Uczniowie zgłębiali tajemnice Słońca i Księżyca » W Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej odbyła się VI Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa "Zdoln... Twierdza zamknięta o pół roku dłużej » Rządzący Gdańskiem, Sopotem i Pomorzem, oparty o Platformę Obywatelską i jej satelitów, system stwor... Mieszkańcy Cygańskiej Góry: nie chcemy być ignorowani w sprawie naszeg... » Na osiedlu Cygańska Góra planowana jest budowa nowego osiedla przez Invest Komfort. Mieszkańcy Cygań... Godność odpowiada Owczarczak: plac ks. Bogdanowicza przy bazylice » PaniAgnieszka OwczarczakPrzewodnicząca Rady Miasta GdańskaSzanowna Pani,Po moim piśmie skierowanym d... W tygodniku „Sieci”: Cenzura w natarciu » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza ujawnia kulisy procesu z pozwu TVN, wytoczonego dziennikarzom Fra... Marek Balicki: Budziła się nadzieja » Z dr. Markiem Balickim, lekarzem psychiatrą i anestezjologiem, w 1980 r. członkiem Komitetu Strajkow... Aktywa Lotosu są zbywane w kontrolowany sposób. Daniel Obajtek: nie ul... » Daniel Obajtek, prezes Polskiego Koncernu Naftowego, odniósł się do informacji o rzekomym niekontrol... Obiad polityków z sędziami! Prof. A. Kamiński komentuje: niedopuszczal... » W sieci, za sprawą prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz pojawił się 11 listopada „twitt” informuj... Piotr Czauderna: Straciliśmy wielu utalentowanych ludzi » Z prof. dr. hab. n. med. Piotrem Czauderną, uczestnikiem strajku studenckiego na AMG w listopadzie 1... Paliw dostatek, na stacjach spokój » Spokojnie na gdańskich stacjach paliw. Z krótkiego rekonesansu reportera "Gazety Gdańskiej" na Przym...
Twierdza zamknięta o pół roku dłużej
czwartek, 24 listopada 2022 18:46
Twierdza zamknięta o pół roku dłużej
Rządzący Gdańskiem, Sopotem i Pomorzem, oparty o Platformę
Trefl nie dał szans beniaminkowi
wtorek, 22 listopada 2022 17:48
Trefl nie dał szans beniaminkowi
Kolejne zwycięstwo bez straty seta w ERGO Arena odnieśli siatkarze
Biegański wraca, Paraschiva na celowniku Lechii
sobota, 26 listopada 2022 13:21
Biegański wraca, Paraschiva na celowniku Lechii
Ekstraklasa PKO BPW Gdańsku rozegrano zaległość z sierpnia. Wiary
Sławomir Czarniecki członkiem Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk SA
poniedziałek, 21 listopada 2022 18:12
Sławomir Czarniecki członkiem Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk SA
Z dniem 21 listopada Sławomir Czarniecki został powołany na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Arthur Bendrat - pozostający w cieniu
poniedziałek, 14 listopada 2022 11:29
Arthur Bendrat - pozostający w cieniu
XIX wieczne gdańskie malarstwo zdominowane przez pruską
Nabierają tempa rozgrywki unihokeja
niedziela, 30 października 2022 19:40
Nabierają tempa rozgrywki unihokeja
Drużyny uczestniczące w rozgrywkach unihokeja wyłoniły medalistki

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Posterunek Straszyn: Mobilizacja u Moskali czyli tonący brzytwy się chwyta

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
niedziela, 25 września 2022 11:39

altW środę 21 września Putin wygłosił orędzie, w którym pogonił do okopów następne 300 tys. swoich poddanych. Duma Państwowa już znowelizowała w błyskawicznym tempie kodeks karny podnosząc karę za poddanie się przeciwnikowi i opuszczenie stanowiska bez rozkazu do 15 lat więzienia. Jak do tego dodamy formacje kadrowców, które już tworzą tzw. oddziały zaporowe (strzelanie do żołnierzy uciekających z pola bitwy) to mamy pełny obraz morale kacapskiej armii na ukraińskim froncie. Nic dziwnego, że w ruskim Internecie aż zaroiło się w wyszukiwarkach od haseł „ domowy sposób na… złamanie ręki” „Jak wyjść z wojska”, „odroczenie z wojska”; „jak biedny człowiek może wydostać się z Rosji”, „odroczenie mobilizacji”, „jak uniknąć mobilizacji”, „jak wyjechać z Rosji bez pieniędzy”. Wykupiono wszystkie bilety na loty do krajów gdzie nie obowiązują Moskali wizy. Nagle ruszyły z kopyta przekładane referenda moskiewskich bantustanach: Donbabwe (Doniecka Republika Ludowa) i w Ługandzie (Ługańska Republika Ludowa), a także na Zaporożu i Chersońszczyźnie, choć w połowie regiony te znajdują się w rękach Sił Zbrojnych Ukrainy. W Ługandzie natomiast trwa w najlepsze ofensywa Kijowa i coraz mniejszy obszar pozostaje pod kontrolą Moskali. Swój entuzjazm wygłosił też z-ca przewodniczącego Dumy Państwowej gen. Andriej Gurulnow grożąc atakiem nuklearnym zachodnim stolicom. W jego ślady poszła główna propagandystka Kremla Margarita Simonian, która po połknięciu większej dawki leków pobudzających obwieściła urbi et orbi „Albo nasze zwycięstwo, albo wojna nuklearna”. Zachód odpowiedział twardo. Wszelka próba użycia broni masowego rażenia spotka się z natychmiastowym odwetem! Departament Skarbu USA zwrócił się do Kongresu z wnioskiem o zgodę na przekazanie Ukrainie 300 mld dolarów zamrożonych w amerykańskich bankach ruskich funduszy. Co da mobilizacja Moskwie? Otóż nic! Na froncie nie chodzi o ilość żołnierzy. Kijów ma przeszkoloną prawie milionową armię. Tam idzie o sprzęt. A tego ruskiemu zaczyna brakować.

Częściowa mobilizacja tylko jeszcze bardziej zmobilizuje Zachód do zbrojnej pomocy Ukrainie. Idzie zima. Ukrainiec dostanie mundury na chłody. A ruski rekrut najprawdopodobniej zacznie klekotać zębami z zimna, bo administracja wojskowa wszystko rozkradnie. Tak było do tej pory. Dowództwo Sił Powietrznych USA zadeklarowało, że jeśli zapadnie decyzja wysłania żołnierzy US Army na Ukrainę oni w kilka godzin zablokują ruskom przestrzeń powietrzną nad Ukrainą. A Moskal dalej wali głową w mur pod Bachmutem (jedyne miejsce gdzie udało im się osiągnąć niewielkie powodzenie) a Ukrainiec tymczasem wychodzi im na tyły i bierze w kleszcze Łysyczańsk i Siewierodonieck. Samobójstwa Rassiji pod wodzą Putina ciąg dalszy. Może się to całe monstrum rozleci na kawałki i będzie wreszcie spokój na świecie?

Andrzej Potocki


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież