O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys... Podsumowanie koalicji Konfederacji, Polska jest Jedna i Niezależna Sam... » W ostatnim dniu kampanii do wyborów samorządowych odbyła się konferencja prasowa podsumowująca kampa...
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże - Cellfast Wilki LIVE: 43:47
niedziela, 14 kwietnia 2024 08:51
Energa Wybrzeże - Cellfast Wilki LIVE: 43:47
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
piątek, 05 kwietnia 2024 13:12
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Posterunek Straszyn: Polska bomba atomowa wg programu „Nuclear Sharing” w zasięgu ręki

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
wtorek, 11 października 2022 08:13

altJeśli prześledzimy zachowania moskiewskich propagandystów i polityków od czasu rozpoczęcia agresji na Ukrainie zauważymy pewną tendencję. Temat ataku nuklearnego pojawiał się raz, dwa razy w miesiącu. Wszystko kończyło się na kilku analizach ekspertów, z których wynikało jedno - Kreml blefuje. Od momentu kiedy Ukraińcy zaczęli tłuc kacapa wyzwalając całkowicie okręg charkowski i zapuszczając się na tereny bantustanu Ługandy (Ługańska Republika Ludowa) oraz skutecznie wypierając wojska moskiewskie z przyczółka chersońskiego, temat ataku nuklearnego na państwa wrażego Zachodu zaczął coraz częściej pojawiać się w agendzie moskiewskich polityków.

Po przeprowadzeniu pseudoreferendów - noszących znamiona hucpy, teraz dwa do trzech razy w tygodniu, któryś z kremlowskich decydentów na czele z leningradzkim żulem, pełniącym funkcję cara, straszy użyciem broni nuklearnej. Choć tak naprawdę sytuacja nie różni się wiele od tej z pierwszych miesięcy kampanii, świat wstrzymuje oddech. Jak na razie nie ma żadnych potwierdzonych informacji o postawieniu w stan pogotowia wyrzutni pocisków nuklearnych a wojska moskiewskie na froncie nie są w ogóle przygotowane do odpalenia atomowej bomby nawet tej mikro – taktycznej, o polu rażenia kilku kilometrów.

Choć dalej obracamy się w sferze blefu, to prezydent RP Andrzej Duda postanowił odpowiedzieć na wyzwanie Kremla. Polska jak wiadomo nie ma broni nuklearnej, a jest to najskuteczniejszy sposób odstraszania potencjalnych wrogów takich jak Moskwa. Istnieje „możliwość udziału w programie Nuclear Sharing. Rozmawialiśmy z amerykańskimi przywódcami o tym, czy Stany Zjednoczone rozważają taką możliwość. Temat jest otwarty – powiedział ostatnio prezydent RP Andrzej Duda. Co to jest program „Nuclear Sharing”? Otóż jest to koncepcja w polityce odstraszania nuklearnego NATO, która pozwala krajom członkowskim nie posiadającym własnej broni jądrowej, uczestniczyć w planowaniu jej użycia przez NATO. W szczególności przewiduje, że broń nuklearna może być udostępniona siłom zbrojnym tych państw. Wg tej koncepcji amerykańską broń jądrową od listopada 2009 roku mają na swoim terytorium Belgia, Niemcy, Włochy, Holandia i Turcja. Do tej pory trwała dyskusja pomiędzy ekspertami czy warto jest przystępować do projektu. Z do końca niejasnych przyczyn opozycja w Polsce była przeciwna. Teraz powinna zmienić zdanie. Ponieważ Amerykanie będą inwestować w cywilny projekt budowy elektrowni atomowych w naszym kraju, nie widać, żeby mieli również coś przeciwko temu, żeby wpuścić Polskę do programu „Nuclear Sharing”. Kuć żelazo póki gorące. To podstawowa gwarancja bezpieczeństwa. Teraz czas na Polskę!

Andrzej Potocki


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież