Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci » Sąd Rejonowy w Sopocie, wydział I cywilny, a konkretnie sędzia Anna Olszewska-Kowalska, uwzględnił z... Wejście w historię: eksponaty związane z podporucznik Marią Orlicz » W Muzeum II Wojny Światowej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Wejście w historię”. Tym razem zap... Prezydent w potrzebie » Od ostatniej soboty w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku przebywa b. prezydent RP - Lech Wa... 110 lat Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” » „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Ta łacińska sentencja, użyta w satyrach rzymskiego poety Juwenalisa ... Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: Dalej nie możemy się cofnąć! » W najnowszym numerze „Sieci” specjalny wywiad z premierem Jarosławem Kaczyńskim, w którym prezes Pra... Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro... » Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, dominująca spółka Grupy... Krzyże Orlenu i Lotosu » Ważnym elementem mszy dziękczynnej w bazylice Św. Brygidy było podarowanie Bursztynowemu Ołtarzowi 2... 100 lat Pellowskich » Mija 100 lat od założenia działalności piekarniczej rodziny Pellowskich na Wybrzeżu. W roku 1922, tr... Akcja edukacyjna gdańskiego IPN » „Powstańcy Warszawscy przelali krew za Polskę… Ty oddaj krew potrzebującym” – to jedno z haseł akcji... Pierwszy dzień fuzji. Msza dziękczynna w bastionie » 1 sierpnia 2022 to data fuzji firm paliwowych Lotos SA z Gdańska i Orlen SA z Płocka. W bastionie NS...
Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci
czwartek, 11 sierpnia 2022 19:25
Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci
Sąd Rejonowy w Sopocie, wydział I cywilny, a konkretnie sędzia

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Abramczyk Polonia - Zdunek Wybrzeże LIVE: 51:33 94:79
piątek, 12 sierpnia 2022 09:54
Abramczyk Polonia - Zdunek Wybrzeże LIVE: 51:33 94:79
W piątek, 12 sierpnia, o godz. 18.00 w Bydgoszczy rozpocznie się
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
sobota, 06 sierpnia 2022 16:39
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
Po bardzo słabej grze Lechia przegrała na Polsat Plus Arena z

Galeria Sztuki Gdańskiej

Razem z Ukrainą
niedziela, 31 lipca 2022 12:44
Razem z Ukrainą
Zaproszenie na wystawę zatytułowaną „Razem z Ukrainą”

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Wakacje na farmie
środa, 03 sierpnia 2022 15:56
Wakacje na farmie
Podczas turnusów półkolonijnych z Gdańskim Zespołem Schronisk i
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Akapit wydawcy: Praworządność w prezencie - z Gdańska dla Europy

Ocena użytkowników: / 52
SłabyŚwietny 
czwartek, 02 czerwca 2022 16:14
altJednym brawurowym rozstrzygnięciem sędzia Julia Kuciel z X wydziału karnego Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe przywróciła Europejczykom wiarę w polska praworządność.

Juan Lopez Aguilar, przewodniczący komisji wolności obywatelskich, sprawiedliwości i spraw wewnętrznych (LIBE) Parlamentu Europejskiego nie musi już frasować się "smutnymi dyskusjami o pogarszaniu się sytuacji w zakresie praworządności" ani jej "konsekwencjami dla polskiego sądownictwa".

Uspokoić powinien się komisarz Didier Reynders, b. minister rozmaitych resortów w rządzie przyjaciela Polski, premiera Belgii Guy Verhofstadta, który uświadamiał nieuświadomionych, że "główna obawa dotycząca Polski związana jest niezależnością wymiaru sprawiedliwości, a Polacy negatywnie oceniają wpływ ustaw na praworządność".

W kłopocie może być też specjalizująca się w sprawach wartości i przejrzystości komisarz Viera Jourowa, uparcie biadająca, że "sytuacja praworządności w Polsce budzi poważne obawy".

Bzdury.

Uniewinnienie Magdaleny Adamowicz, europosłanki PO, od zagadkowego posiadania kilkuset tysięcy złotych pokazuje, że w opresyjnym państwie reprezentowanym przed sądem przez prokuratora Roberta Kaczora, niezależność sądu i niezawisłość sędzi Kuciel jest zgodnym z art. 178 ustawy zasadniczej przejawem ładu konstytucyjnego.

Wszelkie obawy w tej kwestii, które sędzia Kuciel demonstrowała publicznie z oskarżonym Adamowiczem zdają się być bezpodstawne. Słowa b. prezydenta, że "sędziowie muszą czuć, że mają w nas obrońców, obrońców polskich sądów, a nie sądów PiS" spełniły się w gdańskim orzeczeniu.

To piękny prezent, który premier Morawiecki może przekazać Ursuli von der Leyen z okazji podpisania funduszy z KPO.

Jest jak laurka polskiego wymiaru sprawiedliwości.

Marek Formela

PS. PS. Nikczemnie na tym tle wygląda osąd sędzi A. Jachniewicz z tego samego sądu w Gdańsku, która stygmatyzowała męża europosłanki "pozytywną prognozą kryminologiczną" i na dodatek kazała wpłacać pieniądze na cel wzniosły. Wolne sądy...Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież