Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa » Z dr. hab. Rafałem Chwedorukiem, politologiem, profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, komentatorem p... Minister Skarbu Państwa: Rząd PO-PSL chciał sprzedać LOTOS Rosjanom i ... » Dokument, który został odtajniony przez obecnego Ministra Skarbu Państwa Jacka Sasina dowodzi, że te... W tygodniku „Sieci”: Jak patrzy na nas Rosja? » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Budzisz analizuje, skąd się wzięło u Rosjan przeświadcz... Święto ogrodnicze w Rënku » To było prawdziwe święto ogrodnicze. 19. edycję Ogólnopolskiej Wystawy Ogrodniczej połączonej z kier... „Wejście w historię”: prezentacja eksponatów związanych z działalności... » W ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejścia w historię” w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezent... Antoni Kamiński: Suweren zlekceważony » Z prof. dr. hab. Antonim Kamińskim, prezesem polskiego oddziału Transparency International (1999-200... Wiosna w Ogrodzie 2022 » Tysiące odwiedzających, kolejki samochodów aż do obwodnicy to najkrótsza i najlepsza ocena 19. edycj... Notes Michała Pruskiego » Nie był dziennikarzem.Uprawiał literaturę dziennikarską.Osobny gatunek dostępny nielicznym.Ozdabiał ... Wiosna w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Wstyd gdańskich włodarzy - tajne płace » Aktualne zarobki gdańskich urzędników są pilnie strzeżoną tajemnicą. Od dwóch miesięcy rzecznik urzę...
Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa
czwartek, 19 maja 2022 19:48
Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa
Z dr. hab. Rafałem Chwedorukiem, politologiem, profesorem

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże przywróciło sobie nadzieję
niedziela, 22 maja 2022 17:49
Zdunek Wybrzeże przywróciło sobie nadzieję
Uff! Nareszcie! Takie reakcje najczęściej można było usłyszeć
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
sobota, 21 maja 2022 19:07
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
Porażką z wicemistrzem Polski zakończyła sezon Lechia.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bracia z Nowego Portu
poniedziałek, 16 maja 2022 10:13
Bracia z Nowego Portu
Trudno w wypadku mało znanych, wywodzących się z Nowego Portu,

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
20 szkół z Pomorza walczy o puchar Drużyny Energii
niedziela, 15 maja 2022 16:04
20 szkół z Pomorza walczy o puchar Drużyny Energii
Rekrutacja do Drużyny Energii zakończyła się imponującym
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Posterunek Straszyn: Żelazna miotła Leszczyny?

Ocena użytkowników: / 21
SłabyŚwietny 
czwartek, 12 maja 2022 16:47

altPlatforma Obywatelska swoim utartym zwyczajem już dzieli skórę na niedźwiedziu. Mam na myśli nadchodzące wybory. Donald Tusk rozpoczął jak podaje portal "Onet.pl" forsowanie kandydatury na przyszłego premiera (po odsunięciu PiS od władzy) Izabeli Leszczyny. Gdyby nie to, że sprawa jest poważna wybuchnąłbym śmiechem. Izabela Leszczyna - nauczycielka z zawodu, samorządowiec i poseł na Sejm RP czyli ta sama, która chciała oddawać Donbas Putinowi. Ale na polu ekonomii odnosi też nie lada sukcesy. „O naszych propozycjach mało się mówi, a one są 100 razy lepsze od tych pisowskich. My złożyliśmy cały pakiet ustaw antyinflacyjnych” - stwierdziła. Na uwagę, że pomysł PO, by zamrozić raty kredytów na poziomie z końca 2021 roku skrytykował nawet „guru PO od ekonomii”, Leszek Balcerowicz, odpowiedziała: "Leszek Balcerowicz nie jest naszym guru ekonomicznym. Po premierostwie Ewy Kopacz Leszczyna byłaby rzeczywiście "godnym" następcą na to stanowisko. O cóż więc może chodzić Tuskowi lansującemu tę karkołomną koncepcję? W tle może być narastający konflikt pomiędzy szefem Platformy, a jego konkurentem Rafałem Trzaskowskim. Tak jak Tuska raczej nie interesują prezydenckie aspiracje Trzaskowskiego tak już premierowskie jak najbardziej. Mówienie o wystawieniu zająca by kicał przodem czyli poseł Leszczyny może być typową zasłoną dymną. - Donald sam chce być premierem. Czy pan słyszał, co mówił niedawno? „Dajcie mi po wyborach 400 dni, zrobię porządek żelazną miotłą”. Czy tak mówi ktoś, kto chce siedzieć na zapleczu, na piątym piętrze naszej siedziby przy Wiejskiej? On kocha władzę i wie, że ona jest w Kancelarii Premiera" - twierdzi anonimowy polityk PO. Donald Tusk szykuje się teraz na organizowany w lecie przez Radosława Sikorskiego cykl spotkań, na których obecni będą młodzi posłowie i partyjna młodzieżówka.


W PO są głosy, że to konkurencja dla „Campusu Polska Przyszłości” Rafała Trzaskowskiego. Wśród części polityków panuje wręcz przekonanie, że letnie warsztaty PO w rzeczywistości mają być swego rodzaju „campusem Tuska”. Zapowiada się ciekawie, bo Trzaskowskiemu już rosną kopytka i obawia się tego sam Donald Tusk. Tylko jest jedno "ale". Najpierw trzeba wygrać wybory, a Platforma uwielbia jak pokazuje historia tego ugrupowania dzielić skórę na niedźwiedziu.

Andrzej Potocki


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież