W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Tusk nie będzie moim premi... » W nowym numerze „Sieci” prezydent Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie wyjaśnia powody powierzenia mi... Inauguracja cyklu „Muzyczne popołudnie w Muzeum" » Koncert Mikołaja Sikały zainaugurował cykl recitali fortepianowych w ramach współpracy Muzeum II Woj... ROD "Kaczeńce" bez zmian » W sobotę 18 listopada na nadzwyczajnym zebraniu Stowarzyszenia Ogrodowego Rodzinnego Ogrodu Działkow... Fudakowski: to jest demoralizacja » Komentarz Stanisława Fudakowskiego, sekretarza Stowarzyszenia "Godność" do Oświadczenia jakie wydano... L. Brudzyński komisarzem Sopotu » Premier RP Mateusz Morawiecki wyznaczył Lucjana Brudzyńskiego do pełnienia - od 15 listopada br. - f... Stowarzyszenie Godność o emeryturach esbeków » Oświadczenie Stowarzyszenia Godność w sprawie przywrócenia uprawnień funkcjonariuszom aparatu PRL.No...
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
czwartek, 23 listopada 2023 17:36
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy od kwietnia b. roku prowadzi

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
Arka przełamała niemoc w derbach. Gdynianie wygrali w lidze po 16 latach
piątek, 24 listopada 2023 21:53
Arka przełamała niemoc w derbach. Gdynianie wygrali w lidze po 16 latach
Po 16 latach Arka wygrała w lidze z Lechią. W Gdyni gospodarze
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
sobota, 18 listopada 2023 14:29
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
I LIGA FORTUNA
Rekordowa seria zwycięstw Arki Gdynia trwa.
Czas derbów!
czwartek, 23 listopada 2023 17:46
Czas derbów!
Po ponad 3 latach czekają nas kolejne emocje derbowe. Po zawieszeniu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
niedziela, 19 listopada 2023 18:48
Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
Zakończenie sezonu wystawienniczego 2023 „Gazety Gdańskiej”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Prymitywna prowokacja Tuska przed konwencja programową PiS?

Ocena użytkowników: / 10
SłabyŚwietny 
czwartek, 18 maja 2023 17:24

altOn już wie, że przegra te wybory.


„Nie ma bardziej pozytywnego programu niż antyPiS” odpowiadał Donald Tusk pytany o program swojej partii i konsekwentnie od wielu miesięcy ten „pozytywny” program prezentuje na spotkaniach z wyborcami. Rozwija także twórczo hasło "J...ć PiS", bowiem, jak stwierdził jeden z wiernych posłów PO „to hasło jego myśli politycznej”, oczywiście posła, no ale przecie jak można w PO nie myśleć tak jak wódz?


Oczywiście Tusk, Europejczyk i intelektualista, który oświadcza z dumą na Uniwersytecie w Pécs (2017): „(…)wszyscy rozumiemy Biblię, Homera, Cycerona, Cervantesa, Dantego, Szekspira. Odnajdziemy samych siebie w muzyce Bacha, Szopena i Liszta, w obrazach Piero della Franceski i Vermeera. I wszyscy dobrze czujemy się w miastach, w których bez trudu odnajdziemy rynek orientując się na widoczne z daleka wieże katedry i ratusza" brzydzi się wulgaryzmami, więc ową myśl polityczną rozwija ze swadą wiecowego watażki grożąc, strasząc i kłamiąc.


Ostatnie spotkanie z wyborcami w Sulechowie było wręcz laboratoryjnym przykładem nienawiści, złości, personalnych ataków na polityków Zjednoczonej Prawicy, ale tez przyniosło nowy element – Tusk postanowił rozprawić się z sympatykami i wyborcami PiS i przedstawił ekstrakt tego, czym od prawie ośmiu lat raczy opinie publiczną pseudoelita III RP, ciągle będąca w traumie nie tylko po przegranych przez dzisiejszą opozycja wyborach w 2015 roku, ale także kolejnych, w których nieodpowiedzialni wyborcy oddali władzę w ręce tych, którzy ich zdaniem nie maja prawa, nawet jeśli wygrają w demokratycznych wyborach, rządzić „tym krajem”.


Przez te lata ci, którzy oddali głosy na Zjednoczona Prawicę słyszeli od celebrytów, artystów, profesorów, socjologów, politologów itp., itd. że są potomkami folwarcznych chłopów, wtórnymi analfabetami po ledwo ukończonej podstawówce, głowami patologicznych rodzin, przepijających wszystko, co państwo im daje w ramach socjalnych programów, antysemitami, homofobami… długo by wyliczać, ale szkoda czasu i miejsca. Lista członków owej „elity” deklarujących po kolejnych przegranych wyborach emigrację z autorytarnie rządzonej Polski rosła, tylko jakoś chyba nikt tej zapowiedzi nie zrealizował. Tutaj zawsze co jakiś czas można mieć swoje „pięć minut”, szczególnie jeśli strzykanie jadem nienawiści w stronę rządzących ma spektakularny wymiar i jest odnotowane przez opozycyjne media.


Donald Tusk w Sulechowie postanowił postawić kropkę nad i uświadomić zebraną publiczność, kim naprawdę są sympatycy i wyborcy:
„Żyjemy dzisiaj w kraju, gdzie władza nie tylko promuje przemoc w różnej postaci, demonstruje pogardę wobec słabych. (…) A wszystko w Polsce od kilku lat jest postawione na głowie, tzn. królami życia są ci, którzy chleją, biją swoje dzieci, biją kobiety i pracą się nie zhańbili od wielu lat. Wymarzona klientela polityczna dla władzy, która sama sposób myślenia bardzo podobny do tej klienteli”.


No i wszystko jasne – królowie życia za 500+, bezrobotni, damscy bokserzy to ta klientela, która tak kocha PiS i dzięki której „patologiczna” władza ciągle rządzi i daje żyć „patologii”.


Tylko że po tych prawie ośmiu latach spuszczania z częstotliwością większą, niż miejskie zakłady oczyszczania tego słownego szamba na głowy ludzi, którzy ośmielają się myśleć i wybierać inaczej, niż „elity” sobie życzą, Tusk i jego kamaryla nie zauważyli, jak mało jest to skuteczne. Po prostu to ciągłe wzmożenie „moralnych autorytetów” i szukanie coraz bardziej obraźliwych epitetów i porównań zadziałało lepiej niż szczepionka na Covid i uodporniło na infekcję pedagogiką wstydu.


Występ Tuska w Sulechowie , w mojej ocenie, to czysta prowokacja przed zapowiedzianą na jutro konwencją programową PiS. Próba wciągnięcia w wzajemne okładanie się politycznymi maczugami i obawa, że rzeczywiście rządzące ugrupowanie przedstawi Polakom jasny, klarowny i spełniający ich oczekiwania program na trzecią kadencję. I jeśli choć minutę na tej konwencji poświęci się na polemikę z kłamstwami, obelgami i groźbami, które nie po raz pierwszy serwuje nam Tusk, to przewodniczący PO będzie mógł czuć satysfakcję. Ale Tusk już wie, że tych wyborów nie wygra i te jego występy w miarę zbliżania się daty wyborów będą coraz bardziej rozpaczliwą próbą powtarzania zgranego już repertuaru, który w coraz mniejszym stopniu będzie miał wpływ na to, co myślą, a przede wszystkim zrobią przy urnach Polacy.


Donald Tusk pewnie chciał przejść do historii jako trzykrotny premier Polski, (nawet jeśli w tym trzecim przypadku czekałyby spakowane walizki, by po kilku miesiącach wrócić na brukselskie salony w poczuciu dobrze wypełnionego zadania) i król Europy, a wiele wskazuje na to, że skończy jako prostacki hejter z Sopotu.

Aleksandra Jakubowska


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież