.


Demokratą pochodzenia socjalistycznego jest Włodzimierz Czarzasty. Jako członek PZPR u demokratów pochodzenia konserwatywnego nie budził miłości. Jego sposób na demokrację wewnątrzpartyjną opisała barwnie Joanna Senyszyn.


Demokratą europejskim, emigrantem ze świata, który przeminął, jest Donald Tusk. Jego sposób na powrót do władzy w PO z efektywnym użyciem statutu jest nawet dla Czarzastego nie do powtórzenia. Ciąg dalszy przemian demokratycznych Tusk zapowiedział w budynkach sądów. Nie trzeba będzie ustaw, wystarczy kilku panów i... po reformie.


Demokratą parlamentarnym okazał się marszałek Grodzki. Cokolwiek ludzie na temat jego osiągnięć okołomedycznych nie zeznali, mechanizm demokratyczny stoi po jego stronie. Chciałby z immunitetem doczekać reformy Tuska w sądownictwie...


Goście partyjni "Ruchu Samorządowego - Tak dla Polski" razem zapowiedzieli przyszłą "budowę społeczeństwa obywatelskiego" bo "w ciągu "7 lat rządów PiS systematycznie i z premedytacją niszczył samorządność mieszkańców - tak jak wszystko co niezależne".


Za to demokrata z Sopotu ważne projekty realizuje w systemie partnerstwa publiczno-prywatnego, co jest unikalnym sposobem na... unikanie kontaktu ze społeczeństwem obywatelskim. Wybranych zaś obywateli, których pracę rano nadzoruje, po południu powołuje do kontroli majątku gminnego. Jego koleżanka z gminy Gdańsk obywatelom obywatelskim nie ujawnia umowy na grunt pod dom towarowy ani pensji urzędników, za to zachęca do wspólnego sądzenia kwiatków.


Zasługi Czarzastego w budowie socjaldemokratycznego społeczeństwa obywatelskiego nie są szerzej znane, te zaś z lat 80. uległy przeterminowaniu. O niszczeniu samorządności dowiaduje się od polityków PO, których odwiedza.


Marzeniem ideologicznym Tuska była budowa społeczeństwa obywatelskiego w państwie pozbawionym majątku. Chciał sprzedać Lotos rosyjskim firmom, ale o tym nie wiedział. Jeździł po ropę do Arabii Saudyjskiej, ale musiał doczekać czasów prezesa Obajtka, by Saudi Aramco stało się dostawcą surowca do polskiej petrochemii.


Marszałek Grodzki zaproponował natomiast, by w Polsce polikwidować nadmiar szpitali. Zbytecznie w czasie wolnym okupują je bezpłatnie przedstawiciele społeczeństwa obywatelskiego. Bzdura to kompletna, są przecież liczne gabinety prywatne, w których można zapłacić medykowi a nie państwu.


Zgromadzenie w senacie rajskich ptaków samorządowej demokracji tylko pozornie pociesza swoją infantylnością. Frazesem maskują autorytaryzm władzy, jej opresyjność i chciwość na nowe uprawnienia.


Nieprzypadkowo organem nadzoru nad zarządem stowarzyszenia jest rada polityczna. Brzmi porządnie i prawdziwie.

Marek Formela


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież