Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę » 800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty budowy linii tramwajowej Gdańsk –... Gdański Wołyń... » 81. rocznica Rzezi Wołyńskiej w Gdańsku była obchodzona przez wiele środowisk patriotycznych i organ... “Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic...
Reklama
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
czwartek, 18 lipca 2024 11:22
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z jazzowej półki
poniedziałek, 17 czerwca 2024 16:28
Z jazzowej półki
Po wielu latach to powrót do amatorskiej fascynacji jazzem, mającej

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Gdański bigos: Ukryta bomba

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 24 czerwca 2024 09:11

altGdy 22 maja br. w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej opublikowana została Dyrektywa nr 2024/1348 „W sprawie ustanowienia wspólnej procedury ubiegania się o ochronę międzynarodową w Unii” mało kto w naszym kraju zwrócił na nią uwagę. Dopiero po czasie część posłów obecnej opozycji zauważyło pewien zapis. Głosi on: „Należy ustanowić normy dotyczące warunków przyjmowania osób ubiegających się o ochronę międzynarodową, które są wystarczające do zapewnienia im odpowiedniego poziomu życia i porównywalnych warunków życia że we „WSZYSTKICH PAŃSTWACH CZŁONKOWSKICH”. Uszczegółowienie znaczenia tego zapisu wyraźnie podkreśla prawo „uchodźcy” do darmowego kwaterunku o wysokim standardzie, świadczeń socjalnych, pełnego i bezpłatnego dostępu do opieki medycznej i dostępu do rynku pracy. Co oznaczają te zapisy w praktyce? Unia wprowadziła zasadę, w myśl której uchodźcy objęci będą tak samo porównywalnymi świadczeniami we wszystkich krajach unijnych, przy czym ich wysokość będzie równała do standardów w najbogatszych krajach unijnych na czele z Republiką Federalną Niemiec. Były korespondent TVP w Berlinie Cezary Gmyz tłumaczy co to może oznaczać. „Jeżeli Polska będzie zmuszona zapewnić migrantom taki sam socjal jak w Niemczech to będzie musiała płacić za jednego uchodźcę minimum 2455 pln zasiłku bezterminowego (Polak dostanie 1622 zł ale tylko przez pół roku). Do tego odpowiednik Kindergeld w wysokości 1088 zł (Polak 800+). Do tego mieszkanie socjalne opłacane minimum przez rok z pieniędzy publicznych. Powierzchnia minimum 50 m2  dla pierwszej osoby, za każdą kolejną dodatkowe 10-15 m2. Do tego opłacanie wszelkich kursów a dla dzieci zajęć dodatkowych i wiele innych bonusów jak np. bilety do kina czy darmowy wstęp do basenu itd. itp.”.


Nie trzeba dużej wyobraźni, aby przewidzieć, że pojawienie się różnicy między świadczeniami socjalnymi między Polakami a uchodźcami na korzyść tych ostatnich wywoływać będzie sytuację niezwykle konfliktową. Najwyraźniej nie pomyśleli o tym urzędnicy unijni, którzy chcieli wyrównać poziom świadczeń dla uchodźców aby ci nie uciekali np. z krajów Europy Wschodniej by szukać lepszego socjalu w Niemczech.


Jeżeli mieszkańcy Polski zauważać będą, że uchodźcy są w jakiś sposób uprzywilejowani na mocy ogólnych zasad unijnych powstawać będą ostre konflikty. A te przeradzać się mogą w trudne do przewidzenia incydenty. Oczywiście wtedy nasz krajowy obóz postępu będzie grzmiał że imigranci są ofiarą rasizmu. Wytworzyć się może zaklęte koło konfliktów z którego będzie bardzo trudno wybrnąć. A wszystko to dlatego że państwa zachodnie wyobraziły sobie że nowe prawo zatrzyma pęd uchodźców do wyśnionej ziemi niemieckiej. Logika europejskiego paktu imigracyjnego szczerzy do nas swoje upiorne zęby.

Piotr Semka


Inne artykuły związane z:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież