Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys...
Reklama
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 14:24
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
Po fatalnym początku meczu Energa Wybrzeże goniła Cellfast Wilki
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Coppelia
wtorek, 09 kwietnia 2024 15:19
Coppelia
Bardzo trudno we współczesnym teatrze trafić na klasykę w
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Latarką w półmrok: Zdrowe miasto Gdańsk?

Ocena użytkowników: / 57
SłabyŚwietny 
czwartek, 13 października 2022 16:39

altPrzyjemna fotografia.


Konsul RFN w Gdańsku Cornelia Pieper, polityk niemiecki pouczająca władze kraju goszczącego, nieustannie nieposzukująca niemieckich morderców polskich pocztowców, dyr. Michonia i naczelnika Wąsika, sprawozdająca udział w "uroczystościach" przed pomnikiem Obrońców Poczty Polskiej. Pierwotna "uroczystość" 1 września 1939 roku polegała za zabiciu pierwszego i spaleniu drugiego, obaj z białą flagą łatwi do trafienia z bliska, przy tym bezbronni.


Burkhard Jung, burmistrz Lipska, właściciel miejskiej infrastruktury krytycznej w Gdańsku, ogrzewający lipskie szkoły, baseny, domy pomocy społecznej z setek milionów złotych uzyskiwanych z eksploatacji przestrzeni komunalnej nad Motławą. Kupić mądrze i tanio prawo do 60 proc. rynku ciepła gminy Gdańsk, to lepszy sposób na dostatek niż znane z przeszłości i praktykowane, choćby w KL Stutthof, rozliczenia z rabunku. Kilkadziesiąt milionów euro dywidendy ze spółki uszlachetniają wydatki na opłacenie gdańskich stronników filozofii kropelek z kranu z ciepła wodą. Jedna taka kropla w radzie nadzorczej to 100 tysięcy złotych. Tyle Lipsk udźwignie...


Prezydent Aleksandra Dulkiewicz, ambitna studentka prawa i życia, szukająca prawdy o 1 września w radosnych korowodach, złym słowie Polaka, w blasku żołnierza Waffen SS Grassa - a pieniędzy na ogrzewanie domów opieki społecznej w kieszeni polskiego rządu, którego zwierzchność uwiera bardziej, niż impertynencje pani Pieper i dostatek polityka SPD z Lipska opłacany przez ćwierć miliona "drogich gdańszczanek i drogich gdańszczan".


Wspólna radość, bo to akurat dzień jedności Niemiec.

alt


Jeśli delegat dyplomatyczny RFN w Gdańsku kwestionuje praworządność czy niezależność sądów i wyjaśnia Niemcom, że mord na prezydencie Gdańska mógł był efektem agitacji "tych którzy mają władzę", jeśli poucza, że sprawcą odrażającego czynu był "człowiek, który najwyraźniej uległ nienawistnej publicznej propagandzie przeciwko prezydentowi" - i "nie został jeszcze skazany"! - inspirowany przez jedną stronę debaty publicznej w Polsce, to wprowadza z premedytacją w błąd opinię publiczną w RFN. A Stefan W. odpowiada jej językiem z dworca w Monachium lub Sylwestra w Kolonii: "Allach Akbar".


Wycieczkę burmistrza Junga do Gdańska wydział miejskiej propagandy zrelacjonował lapidarnie, w końcu to wspólnik z SPD, który zasiadając w organach korporacyjnych holdingu komunalnego w Lipsku nie miał nawet zamiaru rozpatrywać odsprzedania polskiemu koncernowi PGE kury znoszącej w Gdańsku złote jajka na stoły niemieckich polityków. Przecież, jak uważa b. szef federalnego urzędu ochrony konstytucji, adwokat Hans Georg Massen, "nacjonaliści z PiS od lat 90.tych ub. wieku rehabilitują swój schorowany kraj za pieniądze UE".


Część tych pieniędzy, bo nie tylko dywidenda z Gdańska, pochodzi z rabunków pomorskich, z faktur za wyzysk bezprawnie niewolonych w KL Stutthof - i została starannie opisana w raporcie polskiego rządu. Czy dla prezydenta miasta niemieckich zbrodni na polskich obywatelach to temat historycznie niestosowny w kosmopolitycznej Europie? Sportowcy, gdy wygrywają zawody, szukają swoich narodowych flag. Eksponują swój schorowany nacjonalizm?


Czy Gdańsk to zdrowe miasto w schorowanym kraju?

Marek Formela

fot. Dawid Linkowski


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież