Dieta bezglutenowa – moda czy konieczność? Jak sobie radzić po diagnoz... » Niepewność, strach, a często bezradność i osamotnienie osób szukających przyczyn swoich dolegliwości... Wspólny bilet trójmiejski popłynął z FALĄ do morza... » 2 lutego w siedzibie Rady Miasta Gdańska odbyła się debata na temat projektu Spółki Innobaltica doty... W tygodniku „Sieci”: Budujemy najsilniejszą lądową armię Europy » W nowym numerze „Sieci” wicepremier Mariusz Błaszczak, laureat tytułu Człowiek Wolności Tygodnika „S... Zmiany w Muzeum Narodowym w Gdańsku » Przebywający na Wybrzeżu Jarosław Sellin, wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podczas konf... 300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy » Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów prezydent Gdańska A. Dulkiewicz i... Piotr Dzik: Wigilia od 1991 » 24 grudnia ubiegłego roku po raz 31. odbyła się wigilia dla ubogich. Na pytania związane z wydarzeni... Bartłomiej Obajtek: Lasy Państwowe przeciwne unijnej ingerencji w zarz... » Polska jest potęgą światową w przemyśle drzewnym. Samorządy nie mogą funkcjonować bez dobrej współpr... Radni PiS chcą debaty o systemie FALA » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska chcą rozmawiać o systemie FALA. W czwartek o godz. 17.00 zap... W tygodniku „Sieci”: Jechaliśmy polskim Leopardem! » Bohaterem nowego numeru „Sieci” jest Leopard 2 – niemiecki czołg, który może zmienić losy wojny na U... Działacze PiS pytają o plany miasta wobec terenów na których miały pow... » Miasto Gdańsk zrezygnowało z planów budowy parkingów kubaturowych w centrum Gdańska nie będzie. Prze...
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
czwartek, 02 lutego 2023 17:33
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
środa, 01 lutego 2023 20:54
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
Na ćwierćfinale zakończyli siatkarze Trefla udział w Pucharze
Rusza karuzela...
piątek, 27 stycznia 2023 15:18
Rusza karuzela...
W piątek budzi się z krótkiego, zimowego snu futbolowa karuzela
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
sobota, 04 lutego 2023 20:52
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
To było jedno z najdłuższych spotkań w historii piłkarskiej

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artur Baranowski – „Mój tata, mój mistrz”
poniedziałek, 30 stycznia 2023 13:19
Artur Baranowski – „Mój tata, mój mistrz”
Artur Baranowski, gdyński malarz, pejzażysta, często oceniany
Aktywne półkolonie z GZSiSS
niedziela, 29 stycznia 2023 21:49
Aktywne półkolonie z GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego na okres ferii

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Posterunek Straszyn: Polska bomba atomowa wg programu „Nuclear Sharing” w zasięgu ręki

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
wtorek, 11 października 2022 08:13

altJeśli prześledzimy zachowania moskiewskich propagandystów i polityków od czasu rozpoczęcia agresji na Ukrainie zauważymy pewną tendencję. Temat ataku nuklearnego pojawiał się raz, dwa razy w miesiącu. Wszystko kończyło się na kilku analizach ekspertów, z których wynikało jedno - Kreml blefuje. Od momentu kiedy Ukraińcy zaczęli tłuc kacapa wyzwalając całkowicie okręg charkowski i zapuszczając się na tereny bantustanu Ługandy (Ługańska Republika Ludowa) oraz skutecznie wypierając wojska moskiewskie z przyczółka chersońskiego, temat ataku nuklearnego na państwa wrażego Zachodu zaczął coraz częściej pojawiać się w agendzie moskiewskich polityków.

Po przeprowadzeniu pseudoreferendów - noszących znamiona hucpy, teraz dwa do trzech razy w tygodniu, któryś z kremlowskich decydentów na czele z leningradzkim żulem, pełniącym funkcję cara, straszy użyciem broni nuklearnej. Choć tak naprawdę sytuacja nie różni się wiele od tej z pierwszych miesięcy kampanii, świat wstrzymuje oddech. Jak na razie nie ma żadnych potwierdzonych informacji o postawieniu w stan pogotowia wyrzutni pocisków nuklearnych a wojska moskiewskie na froncie nie są w ogóle przygotowane do odpalenia atomowej bomby nawet tej mikro – taktycznej, o polu rażenia kilku kilometrów.

Choć dalej obracamy się w sferze blefu, to prezydent RP Andrzej Duda postanowił odpowiedzieć na wyzwanie Kremla. Polska jak wiadomo nie ma broni nuklearnej, a jest to najskuteczniejszy sposób odstraszania potencjalnych wrogów takich jak Moskwa. Istnieje „możliwość udziału w programie Nuclear Sharing. Rozmawialiśmy z amerykańskimi przywódcami o tym, czy Stany Zjednoczone rozważają taką możliwość. Temat jest otwarty – powiedział ostatnio prezydent RP Andrzej Duda. Co to jest program „Nuclear Sharing”? Otóż jest to koncepcja w polityce odstraszania nuklearnego NATO, która pozwala krajom członkowskim nie posiadającym własnej broni jądrowej, uczestniczyć w planowaniu jej użycia przez NATO. W szczególności przewiduje, że broń nuklearna może być udostępniona siłom zbrojnym tych państw. Wg tej koncepcji amerykańską broń jądrową od listopada 2009 roku mają na swoim terytorium Belgia, Niemcy, Włochy, Holandia i Turcja. Do tej pory trwała dyskusja pomiędzy ekspertami czy warto jest przystępować do projektu. Z do końca niejasnych przyczyn opozycja w Polsce była przeciwna. Teraz powinna zmienić zdanie. Ponieważ Amerykanie będą inwestować w cywilny projekt budowy elektrowni atomowych w naszym kraju, nie widać, żeby mieli również coś przeciwko temu, żeby wpuścić Polskę do programu „Nuclear Sharing”. Kuć żelazo póki gorące. To podstawowa gwarancja bezpieczeństwa. Teraz czas na Polskę!

Andrzej Potocki


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież