Elżbieta Rafalska: Sytuacja polskich rodzin będzie osnową kampanii wyb... » Z Elżbietą Rafalską, deputowaną do Parlamentu Europejskiego (od 2019 r.), Frakcja Europejskich Konse... Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO » 100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady GPEC, 800 zł od dziennikarza, 900 zł... Wejście w historię: Prezentacja eksponatów należących do rodziny Książ... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejście w historię” zaprezent... Dzielnicowa gazeta „Wasze historie po oruńsku” czeka na opowieści i ma... » „Wasze historie po oruńsku” to gazeta inna niż wszystkie – tworzona jest z mieszkańcami i mieszkanka... W tygodniku „Sieci”: 13 kłamstw Tuska na jednym spotkaniu » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” ujawniamy, jak lider PO mija się z prawdą. Donald Tusk jest w tras... Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul... Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bogumiłę i Anastazego ... » W 83. rocznicę egzekucji 67 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska na froncie kamienicy przy ul. Wajdeloty...
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
środa, 29 marca 2023 16:34
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Energ(i)a Olimpii*Skrzecz dla Bałtyku, Sopoćko dla Cartusii
piątek, 31 marca 2023 13:49
Energ(i)a Olimpii*Skrzecz dla Bałtyku, Sopoćko dla Cartusii
Podczas meczów eliminacyjnych drużyn narodowych rozgrywki
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
niedziela, 19 marca 2023 14:59
Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
Oliwa zawsze była atrakcyjnym miejscem, tu oddychało się czystym,
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Posterunek Straszyn: Unia, a Ewangelia

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
piątek, 16 grudnia 2022 15:23

altUnia Europejska, a zwłaszcza Komisja ma podobną manierę jak Niemcy. Ma ona swoją nazwę: besserwisser’ostwo, czyli wszystko wiedzą lepiej. A skoro wiedzą lepiej, to wychodzą z założenia, że mogą wszystkich pouczać. I tak robią. Np. z tzw. praworządnością u nas kraju. Tylko takie postrzeganie rzeczywistości w przypadku KE jest idealnym wręcz wzorem dla ewangelicznej maksymy wypowiedzianej przez Chrystusa w kazaniu na górze: „A czemu widzisz źdźbło w oku brata swego, a belki w oku swoim nie dostrzegasz?” Mija dokładnie rok jak francuski dziennik „Libération” pisał o skandalu finansowym w instytucjach Unii Europejskiej, z udziałem polityków Europejskiej Partii Ludowej. Gazeta oskarżyła wtedy przewodniczącego Europejskiego Trybunału Obrachunkowego Klausa-Heinera Lehna o defraudację środków publicznych. Następnego dnia te same pismo wskazało konflikt interesów i handel wpływami sędziów Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej – między innymi jego przewodniczącego sędziego Koena Lenaertsa oraz ważnych unijnych urzędników związanych z Europejską Partią Ludową.


W latach 2010–2018 mieli oni uczestniczyć w spotkaniach we francuskim zamku Chambord (a jakże!), słynącym z polowań organizowanych przez polityków i biznesmenów z opłacanych nielegalnie publicznych funduszy. Ich organizatorami mieli być Karel Pinxten – były audytor w Europejskim Trybunale Obrachunkowym, skazany za oszustwa finansowe, oraz brukselscy lobbyści. W spotkaniach brali udział między innymi – były szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker, były wiceprzewodniczący Jyrki Katainen czy Johannes Hahn, obecny komisarz do spraw budżetu i bliski współpracownik przewodniczącej komisji Ursuli Von der Leyen. Według dziennika, pod wpływem lobbystów ma znajdować się również obecny szef Rady Europejskiej Charles Michel. Od publikacji minął rok i coś się stało? Cisza jak makiem zasiał. Za to niedawno wyszła na jaw nowa, ogromna afera korupcyjna związana z organizowanymi w Katarze mistrzostwami świata w piłce nożnej. W tej sprawie zawieszona została właśnie główna podejrzana, wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego Eva Kaili. Wspólnie z nią aresztowani zostali także jej ojciec, parter i asystent. U tatusia policja znalazła walizkę z gotówką. Córunia nie była tak finezyjna i trzymała katarską kasę także w domu, ale w workach. Zabezpieczono w sumie 600 tys. euro. Natomiast pani Eva Kaili z Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów (S&D) bardzo dbała o praworządność w Polsce. Od 2016 roku aktywnie atakowała nasz kraj, podpisując rozmaite rezolucje, występując do Komisji Europejskiej o uruchomienie art. 7. A teraz sama siedzi. Co do Unii, to aż się prosi o ciąg dalszy cytatu biblijnej myśli: „Obłudniku, wyjmij najpierw belkę z oka swego, a wtedy przejrzysz, aby wyjąć źdźbło z oka brata swego”. (Mat. 7:3-5; Kazanie na Górze).

Andrzej Potocki


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież