Marek Jakubiak: Nie trwać w okopach! » Trzeba żyć chwilą, ale też planować, mieć elastyczność odreagowywania na zmieniającą się sytuację. T... Wasz sejm, nasza gmina - gdańskie szanse opozycji » Z pięciu kampanii samorządowych w Gdańsku, w trzech potencjał zmiany w pierwszej turze był większy n... Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny » Agronom i dyplomata, autor operacji zakupu dla Polski terenów na Westerplatte – Mieczysław Jałowieck... Igor Strzok: jest zielone światło na odbudowę mostu w Tczewie » Igor Strzok, pomorski wojewódzki konserwator zabytków, poinformował że powiat tczewski może ruszyć z... XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski » XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Opowieści gdańskiego astronoma" odbył się 30 listopada. Jego... Korty SKT - zabytki współczesne » Uznany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za obiekt objęty ochroną budynek główny Sopockiego ... Paweł Zalewski: Jesteśmy przeciwni zmianom traktatów UE » Z Pawłem Zalewskim, posłem i politykiem Trzeciej Drogi, rozmawia Andrzej Rafał Potocki- Komisja Spra... Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-...
Wasz sejm, nasza gmina - gdańskie szanse opozycji
czwartek, 07 grudnia 2023 17:42
Wasz sejm, nasza gmina - gdańskie szanse opozycji
Z pięciu kampanii samorządowych w Gdańsku, w trzech potencjał

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
poniedziałek, 04 grudnia 2023 18:15
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
Udanie zakończyli rok 2023 i rundę zasadniczą na swoim lodzie
piątek, 01 grudnia 2023 18:06
I LIGA FORTUNA
Z dużej chmury wielki śnieg. Wyrafinowanego
Lechia wypunktowała Miedź
niedziela, 03 grudnia 2023 19:00
Lechia wypunktowała Miedź
W ostatniej kolejce rundy jesiennej Lechia pokonała na Polsat Plus

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji polskich barw
niedziela, 26 listopada 2023 15:49
W tonacji polskich barw
Przygotowując wystawę „Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje”

Sport w szkole

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Jak się tu znaleźliśmy?
wtorek, 28 listopada 2023 14:22
Jak się tu znaleźliśmy?
Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci mówi

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Posterunek Straszyn: Żelazna miotła Leszczyny?

Ocena użytkowników: / 28
SłabyŚwietny 
czwartek, 12 maja 2022 16:47

altPlatforma Obywatelska swoim utartym zwyczajem już dzieli skórę na niedźwiedziu. Mam na myśli nadchodzące wybory. Donald Tusk rozpoczął jak podaje portal "Onet.pl" forsowanie kandydatury na przyszłego premiera (po odsunięciu PiS od władzy) Izabeli Leszczyny. Gdyby nie to, że sprawa jest poważna wybuchnąłbym śmiechem. Izabela Leszczyna - nauczycielka z zawodu, samorządowiec i poseł na Sejm RP czyli ta sama, która chciała oddawać Donbas Putinowi. Ale na polu ekonomii odnosi też nie lada sukcesy. „O naszych propozycjach mało się mówi, a one są 100 razy lepsze od tych pisowskich. My złożyliśmy cały pakiet ustaw antyinflacyjnych” - stwierdziła. Na uwagę, że pomysł PO, by zamrozić raty kredytów na poziomie z końca 2021 roku skrytykował nawet „guru PO od ekonomii”, Leszek Balcerowicz, odpowiedziała: "Leszek Balcerowicz nie jest naszym guru ekonomicznym. Po premierostwie Ewy Kopacz Leszczyna byłaby rzeczywiście "godnym" następcą na to stanowisko. O cóż więc może chodzić Tuskowi lansującemu tę karkołomną koncepcję? W tle może być narastający konflikt pomiędzy szefem Platformy, a jego konkurentem Rafałem Trzaskowskim. Tak jak Tuska raczej nie interesują prezydenckie aspiracje Trzaskowskiego tak już premierowskie jak najbardziej. Mówienie o wystawieniu zająca by kicał przodem czyli poseł Leszczyny może być typową zasłoną dymną. - Donald sam chce być premierem. Czy pan słyszał, co mówił niedawno? „Dajcie mi po wyborach 400 dni, zrobię porządek żelazną miotłą”. Czy tak mówi ktoś, kto chce siedzieć na zapleczu, na piątym piętrze naszej siedziby przy Wiejskiej? On kocha władzę i wie, że ona jest w Kancelarii Premiera" - twierdzi anonimowy polityk PO. Donald Tusk szykuje się teraz na organizowany w lecie przez Radosława Sikorskiego cykl spotkań, na których obecni będą młodzi posłowie i partyjna młodzieżówka.


W PO są głosy, że to konkurencja dla „Campusu Polska Przyszłości” Rafała Trzaskowskiego. Wśród części polityków panuje wręcz przekonanie, że letnie warsztaty PO w rzeczywistości mają być swego rodzaju „campusem Tuska”. Zapowiada się ciekawie, bo Trzaskowskiemu już rosną kopytka i obawia się tego sam Donald Tusk. Tylko jest jedno "ale". Najpierw trzeba wygrać wybory, a Platforma uwielbia jak pokazuje historia tego ugrupowania dzielić skórę na niedźwiedziu.

Andrzej Potocki


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież