Granda we Wrzeszczu » Mieszkańcy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego walczą z absurdalnym ich zdaniem wariantem trasy tramwa... Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw... "Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ... Piekarnia "Paryska" ogłasza upadłość » W ub. roku podczas kampanii wyborczej Donald Tusk straszył, że niebawem za rządów Prawa i Sprawiedli... Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego » Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego zdobywając 38,2 proc. głosów - 21 ... Apel Stowarzyszenia "Godność" o poparcie kandydatury Jacka Kurskiego » Stowarzyszenie "Godność", zrzeszające więźniów politycznych PRL-u oraz działaczy podziemia lat 80-ty... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Przegrana Prawicy to koniec suwerennośc... » Czy Polacy rozumieją znaczenie wyborów do Parlamentu Europejskiego, czy przegrana Prawicy oznacza ko... Bruksela, tu się żyje! » Cmentarzysko politycznych słoni czy znakomite łowisko? Parlamentarny staż w Brukseli to przyjemna pr... Jarosław Sellin: Błędem było to, że Solidarność nie skonsumowała swoje... » W historycznej Sala BHP w Gdańsku Jarosław Sellin, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Eu...
Reklama
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
czwartek, 13 czerwca 2024 09:58
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
Gęstnieje atmosfera wokół b. prezydenta Sopotu, Jacka
Cellfast Wilki - Energa Wybrzeże LIVE: 57:33 104:76
piątek, 14 czerwca 2024 18:51
Cellfast Wilki - Energa Wybrzeże LIVE: 57:33 104:76
W sobotę o godz. 16.30 w Krośnie rozpocznie się mecz 8. kolejki
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
piątek, 14 czerwca 2024 14:35
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
Do zakończenia sezonu 2023/24 pozostały już tylko dwie kolejki na
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
środa, 29 maja 2024 07:50
Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
W trakcie blisko 15 lat trwania Galerii Sztuki Gdańskiej na łamach

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Posterunek Straszyn: Kość niezgody

Ocena użytkowników: / 35
SłabyŚwietny 
wtorek, 16 kwietnia 2024 08:49

altJak wieść gminna niesie wybory samorządowe nie wzbudzają takich emocji jak te do Sejmu, czy prezydenckie. Ale nie w Bartoszycach. Tam działy się rzeczy straszne! Jak grom z jasnego nieba gruchnęła wiadomość, że w mieście dojdzie do II tury burmistrzowskiej elekcji, bowiem na Piotra Petrykowskiego z Komitetu Wyborczego Wyborców "Samorządność Plus" zagłosowało 36,01 % mieszkańców, a na konkurenta - Wiesława Kuracha z Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Koalicja Obywatelska nieco mniej, bo 33,56 %.

Oddajmy teraz głos pani Marcie Kabelis - oficerowi prasowemu policji w Bartoszycach. W jednym z mieszkań zamieszkałych przez konkubinat po czterdziestce doszło do "spożycia". Picie miało charakter ciągły. Trwało od wyjścia z lokalu wyborczego do ogłoszenia wyników następnego dnia. Para przy kieliszku dyskutowała głównie o szansach swoich kandydatów przekrzykując się wzajemnie, który lepszy. Apogeum nastąpiło w momencie kiedy do konkubinatu dotarła wiadomość o konieczności rozstrzygnięcia pojedynku w drugiej turze. Kobiecie puściły skołatane nerwy. Podeszła do garnka, w którym warzyła zupę na zagrychę i błyskawicznym ruchem chwyciła to, co znalazła pod ręką, czyli kość. Zamaszystym ruchem trafiła nią konkubenta prosto w czerep. Mężczyzna padł na ziemię, tracąc na chwilę przytomność. Przyjechała karetka i zawiozła go do szpitala, bowiem broczył krwią, jak zarzynane prosię, a rana wymagała szycia. Przyjechała policja. Pokrzywdzony powiedział policjantom, że partnerka zraniła go kością z zupy. Sprawczyni to potwierdziła. "Dziś w tym mieszkaniu będą oględziny," - kontynuuje opowieść strażniczka prawa Marta Kabelis - "więc może ta kość zostanie zabezpieczona. Na razie jej nie mamy, więc trudno powiedzieć, o jakiej kości mówią partnerzy". Pijana kobieta została zatrzymana i trafiła na izbę wytrzeźwień.

Sprawa ma jednak drugie dno. Okazało się bowiem, że nie był to pierwszy "wyczyn" w tym stylu konkubiny. Widać musiała regularnie stosować przemoc w stosunku do partnera, bo w przeszłości była karana za znęcanie się nad swoim chłopem i już ma jeden wyrok w zawieszeniu. - W związku z tym będzie odpowiadała w warunkach recydywy, grozi jej 7,5 roku więzienia — stwierdziła beznamiętnie Marta Kabelis. Przypadek z Bartoszyc odkrywa jeszcze jedną przemilczaną prawdę. Przemoc w związkach nie dzieje się tylko za sprawą mężczyzn. Z drugiej strony dalej aktualne pozostaje hasło - wódko pozwól żyć!

Andrzej Potocki


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież