Elżbieta Rafalska: Sytuacja polskich rodzin będzie osnową kampanii wyb... » Z Elżbietą Rafalską, deputowaną do Parlamentu Europejskiego (od 2019 r.), Frakcja Europejskich Konse... Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO » 100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady GPEC, 800 zł od dziennikarza, 900 zł... Wejście w historię: Prezentacja eksponatów należących do rodziny Książ... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejście w historię” zaprezent... Dzielnicowa gazeta „Wasze historie po oruńsku” czeka na opowieści i ma... » „Wasze historie po oruńsku” to gazeta inna niż wszystkie – tworzona jest z mieszkańcami i mieszkanka... W tygodniku „Sieci”: 13 kłamstw Tuska na jednym spotkaniu » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” ujawniamy, jak lider PO mija się z prawdą. Donald Tusk jest w tras... Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul... Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bogumiłę i Anastazego ... » W 83. rocznicę egzekucji 67 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska na froncie kamienicy przy ul. Wajdeloty...
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
środa, 29 marca 2023 16:34
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Energ(i)a Olimpii*Skrzecz dla Bałtyku, Sopoćko dla Cartusii
piątek, 31 marca 2023 13:49
Energ(i)a Olimpii*Skrzecz dla Bałtyku, Sopoćko dla Cartusii
Podczas meczów eliminacyjnych drużyn narodowych rozgrywki
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
niedziela, 19 marca 2023 14:59
Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
Oliwa zawsze była atrakcyjnym miejscem, tu oddychało się czystym,
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Posterunek Straszyn: Za dużo nieporozumień w obozie rządzącym

Ocena użytkowników: / 19
SłabyŚwietny 
piątek, 06 stycznia 2023 16:49

altOstatnio nie najlepiej dzieje się po tzw. prawej stronie sceny politycznej, czy jak wolą inni w obozie rządzącym. Kontrowersyjna sprawa pieniędzy z KPO dzieli ekipę dobrej zmiany. Prezydent i Solidarna Polska jedno, a reszta drugie. Sprawa jest o tyle poważna, że chodzi nie tylko o grube pieniądze, ale także o wiarygodność. Skoro przez rok mówiło się, że „nie oddamy nawet guzika”, a teraz okazuje się, że o ile nie pójdziemy na ustępstwa z Komisją Europejską w kwestii wymiaru sprawiedliwości, to czekają nas jeszcze poważniejsze kłopoty finansowe i zagrożony zostanie wynik wyborczy. Z drugiej strony grozi Polsce chaos prawny jeszcze większy niż do tej pory, o czym wspominał Andrzej Duda, nawołując do spokojnego przemyślenia „za” i „przeciw”.

Jakby tego było mało na Sylwestra swoje trzy grosze dorzuciła grupa hip-hopowców z USA zakładając tęczowe opaski. Nie dość, że wzięli za występ kupę pieniędzy (ok. miliona dolarów), to jeszcze rzucili kilka antypisowskich sloganów do ponad 8 milionowej widowni przed telewizorami. Dziwnym trafem podczas występów w Katarze znanym z krytyki działań LGBT nie robili takich popisów. To wbrew pozorom ważna sprawa. W każdym razie dla dużej części elektoratu Zjednoczonej Prawicy. Dobrze ujęła to red. Marzena Nykiel w swoim felietonie na portalu „Polityce.pl”: „Nie można zapomnieć, że największy bój rozgrywa się w obszarze cywilizacyjnym, dotyczy wdzierającej się z impetem ideologii, mającej na celu rozmontować struktury społeczne, rozbroić tożsamość i doprowadzić do rozbrojenia fundamentów państwa. Tylko zdrowe społeczeństwo zdolne jest podejmować racjonalne decyzje, także wyborcze. Puszczanie oka do ideologii jest zaproszeniem jej do działań, których za chwilę nie będzie można zatrzymać”.

Do tego można by dodać dziwne weto prezydenckie nowelizacji ustawy o szkolnictwie min. Przemysława Czarnka. Nie można za wszelką cenę zdobywać poparcia niezdecydowanego i skłaniającego się ku lewej stronie elektoratu narażając się na krytykę własnych, coraz bardziej rozczarowanych wyborców. Poprzednie wybory pokazują, że to się po prostu nie opłaca. Cóż można powiedzieć? Tylko – ogarnijcie się, bo elekcja prawie już za pasem.

Andrzej Potocki


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież