O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys... Podsumowanie koalicji Konfederacji, Polska jest Jedna i Niezależna Sam... » W ostatnim dniu kampanii do wyborów samorządowych odbyła się konferencja prasowa podsumowująca kampa...
Reklama
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże - Cellfast Wilki LIVE: 43:47
niedziela, 14 kwietnia 2024 08:51
Energa Wybrzeże - Cellfast Wilki LIVE: 43:47
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
piątek, 05 kwietnia 2024 13:12
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Albertowicz: O bandytach stadionowych

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
wtorek, 05 kwietnia 2011 16:08

altChciałoby się napisać o czymś innym, ale na pierwszym miejscu w mediach są oczywiście „kibole”. Określenie to jest paskudne. Zmniejszające ciężar gatunkowy.

Powtórzmy to po raz kolejny. Człowiek, który bez powodu bije drugiego człowieka nie jest „kibolem”. Jest bandytą, przestępcą. To są oczywiste fakty. To tak jakbyśmy nazwali Pękalskiego (http://www.wybrzeze24.pl/gazeta-gdanska-temat-dnia/wampir-z-bytowa-wyjdzie-na-wolnosc) rozrabiaką.


Sytuacja, jaka miała miejsce w Warszawie to najlepszy przykład klasycznego bandytyzmu. Nie ma nic wspólnego z kibicowaniem. Smutne jednak jest to, że ten bandyta, który uderzył Rzeźniczaka nie będzie napiętnowany w swoim środowisku. Wyobraźmy sobie sytuację. Po meczu piłkarze idą do kibiców, a kapitan zespołu mówi do „młynarza”, że doping „do bani”, po czym wali go w pysk. Dzieje się tak? Nie. A powinno? Zdecydowanie nie. I tyle w tym temacie. Człowiek, który tak zachował się w Warszawie powinien być usunięty ze stadionu. Nie przez ochronę, właścicieli klubu, ale przez kibiców. To oni powinni pozbywać się takiego elementu z własnego otoczenia.


Niestety obecnie wszystkie negatywne zachowania na trybunach są piętnowane przez media. Oczywistym jest, że w pogoni za sensacją wyciągają one przedwczesne wnioski, ale ludzie oglądają, czytają, słuchają i wierzą. Jeszcze niedawno, zanim hołota z Polski nie zrobiła zadymy w Kownie, nie było pożywki dla prasy. Pisano o przeklinaniu, racach i innych mniej znaczących przewinieniach. Minęłyby jeszcze dwa, trzy tygodnie i piętnowano by dłubanie w nosie. Niestety same środowiska kibicowskie strzeliły sobie w stopę.


Stowarzyszenia fanów nie mają innego wyjścia, tylko się zjednoczyć i samemu odrzucać swoje czarne owce. Wszelkie negatywne zachowania powinny być przez samych kibiców eliminowane. Komunizm się skończył. Szeroko pojęte państwo nie jest już wrogiem obywatela, ale bardziej sprzymierzeńcem. Ma w zanadrzu środki, które pozwolą wyeliminować problem bandytyzmu stadionowego przy pomocy samych kibiców, ale też bez nich. W atmosferze, jaka zapanowała w mediach, nasi włodarze nie mają innego wyjścia, muszą karać surowo za wszystkie nagłaśniane sytuacje. To może się skończyć pochopnymi decyzjami. W najbardziej pesymistycznym scenariuszu, kibice w obecnej formie znikną ze stadionów. Zostaną sami „krawaciarze”. Reszta w godzinie meczu będzie musiała się stawić na komendzie…


Ludzie chcą chodzić na mecze, dopingować. Jednak oglądając telewizję i czytając prasę dowiadują się zatrważających rzeczy. Niestety takie sytuacje mają miejsce, ale to tylko margines. Łatwiej „oberwać” na ulicy niż na stadionie.
Filip AlbertowiczInne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież