Dieta bezglutenowa – moda czy konieczność? Jak sobie radzić po diagnoz... » Niepewność, strach, a często bezradność i osamotnienie osób szukających przyczyn swoich dolegliwości... Wspólny bilet trójmiejski popłynął z FALĄ do morza... » 2 lutego w siedzibie Rady Miasta Gdańska odbyła się debata na temat projektu Spółki Innobaltica doty... W tygodniku „Sieci”: Budujemy najsilniejszą lądową armię Europy » W nowym numerze „Sieci” wicepremier Mariusz Błaszczak, laureat tytułu Człowiek Wolności Tygodnika „S... Zmiany w Muzeum Narodowym w Gdańsku » Przebywający na Wybrzeżu Jarosław Sellin, wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podczas konf... 300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy » Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów prezydent Gdańska A. Dulkiewicz i... Piotr Dzik: Wigilia od 1991 » 24 grudnia ubiegłego roku po raz 31. odbyła się wigilia dla ubogich. Na pytania związane z wydarzeni... Bartłomiej Obajtek: Lasy Państwowe przeciwne unijnej ingerencji w zarz... » Polska jest potęgą światową w przemyśle drzewnym. Samorządy nie mogą funkcjonować bez dobrej współpr... Radni PiS chcą debaty o systemie FALA » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska chcą rozmawiać o systemie FALA. W czwartek o godz. 17.00 zap... W tygodniku „Sieci”: Jechaliśmy polskim Leopardem! » Bohaterem nowego numeru „Sieci” jest Leopard 2 – niemiecki czołg, który może zmienić losy wojny na U... Działacze PiS pytają o plany miasta wobec terenów na których miały pow... » Miasto Gdańsk zrezygnowało z planów budowy parkingów kubaturowych w centrum Gdańska nie będzie. Prze...
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
czwartek, 02 lutego 2023 17:33
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
środa, 01 lutego 2023 20:54
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
Na ćwierćfinale zakończyli siatkarze Trefla udział w Pucharze
Rusza karuzela...
piątek, 27 stycznia 2023 15:18
Rusza karuzela...
W piątek budzi się z krótkiego, zimowego snu futbolowa karuzela
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
sobota, 04 lutego 2023 20:52
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
To było jedno z najdłuższych spotkań w historii piłkarskiej

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artur Baranowski – „Mój tata, mój mistrz”
poniedziałek, 30 stycznia 2023 13:19
Artur Baranowski – „Mój tata, mój mistrz”
Artur Baranowski, gdyński malarz, pejzażysta, często oceniany
Aktywne półkolonie z GZSiSS
niedziela, 29 stycznia 2023 21:49
Aktywne półkolonie z GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego na okres ferii

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Posterunek Straszyn: Gorzka prawda wg prof. Legutki

Ocena użytkowników: / 32
SłabyŚwietny 
piątek, 25 listopada 2022 16:27

altW Strasburgu odbyło się uroczyste posiedzenie Parlamentu Europejskiego z okazji 70. rocznicy powstania tej instytucji. W imieniu frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów głos zabrał prof. Ryszard Legutko, który w mocnych słowach podsumował dzisiejszą działalność opanowanego przez lewicę europarlamentu. Opozycja w kraju stawiająca Unię Europejską na piedestale wyższym od ołtarza w Kościele dostała szału. Jak często dzieje się w takich sytuacjach krytyka wystąpienia profesora z Krakowa oparła się o pojęcie wstydu. Po raz kolejny wyszły na wierzch kompleksy polityków opozycji, którzy jeśli chodzi o obronę czy zachwalanie instytucji europejskich są zawsze w pierwszej linii, świętsi od papieża. Natomiast patrząc na merytoryczność krytycznych wypowiedzi, to takowa nie miała miejsca.

Cóż więc powiedział prof. Legutko, że wzbudziło to, aż takie emocje wśród politycznych przeciwników? Mówca w swoim wystąpieniu wskazał, że chce zaprezentować „gorzką prawdę” na temat działań Parlamentu Europejskiego, który „wyrządził wiele szkód w Europie”. Europoseł Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że nie jest prawdą, iż instytucja ta reprezentuje europejskie narody. Ocenił, że służy ona interesom partyjnym, stając się „machiną do realizacji tzw. projektu europejskiego, zrażając tym samym miliony wyborców”. Polski polityk zauważył przy tym, że „PE jest w rzeczywistości quasi-parlamentem, ponieważ odrzuca podstawową zasadę parlamentaryzmu – rozliczalność”. Zaznaczył, że czymś niedorzecznym jest, iż deputowani z Niemiec czy Hiszpanii mają decydować o sprawach dot. społeczeństw innych państw, nie mogąc być pociągniętymi do odpowiedzialności przed obywatelami tych państw. - „Nazwijcie to, jak chcecie, jednak nie jest to demokracja” - podkreślił. - Parlament Europejski odwraca się plecami do milionów ludzi – kontynuował uczony - i służy interesom jednej orientacji politycznej. Stał się narzędziem lewicy do narzucania przez nią swojego monopolu, z jej zaciekłą nietolerancją wobec wszelkich odmiennych poglądów.

Diagnoza stanu Parlamentu Europejskiego, przedstawiona w dwuminutowym wystąpieniu prof. Ryszarda Legutki, wywołała aplauz u ludzi ceniących prawdę i odrzucenie u zakładników ideologicznego klinczu politycznego. Lukrowane obchody 70. rocznicy powstania PE zostały skonfrontowane ze stanem faktycznym. Po żadnym wystąpieniu na forum PE profesor nie spotkał się z takim aplauzem i taką ilością gratulacji jak po tym wygłoszonym z okazji 70 – lecia Parlamentu. Europa powoli budzi się ze słodkiego snu, a prawda w oczy kole.

Andrzej Potocki


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież