Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni... Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat...
Reklama
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
czwartek, 18 kwietnia 2024 16:32
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil
Trefl rozbity w Lublinie
czwartek, 18 kwietnia 2024 21:05
Trefl rozbity w Lublinie
Bardzo jednostronny był pierwszy mecz o piąte miejsce w PlusLidze.
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Coppelia
wtorek, 09 kwietnia 2024 15:19
Coppelia
Bardzo trudno we współczesnym teatrze trafić na klasykę w
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Gdański bigos: Wolna rączka ale w trybach

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 01 kwietnia 2024 16:33

altJak się okazuje, w wyborach na prezydenta Gdańska są równi i równiejsi. Tomasz Rakowski kandydat PiSu zwrócił uwagę, że Pani prezydent Aleksandra Dulkiewicz miewa spotkania w szkołach podstawowych. Tak było np. w budynku Szkoły Podstawowej nr 8 na Chełmie.


Na swojej stronie na komunikatorze X Rakowski opisał działania swojego sztabu, który wysłał do dziesięciu gdańskich szkół podstawowych zapytania o możliwość zorganizowania tam spotkań z mieszkańcami. Wśród szkół była Szkoła Podstawowa nr 8 w której swój wiec zorganizowała pani prezydent Gdańska. Jak się okazało, na pisma ze sztabu Rakowskiego odpowiedziały tylko cztery szkoły i wszystkie odpowiedzi były negatywne. Najbardziej stanowczo odmówiła zgody na wiec właśnie chełmska szkoła nr 8, której wcześniejsze spotkanie z panią Dulkiewicz nie przeszkadzało.


Rakowski wziął się na sposób i udał się na jedno ze spotkań z panią prezydent gdzie przed kamerami zapytał ją co ona o tym wszystkim myśli. Pani prezydent wpierw ofuknęła Rakowskiego że przeszkadza jej słuchać opinii mieszkańców ale potem łaskawie zgodziła się wziąć pismo, w którym Rakowski skarżył się na odmowy dyrektorów szkół.


26 marca br. kandydat PiS-u miał spotkać się z mieszkańcami Stogów w Szkole Podstawowej nr 72. Administracja szkoły wyraziła zgodę na spotkanie – sztab Rakowskiego naiwnie uznał, że ktoś w otoczeniu pani Dulkiewicz uznał, że należy uniknąć skandalu i  zachęcił szkoły by nie dyskryminowały żadnego kandydata.


Ale było to tylko złudzenie.


Jak twierdzi Rakowski, krótko przed datą spotkania pan dyrektor Szkoły Podstawowej nr 72 poinformował, że żadnego spotkania nie będzie bo nie chce stawać po żadnej stronie politycznego sporu. Ten ostatni argument był dosyć zabawny bo odmawiając sali kandydatowi PiS właśnie w politykę się zaangażował.


Skąd te problemy? Jeden z gdańskich blogerów komentując sprawę, napisał: „Ponad 20 tys. urzędników je z ręki pani Dulkiewicz. Kolejna rzesza dojących budżet Gdańska to stowarzyszenia i fundacje. Spółki miejskie trzymane są pod butem i szkoły. W gestii prezydent Dulkiewicz leży »być albo nie być« dyrektora”.


To wyjaśnienie przemawia do przekonania. Dla każdego gdańskiego dyrektora zgoda na odbycie przez panią Dulkiewicz spotkania w szkole to okazja do zdobycia punktów. Ale już użyczenie szkoły politykowi opozycji to ryzyko odwołania za jakiś czas pod byle pretekstem.


Cała sprawa jest tym bardziej pikantna, że od początku kampanii samorządowej reporterzy lokalnych dodatków „Gazety Wyborczej” pilnie sprawdzają czy jakieś spotkanie kandydatów PiS nie odbywa się w salce parafialnej. Gdy już taki wypadek zostanie wyśledzony, rozdzierane są szaty że polityka wdziera się do kościoła.


No dobrze. Ale skoro szkoły boją się zmarszczenia brwi urzędników pani Dulkiewicz, a proboszcze niechętnie zgadzają się na spotkania w salkach parafialnych to niby gdzie tacy kandydaci jak Tomasz Rakowski mają się spotykać z mieszkańcami. W lasach? Na plaży? Czy na miejskich skwerach?

Piotr Semka


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież