Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny » Agronom i dyplomata, autor operacji zakupu dla Polski terenów na Westerplatte – Mieczysław Jałowieck... Igor Strzok: jest zielone światło na odbudowę mostu w Tczewie » Igor Strzok, pomorski wojewódzki konserwator zabytków, poinformował że powiat tczewski może ruszyć z... XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski » XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Opowieści gdańskiego astronoma" odbył się 30 listopada. Jego... Korty SKT - zabytki współczesne » Uznany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za obiekt objęty ochroną budynek główny Sopockiego ... Paweł Zalewski: Jesteśmy przeciwni zmianom traktatów UE » Z Pawłem Zalewskim, posłem i politykiem Trzeciej Drogi, rozmawia Andrzej Rafał Potocki- Komisja Spra... Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ...
Reklama
Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny
wtorek, 05 grudnia 2023 15:10
Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny
Agronom i dyplomata, autor operacji zakupu dla Polski terenów na

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
poniedziałek, 04 grudnia 2023 18:15
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
Udanie zakończyli rok 2023 i rundę zasadniczą na swoim lodzie
piątek, 01 grudnia 2023 18:06
I LIGA FORTUNA
Z dużej chmury wielki śnieg. Wyrafinowanego
Lechia wypunktowała Miedź
niedziela, 03 grudnia 2023 19:00
Lechia wypunktowała Miedź
W ostatniej kolejce rundy jesiennej Lechia pokonała na Polsat Plus

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji polskich barw
niedziela, 26 listopada 2023 15:49
W tonacji polskich barw
Przygotowując wystawę „Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Posterunek Straszyn: Mobilizacja u Moskali czyli tonący brzytwy się chwyta

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
niedziela, 25 września 2022 11:39

altW środę 21 września Putin wygłosił orędzie, w którym pogonił do okopów następne 300 tys. swoich poddanych. Duma Państwowa już znowelizowała w błyskawicznym tempie kodeks karny podnosząc karę za poddanie się przeciwnikowi i opuszczenie stanowiska bez rozkazu do 15 lat więzienia. Jak do tego dodamy formacje kadrowców, które już tworzą tzw. oddziały zaporowe (strzelanie do żołnierzy uciekających z pola bitwy) to mamy pełny obraz morale kacapskiej armii na ukraińskim froncie. Nic dziwnego, że w ruskim Internecie aż zaroiło się w wyszukiwarkach od haseł „ domowy sposób na… złamanie ręki” „Jak wyjść z wojska”, „odroczenie z wojska”; „jak biedny człowiek może wydostać się z Rosji”, „odroczenie mobilizacji”, „jak uniknąć mobilizacji”, „jak wyjechać z Rosji bez pieniędzy”. Wykupiono wszystkie bilety na loty do krajów gdzie nie obowiązują Moskali wizy. Nagle ruszyły z kopyta przekładane referenda moskiewskich bantustanach: Donbabwe (Doniecka Republika Ludowa) i w Ługandzie (Ługańska Republika Ludowa), a także na Zaporożu i Chersońszczyźnie, choć w połowie regiony te znajdują się w rękach Sił Zbrojnych Ukrainy. W Ługandzie natomiast trwa w najlepsze ofensywa Kijowa i coraz mniejszy obszar pozostaje pod kontrolą Moskali. Swój entuzjazm wygłosił też z-ca przewodniczącego Dumy Państwowej gen. Andriej Gurulnow grożąc atakiem nuklearnym zachodnim stolicom. W jego ślady poszła główna propagandystka Kremla Margarita Simonian, która po połknięciu większej dawki leków pobudzających obwieściła urbi et orbi „Albo nasze zwycięstwo, albo wojna nuklearna”. Zachód odpowiedział twardo. Wszelka próba użycia broni masowego rażenia spotka się z natychmiastowym odwetem! Departament Skarbu USA zwrócił się do Kongresu z wnioskiem o zgodę na przekazanie Ukrainie 300 mld dolarów zamrożonych w amerykańskich bankach ruskich funduszy. Co da mobilizacja Moskwie? Otóż nic! Na froncie nie chodzi o ilość żołnierzy. Kijów ma przeszkoloną prawie milionową armię. Tam idzie o sprzęt. A tego ruskiemu zaczyna brakować.

Częściowa mobilizacja tylko jeszcze bardziej zmobilizuje Zachód do zbrojnej pomocy Ukrainie. Idzie zima. Ukrainiec dostanie mundury na chłody. A ruski rekrut najprawdopodobniej zacznie klekotać zębami z zimna, bo administracja wojskowa wszystko rozkradnie. Tak było do tej pory. Dowództwo Sił Powietrznych USA zadeklarowało, że jeśli zapadnie decyzja wysłania żołnierzy US Army na Ukrainę oni w kilka godzin zablokują ruskom przestrzeń powietrzną nad Ukrainą. A Moskal dalej wali głową w mur pod Bachmutem (jedyne miejsce gdzie udało im się osiągnąć niewielkie powodzenie) a Ukrainiec tymczasem wychodzi im na tyły i bierze w kleszcze Łysyczańsk i Siewierodonieck. Samobójstwa Rassiji pod wodzą Putina ciąg dalszy. Może się to całe monstrum rozleci na kawałki i będzie wreszcie spokój na świecie?

Andrzej Potocki


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież