Korty SKT - zabytki współczesne » Uznany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za obiekt objęty ochroną budynek główny Sopockiego ... Paweł Zalewski: Jesteśmy przeciwni zmianom traktatów UE » Z Pawłem Zalewskim, posłem i politykiem Trzeciej Drogi, rozmawia Andrzej Rafał Potocki- Komisja Spra... Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Tusk nie będzie moim premi... » W nowym numerze „Sieci” prezydent Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie wyjaśnia powody powierzenia mi... Inauguracja cyklu „Muzyczne popołudnie w Muzeum" » Koncert Mikołaja Sikały zainaugurował cykl recitali fortepianowych w ramach współpracy Muzeum II Woj... ROD "Kaczeńce" bez zmian » W sobotę 18 listopada na nadzwyczajnym zebraniu Stowarzyszenia Ogrodowego Rodzinnego Ogrodu Działkow...
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
czwartek, 23 listopada 2023 17:36
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy od kwietnia b. roku prowadzi

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
wtorek, 28 listopada 2023 15:09
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
Komunikat właścicieli Wybrzeże S.A. dotyczący powołania
piątek, 01 grudnia 2023 18:06
I LIGA FORTUNA
Z dużej chmury wielki śnieg. Wyrafinowanego
Czas derbów!
czwartek, 23 listopada 2023 17:46
Czas derbów!
Po ponad 3 latach czekają nas kolejne emocje derbowe. Po zawieszeniu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
niedziela, 19 listopada 2023 18:48
Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
Zakończenie sezonu wystawienniczego 2023 „Gazety Gdańskiej”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Akapit wydawcy: 800 euro od Tuska?

Ocena użytkowników: / 27
SłabyŚwietny 
czwartek, 25 maja 2023 16:51

altGdy mógł, nie dał ani złotówki.


Gdy nie może, mówi że dałby od 1 czerwca.


Na boisku politycznym mniej jest sztywny niż na piłkarskim...


Siebie już przedryblował, ale.. popiskiwanie do elektoratu: "ja wam też dołożę 800 złotych, dajcie mi szanse" to błazenada polityka, który nagle musi kopać swoją piłkę przed obcą publicznością.


Jeśli ktoś znajdzie w dorobku Platformy Obywatelskiej jakikolwiek element racjonalnej i odpowiedzialnej polityki społecznej to zostanie jej honorowym przewodniczącym.


To partia, która miała i ma inną wizję polskiego podwórka. Widząc, że ta wizja jest słabo akceptowalna, a to co zaproponował w ramach swojego weksla programowego rząd Zjednoczonej Prawicy, zostało przez Polaków zaakceptowane, Donald Tusk wchodzi na grunt, którego nie cierpi, ale który powinien znać!


Spędził bowiem pięć lat w Brukseli i jeśli miał dni, w których był bardziej pracowity niż wynika to z kalendarza jego oficjalnych zajęć, to mógł do syta rozczytać się w różnych politykach społecznych państw Unii Europejskiej.


Mógł także, a jako szef Rady Europejskiej powinien, przeczytać regulamin pracowniczy dla urzędników UE - w nim opisane stałe, wynikające z umowy o pracę, dodatki socjalne.


Urzędnikom, w tym urzędnikom zatrudnionym w biurze przewodniczącego Tuska do obsługi jego myślenia o sprawach europejskich, przysługuje: dodatek na gospodarstwo domowe - 192 euro plus 2 proc. wynagrodzenia podstawowego, dodatek socjalny na dziecko - 421 euro, dodatek edukacyjny na dziecko do 26 roku życia - 285 euro. Mają oni też prawo do dodatku zagranicznego w wysokości 571 euro, prawo do skróconego czasu pracy po ukończeniu 58 roku życia, 30 dni urlopu wypoczynkowego plus do 3 dni urlopu na dojazd do miejsca wywczasu. Ich emerytura może wynosić 70 proc. ostatniego wynagrodzenia, a po ich śmierci najbliższa rodzina, niezależnie od innych świadczeń, ma prawo do 3 kolejnych pensji zmarłego.


W żadnym momencie swojej posługi w Unii Europejskiej Donald Tusk nie zdobył się na refleksję, żeby przeorientować myślenie swojej partii, nie podjął próby jej edukacji, że takie rozbudowane socjalne systemy nie są fanaberią, ale częścią współczesnego, społecznego rusztowania implementowanego w różnych krajach i praktykowanego w państwie brukselskim.


Czyni to, że obecne umizgi D.Tuska do Polaków są równie niezdarne jak jego popularyzowane próby kopnięcia piłki do bramki.

Marek Formela


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież