Granda we Wrzeszczu » Mieszkańcy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego walczą z absurdalnym ich zdaniem wariantem trasy tramwa... Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw... "Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ... Piekarnia "Paryska" ogłasza upadłość » W ub. roku podczas kampanii wyborczej Donald Tusk straszył, że niebawem za rządów Prawa i Sprawiedli... Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego » Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego zdobywając 38,2 proc. głosów - 21 ... Apel Stowarzyszenia "Godność" o poparcie kandydatury Jacka Kurskiego » Stowarzyszenie "Godność", zrzeszające więźniów politycznych PRL-u oraz działaczy podziemia lat 80-ty... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Przegrana Prawicy to koniec suwerennośc... » Czy Polacy rozumieją znaczenie wyborów do Parlamentu Europejskiego, czy przegrana Prawicy oznacza ko... Bruksela, tu się żyje! » Cmentarzysko politycznych słoni czy znakomite łowisko? Parlamentarny staż w Brukseli to przyjemna pr... Jarosław Sellin: Błędem było to, że Solidarność nie skonsumowała swoje... » W historycznej Sala BHP w Gdańsku Jarosław Sellin, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Eu...
Reklama
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
czwartek, 13 czerwca 2024 09:58
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
Gęstnieje atmosfera wokół b. prezydenta Sopotu, Jacka
Cellfast Wilki - Energa Wybrzeże LIVE: 57:33 104:76
piątek, 14 czerwca 2024 18:51
Cellfast Wilki - Energa Wybrzeże LIVE: 57:33 104:76
W sobotę o godz. 16.30 w Krośnie rozpocznie się mecz 8. kolejki
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
piątek, 14 czerwca 2024 14:35
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
Do zakończenia sezonu 2023/24 pozostały już tylko dwie kolejki na
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
środa, 29 maja 2024 07:50
Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
W trakcie blisko 15 lat trwania Galerii Sztuki Gdańskiej na łamach

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Posterunek Straszyn: Przedwyborczy bełkot Tuska

Ocena użytkowników: / 14
SłabyŚwietny 
czwartek, 06 czerwca 2024 16:24

altObserwując kampanię wyborczą do Parlamentu Europejskiego nasuwają się następujące wnioski. Partie koalicji rządzącej generalnie skupiają się na atakowaniu opozycji czyli głównie PiS-u (Konfederacji mniej, widać nie stanowi ona, aż takiego zagrożenia). Jeśli chodzi o Prawo i Sprawiedliwość, to owszem wytyka oszustwa wyborcze Donalda Tuska i jego ugrupowania, ale generalnie skupia się na tym, co zamierza robić w Strasburgu i Brukseli. I tu wyróżnia dwie podstawowy sprawy. Redukcję paranoidalnych koncepcji zwanych „Zielonym Ładem” i sprawę przyszłej imigracji do naszego kraju rzesz przybyszów z Południa i innych części świata.


„Zielony Ład” prostą drogą prowadzi do drożyzny we wszystkich sferach. Pozbycie się wg planów Unii emisji CO2 uderza po kieszeni wszystkich wyborców i nie ma na to lekarstwa poza zablokowaniem tych pomysłów. Podobnie jest z nielegalną imigracją oraz na końcu z euro. Natomiast co proponuje nam koalicja rządząca i jej przywódca Donald Tusk. Wije się jak piskorz byle by tylko nie wspominać o tym co nam grozi i co w zasadzie już wchodzi w życie. Słyszymy natomiast brednie o rzekomej postawie promoskiewskiej polityków Prawa i Sprawiedliwości. Bardziej wierutnej bzdury już nie można wymyśleć, ale jak widać spora część elektoratu Platformy i jej przybudówek kupuje tę narrację.


Na wiecu 4 czerwca w Warszawie straszył Polaków, że jeżeli ci nie wybiorą kogo trzeba, czyli ludzi PO, Trzeciej Drogi bądź Lewicy, to wojna wkroczy do Polski. Dla niedosłyszących, jeżeli obecnie rządzący nie zdominują wyborów do Europarlamentu, to Moskwa zaatakuje Polskę ponieważ obecna opozycja jest nie akceptowalna na Kremlu do tego stopnia, że są gotowi odpalić swoje rakiety i ruszyć na nasz kraj. Jednocześnie następnego dnia Tusk mówi już zupełnie coś przeciwnego. Okazuje się, że PiS i Konfederacja jeśli wygrają wybory do PE wprowadzą do Brukseli przedstawicieli Moskwy. Powstaje pytanie na wskroś logiczne. Po co Moskwa miałaby uderzać na Polskę, w sytuacji, kiedy zwyciężą w niej ci, którzy ją reprezentują. I bądź tu mądry Polaku. Za Tuskiem nie dojdziesz, bo gdzieś ma logikę i zdrowy rozsądek. Potrafi tylko działać na emocjach tych, którzy już dawno wyłączyli myślenie.


Osobista uwaga. Lepiej się zastanówcie na kogo będziecie głosować, bo za te brednie pana premiera i jego ekipy zapłacimy słono z naszych kieszeni.

Andrzej Potocki


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież