Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G... ECS: otwarte dla sufrażystek, dla inwalidów – zamknięte » Różne bywają oblicza solidarności. Europejskim Centrum Solidarności chce, aby organizacja mająca doś... Kamienie milowe to nie tylko „praworządność”, to krok ku federalnej Eu... » Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (w skrócie KPO) to w założeniu są miliardy euro, któr... Georgette Mosbacher w tygodniku „Sieci”: „Nie wierzcie w kłamstwa o Po... » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” była ambasador USA w Polsce apeluje do świata by słuchano głosu Po... Rosyjska machina wojenna działa a zyski rosną, gdy leje się krew » Rosyjska gospodarka miała nie wytrzymać sankcji Zachodu, w efekcie jej machina wojenna powinna była ... Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe? » Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My jednak dociekamy co dzieje się z gr... W tygodniku „Sieci”: Tajemnica odejścia Lisa » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza próbuje ustalić, jakie były powody zwolnienia Toma...
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
czwartek, 16 czerwca 2022 17:56
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
niedziela, 26 czerwca 2022 08:52
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
niedziela, 19 czerwca 2022 19:17
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
Przed miesiącem pisaliśmy o zamiarach odsprzedania części

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Józefka ” i „Magda”
poniedziałek, 13 czerwca 2022 11:57
„Józefka ” i „Magda”
Profesor Józefa Wnukowa, legenda Sopotu, mieszkała przy ulicy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Akapit wydawcy: Frazesowicze w senacie

Ocena użytkowników: / 27
SłabyŚwietny 
czwartek, 26 maja 2022 17:57

altTo, niestety, nie kabaret. To polityka gminna w senacie.


Oni tak naprawdę.


"Jako przedstawiciele ugrupowań demokratycznych" w poczuciu "odpowiedzialności za przyszłość Polski"...


Wzorem lokalnego demokraty ma być Jacek Karnowski, pseudonim uliczny "Sołtys". Bez wysłuchania sopockiej opozycji nie podejmuje żadnego działania, szanuje wyroki sądów, których nie wykonuje. Poleca naczelnikom nagrywać petentów, z którymi jest w zwadzie.


Demokratą pochodzenia socjalistycznego jest Włodzimierz Czarzasty. Jako członek PZPR u demokratów pochodzenia konserwatywnego nie budził miłości. Jego sposób na demokrację wewnątrzpartyjną opisała barwnie Joanna Senyszyn.


Demokratą europejskim, emigrantem ze świata, który przeminął, jest Donald Tusk. Jego sposób na powrót do władzy w PO z efektywnym użyciem statutu jest nawet dla Czarzastego nie do powtórzenia. Ciąg dalszy przemian demokratycznych Tusk zapowiedział w budynkach sądów. Nie trzeba będzie ustaw, wystarczy kilku panów i... po reformie.


Demokratą parlamentarnym okazał się marszałek Grodzki. Cokolwiek ludzie na temat jego osiągnięć okołomedycznych nie zeznali, mechanizm demokratyczny stoi po jego stronie. Chciałby z immunitetem doczekać reformy Tuska w sądownictwie...


Goście partyjni "Ruchu Samorządowego - Tak dla Polski" razem zapowiedzieli przyszłą "budowę społeczeństwa obywatelskiego" bo "w ciągu "7 lat rządów PiS systematycznie i z premedytacją niszczył samorządność mieszkańców - tak jak wszystko co niezależne".


Za to demokrata z Sopotu ważne projekty realizuje w systemie partnerstwa publiczno-prywatnego, co jest unikalnym sposobem na... unikanie kontaktu ze społeczeństwem obywatelskim. Wybranych zaś obywateli, których pracę rano nadzoruje, po południu powołuje do kontroli majątku gminnego. Jego koleżanka z gminy Gdańsk obywatelom obywatelskim nie ujawnia umowy na grunt pod dom towarowy ani pensji urzędników, za to zachęca do wspólnego sądzenia kwiatków.


Zasługi Czarzastego w budowie socjaldemokratycznego społeczeństwa obywatelskiego nie są szerzej znane, te zaś z lat 80. uległy przeterminowaniu. O niszczeniu samorządności dowiaduje się od polityków PO, których odwiedza.


Marzeniem ideologicznym Tuska była budowa społeczeństwa obywatelskiego w państwie pozbawionym majątku. Chciał sprzedać Lotos rosyjskim firmom, ale o tym nie wiedział. Jeździł po ropę do Arabii Saudyjskiej, ale musiał doczekać czasów prezesa Obajtka, by Saudi Aramco stało się dostawcą surowca do polskiej petrochemii.


Marszałek Grodzki zaproponował natomiast, by w Polsce polikwidować nadmiar szpitali. Zbytecznie w czasie wolnym okupują je bezpłatnie przedstawiciele społeczeństwa obywatelskiego. Bzdura to kompletna, są przecież liczne gabinety prywatne, w których można zapłacić medykowi a nie państwu.


Zgromadzenie w senacie rajskich ptaków samorządowej demokracji tylko pozornie pociesza swoją infantylnością. Frazesem maskują autorytaryzm władzy, jej opresyjność i chciwość na nowe uprawnienia.


Nieprzypadkowo organem nadzoru nad zarządem stowarzyszenia jest rada polityczna. Brzmi porządnie i prawdziwie.

Marek Formela


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież