Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni... Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat...
Reklama
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
czwartek, 18 kwietnia 2024 16:32
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil
Trefl rozbity w Lublinie
czwartek, 18 kwietnia 2024 21:05
Trefl rozbity w Lublinie
Bardzo jednostronny był pierwszy mecz o piąte miejsce w PlusLidze.
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Coppelia
wtorek, 09 kwietnia 2024 15:19
Coppelia
Bardzo trudno we współczesnym teatrze trafić na klasykę w
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Posterunek Straszyn: Dlaczego Magdalena Sroka zasiada jako przewodnicząca komisji ds. Pegasusa?

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
czwartek, 28 marca 2024 18:54

altTo co robi mieszkająca na terenie aglomeracji trójmiejskiej, a właściwie Gdańszczanka Magdalena Sroka jako szefowa komisji śledczej ds. Pegasusa jest żenującą farsą. Po występach podczas przesłuchania, w których prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński rozbił w proch i pył narrację komisji widać wyraźnie, że pani Sroce jest ciągle mało i postanowiła rozkręcić się niczym koła samochodu po szybkim puszczeniu sprzęgła. Jakby mało jej było memów w Internecie jej po ostatnich popisach.

Podczas tej rundy zeznania składali najpierw były szef NIK Krzysztof Kwiatkowski (KO) oraz Michał Woś (Suwerenna Polska) – exwiceminister sprawiedliwości. Poseł Woś w swobodnej wypowiedzi zwrócił uwagę na związek jaki ma jego przesłuchanie przed komisją z wtargnięciem do jego domu służb oraz przeszukaniem pokoju sejmowego. Przewodnicząca Magdalena Sroka nie chciała jednak słuchać tych słów i przerywała ciągle świadkowi. Jednak Woś nie dawał za wygraną. - Ma to związek taki, że służby zatrzymały tylko jedyną rzecz w moim pokoju poselskim laptop na którym miałem notatki dotyczące dzisiejszego posiedzenia komisji — wyjaśnił były wiceminister sprawiedliwości. Kilkakrotnie Sroka także groziła posłom PiS i Suwerennej Polski wykluczeniem. Poseł Marcin Przydacz zwrócił się do przewodniczącej z wnioskiem formalnym, aby zaprzestała takiego sposobu prowadzenia przez nią posiedzenia. Przydacz nie dokończył wystąpienia, bo po chamsku Sroka wyłączyła mu mikrofon. Ale to nie koniec pajacowania i popisów Gdańszczanki. Chwilę potem przewodnicząca wykluczyła z posiedzenia posła PiS Sebastiana Łukaszewicza. W związku z tym, że utrudnia pan prowadzenie obrad komisji, podejmuje decyzję o wydaleniu pana z posiedzenia komisji, proszę o opuszczenie sali — stwierdziła Sroka. - Łamie pani prawo pani przewodnicząca — odpowiedział jej Jacek Ozdoba, po czym posłowie Mariusz Gosek, Jacek Ozdoba wyszli na znak protestu razem z posłem Sebastianem Łukaszewiczem. Powód wykluczenia był iście prozaiczny. - Zostałem wykluczony z posiedzenia komisji Pegasusa, bo zwróciłem uwagę przewodniczącej Magdalena Sroka, żeby nie przekręcała mojego nazwiska. Jakbym ja przekręcał jedną literkę w Pani nazwisku, to zamiast Sroka wyszłoby za przeproszeniem coś innego i nie byłaby to Wrona, więc proszę o minimum szacunku — napisał Łukaszewicz w mediach społecznościowych.

Problem polega na tym, że komisje drepczą w kółko, bo nic nie mogą znaleźć na PiS i ich szefowie, jak Sroka w przypadku badania sprawy Pegasusa nie mają ani kwalifikacji, ani materiału do merytorycznego prowadzenia posiedzeń. Dlatego ciągle wyrzucają z obrad przedstawicieli opozycji bełkocząc coś o nieznajomości prawa, a którą sami mają największe problemy. Pytanie do pani przewodniczącej: Dlaczego sroka siada na czubku drzewa? Odpowiedź - bo wyżej nie może.

Andrzej Potocki


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież