Dieta bezglutenowa – moda czy konieczność? Jak sobie radzić po diagnoz... » Niepewność, strach, a często bezradność i osamotnienie osób szukających przyczyn swoich dolegliwości... Wspólny bilet trójmiejski popłynął z FALĄ do morza... » 2 lutego w siedzibie Rady Miasta Gdańska odbyła się debata na temat projektu Spółki Innobaltica doty... W tygodniku „Sieci”: Budujemy najsilniejszą lądową armię Europy » W nowym numerze „Sieci” wicepremier Mariusz Błaszczak, laureat tytułu Człowiek Wolności Tygodnika „S... Zmiany w Muzeum Narodowym w Gdańsku » Przebywający na Wybrzeżu Jarosław Sellin, wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podczas konf... 300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy » Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów prezydent Gdańska A. Dulkiewicz i... Piotr Dzik: Wigilia od 1991 » 24 grudnia ubiegłego roku po raz 31. odbyła się wigilia dla ubogich. Na pytania związane z wydarzeni... Bartłomiej Obajtek: Lasy Państwowe przeciwne unijnej ingerencji w zarz... » Polska jest potęgą światową w przemyśle drzewnym. Samorządy nie mogą funkcjonować bez dobrej współpr... Radni PiS chcą debaty o systemie FALA » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska chcą rozmawiać o systemie FALA. W czwartek o godz. 17.00 zap... W tygodniku „Sieci”: Jechaliśmy polskim Leopardem! » Bohaterem nowego numeru „Sieci” jest Leopard 2 – niemiecki czołg, który może zmienić losy wojny na U... Działacze PiS pytają o plany miasta wobec terenów na których miały pow... » Miasto Gdańsk zrezygnowało z planów budowy parkingów kubaturowych w centrum Gdańska nie będzie. Prze...
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
czwartek, 02 lutego 2023 17:33
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
środa, 01 lutego 2023 20:54
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
Na ćwierćfinale zakończyli siatkarze Trefla udział w Pucharze
Rusza karuzela...
piątek, 27 stycznia 2023 15:18
Rusza karuzela...
W piątek budzi się z krótkiego, zimowego snu futbolowa karuzela
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
sobota, 04 lutego 2023 20:52
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
To było jedno z najdłuższych spotkań w historii piłkarskiej

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artur Baranowski – „Mój tata, mój mistrz”
poniedziałek, 30 stycznia 2023 13:19
Artur Baranowski – „Mój tata, mój mistrz”
Artur Baranowski, gdyński malarz, pejzażysta, często oceniany
Aktywne półkolonie z GZSiSS
niedziela, 29 stycznia 2023 21:49
Aktywne półkolonie z GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego na okres ferii

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Posterunek Straszyn: Kolejna międzynarodowa ustawka UE-opozycja

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
sobota, 22 października 2022 07:46

altZaczęło się od artykułu w „Financial Times”. Potem leitmotiv tekstu z brytyjskiego dziennika pojawił się w stwierdzeniu rzecznika prasowego Komisji Europejskiej Stefana De Keersmaecker’a. Powiedział on, że Polska jest zagrożona wstrzymaniem Funduszy Regionalnych (Spójności) w wysokości 76,5 mld euro ponieważ „nie wykonuje warunków wynikających z Karty praw podstawowych”. Następnie powielił to dziennik „Rzeczpospolita”, a na koniec za gazetą ruszyła rzesza polityków opozycji, którzy już wg własnych opinii, już wygrali przyszłoroczne wybory do Sejmu, krytykując rząd w czambuł za blokowanie pieniędzy dla naszego kraju. Rozpoczął się tak modny ostatni po stronie przeciwników partii rządzącej jazgot, że to „wszystko jest winą PiS-u”. Problem jednak polega na czym innym.

Ta cała historia okazuje się manipulacją i ustawką nie mającą pokrycia w rzeczywistości. Po pierwsze, Polska nigdy nie podpisała Karty Praw Podstawowych. De Keersmaecker po prostu kłamał. Po drugie, jeszcze 18 września unijny komisarz odpowiedzialny za budżet i administracje Johannes Hahn poinformował, że nasz kraj w odróżnieniu od Węgier spełnia wszystkie wymogi otrzymywania Funduszów Regionalnych. – W przypadku Polski nie ma wystarczająco bezpośredniego związku pomiędzy problemami sądownictwa a zagrożeniami dla funduszy unijnych – jasno wyraził się Hahn. Wg innego komisarza ds. rolnictwa Janusza Wojciechowskiego nie ma żadnych sygnałów ze strony Komisji Europejskiej o jakichkolwiek próbach wstrzymywania tych pieniędzy. W końcu ex szef resortu Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski w ostatniej rozmowie z Hahnem również „nie usłyszał wątpliwości wobec budżetu dla Polski.”

To o co tu chodzi? Otóż sprawa może mieć drugie dno. Jak zwykle niektórzy przedstawiciele Komisji działają w kontekście wyborów, które przypadają równo za rok. Śpieszy się, by pomóc pozbawionej programu, histerycznej i totalnej opozycji. Może być to również gra na osłabienie złotówki, by na siłę przepychać wprowadzenie euro w naszym kraju. I na koniec balon próbny. Być może tuż przed wyborami znów pojawią się tego typu pomysły, by osłabić notowania rządu. Kolejna obrzydliwa gra przeciwko polskiej racji stanu byle dorwać się z powrotem do koryta.

Andrzej Potocki


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież