Krzysztof Dośla: Solidarność, rozwaga, kompetencja, siła w dialogu » Z Krzysztofem Doślą, przewodniczącym Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” rozmawia Artur S.... Gala 14. Wielkiego Maratonu Czytelniczego » W audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego, og... Otwarcie ekspozycji „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Funduszu Ob... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otwarto ekspozycję „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Fund... Płace na gdańską miarę... » Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim urzędzie miejskim aż 9 dodatkowo zarabia w ... Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r...
Płace na gdańską miarę...
wtorek, 06 czerwca 2023 12:18
Płace na gdańską miarę...
Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Akapit wydawcy: 800 euro od Tuska?

Ocena użytkowników: / 27
SłabyŚwietny 
czwartek, 25 maja 2023 16:51

altGdy mógł, nie dał ani złotówki.


Gdy nie może, mówi że dałby od 1 czerwca.


Na boisku politycznym mniej jest sztywny niż na piłkarskim...


Siebie już przedryblował, ale.. popiskiwanie do elektoratu: "ja wam też dołożę 800 złotych, dajcie mi szanse" to błazenada polityka, który nagle musi kopać swoją piłkę przed obcą publicznością.


Jeśli ktoś znajdzie w dorobku Platformy Obywatelskiej jakikolwiek element racjonalnej i odpowiedzialnej polityki społecznej to zostanie jej honorowym przewodniczącym.


To partia, która miała i ma inną wizję polskiego podwórka. Widząc, że ta wizja jest słabo akceptowalna, a to co zaproponował w ramach swojego weksla programowego rząd Zjednoczonej Prawicy, zostało przez Polaków zaakceptowane, Donald Tusk wchodzi na grunt, którego nie cierpi, ale który powinien znać!


Spędził bowiem pięć lat w Brukseli i jeśli miał dni, w których był bardziej pracowity niż wynika to z kalendarza jego oficjalnych zajęć, to mógł do syta rozczytać się w różnych politykach społecznych państw Unii Europejskiej.


Mógł także, a jako szef Rady Europejskiej powinien, przeczytać regulamin pracowniczy dla urzędników UE - w nim opisane stałe, wynikające z umowy o pracę, dodatki socjalne.


Urzędnikom, w tym urzędnikom zatrudnionym w biurze przewodniczącego Tuska do obsługi jego myślenia o sprawach europejskich, przysługuje: dodatek na gospodarstwo domowe - 192 euro plus 2 proc. wynagrodzenia podstawowego, dodatek socjalny na dziecko - 421 euro, dodatek edukacyjny na dziecko do 26 roku życia - 285 euro. Mają oni też prawo do dodatku zagranicznego w wysokości 571 euro, prawo do skróconego czasu pracy po ukończeniu 58 roku życia, 30 dni urlopu wypoczynkowego plus do 3 dni urlopu na dojazd do miejsca wywczasu. Ich emerytura może wynosić 70 proc. ostatniego wynagrodzenia, a po ich śmierci najbliższa rodzina, niezależnie od innych świadczeń, ma prawo do 3 kolejnych pensji zmarłego.


W żadnym momencie swojej posługi w Unii Europejskiej Donald Tusk nie zdobył się na refleksję, żeby przeorientować myślenie swojej partii, nie podjął próby jej edukacji, że takie rozbudowane socjalne systemy nie są fanaberią, ale częścią współczesnego, społecznego rusztowania implementowanego w różnych krajach i praktykowanego w państwie brukselskim.


Czyni to, że obecne umizgi D.Tuska do Polaków są równie niezdarne jak jego popularyzowane próby kopnięcia piłki do bramki.

Marek Formela


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież